www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 01:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 30 pro 2008 17:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ove godine izdana je vrlo zanimljiva knjiga biskupa Athanasiusa Schneidera o nacinu primanja sv. pricesti.

Original je na talijanskom, a do sada su koliko sam nasao na netu izdani i njemacki, francuski, poljski i engleski prijevodi (mozda i drugi koje sam propustio).

Jednu recenziju na engleskom mozete procitati OVDJE, a na istom mjestu se spominje i vrlo pozitivno misljenje donedavnog prefekta Kongregacije za bogostovlje i disciplinu sakramenata kardinala Arinzea.
Snimke intervjua na raznim jezicima s biskupom Schneiderom mozete naci npr. OVDJE.


Navodno je u hrvatskoj izdana od strane biblioteke "Duh i voda" koju izdaje don Bozo Medvid iz Jelse. To na zalost vjerojatno znaci puno manju dostupnost, nego da ju je izdao veci izdavac poput Krscanske sadasnjosti ili Verbuma.

Zanima me je li netko od vas procitao ovu knjizicu (u stranim izdanjima ima sedamdesetak stranica)? Sto mislite o njoj i posebno sto mislite o kvaliteti prijevoda? Kolika je cijena? Jeste li imali vec iskustva sa narucivanjem knjiga ovog izdavaca?

Hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 pro 2008 18:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nisam pročitala knjigu ali recenzija je dobra .
Odgovore na tvoja pitanja ti može dati najbolje don Božidar kojemu možemo biti zahvalni na prevođenju i izdavanju knjiga koje bez njega nebi ugledale svijetlo u Hrvatskoj.
DON BOZIDAR MEDVID
ZUPNI URED 21465 JELSA
tel. 021/761-251


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 14:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bio sam na putu, pa nisam prije napisao svoje zapazanje o knjizi.

Najprije dvije male primjedbe: knjizi bi koristila malo bolja korektura jer se neki padezi ne slazu, ima neobicnih izraza i slicno; dvije ili tri fotografije mi se ne cine najbolje izabrane jer ne daju (bar po meni) pravi dojam o stovanju euharistije.

A sad pozitivne stvari, a njih ima stvarno puno:
Knjizica je vrlo lijepo tiskana, na sjajnom papiru s fotografijama u boji i brojnim ilustracijama. Kosta samo 20 kuna sto je skoro nevjerojatno. Tema je i vise nego vazna, govori se o tome kako krscansko shvacanje euharistije utjece na vanjski oblik primanja svete pricesti (stajanje-klecanje, na ruku-na jezik) i obratno. Biskup Schneider je napisao vrlo citljivu knjizicu u kojoj u prvom dijelu iznosi iskustva nekoliko zena iz komunisticke Rusije i njihove velike ljubavi prema Gospodinu prisutnom pod prilikama kruha i vina. U drugom dijelu navodi citate crkvenih otaca i svetaca u kojima pokazuje s kojim strahopostovanjem su krscani prvih stoljeca razmisljali, govorili i vladali se prema euharistiji. Na kraju je kratak zakljucak.

Na pocetku je vrlo dobar uvod biskupa Malcolma Ranjitha koji je donedavno bio tajnik Kongregacije za Bogostovlje i disciplinu sakramenata.
Knjiga je vrlo kratka, zajedno s uvodom i brojnim fotografijama ima 74. strane, sto znaci da je mozete procitati kroz sat vremena. S druge strane, razmisljanja i citati su izuzetno duboki i lijepi.

Zahvaljujem se don Bozidaru Medvidu koji je ovako vazno djelo izdao na hrvatskom jeziku i preporucujem vam svima da procitate ovu knjizicu i poklonite je sadasnjim i buducim svecenicima jer je u danasnje vrijeme jako potrebno da vide sto je pravi krscanski nauk i tradicija o nacinu pricescivanja.

Ja sam ovu knjigu kupio u knjizari sv. Antuna na Kaptolu, a pretpostavljam da se od izdavaca mogu saznati i druga mjesta gdje se moze nabaviti (v. post speranze iznad moga za adresu i telefonski broj).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr