www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 sij 2018 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Tebi žao! hahahaha
Žao i meni nečije matere! :D
To sa kćeri je govorio u svjedočanstvu, ništa novo moj Dujkić!
Čovjek za razliku od tebe živi u stvarnom svijetu, i ima obitelj i probleme!
Tako da se nesprdaj sa tuđim stvarima, pogotovo sa dicom, kod njih danas, kod tebe sutra.
"Karma" je zeznuta stvar moj frende!
Pogotovo kad naš kler nazivaš budalama!


Kao sto sam rekao zao mi je. Ali tvrdit da su govori o mjesecnici nadareni Duhom Svetim su laz, i to treba rec. Takoder, njegove teorije o zaljubljenosti itd. Budala je svatko tko pusi i podrzava te price. Ne znam kako ti zoves onoga tko vjeruje u budalastine :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dujam napisao:
Samuel napisao:
Tebi žao! hahahaha
Žao i meni nečije matere! :D
To sa kćeri je govorio u svjedočanstvu, ništa novo moj Dujkić!
Čovjek za razliku od tebe živi u stvarnom svijetu, i ima obitelj i probleme!
Tako da se nesprdaj sa tuđim stvarima, pogotovo sa dicom, kod njih danas, kod tebe sutra.
"Karma" je zeznuta stvar moj frende!
Pogotovo kad naš kler nazivaš budalama!


Kao sto sam rekao zao mi je. Ali tvrdit da su govori o mjesecnici nadareni Duhom Svetim su laz, i to treba rec. Takoder, njegove teorije o zaljubljenosti itd. Budala je svatko tko pusi i podrzava te price. Ne znam kako ti zoves onoga tko vjeruje u budalastine :roll:

Dujkić, daj si pravo da nekad nešto ne razumiš, jednostavno reci sam sebi: "Ovo ne razumim, virovat ću onima koji ga podržavaju, ali ne i Samuelu"!
A ne nazivati budaletinama ljude koji svojim imenom i titulama stoje iz ovog čovjeka koji je mnogima živote promjenio na bolje, ja još ne znam da si je netko rezao vene jer je žensko i ima mjesečnicu. Ili možda nekoga znaš da je zabrazdio zbog njegovog govora! Ja iskreno ne znam!
Dakle, ako moram birati između Duxa, Belive i sličnih ili J. Sremića, Z. Linića, svih župnika i redovinka koji ga poštuju i zovu u svoje samostane i župe da svijedoči, koa i biskupa koji mu dopuštaju onda biram njih! AMEN!!
Ja ti ovo jasnije ne znam napisati!
A to sa kćeri ,ako na to misliš (ne znam točno), je izašlo, Bogu hval, na dobro!
Meni je najviše žao što čovjeka pokraj toliko klera koji ga praktički svi poznaju, i ne znam da je netko ružno govorio o njemu (možda je, ja ne znam), ti ideš slušati njegove nagovore sa figom u džepu, ko milicija za vrijeme yugoslavije!
Evo, sad se opraštam sa vama, jer sam doista zabrazdio ovdje, ali i zabavio (znam da zvuči bolesno, ali dobar fajt je bio).
Duje priznam ti da si uporan ko stoka, i to cijenim, kao i to da slijediš Frana, i braniš nauk Crkve (iako od Rajka nemaš potrebe, oš mi vjerovat ili ne, ili sprdat, ostavljam ti na volju), jer sve ih je manje danas.
Ovaj puta doista mislim na to da se isprićavam, jer eto moram sad na Ispovijed, iako je Duje najmanji razlog :( , a volio bih da je najveći! :?
Ne isprićavam se samo zato jer moram na ispovijed, nego se bojim da sam te jako uvridio, jer sam skužio da si u jednom trenutku popizdio gadno (ne kužim onaj pp).
Znam da ne misliš da su biskupi , svečenici, redovnici i svi ostali koji mu dopuštaju, potpisuju i zovu ga budale, nego sam iskoristio tvoj lapsus ili nesmotrenu izjavu kao podbadanje!
Budite dobri i pazite jedni druge!
Volio bih da mogi izbristai mnoge svoje komentare, ali se od ovih moderatora i adimna nitko ne javlja!
Čujemo se , ako komentar bude van rova poslan!
:wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuele, koji pp? Sto je znacio pp? Pa postaj ga javno. Ja sam 15 godina mladi od tebe, nemamo iste norme za zezanciju.
Druga stvar niti jedan biskup ne misli ono o mjesecnici, zaljubljenosti itd. Vec sam ti reka, virujen da je on mnogima pomoga, ali naniza je poprilican broj budalastina. Najgora stvar je da ga branis kad je u krivu. Da kazes "je ovo je stvarno glup sta je izvalia, ali ipak je mnogima pomoga". Mislim, treba bit realan. Ja sam se kod fra Ive Pavica obratia, i znam da je pomoga dosta ljudi, pri srcu mi je, ali isto tako sam uzivo cuo dosta, u najmanju ruku glupih izjava koje je dao. I to je to. On je covik ka i mi. I oni idu na wc, jedu, spavaju, i grijese, i jos su pod puno vecim presingom nego iko od nas. Posebno je opasno kad takvi ljudi nesto krivo kazu, jer ljudi znaju onda uzet to zdravo za gotovo. Jos je veci problem ako nemaju nekog nad sebom u autoritetu, kao sto je Zlatko Sudac imao, koji spasio na tisuce ljudi. Puno je molitve i rada potrebno da bi bio kao fra Ivo Pavic, ali treba tren slabosti da stotine navuce na krivi trag.
No problem je sto Crkva nema konkretan odgovor na fijaska karizmatika-laika, kao sto je imala na Zlatka S., fra Ivu Pavicu, i mnoge druge, jer njih nema pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2018 20:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dujam napisao:
Samuele, koji pp? Sto je znacio pp? Pa postaj ga javno. Ja sam 15 godina mladi od tebe, nemamo iste norme za zezanciju.
Druga stvar niti jedan biskup ne misli ono o mjesecnici, zaljubljenosti itd. Vec sam ti reka, virujen da je on mnogima pomoga, ali naniza je poprilican broj budalastina. Najgora stvar je da ga branis kad je u krivu. Da kazes "je ovo je stvarno glup sta je izvalia, ali ipak je mnogima pomoga". Mislim, treba bit realan. Ja sam se kod fra Ive Pavica obratia, i znam da je pomoga dosta ljudi, pri srcu mi je, ali isto tako sam uzivo cuo dosta, u najmanju ruku glupih izjava koje je dao. I to je to. On je covik ka i mi. I oni idu na wc, jedu, spavaju, i grijese, i jos su pod puno vecim presingom nego iko od nas. Posebno je opasno kad takvi ljudi nesto krivo kazu, jer ljudi znaju onda uzet to zdravo za gotovo. Jos je veci problem ako nemaju nekog nad sebom u autoritetu, kao sto je Zlatko Sudac imao, koji spasio na tisuce ljudi. Puno je molitve i rada potrebno da bi bio kao fra Ivo Pavic, ali treba tren slabosti da stotine navuce na krivi trag.
No problem je sto Crkva nema konkretan odgovor na fijaska karizmatika-laika, kao sto je imala na Zlatka S., fra Ivu Pavicu, i mnoge druge, jer njih nema pod kontrolom.


Gledaj, ti ne znaš jel biskup uopće shvatio isto kao i ti tu temu o mjesečnici! Ta knjiga je jako dugo bila na provjeri (koliko se sjećam kod dominikanaca). Tu knjigu je potpisao Josip Sremić koji je doktorirao filozofiju i teologiju, i tu knjigu je potpisao i Laurent Kružić, sad đakon, ali jedan od pametnijih i vjerujem od budićih izvrsnih svećenika!
Bundala sam zvao jendom jer mi nešto nije bilo jasno, da ne kažem čudno što je izjavio na seminaru, ali nakon što mi je pojasnio, bilo je dosta jasnije! Na njegov stil se moraš navići, on ima taj zanimljiv stil pisanja i objašnjavanja stvari ,sve na na duhovnoj razini!
Evo prvi puta ću iznijeti, da ovaj tekst sa bloga i tekst u knjizi o mjesečnici, nisu isti! Ovo s bloga je dosta zbrkano, a i pitanja ste čudno postavljali!
Ja, iskreno nakon pročitanog teksta nisam se niti na trenutak uplašio niti zabrinuo, a po vašim riječima, bih trebao svisnuti, ali jednostavno znam da to nije tako kako se predstavlja!
I vjeruj, jednu stvar, da Crkva kaže da širi hereze, ili nauk koji nije od Crkve, prvi bih upozorio i sklonio se od njega! On sam isto kaže da poštuje sve što mu nadređeni kažu! Nikad neće doći tamo gdje ga zovu a da to župnik ne odobri, i želi samo uz odobrenje župnika, to znam iz osobno iskustva!
On je ponizna duša, i ide svaki dan već skoro 40 godina na svetu Misu!
Iskreno, ne vjerujem da bi da nije nadahnut, da bi govorio sad od Boga sad od đavla. Njemu mnoge stvari dolaz tijekom molitve, pogotovo kada je klanjanje, e sda jel problem nekada u izražaju ili šta ja znam ćemu! To on sam prepusti onima koji ga vode, jer ima svoga duhovnika, to znam, a rijtki su danas tko ih ima, jer ih je teško i naći!

Za fra Ivu Pavića znam, iako mi je kod nejga jedino čudno što se kod njega previše nekad naglašava na, po meni prenaglašeno slavljenje, što mi ponekad izgleda kao da su svatovi! Ali priznajem da nisam nikad išao kod njega!
Karizmatske baš ne simpatiziram, iako sam bio jedno šest sedam puta!
Uglavnom, vjeruj da Bundala optuže da širi hereze, ili da kažu oni koji su to dužni i koji ga imaju pod sobom, ja bi prije tebe se sklonio od njega!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 00:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pozdrav Dujam ! Pises gluposti protiv Rajka. Rajko Bundalo je jedan ponizni sluga Bozji i umukni i ne daj Sotoni da se krevelji iz tebe protiv Rajka i njegovih objava nadahnutim Duhom Svetim.Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti ! Bog te blagoslovio !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 08:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
bernarda napisao:
Pozdrav Dujam ! Pises gluposti protiv Rajka. Rajko Bundalo je jedan ponizni sluga Bozji i umukni i ne daj Sotoni da se krevelji iz tebe protiv Rajka i njegovih objava nadahnutim Duhom Svetim.Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti ! Bog te blagoslovio !

Dobro Bernarda! Nemoj sad dizat tenzije opet! Taman smo stavili sjekire u rupu i nabacili par lopata pijeska!
Rajko nekome sjedne, nekome ne! Iako jako rijetko naletim da da ga baš jako kritiziraju. Jedino to bude što ljudima nekad nije jasno na koji način to misli ili piše!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 10:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
bernarda napisao:
Pozdrav Dujam ! Pises gluposti protiv Rajka. Rajko Bundalo je jedan ponizni sluga Bozji i umukni i ne daj Sotoni da se krevelji iz tebe protiv Rajka i njegovih objava nadahnutim Duhom Svetim.Da,svjedocanstva o mjesecnici su istinita osobno poznam zene koje su svjedocile i prema tome usuti !



Kakvi predivni ljudi oko Rajka. Iz mene se krevelji Sotona jer sam uvidio da mjesecnica nije dio sotonskog plana za unistenje obitelji, vec je nuzna za oplodenje. LOL. Dobro vas je sljedbenik ucio. Vas sektase treba izbacit iz KC, skupa sa svim glupostima koje pisete.


bernarda napisao:
Bog te blagoslovio !


Izgledas mi kao toxicna osoba, stoga cu te zamolit da nikakve duhovne radnje ne radis nad mnom, pogotovo da me blagosljivas.



P.S.
Ti sljedbenica "Učenika" koji radi u Naciji/Book-u. :lol: . Kako ste uopce mogli spusit tu pricu? Covjek dosao na forum i on kao lijeci. :roll: Sto protestanti uopce pokusavaju u Katolickoj Crkvi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 11:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ufff, ne opet!
Molim vas da prestanete.

Za protenstantizam se slazem, ili kako Rajko kaze: "Nasa siromašna braća"!
Inaće sam na Book alergican, a Nacijaje postala šund!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 11:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
necu se raspravljati ali Dujam nemoze tvrdit nesto sto nezna.
Sto se tice book a i naciju to ne citam a niti pratim. Sto se tice Ucenika istina je da se Gospodin proslavlja preko njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2018 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
bernarda napisao:
necu se raspravljati ali Dujam nemoze tvrdit nesto sto nezna.


Ja tvrdim ono sto znam. A to je da je ovo dolje navedeno zesca glupost;

Zvoni bruj zvona Gospodnjih i više svijetu govori od svih doktorata s kraja poganskih vremena, jer se svijet Božji Duhom u srce prelijeva u svoj punini. Tko ima uho, čuje!

Svijet je zaluđen znanošću. Sva znanost njegova oslanja se na logiku, a logika nije istina.

Mjesečnica, to je znak Abelove smrti.

Mjesečnica – to je vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji.

Još ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove. Tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes. Nastanu li teži neredi, tad i u širem društvu netko nekom može prolijevati krv, jer se mjesečnica – za razliku od ostalih dana – poznaje po krvi.

On reče na samom početku: „Nije dobro da čovjek bude sam.“ Nakon toga, pretvori ga u brak pa obitelj i time ga višestruko sa Sobom sjedini. Od više njih je načinio jedno mnogo ljepše, nježnije i ranjivije (društveno) biće. Radi dara slobodne volje u ovom grubom i napasnom svijetu, i tom novom, po ljubavi uzvišenijem, ali poput zraka ranjivome biću, treba ciklus obnove i odmora u Bogu. Treba vrijeme odluke. Treba ciklus vremenski u kojem će se svi zajedno i svatko za se Njemu vraćati – kao u san i u sedmi dan, što je mnogo jednostavnije. Upravo taj ciklus se zove mjesečnica.

Ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, gdje joj je tijelo okaljano bludom već u roditeljskom sjemenu, ili se bludničenjem okaljala sama, a ipak bi htjela biti u Božjoj milosti, nevidljiva vojska bluda poput vučjeg čopora joj u te dane trga maternicu.

...zasto Bog dopusta mjesecnice i kako je to povezano sa sotonskim planom unistenja obitelji?


Fascinantno je kako tvrdi da logika nije istina. Ako nije istina, onda je ocito laz. Drugim rijecima ne smijemo koristit logiku. E sad, kad vam je uzeo razum, sposobni ste napravit sve sto vam on kaze. Ne propitkujte, jer je to od Sotone. Samo mu vjerujte. A ako kaze da je zuto ustvari crno, samo mu vjerujte.


bernarda napisao:
Sto se tice book a i naciju to ne citam a niti pratim. Sto se tice Ucenika istina je da se Gospodin proslavlja preko njega.


Ti mora da se zezas. Prvo je smijesno sto ucenik pises "Ucenik", drugo, tragicno je da mislis da Bog ima nesto s onom prevarom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr