www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 stu 2017 01:54

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 ruj 2013 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Peltrasius napisao:
momak napisao..
""S druge strane mogu reći da je Bog napravio puno čuda u mom životu ali isto tako ne tražim čuda da bi vjerovao u Isusa niti zbog čuda čitam Valtortu""

Slazem se..nema loseg u tome..samo zelim reci na prvom mjestu objava je Sv.Pisma..i Sveta Misa.
Takodjer mogu posvjedociti da je Isus u mom zivotu..u teskocama i brigama u radosti i veselju..bio i bude :b112:

naravno da je to na prvom mjestu, zapravo ono što Crkva uči po tome bi se svaki katolik trebao ravnati, da kaže da Valtortina djela nisu dobra ja to više ne bi čitao. A znamo što o privatnim objavama piše u Katekizmu

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 120 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
..korekcija malo sam pobrkao ..dvije objave...
..samo dok se sjetim...što...
.pardon.. :?

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 13:14 
Odsutan

naggar napisao:
Peltrasius napisao:
naggar napisao:
.neki bi odmah jeli Val Tortu...
..i preskočili glavno jelo..
..a na stolu života im se nudi
.živa hrana...Tijelo Kristovo..spasonosno...

..no tko bi udovoljio ljudskoj naravi..
..u potrazi za čudima... 8)

da..ja sam cuo samo i malo citao..
mene osobno ne zanima, zanimaju me misljenja drugih o tome.
Kako velis naggar..Tijelo Kristovo.
Svojevremeno sam bio na misi u Palmoticevoj..Bazilika Srca Isusova..Svecenik se dotako pitanja o cudima i seminarima na kojima ljudi "nesto" dozive.
Kaze: Ja sam svecenik 35 godina..i nikad nisam nista vidio ni dozivio..imam samo svoju vjeru u Uskrsloga Isusa..i sretan sam zbog toga."
To sam zapamtio i jako me se dojmilo..jer kako kaze Bog, -Vjeruj mi i ja cu ti pokazati..a mi ljudi pak .._pokazi mi pa cu vjerovati :wink:

Meni je medugorje no1..jer tamo idem u vjeri u Isusa..nista nije vaznije od Sv.Mise i sv.pisma..
Pa da je u isto vreme ukazanje i sveta misa, izaberimo ici na Sv.Misu..kaze mi Franjevac :b112:

.kod ..nadahnuća Nebeskim..
..SVE ..lažne objave ..počivaju na nekoj vrsti..automatskog pisanja rukom...

..u Valtorti...kako ona kaže Isus joj nekad govori kako će on "riješti neke stvari" gotovo osvetnički

..To je nespojivo s Isusovim Milosrđem...i objavi koju nam daje časna sestra Marija Faustina Kowalsky
.u njenoj komunikaciji...ISUS uvijek nježno moli...toliko je pun ljubavi milosrđa i razumijevanja..
.u opisima u njenom dnevniku....ona je živjela samozatajno...gotovo do samog kraja njenog kratkog života nitko osim njenog Ispovijedaonika nije znao...koje objave dobiva Faustina..

.."Isus" koji komunicira s Valtortom..nije isti kao i ISUS koji Faustini govori o beskrajnom.. Božanskom Milosrđu..

..a u mom srcu je Faustina...

..tako da mi je Valtorta..strana...makar govori istine u velikom postotku..
..ni faranovi vrači su činili čuda..gotovo kao Mojsije..

Gospod reče Mojsiju i Aronu: Ako s vama govori Faraon i reče vam: Učinite čudo!, tad ćeš reći Aronu: Uzmi štap i baci ga pred Faraona. I on će se prometnuti u zmiju…Aron baci štap svoj pred Faraona i pred sluge njegove, i on se prometnu u zmiju. Ali faraon dozva mudrace i vračare; i vračari egipatski učiniše to isto svojim vračanjem. Oni baciše svoje štapove, i oni se prometnuše u zmije. I štap Aronov proždre njihove štapove..

..NO TO JE MOJA PROSUDBA..
.no tko sam ja ..da vas ..upućujem..
..NEK svak radi po svom...

POGREŠKA..ovo sam mislio na Vassulu a ne na Valtortu... :a1250: :oops: :?

Vassula čuje Isusov glas, no neobična pojava u toj komunikaciji, koja traje do dana današnjega, jest u tome što Isus vodi njezinu ruku, tako zapravo On piše svoju poruku koristeći se njezinom rukom. To se jasno vidi u rukopisom napisanim knjigama koje su objavljene. Nekoliko poznatih teologa pisalo je o tom rukopisu, a taj se fenomen uveliko razlikuje od takozvanog automatskog pisanja. Otada ona putuje svijetom i evangelizira na temelju tih svojih pisanja koja se zovu Pravi život u Bogu.

a Valtorti...sam slabo čitao..
OPROSTITE JOŠ JEDNOM

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 13:14 
Odsutan

naggar napisao:
Peltrasius napisao:
naggar napisao:
.neki bi odmah jeli Val Tortu...
..i preskočili glavno jelo..
..a na stolu života im se nudi
.živa hrana...Tijelo Kristovo..spasonosno...

..no tko bi udovoljio ljudskoj naravi..
..u potrazi za čudima... 8)

da..ja sam cuo samo i malo citao..
mene osobno ne zanima, zanimaju me misljenja drugih o tome.
Kako velis naggar..Tijelo Kristovo.
Svojevremeno sam bio na misi u Palmoticevoj..Bazilika Srca Isusova..Svecenik se dotako pitanja o cudima i seminarima na kojima ljudi "nesto" dozive.
Kaze: Ja sam svecenik 35 godina..i nikad nisam nista vidio ni dozivio..imam samo svoju vjeru u Uskrsloga Isusa..i sretan sam zbog toga."
To sam zapamtio i jako me se dojmilo..jer kako kaze Bog, -Vjeruj mi i ja cu ti pokazati..a mi ljudi pak .._pokazi mi pa cu vjerovati :wink:

Meni je medugorje no1..jer tamo idem u vjeri u Isusa..nista nije vaznije od Sv.Mise i sv.pisma..
Pa da je u isto vreme ukazanje i sveta misa, izaberimo ici na Sv.Misu..kaze mi Franjevac :b112:

.kod ..nadahnuća Nebeskim..
..SVE ..lažne objave ..počivaju na nekoj vrsti..automatskog pisanja rukom...

..u Valtorti...kako ona kaže Isus joj nekad govori kako će on "riješti neke stvari" gotovo osvetnički

..To je nespojivo s Isusovim Milosrđem...i objavi koju nam daje časna sestra Marija Faustina Kowalsky
.u njenoj komunikaciji...ISUS uvijek nježno moli...toliko je pun ljubavi milosrđa i razumijevanja..
.u opisima u njenom dnevniku....ona je živjela samozatajno...gotovo do samog kraja njenog kratkog života nitko osim njenog Ispovijedaonika nije znao...koje objave dobiva Faustina..

.."Isus" koji komunicira s Valtortom..nije isti kao i ISUS koji Faustini govori o beskrajnom.. Božanskom Milosrđu..

..a u mom srcu je Faustina...

..tako da mi je Valtorta..strana...makar govori istine u velikom postotku..
..ni faranovi vrači su činili čuda..gotovo kao Mojsije..

Gospod reče Mojsiju i Aronu: Ako s vama govori Faraon i reče vam: Učinite čudo!, tad ćeš reći Aronu: Uzmi štap i baci ga pred Faraona. I on će se prometnuti u zmiju…Aron baci štap svoj pred Faraona i pred sluge njegove, i on se prometnu u zmiju. Ali faraon dozva mudrace i vračare; i vračari egipatski učiniše to isto svojim vračanjem. Oni baciše svoje štapove, i oni se prometnuše u zmije. I štap Aronov proždre njihove štapove..

..NO TO JE MOJA PROSUDBA..
.no tko sam ja ..da vas ..upućujem..
..NEK svak radi po svom...

POGREŠKA..ovo sam mislio na Vassulu a ne na Valtortu... :a1250: :oops: :?

Vassula čuje Isusov glas, no neobična pojava u toj komunikaciji, koja traje do dana današnjega, jest u tome što Isus vodi njezinu ruku, tako zapravo On piše svoju poruku koristeći se njezinom rukom. To se jasno vidi u rukopisom napisanim knjigama koje su objavljene. Nekoliko poznatih teologa pisalo je o tom rukopisu, a taj se fenomen uveliko razlikuje od takozvanog automatskog pisanja. Otada ona putuje svijetom i evangelizira na temelju tih svojih pisanja koja se zovu Pravi život u Bogu.

a Valtorti...sam slabo čitao..
OPROSTITE JOŠ JEDNOM

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 15:52 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: katolička
običan momak napisao:
Peltrasius napisao:
momak napisao..
""S druge strane mogu reći da je Bog napravio puno čuda u mom životu ali isto tako ne tražim čuda da bi vjerovao u Isusa niti zbog čuda čitam Valtortu""

Slazem se..nema loseg u tome..samo zelim reci na prvom mjestu objava je Sv.Pisma..i Sveta Misa.
Takodjer mogu posvjedociti da je Isus u mom zivotu..u teskocama i brigama u radosti i veselju..bio i bude :b112:

naravno da je to na prvom mjestu, zapravo ono što Crkva uči po tome bi se svaki katolik trebao ravnati, da kaže da Valtortina djela nisu dobra ja to više ne bi čitao. A znamo što o privatnim objavama piše u Katekizmu

Obični, jesi li siguran da je to djelo dozvoljeno za čitanje?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 16:05 
Odsutan

Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
lyra1 napisao:

Obični, jesi li siguran da je to djelo dozvoljeno za čitanje?

jedino što sam o tome čuo je od jednog teologa koji mi je rekao da je to dobro štivo. Tražio sam po netu nešto više, tražio sam na vatikanskim stranicama ali nigdje nisam našao nikakvo mišljenje nekog biskupa ili nekog ko bi tu bio mjerodavan. Po nekim forumima ima mišljenja pojedinaca ali nigdje ništa službeno. Ako ti nađeš nešto, stavi ovdje

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 17:32 
Odsutan

Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
Status: Solo
Jose Antonio Fortea - In his mid-forties, Father Fortea says that he does not have a special sensitivity to the presence of evil. His approach is more intellectual. Asked about claims of apparitions, particularly the Blessed Mother, at places such as Medjugorje in Hercegovina, which has divided at least two European exorcists, Father Fortea said that currently "I suspend judgment." He does ardently defend the controversial writings of Italian mystic Maria Valtorta, who wrote Poem of the Man-God, and said he was informed in Rome that she is up for beatification. "People who have attacked her may have a big surprise," he claims. "Her cause was accepted in the Congregation of Saints."

Prijevod podcrtanog:
bio je informiran u Rimu da se priprema za beatifikaciju (M.Valtorta) i da ljudi koji su je napadali imat će iznenađenje.

Osobno volim si pročitati jer mi je ponekad zanimljivo razmišljati kakav je bio Isus u svakodnevnim situacijama, jer Biblija ne govori o tome, no zapisano je da bi trebalo puno knjiga napisati o tome što je Isus činio, pa sad kad su te knjige tu Bogu hvala na njima.

PS. Ako je Maria Valtorta "izmislila" čisto po maštarijama, svaka joj čast. Ja bih joj dao Nobel za književnost i hrabrost ako ništa drugo. Treba izmisliti sve to i stajati iza toga i "braniti se" Vatikana koji ti broje zareze i dosljednost Evanđelju i optužbi "lude". Naime, ne znam tko bi si poželio to iz čistog mira ili hira. Ili doista ludi ili doista nepriznati, a sveti.

No, mistici nikad nisu bili "in" za života. Furt nekom nekaj smeta kod njih "zašto nije ovo, zakaj nije ono" :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 19:30 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Ildefonz napisao:
Jose Antonio Fortea - In his mid-forties, Father Fortea says that he does not have a special sensitivity to the presence of evil. His approach is more intellectual. Asked about claims of apparitions, particularly the Blessed Mother, at places such as Medjugorje in Hercegovina, which has divided at least two European exorcists, Father Fortea said that currently "I suspend judgment." He does ardently defend the controversial writings of Italian mystic Maria Valtorta, who wrote Poem of the Man-God, and said he was informed in Rome that she is up for beatification. "People who have attacked her may have a big surprise," he claims. "Her cause was accepted in the Congregation of Saints."

Prijevod podcrtanog:
bio je informiran u Rimu da se priprema za beatifikaciju (M.Valtorta) i da ljudi koji su je napadali imat će iznenađenje.

Osobno volim si pročitati jer mi je ponekad zanimljivo razmišljati kakav je bio Isus u svakodnevnim situacijama, jer Biblija ne govori o tome, no zapisano je da bi trebalo puno knjiga napisati o tome što je Isus činio, pa sad kad su te knjige tu Bogu hvala na njima.

PS. Ako je Maria Valtorta "izmislila" čisto po maštarijama, svaka joj čast. Ja bih joj dao Nobel za književnost i hrabrost ako ništa drugo. Treba izmisliti sve to i stajati iza toga i "braniti se" Vatikana koji ti broje zareze i dosljednost Evanđelju i optužbi "lude". Naime, ne znam tko bi si poželio to iz čistog mira ili hira. Ili doista ludi ili doista nepriznati, a sveti.

No, mistici nikad nisu bili "in" za života. Furt nekom nekaj smeta kod njih "zašto nije ovo, zakaj nije ono" :D

I mene ovo živo zanima, jer imam par jenih knjiga ali sam stao sa čitanjem kada sam vidio da nije još sigurno štivo, ali mi je knjiga koju sam počeo čitati djelovala jako zanimljivo i OK. Samo eto nekako sam oprezan.
A to što Vatikan broji svaki zarez i slovo, to je i dobro jer ima mnogo krivih objava i treba biti oprezan!!
Samo da požure s tim, živo me zanima!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 19:31 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Ildefonz napisao:

Prijevod podcrtanog:

I mene ovo živo zanima, jer imam par jenih knjiga ali sam stao sa čitanjem kada sam vidio da nije još sigurno štivo, ali mi je knjiga koju sam počeo čitati djelovala jako zanimljivo i OK. Samo eto nekako sam oprezan.
A to što Vatikan broji svaki zarez i slovo, to je i dobro jer ima mnogo krivih objava i treba biti oprezan!!
Samo da požure s tim, živo me zanima!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2013 21:36 
Odsutan

Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
Status: Solo
Da. Ali ono što je meni interesantnije od toga da li će dobit odobravanje Vatikana, jer privatne objave joj neće priznat kao "istinite" tj. tipa to se tak dogodilo i točka kao što nisu priznate od K.Emmerich. Tj, to nije mjerilo za beatifikaciju.
Sve će zapravo ostati isto, osim što će ljudi "povjerovati"...opet. lol. ovaj put s neformalno formalnim dopuštenjem, jer to neće mijenjati nauk Crkve kao što ne mijenja niti sad onaj tko čita i onaj tko ne čita. Mijenja se samo to da ljudi se neće bojati da ne "zastrane". Doduše ima jedna rečenica Terezije Avilske da se i lažnim objavama možemo okoristiti. I moj duhovnik mi je rekao koji je karmelićanin da nije važno čime se služiš nego kako surađuješ. Jer cilj i služba nam je svima ista (biti u volji Boga) , samo putevi duša su drugačiji. Ako te to prbližava ljubavi prema Bogu, zapovijedima, Crkvi..plašiti se zastranjenja je po meni , oprostite na izrazu, neopisiva debilnost i bezumlje. Jer onaj tko traži ionako će naći uz korekciju, bez da je svjestan. A to je najznakovitije za vjeru onih koji sad odbijaju čitati jer nema službenog pečata. Pa koji proročki "posao" je imao službeno odobravanje od nadležnih za svoje vrijeme? Da je to bilo tako, ne bi bili proroci.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]