www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 21:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 05 lip 2009 15:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DRAGI TATA,

Bez obzira jesi li star ili mlad, jesi li ili nisi kršćanin, ako na duši imaš grijeh pobačaja, molim
Te da pročitaš ovaj listić.
Davno ili nedavno saznao si da si postao otac; djevojka ili žena otkrila je svoju trudnoću.
Kakva divna vijest! Bog vas je obdario trećim životom, da ispuni i obogati vaša dva! Ali,
reagirao si loše. Možda s nervozom, strahom, možda s očajem? Bio si uplašen i iznenađen. U
Tebi se, možda, probudilo neko nasilje i gnjev, neka hladnoća...
Ne znam jesi li pobjegao, jesi li nagovarao svoju dragu da učini abortus, ili si sam želio dijete,
ali si pristao na njegovu smrt, jer je ona željela tako. Uglavnom, vaš je mali ali potpuni
potomak ubijen, u utrobi majke. Dogodio se najgori mogući izbor- namjerna smrt malenog,
bespomoćnog čovjeka.
Međutim, besmrtna duša Tvoga sina ili kćeri i dalje živi, u srcu Oca na nebesima! Stoga i
za Tebe-oca pobačenog djetešca postoji nada, spasenje i mogućnost povratka Bogu i sebi,
pomirenja s Njim, sa svojom savješću i sa svojim djetetom!
Sigurno trpiš, a svoje neuspjehe, bolesti, žalosti i krize pripisuješ drugim uzrocima... Pobačaj
je ono što razdire, strahovito boli, teško ranjava Tvoj duh, dušu i tijelo!
JESI LI PITAO GOSPODINA, MAJKU I DIJETE DA TI OPROSTE???
Pobačaj Te nije oslobodio očinstva. Tvoje dijete čeka da se susretneš s njim u molitvi i
pomirenju.


SUSRET S NEVINOM DJEČICOM

Neposredno nakon rođenja Isusa Krista u Betlehemu se dogodilo strašno zlo, pokolj nevine
dječice, kako ih naziva Crkva. Kralj Herod je poslao vojnike da pobiju djecu toga mjesta,
bijesan zbog rođenja Mesije i Kralja Isusa. Tu dječicu Crkva časti blagdanom kao svete
mučenike, 28. siječnja. Herod je slika zla, sotone, koji mrzi malene, osobito nerođene.
„Herodima današnjice” nazivamo i svjetske „velikaše” koji nalažu, odobravaju i promiču
zakonito ubijanje najmanjih. Tolika nevina krv...
Smatra se, da su žene najodgovornije za tolike pobačaje. Znaj, da su muškarci podjednako
odgovorni, a ponekad i više! Muškarac je pozvan da bude glava obitelji, oslonac svojoj
supruzi, uzor i onaj koji se žrtvuje za ljubav i život. Tolike su žene zapravo primorane učiniti
pobačaj, upravo zbog muške nevjere, nezainteresiranosti i bijega od odgovornosti. Ako si tako
postupio sa svojom djevojkom tj. ženom... Obrati se, u ime Božje, obrati se! Ispovijedi
svoje grijehe Bogu koji je Ljubav! Zamoli onu koju si povrijedio za oproštenje. Pomoli se
ovom molitvom i svome djetetu, možeš mu dati i zamišljeno ime. Hrabro! Isus Te voli, On Ti
želi pomoći! Ne nosi uzaludno i pogubno pretežak teret pobačaja na duši! Uzdaj se u
Gospodina, koji je „milosrdan i blag, spor na srdžbu i vrlo dobrostiv” kako Ga opisuje Sveto Pismo.

Iziđi u susret Božjoj ljubavi koja čezne da se pomiriš s nevinom žrtvom svoga
grijeha.

Odbaci Heroda i njegove vojnike- budi poput Sv. Josipa, koji je „uzeo dijete i njegovu majku”
(Matej 2, 21)


MOLITVA POMIRENJA I SUSRETA

Oče sveti, Bože milosrđa! Dolazim pred Tvoje nebesko prijestolje milosti, kao otac u pobačaju
ubijenog djeteta. Neprijatelj duše ukrao mi je Tvoj dar i blagoslov, dijete, ostavljajući mene i moju
djevojku (ženu) prevarene, izigrane, ponižene i ranjene.
Ovom poniznom molitvom želim se sada SUSRESTI s Tvojom ljubavlju! Želim se SUSRESTI s
betlehemskog Nevinom Dječicom -svetim zagovornicima na Nebu, te SUSRESTI se sa svojim
potomkom, kojega su moja slabost, strah i neodgovornost predale smrti. Kriv sam, oprosti mi, Oče!
Kajem se, oprosti mi, moje dijete! Ne mogu te vratiti u život, ali te molim da zagovaraš moj život i
život svoje majke! Čekaš nas u Nebu, želiš se s nama pomiriti, vapiš za moje obraćenje pred Licem
Božjim. Hvala ti!
Po molitvi Nevine Dječice i moga nevinog djeteta, Oče nebeski, smiluj se meni, ocu koji Ti se želi
vratiti i jedino Tebe slaviti!
Marijo, Majko nerođenih, u Tvoje Srce predajem svoje rane a Ti ih izliječi, kao Majka i Žena, kao
Bogorodica Djevica! Amen.
(Ovaj SUSRET dovrši u sakramentu svete ispovijedi!)



Iz knjige: 8 postaja.

Izdanje Udruge:
„CENTAR ZA NEROĐENI ŽIVOT- BETLEHEM“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr