www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 30 tra 2024 06:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2006 12:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Jak si, nema šta


:smajli_koji_pokazuje_bicepse


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Mnogo
PostPostano: 11 ruj 2006 17:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jako mnogo , 100 bi bilo premalo sve iznad , neznma stvarno broja uvik nesto moram citati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Mnogo
PostPostano: 19 ruj 2006 07:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tvojamisao napisao:
Jako mnogo , 100 bi bilo premalo sve iznad , neznma stvarno broja uvik nesto moram citati...


Draga Tvojamisao,ako ti nije problem,a vidim da imaš veliko iskustvo u čitanju knjiga,molio bih te da neke preporučiš,pa možda na taj način i mnogima pomogneš u pronalaženju adekvatnog i korisnog štiva za rast u vjeri ili pak za lagani odmor.Hvala unaprijed i bio ti blagoslovljen današnji dan! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 09:24 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eh...neki dan kupujući sinu knjigu za vjeronauk...vidjeh knjižicu(10 kn) ugovor duše s Bogom....i kupim ju ponovo...jer one moje stare nema

baš sam bila radosna što sam naletila ponovo na nju i sjetila sam se svojih muka tada koje sam proživljavala, i svega...i ovoga danas

ja ne znam u koju vrstu to spada i kako ali bih je osobno preporučila svakome...jer i svojim potpisom dajemo Bogu pristanak

možda nekome može zvučati djetinjasto...
no sjećam se onog svog perioda....dok mi je svaka slamka bila spas....nešto takvo za mene je bilo veliko...tj bilo mi je neki znak da želim biti s Bogom ali ne znam kako...te eto i voako Mu to dajem do znanja

skenirala sam tu knjižicu i htjela ju staviti ovdje da vidite...no mučila sam se satima da format prilaogodim tako da mi sajt koji uploada slike hoće to primiti...no neće,pa neće...a ne mogu nikako prebaciti u drugi format koji on pozna...pa ako mi uspije...napravit ću to..a do tad..pitam..d ali je netko još imao tu knjižicu ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 09:25 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da...napisao ju je sv.karlo boromejski


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 stu 2006 22:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2006 18:04
Postovi: 79
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Snažan je onaj koji dobro žvače, a ne onaj tko mnogo jede. (ovo se primjenjuje na duhovno učenje)


http://www.maranata.biz/biblioteka/duhovne/pajsije.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Mnogo
PostPostano: 12 stu 2006 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Tvojamisao napisao:
Jako mnogo , 100 bi bilo premalo sve iznad , neznma stvarno broja uvik nesto moram citati...


Draga Tvojamisao,ako ti nije problem,a vidim da imaš veliko iskustvo u čitanju knjiga,molio bih te da neke preporučiš,pa možda na taj način i mnogima pomogneš u pronalaženju adekvatnog i korisnog štiva za rast u vjeri ili pak za lagani odmor.Hvala unaprijed i bio ti blagoslovljen današnji dan! :grlim te:


s malim zakasnjenjem evo vidim ovaj tvoj post ali nikad nije kasno
Citam jednu jako dobru knjigu:

Anselm Grün --- Putovi k slobodi

a procila sam :

Phil Bosmans --- Suncane zrake srece
:grlim te: :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2008 09:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anselm Grün - MIR SRCA
Ovu sam knjigu dobila od svog dragog Prijatelja
HVALA TI PRIJATELJU BTB :twisted: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2008 10:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A da li imate problema sa citanjem ostale, neduhovne literature?

Meni je jako tesko uzeti i citati neku knjigu koja nije duhovna literatura. Imam osjecaj kako gubim vrijeme. A kad udjem u neku knjizaru (Verbum, KS, Cirilometodska) cini mi se da bi mogla ostaviti novaca i novaca. :?

Inace mi je jako tesko reci neki tocan broj koliko sam duhovnih knjiga procitala. U zadnje vrijeme nisam puno jer jednostavno ne stignem. Kad sam imala bas malu bebu, onda sam procitala cijelu Valtortu. To je 17 knjiga. Prije nje sam procitala dnevnik s. Faustine. Kako sam bila odusevljena Valtortom, nju sam "reciklirala" :) u nedogled. Svaku Korizmu iznova citam Muku i iza Uskrsa Uskrsnuce (najcesce mi treba vise od 46 dana za Muku jer stvarno ne stignem uz djecu). USkrsnuce se razvuce do ljeta.

Zadnje sam uzela Mariju Agredsku i njezin "Zivot BDM", ali jako mi sporo ide.

Prije, dok sam bila studosica, "Povijest jedne duse" od Male Terezije (toplo preporucam), i "Prazne Ruke" (isto MT) pa ako ide "Moj put" od Terezije Avilske (nisam uspjela do kraja, nakon polovice knjige treba visoka koncentracija pa mi nije islo).


Kao teenagerka sam vise citala ovu "laganiju" kracu literaturu poput Phil Bosmansa i sl. Sad bi mi vjerojatno bolje takve stvari bile jer bi ih mogla i procitati a ne ove monumentalne od barem 300 stranica. :roll:


Eto. Mozda sam malo fulala topic jer znam da ima o knjigama, ali krenulo me sjecanje... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2008 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
tratincica napisao:
A da li imate problema sa citanjem ostale, neduhovne literature?
Meni je jako tesko uzeti i citati neku knjigu koja nije duhovna literatura. Imam osjecaj kako gubim vrijeme.

- evo kao da si mene opisala! smatrala sam se nekada strastvenim citacem, i jos bila ponosna na kolicinu i vrstu knjiga koje su mi prosle kroz ruke. a onda, negdje prije godinu i pol, bilo je to nakon par dana provedenih u taboru :wink:, kompletan zaokret. sve ono od ranije, od kojih je vecina knjiga bila "ono pravo", odjednom mi se ucinilo cistim gubljenjem vremena, zaista bas tako.
osjetila sam toliku glad za duhovnim stivom da sam doslovce grabila sve pred sobom! pocela sam sa zivotopisima svetaca koje prije nisam citala, sve sam te ljude dozivjela ko putokaz; nastavljala sam svime sto mi je doslo pod ruku, tragala sam na sve strane za preporukama, ali ovaj put samo duhovnog stiva, nista drugo nisam mogla citati. ono najinteresantnije, sto sam u svakoj knjizi pronasla nesto bas za mene, pisano meni. svaka knjiga mi je nesto darovala. ponekad je to bila samo jedna misao koja bi mi sve rasvjetlila, a cesto puno toga, svim time sam se hranila svaki dan.
-ovo raspolozenje me jos uvijek drzi, na svu srecu :wink: , s tim da si ipak dopustim par dana pauze izmedju knjiga, pustim da se utisci saberu...
Citat:
A kad udjem u neku knjizaru (Verbum, KS, Cirilometodska) cini mi se da bi mogla ostaviti novaca i novaca. :?
ja sam to rijesila na taj nacin, da sve sto poklanjam bilo djeci ili odraslima, za bilo koju prigodu, bude iz knjizare Sv.Antuna ili Verbuma - onda me ne pece savjest, a potrebu zadovoljim. e da, i sebe poklanjam! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr