www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Kleofa
PostPostano: 15 pro 2008 20:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Citat:
Draga Rebeka Crkva se o Valtorti nikada ne može izjasniti isto kao ni o objavama Svetom Ocu Piu niti svetom Giovanni-u Bosco niti drugim svecima koji su imali objave i proroštva. Živjeli su svetim životom i zato mogu postati blaženici i sveci ali objave su privatne i Crkva ih ne prihvača.


Da draga Speranza..mislim da pricamo o jednom te istom...Ja se nisam jasno izrazila...mislila sam da dok bude proglasena svetom...

Citat:
No to ne znači da ih ja ne mogu čitati. Film Pasija je napravljen baš po tim objavama . Jedan od najljepših filmova "Isus iz Nazaretha " od Zeffirelija je napravljen uzimajući i Apokrifna Evanđelja. Svi ti filmovi su dobili velike pohvale od Crkve i samog Pape.[/


Da upravi to znaci,da svatko moze citati i vjerovati ..kako sam vec gore navela sa Svojom slobodnom voljm on odlucuje...
I ja nemam nista protiv toga,ali moje osobno misljenje je da je Crkva ta koja odlucuje...dali ce je proglasiti Sveticom...
I ja sam procitala 1 njenu knjigu. pa tako i drugi mogu citati,i vjerovati .. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2008 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja trenutno citam jedni njenu knjigu i stvarno nevidim nista lose u njoj.

Meni se jako svida i ja cu nastaviti dalje!

Bvsb :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 09:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Je li grijeh ići k »bioenergetičaru«?

Ponajprije, nadamo se da razumijete zašto smo iz Vašega pisma izostavili spominjanje imena »alternativca« o kojemu pišete, kako na taj način nekome ne bismo činili promidžbu koja bi se kroz pisanje o njemu, s etičkoga stajališta, mogla nazvati i »prikrivenim oglašavanjem« kakvo se nažalost u nekim medijima može primijetiti.

Što se samoga Vašega pisma tiče, osim toga izostavljenoga imena, objavljujemo ga u cijelosti, jer je puno čitatelja koje zanima stav crkvenoga nauka prema alternativnim metodama liječenja. Dakako, za nas ne može argument biti ono što o pojedinim metodama liječenja ili nekim »iscjeliteljima« kaže netko u nekome filmu, već se naš odgovor - koji je ovaj put kratak i upućuje Vas i druge na čitanje - oslanja na Sveto pismo i crkvenu Predaju. Kod nas se tim pitanjima osobito bavi franjevac dr. Josip Blažević. U jednome odgovoru u našoj rubrici (27. listopada 2002) ističe da je »bioenergija pseudoznanost«. Možemo reći da su znanstvenici vrlo skeptični i prema pitanju samoga postojanja neke energije koja bi se zvala bionergija (ili drugim imenima koja Vi koristite), no traženje pomoći od ljudi koji su na glasu da na neki svoj način pomažu u liječenju određenih bolesti po sebi se ne može odbaciti i ne može biti grijeh. Ali, kako smo više puta isticali, mogao bi biti grijeh ako bi vjernik odlazak k bioenergetičaru svjesno suprotstavio vjeri ili Bogu, odričući se vjere i Boga i svu nadu polažući bilo u bioenergetičara bilo u tzv. bioenergiju. Dakle, ako bi se zbog liječenja, nakon neuspjelih nastojanja redovitoga zdravstva, vjernik odlučio poći k bioenergetičaru (vjerujemo da je to i kod Vas u pitanju), i ako pritom nimalo ne bi promijenio svoje povjerenje u Boga, slobodno može ići potražiti pomoć i od takvoga »liječnika« te time neće sagriješiti pred Bogom.

Preporučujemo Vam da više pročitate u dokumentu »Isus Krist - donositelj vode žive. Kršćansko promišljanje o 'New ageu'« Papinskoga vijeća za kulturu i Papinskoga vijeća za međureligijski dijalog iz 2003. godine, gdje ćete u popisu literature naći još dodatnih izvora.



Glas Koncila, broj 40 (1789), 5.10.2008.




:shock: :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 09:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Naprosto ne mogu povjerovati da se u Glasu koncila mogao pojaviti takav odgovor... Po meni je to katastrofalan odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 10:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se u potpunosti Ela, ovaj odgovor je dao netko tko nije baš upućen, sumnjam da bi se fra Josip Blažević složio sa iznesenim odgovorom.
Vrlo je jasno tko zapravo stoji iza "bioenergije"...Bog liječi snagom Duha Svetoga...a NE bioenegijom. Vjernik bi i sam mogao kroz vjeru dokučiti odgovor na to pitanje.
Citat:
traženje pomoći od ljudi koji su na glasu da na neki svoj način pomažu u liječenju određenih bolesti po sebi se ne može odbaciti i ne može biti grijeh. Ali, kako smo više puta isticali, mogao bi biti grijeh ako bi vjernik odlazak k bioenergetičaru svjesno suprotstavio vjeri ili Bogu, odričući se vjere i Boga i svu nadu polažući bilo u bioenergetičara bilo u tzv. bioenergiju.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Osoba koja je za GK odgovarala je pogrešno postavila premise, te naposlijetku dala kontradiktoran odgovor. Odlazak bioenergičaru je isto što i odlazak crnome vragu, znači to je potpuna suprotnost od vjere u Boga koji je najbolji i lijek i liječnik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2008 10:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 pro 2008 11:43
Postovi: 10
Lokacija: Zapadna Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav i da se također i ja uključim u ovu temu.. Na puno seminara što laičkih, što crkvenih sam bio i moram izdvijiti da sam živu riječ Krista popio na seminaru Kursiljo (vodi ga svećenik Andrija Vrane) , zatim nešto više sa knjigama M.Valtorte...ma ta je knjiga melem za dušu! Knjige su toliko prožete Duhom Svetim, ma valjda još više nego na seminarima Rajka Bundala...Valorta i Bundalo-to je recept za upoznavanjem pravog duhovnog života, prave riječi Božje...tko ima uši neka čuje....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Valtorta
PostPostano: 27 lip 2009 08:20 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 lip 2009 23:19
Postovi: 4
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Lakše je da jedno brdo hoda, nego da čovjek ostane čist s tri čistoće".
Citat iz Spjeva Marije Valtorte.To vrijedi za svakog rođenog od žene pa i za njviše crkvene oce.Ljudsko mišljenje je nesavršeno ali osjećaj duha nikad ne vara.Ako duh izražava mir,ljubav(naklonost duha prema duhu),spokoj,čežnju za nebeskim-čovjek se nema čega bojati.Tako je to sa Marijom Valtortom.Barem u mom slućaju.Prvu njezinu knjigu pročitao sam pred više od dvadeset god.Što je vidjela,vidjela je.Mi bi trebali imati svetu ljubomoru što se i nama nije dogodilo isto.Naćin na koji je viđenja opisala, takav je kakav je.Ćitajući Spjev,uz malo mašte svatko od nas može hodati putevima Palestine promatrajući Gospodina.Da li je to grijeh?Sumnjam.
Uostalom u Spjevu o Bogo-Čovjeku svaka Kristova rijeć,djelo,javna misao,pohvala ili pak kritika vrhonaravno je ćudoređe.Konačno,Spjev sam počeo ćitati iz čiste znatiželje i s vjerom duboko pogaženoj u sebi samom,
opterečen grijesima protiv gotovo svih zapovijedi Božjih.No tajnoviti su putevi Gospodnji!SLAVA BOGU U VISINI A NA ZEMLJI MIR LJUDIMA DOBRE VOLJE!DOBRA VOLJA ĆINI ČUDA!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2009 16:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Valtortini spisi su predivni. Imamo sve knjige, zapravo kupio ih
je moj muž, onda sam ih i ja sve pročitala kada sam se udala
za njega jer ih je jako hvalio, i tada sam shvatila što znači
Bog je ljubav. Spjev o Bogo - čovjeku ili Evanđelje kako mi je
objavljeno mene je privuklo k Isusu kao ništa do tada, u meni
se rodila želja za čitanjem Biblije i bila sam presretna što sam
upoznala Isusa kao svog prijatelja, Valtorta me uvijek diže u
Nebo. Posebno je potresna Muka. Zahvalna sam Isusu što me
kroz naše druženje preko njegovog malog Ivana, kako On
od milja zove M.Valtortu privukao u svoje Presveto Srce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2009 07:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2009 09:28
Postovi: 5
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I mene su oduševili opisi Isusove obitelji. To je bila jedna mala knjižica koju je napisala M. Valtrota. Tako jednostavno, svakidašnje. Duboko. Obitelj kao svaka druga, a potpuno drugačija. Kroz spise (koje sam poslije čitala) opisuje produbljenu viziju evanđelja. Možda vlastite kontemplacije. Nije mi bilo važno da li je to njoj objavljeno ili je to njen doživljaj. Njeni spisi su mi pomogli mi je da kad čitam Bibliju da razmišljam šire o pročitanom. Ponekad mi pomogne da se sakupim prije molitve.

Međutim iz njenih knjiga isijava radost života, sreća, a ona je bila nepokretna, bolesnik , invalid. To je ono što je tajna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: valtorta
PostPostano: 04 lis 2009 08:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 lip 2009 23:19
Postovi: 4
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sve knjige odnosno bilježnice M. Valtorte pročitao sam pred puno godina osim "Knjige Azarijine".Do nje nisam uspio doći a ni kupiti jer je nije bilo.Ako netko zna kako doći do te knjižice bit ću mu zahvalan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr