www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 stu 2017 13:17

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 stu 2008 21:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Snagom Uma - Tony Buzan
Ova knjiga otkriva znanstvenim metodama tajne Božjeg čuda i savršenstva stvaranja upravo nas! Objašnjava neke teme kao metapozitivno razmišljanje koje je odlična stvar pogtovo ako je primjenite u duhovnom aspektu jer čete bolje djelovati u vjeri. U jednom djelu objašnjava djelovanje "loših navika" (tj.grijeha ) i iako nije neki vjernik ima dar mudrosti i spoznaje borbu protiv loših navika kao unutarnju borbu protiv čudovišta koje je snažnije od nas ( đavla ) iako to on nerazumije kao tako.
Brzo čitanje - Tony Buzan
Moć duhovne inteligencije - ovu još nisam pročitao. T.B.
Biti genijalac - T.B.
Pokušavate razviti vlastite talente koji su vam dani ali zanimljivo je da znanstvenim metodama objašnjava na koji način a opet to možete primjenit na vjeru drugim rjećima.
1.Molitva - rjeći.
2.Pjevana molitva ( x2 molitva ) - ritmična rjeć gdje obje strane mozga sudjeluju.
3.Zašto ne slikati vjerske sadržaje ? Nacrtajte sebe i isusa ?
4.Zašto ne plesati uz neko vrstu vjerske glazbe ?
5.Zašto ne zamišljati kako bi to bilo ići Isusov put ? Što bi ja radio ? Zar ovo nije pozitivno maštanje ?

Pogledajte svakako film Dan Milmana - Peacefull warrior . Odličan je film koji pokazuje put u mudrost života ali nažalost nema vjerskih elemenata ali je jedan divan primjer života u sadašnjosti a Bog je u sadašnjosti pa možda ga na taj način bolje spoznamo.

Svakako vam savjetujem da isto tako pogledate razne serijale National Geographicsa počevši od ;Ljutske seksualnosti,super ljudi pa do ljutskih genija čista da spoznate malo sebe kao čovjeka od krvi i mesa i shvatite kako vas je Bog savršene napravio a i različite.

Vrh
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2008 21:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Zaboravio sam napisat za sve one skeptike sa jedne strane(zannosti ) ili druge strane obale(religije)--> Isus je hodao vodom!
Znanost je sredstvo objave čuda Božjeg stvaranja počevši od čovjeka pa do svega ostalog . Ono je djete mudrosti ali samo u službi Božjoj. Služite se njom po zakonima Božjim i bit će vam od velike koristi ( teolozi su vrsni logističari i imaju mnoge matematike na studiju ).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 13:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
sta kaze katolicka crkva o brzom citanju...???osobno neznam puno prevara ima svugdje u skoli(povjest...)sad joga na faksu...te vjesti...razna znanja a sve treba vjezbat da bi naucio neznam puno o brzom citanju ali mi se cinilo ok dok sam gledo na ninternetu neso nije nista strasno samo vjezbanje vida(perfirni vid)...volio bi Boziji odgovor u vezi ovoga...negdje sam procito da spada pod new age. ..Bbl

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 13:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 142 zahvala
Zahvaljeno je: 148 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: Solo
NEW AGE.

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od KKISMM na 17 ruj 2013 13:59.
Razlog: DUPLO JE
PostPostano: 17 ruj 2013 14:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Vjeroispovjest: katolik
I STROGO JE ZABRANJENO???

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 14:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
New Age..literatura.
Preporuka je da ne zamaras glavu time..a ti kako oces :wink:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 14:09 
Odsutan

Podijelio: 142 zahvala
Zahvaljeno je: 148 zahvala
KKISMM napisao:
I STROGO JE ZABRANJENO???

Ako si katolik i ne želiš sjediti na dvije stolice onda je! Što dalje od new age-a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 18:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Zahvaljeno je: 1 zahvala
Čitao sam knjige slične ovima recimo "Moć Podsvijesti" a i edicije pod tim nazivom. U edicijama mi se nije svidjelo to što na kraju jedne od tih knjiga piše da ne vjerujemo Isusu, Mojsiju, Budi ili nekom drugom čovjeku nego da vjerujemo samo u moć koja je u nama. Te sam skoro primijetio kad sam razmišljao o tome što piše u tim knjigama da se iznose i uvjerenja panateizma. Mnogo se citira Emerson i navode kao neka čuda koje je izveo jedan od sljedbenika nove misli Kvimbi. Navode se takođe pojedini dijelovi Biblije i upanišada, bagava gite ma sve je kao meća umiješano što se daje svinjama. A stekao sam dojam da autor tih knjiga podsvijest uzvisuje na Božje mjesto, kao da smo mi svi ljudi bogovi zbog toga što imamo podsvijest, a za cjelokupnu svijest autor govori da je Bog. Ja nikada nisam smatrao da je podsvijest Bog, jer Bog kaže: Moje misli nisu vaše misli, moji potovi nisu vaši putovi. Svakako da čovjek svoj um treba koristiti na slavu, i hvalu Božijeg imena, kao i na korist drugim ljudima. Jedini Put, Istina i život jeste u Gospodinu Isusu Kristu, i zaista ko je svim svojim bićem vjerovao u njega nije se postidio niti je propao. Ali eto dobro je znati i kakve laži plasiraju sekte ili new age da nebi otišli krivim putem i treba biti uvijek na oprezu.

STVORITELJA VELIKOGA!!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2013 20:18 
Odsutan

Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Vjeroispovjest: rmk
Status: U vezi
:twisted:
Pauza za reklamu, (zbog ignora,)
ali ovo su suze ganuća..
zbog duhovno ili tvoje duhovite
metamorfoze.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

[ Kad se čovjek rađa - Bog se smije, kad razara - Bog se skrije. Teologija je tu da objašnjava neukima. I da ih vodi nekim vjerskim putem. Ali, kad čovjek zaista spozna vjeru, tad mu teologija više ne treba. Vlč.Zlatko Sudac

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]