www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 12 ruj 2009 18:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 ruj 2009 18:45
Postovi: 3
Lokacija: Austrija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ova je knjiga u rijeci i slici sveobuhvatni prikaz , informacija i prica o tih 25 godina , prica ispricana u razlicitim formama i iz senzibilnosti i obzora razlicitih osoba - vidjelaca , obicnih ljudi , hodocasnika , ozdravljenih , svecenika , teologa... - koje Medjugorje zanima i obuzima i kao vjera , i kao tema , i kao fenomen , i kao poticaj za strucne uvide , rasprave i usporedbe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Iz knjige ...
PostPostano: 12 ruj 2009 18:48 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 ruj 2009 18:45
Postovi: 3
Lokacija: Austrija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Raj - presretni ljudi mole i pjevaju

Vidjelac Ivan ovako opisuje svoje vidjenje raja. " Taj je dan dosla, uzela me i najednom sam se stvorio u raju. Stajao sam na uzvisini i vidio golemo prostranstvo gdje ljudi hodaju, pjevaju mole. Odjeveni su u plave, bijele duge haljine, svi su jednake dobi izmedju 35 i 40 godina. " Vicka je pak ovako dozivjela raj: " To je veliki beskonacni prostor osvijetljen posebnom svjetloscu. Vidis grupice ljudi kako razgovaraju, mole, pjevaju, smiju se, ali ne razumijes kojim jezikom govore. To nije nijedan od zemaljskih jezika. Svi su jednako mladi. Odjeveni su u sive, ruzicaste i zute duge haljine. Iznad njih kruze mali andjeli. Gospa namj je rekla: Vidite koliko su presretne osobe koje su u raju."

Cistiliste - ridanje osoba u magli

Kako izgleda cistiliste ? Vidjelica Marija Pavlovic - Lunetti ovako ga opisuje: " To je veliki prostor zahvacen teskom maglom unutar koje smo osjetili ridanje osoba koje zele nase molitve. Gospa je rekla da su duse koje se nalaze u cistilistu na Zemlji bile nesigurne u svojoj vjeri u Boga i zato su otisle u cistiliste. Njihova je najveca trpljenje to sto su sada svjesne da postoji Bog i raj, a trpe jer nisu zivjele svoju vjeru na zemlji iako su imale mogucnost i jer ne mogu odmah uci u raj. Sada ocekuju nase molitve, nase zrtve i svete mise koje prikazujemo za njih. Gospa je takodjer rekla da, dok mi molimo za njih, i one mogu zagovarati pred Bogom za nas. Za sebe, naprotiv, ne mogu moliti. "

Pakao - za one koji su izabrali grijeh

Pakao, prema rijecima vidjelice Marije, izgleda ovako : " Pakao je prostor u sredistu kojega je veliki plamen u kojemu su mnoge osobe. Na poseban naci vidjeli smo jednu mladu djevojku koja je bacena u plamen, a zatim je izisla nalikujuci na groznu zivotinju. Gospa je rekla da je Bog svima nama dao slobodu i da svatko raspolaze svojom slobodom. Tako su oni, ovdje na Zemlji, slobodno izabrali grijeh i isli su, po vlastitom izboru, u pakao. Rekla je takodjer da ne trebamo moliti za njih jer ne zele nase molitve." Mnogi ljudi misle da sa smrcu zavrsava zivot i da vise nema nicega, no varaju se, mi smo ovdje samo prolaznici. Zivot se nastavlja, upozorava vidjelica Vicka.

Lijecim djecu medjugorskih vidjelaca

Lijecnica Darinka Glamuzina, kojoj je medicinski pokusaj razrjesenja ukazanja zauvijek promijenio zivot, danas radi na pedijatriji u mostarskoj bolnici na Bijelom brijegu. S vidiocima se susrece najcesce kad pregleda njihovu djecu. Nerijetko im dovodi i svoje prijatelje koji dolaze u Medjugorje. Sa strane bih slusala njihove razgovore koji bi mi uvijek iznova potvrdjivali da vidioci govore iz svog svijeta potpunog dozivljaja. Nama je to nesto daleko i strano, ali je njima potpuno prirodno i normalno. To su psihicki stabilne, stalozene osobe, normalni ljudi koji imaju lijepe obitelji - kaze lijecnica. Ona smatra da Gospin dolazak u siromasnu BIH ima itekakvog smisla. Ovdje se susrecu vjere, a Medjugorje je mjesto mira za sve narode svijeta. Mislim da ce jednoga dana biti i takav epilog: ovdje ce se susresti sve nacije i vjere - predvidja Glamuzina.

Evo iz knjige " Medjugorje " [ Milan Ivkosic ]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 46 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr