www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 ožu 2018 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
hodocasnik napisao:
francesco1 napisao:
Nije baš da me u ovoj temi išta muči, ali dobro :)

Pretpostavljam da misliš na kršenje Saveza i onda posljedično tome posljedice ispaštanja koje traju kroz naraštaje, o čemu ima puno upozorenja u Starom Zavjetu.. ne radi se toliko o društveno-političkom uređenju koliko o shvaćanju Saveza između obećanog naroda i Boga, koji je puno dublji nego što uopće ta riječ znači kod nas.. preporučam predavanja od Scott Hahna na temu Saveza i koje posljedice onda na narod ima udaljavanje od Boga..

Koliko god je taj Savez posebnost Izraela, i u današnje vrijeme vrijedi isti princip, predavanje grijehu i udaljavanje od Boga u svakom vremenu može voditi do posljedica koje traju kroz više generacija.. činiti grijeh nije samo izolirano na osobu koja ga čini, u smislu da se poigrava sa vlastitim spasenjem, nego ima utejcaj i na njegovu bližu okolinu pa čak i na cijelu zajednicu vjernika.. to nije neobično jer naše shvaćanje Crkve nije neko sociološko-institucionalizirano nego organsko.. Crkva je mistično Tijelo Kristovo..

p.s. već sam rekao d a neću ovdje pisati o svojoj duhovnosti pa ne znam čemu ta propitivanja :l30:

Tu se s većinom slažem,ali naglašavam tu se radi o općenitom kontekstu..Evo nakon kralja Ahaba bili su kraljevi koji su i dalje bili u grijehu idolopoklonstva,ne znam sada koliko koljena,al to ne znači da u tom periodu nije bilo pojedinih duša koje su "zaslužile"spasenje..
Taj koncept nije primjenjiv na pojedince i porodice o čemu Rajko i ini propovijedaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 15:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
dujam napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ne gledam samo iz dosade.Zanimljiva mi je socijalna komponenta.Kužiš?Ne kužiš.


Poanta je; motiv je nebitan. Gledas jer nalazis nesto zanimljivo u tome, no u konacnici motiv je nebitan. Samo ti kazem da to sigurno utjece na tebe, jer mozak i psiha tako funkcioniraju. Npr netko moze svako jutro trcat iz dosade, netko zbog treninga, netko zbog posla, itd...No misice ne zanima motiv, te se oni prilagodavaju trcanju. A mozak je "plastican" te ga se oblikuje "mentalnim treninzima" tj. s onim cim ga svakodnevno treniras. Kad gledas svaku vecer TV, tocnije te gatare, tvoj mozak prima odredene infromacije koje pohranjuje i procesuira. E sad, tu je problem sto tvoj mozak svaku vecer procesuira glupe informacije, te tvoj mozak - tila netila - smatra to bitnim, upravo zato sto se ta radnja svakodnevno odvija. Tako da ce ti mozak s vremenom cak i pohranjivat energiju koja je nuzna za tvoj "vecernji ritual". - Problem gledanja glupih emisija. A drugi, opasniji problem;
A informacije kojima hranis svoj mozak u konacnici se pohranjuju, te ostaju kako u svijesti tako i u podsvijesti. U najboljem slucaju svjesno mozes odbit sve iracionalne stvari, no podsvijest se ne moze kontrolirat - i tu lezi problem. A problem je sljedeci; ako necemu dajes svoju paznju onda mu time dajes i moc. Jung je tu podsvijest (ugrubo) objasnio snovima; ako sanjas zmaja i u snu ga pogledas i krenes se borit s njim onda dajes zmaju moc, i jedini nacin da ga pobijedis jest da i sam postanes jos strasnije cudoviste. No, s druge strane, ako ignoriras zmaja i ne udes u borbu s njim onda te on ne moze pobijedit u borbi jer do borbe nece ni doc, drugim rijecima ignoriranjem njega ignoriras i njegovu moc. Zato Crkva i savjetuje ne citat odredene knjige, gledat neke filmove itd... Jer gledanjem tj. citanjem im dajes moc.
Tako da razmisljanje; "procitat cu ovo, gledat cu ono i to nece utjecat na mene" je pogresno. Em ce utjecat na tebe, em takvim stvarima dajes moc.

Eto,ja mislim da ne utječe na mene...Jer sam iznad toga...gledam i big brother,opet,ne zbog možebitnih događaja ispod plahti,već me zanima,opet,psihosocijalna komponenta,procjena likova(znam da nije moguće na taj način nešto procijeniti čovjeka,ali mi je to zabavno)...tako da ne brinem zbog plastičnosti mozga,dosta je on vidio,doživio...čak pravu"magiju"na djelu,između ostaloga,pa je "oštećen"vjerovatno toliko da ga teško što može više "oblikovati" 8) .A glede sanjanja,postoji škola koja kaže baš o potrebi suočavanja u snu sa svojim demonima,krenuti prema njima,umjesto bježati(obično pobjegnu).Tako se riješavaju unutarnji konflikti,između ostalog...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 15:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Mogli bi se ovdje igrati "dovršimo rečenicu" :lol:

"da smo nepismeni i da nam je jedini tumač u selu neko tipa Rajko" mislili bi da je "bajkom evolucije Knez tame razara našu savijest" :roll:

Izvor: https://zenavrsna.com/medjugorje-lurd-fatima/5768


Pa evolucija je bajka!...really, you didnt know it??
to što ti u tako veliku prevaru , TE vjeruješ to je druga stvar...znam reći ćeš , vjeruje i dio Crkve i bla,bla...nek vjeruje, dio ipak ne vjeruje i ti su po meni u tome pametniji...vjerovati da si postao od bičaša, amebe, crva?!
rubish, ..iliti gluposti :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 15:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
hodocasnik napisao:
Ignore lista bi bila konačno jedna tvoja dobra ideja



Ajde ti lijepo produzi na ignore listu zbog trolanja. Dakle od 10.03. do 10.05. -og! U meduvremenu bi ti bilo najbolje rjecnik u ruke, za pocetak, pa onda pocni vjezbat logiku, jer vidim da ti ne ide. :lol:


duje..je li ti to frana26 kopiraš sa ig.listama?? :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 16:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Eto,ja mislim da ne utječe na mene...Jer sam iznad toga...


Iznad cega? Covjeka? Ukoluiko si covjek, to djeluje na tebe. To je ravno tome da tvrdis da svakodnevno trcanje ne djeluje na tvoje misice, pluca, srce, pa cak i psihu..


IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A glede sanjanja,postoji škola koja kaže baš o potrebi suočavanja u snu sa svojim demonima,krenuti prema njima,umjesto bježati(obično pobjegnu).Tako se riješavaju unutarnji konflikti,između ostalog...


Ne znam, jel podrazumijevas cudovista pod "demone"? Ako jesi, ok. Kao sto sam i napisao;

"...i jedini nacin da ga pobijedis jest da i sam postanes jos strasnije cudoviste."

Drugim rijecima, tako osobe i odrastaju, hraneci svoju "mracnu stranu" koja je sposobna radit "nasilne" i "strasne" stvari. Ukoliko osoba ne razvije to "cudoviste" u sebi, onda ce u zivotu postat zrtvom svih ostalih. Dakle, bitno je znat da imas svoju mracnu stranu i ophodit se s njom na kvalitetan nacin, tako da je kontroliras. Tipa znat da nekome mozes stat na kraj, ili ako dode do fizickog konflikta - da se mozes branit. Tek ukoliko si sposoban radit takve stvari, tek onda mozes bit i milosrdan. I tu mi je zanimljiva poveznica s Kristom; koji je mogao uskratit zivot svim Rimljanima(najnasilnija i najstrasnija stvar sve pobit), no pokazao im je milost i iz ljubavi patio, tj. iz tog kuta im je pokazao milosrde.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 16:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Pa evolucija je bajka!...really, you didnt know it??
to što ti u tako veliku prevaru , TE vjeruješ to je druga stvar...znam reći ćeš , vjeruje i dio Crkve i bla,bla...nek vjeruje, dio ipak ne vjeruje i ti su po meni u tome pametniji...vjerovati da si postao od bičaša, amebe, crva?!
rubish, ..iliti gluposti :b101:


Evo te opet Hrki. A sto je s ravnom zemljom? Nekako si nestao skupa s tom teorijom kad sam ti objasnio youtube videa :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pa šta ako don Stojić ide na ultru, da se druži sa mladeži onda moš i ti na Severinine koncerte :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Pa šta ako don Stojić ide na ultru, da se druži sa mladeži onda moš i ti na Severinine koncerte :D


Nije bas isao zbog toga razloga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 20:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Nije bas isao zbog toga razloga.

Da,išao je dijeliti vodu i usput se usporedio sa Isusom i Samarijankom..
Kako to on nije kontaminirao tamo svoju podsvijest?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 21:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
dujam napisao:
Nije bas isao zbog toga razloga.

Da,išao je dijeliti vodu i usput se usporedio sa Isusom i Samarijankom..
Kako to on nije kontaminirao tamo svoju podsvijest?


Na isti nacin na koji i neki svecenici proucavaju okultizam, magiju itd...Da je on isao tamo i druzio se s ljudima, slusao muziku, te da to radi redovno, e onda bi to bila druga prica. No, on je tamo isao evangelizirat, a ne samo dijelit vodu. Dakle nije stajao tamo satima i plesao. I isao je s mladima iz "Hrvatskog Nadzemlja", s kojima je odrzao predstavu/predavanje dan (ili dva) prije i na kojoj sam osobno sudjelovao. Da odma bude jasno; don Damir Stojic ne podrzava takve dogadaje, kao sto ga i ne podrzavaju clanovi Hrvatskog Nadzemlja. No, tamo su mladi. A ovo ti je jedan od videa od mladih iz Hrvatskog Nadzemlja, koji su takoder evangelizirali na Ultri;



I don Damirov osvrt;

https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/ ... jic-ultra/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr