www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 10 vel 2010 15:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2010 13:04
Postovi: 52
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
koje su sve svetice majke i žene
treba mi popis
i gdje kupiti njihove životopise,
preporuke

dakle ne mislim na redovnice...
nego na žene, laike

čitala sam knjigu oženjeni sveci tamo ima baš popis svetih, blaženih i slugu Božjih, oženjenih (muški i ženski) dobra knjiga.

kupila sam knjigu Božji put svete brigite
od werner von heidenstam,
ali mi se ne sviđa. :(

pa ako mi netko može preporučiti neki dobar životopis od npr
svete rite, brigite, elizabeta ugarska,
ana maria taigi


ivana molla mi je super, pogotovo s obzirom da ej živjela u naše vrijeme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2010 09:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2010 13:04
Postovi: 52
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nitko ne zna neki dobar životopis ??? :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2010 21:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
vrabec te dal napisao:
nitko ne zna neki dobar životopis ??? :twisted:


"Iz tame u svjetlost" Marino Restrepo :lol:
..izdanje Adacta..valjda.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2010 08:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
vrabec te dal napisao:
nitko ne zna neki dobar životopis ??? :twisted:


"Iz tame u svjetlost" Marino Restrepo :lol:
..izdanje Adacta..valjda.. :lol:


detecta čini mi se..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ožu 2010 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo nešto o Ivani Molli...prvi put sam čula za nju odkad si je spomenula,sad sam na netu naišla na kratak opis njezinog života.

SVETI ŽIVOT MAJKE I SUPRUGE
16.svibnja 2004. u Rimu se, na Trgu sv. Petra u Vatikanu, čulo gromoglasno pjevanje, pljeskanje i uzvici stotina tisuća ljudi-hodočasnika. Svi su došli poslušati riječi Svetog Oca Ivana Pavla II, sudjelovati u općem zanosnom oduševljenju koje uvijek prati događaj izuzetan za cijelu Crkvu: proglašenje blaženima i svetima. Uz ostale je kandidate za oltare, posebnom pažnjom bila iščekivana kanonizacija bl. Ivanke Berette Molle, majke i supruge.

Ogromna masa dobrih ljudi, na papino odobrenje štovanja Ivanke Beretta Molle kao Svete katoličke Crkve, uz radosno je skandiranje zaplakala, zahvaljujući Gospodinu na tako neprocijenjivom daru.
Ivanka je proglašena svetom! Četrdeset i dvije godine nakon žrtve svog života, nakon herojske smrti za svoj četvrto dijeto, dana je kršćanskom puku kao uzor i nebeska zagovornica. Njezin je suprug, 92-godišnji Petar Molla s njihovom djecom prisustvovao ovom nevjerojatnom događaju za njihovu obitelj; njegova je žena i majka njihove djece postala službeno svetom! Sada će se milijuni moliti pred njezinim oltarom i slikama, slaviti Misu u njezinu čast, vapiti joj za zagovor u nebu u teškim trenucima života.

Tko je,dakle, ova nova svetica?
Rođena je 4.listopada 1922. u Magenti kraj Milana, u Italiji. Na krštenju iste godine dobiva ime Ivanka-Franciska, a tri se godine nakon cijela obitelj seli u Bergamo. Njezino je školovanje obilježeno tužnim događajima: prije mature umire joj majka, a nakon mature otac, sve u jednoj godini.
Nakon gimnazije i povratka u kuću u Magenu, pohađa medicinski fakultet i daljnji studij medicine. 1950. postaje liječnica u Milanu. Uz specijalizaciju iz kirurgije, postaje dječja liječnica. 1955. se udaje za Petra Molla. Rodila je četvero djece; na Veliku Subotu 1962. rađa Ivanku Emanuelu, a tjedan kasnije umre kod kuće u svojoj obitelji. 1994. proglašena je blaženom u Rimu.

Čini nam se: običan život, običan brak, običan posao...Zašto je, dakle, proglašena svetom?
Svakodnevno duboka, iskrena molitva, čitanje Biblije, dobrotvori rad i pomaganje bližnjima, velika odricanja, prakticiranje katoličanstva u školi, na poslu i u obitelji, bogati duhovni život, ljubav prema Isusu i Mariji odražena životom...Te mnogi drugi razlozi učinili su Ivanku svetom.
Međutim događaj po kojemu je postala živi uzor svetosti, mučenica ljubavi, dogodio se pod kraj njezina života.

LJUBAV NE UMIRE
Ivanka je žarko željela još djece, tako da joj je četvrta trudnoća donijela mnogo radosti. U potpunosti otvoreni na život, prihvaćajući svako dijete kao neprocjenljiv Božji dar, supružnici Molla molili su i zahvaljivali Gospodinu koji ih je ponovno nagradio i razveselio.
Međutim, već u drugom mjesecu trudnoće, nastale su teške komplikacije: otkriven je tumor na maternici, koji je brzo rastao i ugrožavao napredovanje djeteta. Boli je podnosila strpljivo, prikazujući ih Bogu za potomka. Kao liječnica, u takvoj je prilici točno znala ponuđene joj mogućnosti: vađenje maternice zajedno s tumorom (dijete bi umrlo, ona više nikada ne bi mogla zatrudniti), prekinuti trudnoću i izvaditi tumor (imala bi još djece, ali ovo bi trebala pobaciti) te vađenje samog tumora, koje je bilo vrlo rizično i vjerojatno bi završilo smrću i majke i djeteta. Ali, za Ivanku nije bilo druge mogućnosti, osim onoga što je više puta odlučno ponovila: «Zahtijevam od vas, da spasite moje dijete!» Dakle odabrala je treću mogućnost, koja je značila operaciju, u ono vrijeme krajnje tešku i rizičnu.
Bez obzira na sve, liječnicima bolnice u Monzi strogo nalaže: »Moradnete li odlučiti između mene i djeteta, nemojte se ni najmanje dvoumiti, jer ja zahtijevam da spasite dijete!»
Operacija je duga i mukotrpna, ali uspješna. Tumor je izvađen, iako Ivanka nije izliječena. Kroz sedam će mjeseci jako trpjeti na svim razinama svoga bića. Zna dobro da ima jedva 10 % šanse da preživi. Sa svojih 39 godina, uz supruga kojega je tako ljubila i sa četvero dječice koja trebaju majku... Teško je bilo, usprkos svoj vjeri i pouzdanju u Boga, ostaviti taj svijet i voljene. Ivanka svakodnevno moli da joj Gospodin da snage da izdrži do kraja, a dijete da se zdravo rodi. Čak i sa velikim bolovima i u neizvjesnosti, ostala je pribrana duha i nesalomljivog karaktera. Kad god bi bila hitno potrebna u bolnici, radila bi i pomagala bolesnima. Iako mirna i sabrana, suprug Petar je ipak stalno osjećao njenu unutarnju borbu i napetost kroz koju je prolazila. Često ga je pitala za oproštenje za sve brige koje mu je zadala te mu je zahvaljivala za ljubav i požrtvovnost kojima ju je u braku darivao.
Mučila su je tolika pitanja, znajući svoje stanje i sluteći kraj. Nedugo prije porođaja kaže prijateljicama: »Odlazim u bolnicu, ali nisam sigurna hoću li se vratiti kući. Znam, da će porođaj biti težak, možda će se samo jedno od nas spasiti, ali ja želim da živi moje dijete! Molite mnogo za mene, jer se bojim. Molim i sama, da mognem izvršiti volju Božju!»
Na Veliki Petak, 20. travnja 1962. godine, Ivanka dolazi u rodilište bolnice u Monzi, gdje je operirana pola godine prije. «Spremna sam na sve što Bog želi.»
Porođaj traje dugo i uz velike bolove. Ona se sasvim predaje Providnosti Božjoj, kao i svoje dijete. Borba traje, sve je teže. Na Veliku Subotu oko 11 sati Ivanka rađa djevojčicu, kojoj otac daje ime: Ivanka Emanuela.
Nakon poroda nastaju novi bolovi i komplikacije. Temperatura povišena, puls slab, stanje polusvijesti. U svome je bolničkom krevetu kao Isus Raspeti na križu. Bunca, priviđaju joj se osobe i stvari, razgovara u vrućici sa pokojnom majkom.
Oko osam sati, tjedan dana nakon poroda, duša Ivanke odlazi u Nebo, u Vječnost, u Domovinu. Majka i supruga, okružena djecom i mužem, odlazi Stvoritelju svoga života.
«Budemo li morali u borbi za svoj poziv umrijeti, to će biti najljepši trenutak našeg života!»
Beskompromisno je ušla u borbu za život i pobijedila. Njezina je smrt Emanueli darovala život, a tisućama i milijunima majki nada i ohrabljenje. Pouka je Ivanke; Izdrži do kraja, s Isusom, s Marijom! Čeka te život vječni! Bog je ljubav-On je jači od svih strahova i bolesti, razočaranja i tame! Vjeruj i ljubi-to je sve!
Molimo Te, sveta Ivanko, budi s nama u teškim borbama života, daj da ne iznevjerimo Boga koji je Ljubav, izmoli nam ustrajnost i požrtvovanost. Slavim Te, Isuse koji si Život, zahvalan na daru života ove velike svetice. Učini me bar malo njoj sličnim. Amen.
Relikvije sv. Ivanke Berette Molle, iz Milana su 30. rujna 2004. došle i u Hrvatsku, u istarsko mjesto Sv. Petar u Šumi. Nalaze se u kapeli Marije, Majke života.

ŠTO JE IVANKA GOVORILA?- Naše je tijelo svetinja. Naše je tijelo oruđe Božje sjedinjeno s dušom, radi činjenja dobra. Čistoća je krepost koja izlazi iz drugih kreposti, koje omogućuju čuvanje čistoće. Kako je sačuvati? Okružiti svoje tijelo ogradom posvete, predanja Bogu. Tada čistoća postaje lijepa, postaje-sloboda!

- Nisam mislila da se treba toliko trpjeti kada se postane majkom! Što bi čovjek sve učinio tada, samo da ne mora gledati trpljenje svoga djeteta! Ljubav su i žrtva tako tijesno povezane, kao sunce i svjetlo. Nemoguće je ljubiti bez trpljenja i trpjeti bez ljubavi. Pogledajmo majke koje zaista ljube svoju djecu: kako velike žrtve moraju podnijeti! Spremne su na sve, čak na žrtvu vlastitog života, prolit će svoju krv radi djeteta!

- Život je lijep, kada je posvećen velikim idealima. Da se mogu ti ideali postići, neophodno je znati izgubiti život. Radom, trudom, posvećivanjem... Sve za slavu Gospodnju! Treba sijati, baci naše malo sjeme ustrajno, a ako usprkos našem najljepšem radu doživimo
poraz, primimo to velikodušno: poraz, dobro primljen od apostola, koji je iskoristio sva sredstva da doživi uspjeh, više čini za spasenje drugih nego trijumf i slava.

- Nasmiješi se svetoj Djevici, Ona je uzor prema kojemu bismo trebali ravnati naš život, i to tako da svatko tko nas gleda, bude ispunjen svetim mislima.

- Molimo svetu krunicu!Bez pomoći Marije ne može se doći u Raj!

- Sve stvari imaju svoj poseban cilj, sve su stvarnosti podložne jednome zakonu, sve se događa sa smislom koje Nebo zna. Za svakoga od nas Bog je odredio put, zvanje i poklonio nam, osim života u tijelu i život u milosti. Doći će dan, kada svatko mora otkriti da nas okružuju drugi, a kada primijetimo to što je izvan nas – novo će se stvorenje roditi u nama. Svet je, ali i žalostan prijelaz iz djetinjstva u mladost. dolazi problem naše budućnosti… Od hoda za našim pozivom ovisi nam sreća i na zemlji i u vječnosti.

- Kako prepoznati vlastiti poziv? Prvo: tražiti od Boga odgovor u molitvi. Sljedeće: pitaj svoga duhovnika za savjet. Korak treći: dobro ispitaj samoga sebe, pamteći da sam znaš najbolje svoje sklonosti.

- Zvanje je dar Božji, dakle, dolazi od Boga. Ako je to zaista dar, pozvani smo da se brinemo za poznanje volje Božje. zakoraknimo na taj put, ali ne razbijajući početna vrata, nego otvarajući ih onda kada Bog hoće i na način koji On želi.

- Svaki poziv je poziv na duhovno, moralno ili fizičko majčinstvo. Bog je u nas stavio životni instinkt.Svećenik je otac, sestre redovnice su majke – majke dušama. Jao mladim ljudima, koji ne prihvaćaju poziv na roditeljstvo!

- Spasavanje svijeta nikada nije bio lak posao, niti za Sina Božjega, niti za apostole. Pripremati se za svoj poziv znači pripremati se da budem davatelj života drugome. Kada bismo u borbi za naš poziv trebali umrijeti, bio bi to najljepši dan našega života.

- Kada duša ustrajava u milosti Božjoj, dijeli time s Bogom jedno, Njegovo prebivalište. Nije to nešto što prolazi, to je vječni dom, gdje će Krist ostati zauvijek, osim ako Ga ne izbacimo grijehom.

- Naša će Gospa sjediniti naše molitve i želje, a kako je jedinstvo snažno, Isus nas neće moći ostaviti neuslišane i bespomoćne.

- Mnogi se nazivaju kršćanima, a tako su daleko od kršćanskog života. Nužno je djelovati – toliko puta smo o naše vrijeme to čuli od Svetog Oca. Krist treba pomoćnike, da bi moglo pobijediti Njegovo Kraljevstvo. Zato stojmo uz naše svećenike. Borimo se , moramo se boriti za dolazak toga Kraljevstva!

- Duša nam treba biti uvijek u stanju milosti. To znači da treba biti hram, živo svetohranište. Pozvani smo da u svojoj nutrini održavamo život Božji, da se s njime možemo dijeliti s dušama koje nas okružuju. Često mislimo o tome, kako smo, zahvaljujući milosti Božjoj, s Isusom u srcu, "Alter Christus" (drugi Krist). Sigurno ćemo, zahvaljujući tome, izbjeći ne samo grijehe, nego ćemo donijeti svugdje radost, mili miomiris Krista Isusa.

- S pomoću i blagoslovom Božjim, učinimo sve, da naša obitelj bude "dvorana posljednje večere" u malome, gdje će Isus kraljevati nad svakim našim osjećajem, željom i djelovanjem.

- Često pitam Gospodina, što očekuje od mene. Ipak, znam da mi nije dozvoljeno popustiti napasti izbora na vlastitu ruku. Znam da su svi putovi Gospodnji dobri, jer žele dovesti do je jednoga cilja: spasenja naše duše, a preko nas i ostale dovesti do Neba, gdje ćemo zajedno slaviti Boga.

- Pogledajmo i razmotrimo svećeničku misiju – upravo kao što svećenik može dodirivati Isusa, tako i mi dodirujemo Isusa u tijelima naših bolesnika, siromaha, mladih i starih, djece! Svi smo pozvani da na svijetu radimo, služeći na mnogovrsne načine čovjeku.

- Nasmiješi se svima koje Gospodin Isus stavlja pred tebe tijekom dana. Svijet traži radost, ali ju ne nalazi, jer ostaje daleko od Boga. Mi, koji razumijemo da radost dolazi od Isusa, nosimo tu radost s Njime u srcu. On je ta Snaga, koja će nam pomagati.

- Predmet našeg znanja i djelovanja (kao liječnika) je čovjek, koji svraća pozornost na samoga sebe i očekuje od nas da primijetimo njegovo postojanje, sa uzvikom: "Pomozi mi!"

- Ljubav je korijen svih moralnih vrlina, zato što nas vodi do njih. Kako? Kada se ljubi drugoga, ponavljaju se neka djela, koja se tome drugome sviđaju, čine ga radosnim. Na taj način baš ljubav tjera dušu da neprestano ponavlja ta djela koja se sviđaju Bogu – pokora, žrtva, bijeg od zla.

- Prava je ljubav ona koja ne traje samo jedan dan, nego zauvijek, a dvoje supružnika koji se vole, kad prijeđu u Raj, vide kako je kratko bilo vrijeme njihove ljubavi na zemlji, stoga će neizmjerno uživati u radosti spoznaje da je pred njima cijela vječnost u kojoj će se njihova ljubav nastaniti.

- Ljubav je najljepše iskustvo koje je Gospodin podario ljudskoj duši!

- Dragi Petre, moram ti odmah priznati, da sam žena koja jako treba osjećajnost! Srela sam tebe i želim ti se predati u potpunosti, da mognemo stvoriti pravu kršćansku obitelj. Pomisli samo o našem malom gnijezdu, zagrijanim našim osjećajima i ispunjenim našom divnom dječicom, koje će nam Gospodin Isus poslati. Sigurno je, da ćemo iskusiti različite nevolje, ali ako ćemo uvijek tražiti dobro, kao što to sada činimo, s Božjom ćemo ih pomoći prebroditi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ožu 2010 11:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga Dorotea,

hvala ti na ovoj priči.Zaista dirljivo.Sjetila sam se dok sam čitala pok.Suzane Novak koja je isto tako odlučila roditi.Odlučila se za život.Zbilja prekrasna priča.

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 12:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2010 13:04
Postovi: 52
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
podižem temu
da vidim jel izišlo štogod novo (nesladunjavo) u verbumu, ks-u...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2013 14:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2010 13:04
Postovi: 52
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i opet podižem
http://verbum.hr/knjige/tajna-uspjesnog ... stva-4623/

za sada čitam ovo
nije životopis al je dobra knjiga (za sada)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr