www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 06:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2008 11:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
I ja sam prije bio "gutac knjiga". U srednjoj skoli sam imao jednu situaciju da sam ujutro uzeo knjigu a posliejpodne dosao uzeti drugu i vratit onu prvu. Posebno sam volio citati SF i fantasy zanrove. No otkad sam se obratio imam osjecaj koji su opisale vec fiducia i tranticica. Nista "nekorisno" mi ne zadrzava paznju sto se tice citanja. Biblija, duhovna literatura svake vrste mi je jedina opcija sto se tice citanja ako pak imam vremena od ucenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2008 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fiducija, ali ja i najcesce idem nesto kupiti za druge i onda.... jedna knjiga za toga, a jedna za starijeg klinca, druga za mladjeg pa jedna za mene, i naravno jos jedna za muza i onda zamisljam kome je jos ubrzo rodjendan a onda..... ceh... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2008 14:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
eto i mene koja voli puno čitati, imam ista iskustva kao i vi, prije sam čitala jako puno knjiga a sada se sve svodi na duhovne knjige, ostala tematika me umara... (ma pročitam ja i drugu literaturu, ali ne onako kao prije, teško ju žvačem)...
a u knjižarama na kaptolu bi mogla ostaviti bogatsvo, baš sam se jučer htjela počastiti nekom novom knjigom jer sam iz svoje biblioteke sve pročitala, al nisam stigla ići, sutra popodne ću otići u malu šetnju na kaptol :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 14:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja nikad nisam volila čitati, nasuprot baš sam mrzila čitati.....

dok nije počeo proces obračenja sa prvom knjigom o FATIMI, tu su mi se oči počele otvarati a ja sam počela GUTATI duhovne knjige!

da mi je netko prije to rekao, hm.... zadnja prije duhovnih knjiga je bila "Konjić sa zlatnim sedlom" u 1.osnovne


ja mislim da je moj brojček oko 20-25 knjiga...a nemogu izbrojati točno..

ja ih volim kupovati kako bi prijateljicama i drugima posuđivala da duhovno rastu ALI i da jednog dana dječici mojoj ostanu...kao najvrijednije blago :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 14:50 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2008 11:39
Postovi: 6
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slicno kao i kod Eleonore, nisam bila posebno veliki ljubitelj knjiga dok mi se nije dogodilo obracenje, sada mi je to jedina literatura koju citam i u kojoj uzivam.

Zadnja knjiga koju sam nedavno procitala: Esther Gulshan "Poderani veo", istinita prica o zeni muslimanki koja je presla na krscanstvu, zena koju je Isus ozdravio u 19 godini, a do tada nikada prije nije stala na svoje noge, progon njene obitelji koji su je skoro ubili i njene cvrste vjere i predanja Gospodinu.

Mislim da sam procitala vecinu kniga od De Grandisa, Jamesa, fra Ive Pavica, vrlo draga knjiga mi je Mala Terezija od djeteta Isusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 15:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
CREDO napisao:
Slicno kao i kod Eleonore, nisam bila posebno veliki ljubitelj knjiga dok mi se nije dogodilo obracenje, sada mi je to jedina literatura koju citam i u kojoj uzivam.

Zadnja knjiga koju sam nedavno procitala: Esther Gulshan "Poderani veo", istinita prica o zeni muslimanki koja je presla na krscanstvu, zena koju je Isus ozdravio u 19 godini, a do tada nikada prije nije stala na svoje noge, progon njene obitelji koji su je skoro ubili i njene cvrste vjere i predanja Gospodinu.

Mislim da sam procitala vecinu kniga od De Grandisa, Jamesa, fra Ive Pavica, vrlo draga knjiga mi je Mala Terezija od djeteta Isusa.


Draga Credo, radujem se što si s nama, avatar ti je prekrasan tako je lijepo vidjeti dječicu među nama. Dobro došla mila :grlim te:
Htjela sam ti još reći da sam i ja pospremila u srcu tu knjigu "Poderani veo";
toliko je jako to svjedočanstvo...danima sam zahvaljivala Gospodinu na toj knjizi i što je došla do mene::; a onda iza toga me obradovao što sam u Karmelu Brezovici upoznala predivnu časnu sestru..koja je bila muslimanka,a zaredila se i to u Brezovici.Toliko je lijepa i taj mi je susret s njom bio poseban doživljaj...
Baš ti hvala što si me podsjetila...
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 18:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: Dragi moji TT ovci, ne uspijem se javiti jer sam ovih dana na misama, obredima itd. Punim svoju dušu, ali htjela sam samo reči kako sam sinoć "ne čitala knjigu" nego gledala DVD veličanstvena tišina. Kakav čarobni dokumentarac o kartuzijanskom samostanu smještenom u francuskim Alpama. Više meditacija sa monaškim životom koji su u tišini po cijele dane sa Bogom. Prekrasno

---------------------------------------------------------------------------------

BOG OKREĆE SVE NA DOBRO ONIMA KOJI GA LJUBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2008 20:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
JAKOVLJEV CRVIĆ napisao:
:grlim te: Dragi moji TT ovci, ne uspijem se javiti jer sam ovih dana na misama, obredima itd. Punim svoju dušu, ali htjela sam samo reči kako sam sinoć "ne čitala knjigu" nego gledala DVD veličanstvena tišina. Kakav čarobni dokumentarac o kartuzijanskom samostanu smještenom u francuskim Alpama. Više meditacija sa monaškim životom koji su u tišini po cijele dane sa Bogom. Prekrasno

---------------------------------------------------------------------------------

BOG OKREĆE SVE NA DOBRO ONIMA KOJI GA LJUBE


možda bi mi željela prisnimit taj dvd i nekako poslat? Ali samo ako imaš vrimena, volje, snage, prazni dvd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2008 10:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Nažalost, ja već godinu-dvije pripremam jedan ispit iz hrv. književnosti, a literatura je 460 knjiga... :twisted: :twisted: :twisted:
Tako da većinom čitam te knjige koje moram, ali često se počastim i duhovnim štivom - kad dođem kući - odmah pretražim što je mama od duhovne literature posudila ovaj tjedan i "progutam" ponekad i po tri duhovne knjige na vikend...i tako ne učim ono što bih morala... :cry: I nikako da odem na taj ispit jer nikako da ga pripremim...

I da, duhovna je literatura nemjerljivo bolja od Krleže ili bilo koga drugoga... Otkad sam postala praktična vjernica, sve što pročitam, a nije duhovno, mi se čini tako ispraznim i ne vidim više puno vrijednosti kod naših književnika..No, čast iznimkama, ima, hvala Bogu, i takvih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2008 00:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2008 18:29
Postovi: 83
Lokacija: Tamo gdje stanuje ljubav možeš me pronaći...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hmm.. zapitala sam se koliko sam ja knjiga pocitala, duhovni???
iako nikada nisam bila ljubitelj knjiga, u srednjoj skoli privukla me u svjet knjiga moja draga profesorica i zahvalna sam joj... jer knjige su nasi najbolji prijatelji...

ne znam im broj koliko sam ih procitala i koliko cu ih jos citati...
trenutno citam knjigu poderani veo jel netko citao tu knjigu???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr