www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 21:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 sij 2018 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Meni se cini da bi se Buncalo vratio u vremena kad je zenama sa menstruacijom bio zabranjen ulazak u Crkvu, jer su pod demonima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivana2911 napisao:
Nedavno sam pitala dva svećenika iz Međugorja o obiteljskom stablu, odnosno o tome je li istina da zbog grijeha naših predaka, mi mozemo imati loš zivot, ili da nam nikako krene na bolje, gledano u svim aspektima zivota.
Dobila sam jednostavan odgovor- to nikako nije u skladu sa naukom KC, štoviše, spada u područje ezoterije, Isus pruza milosrdje svima, svakome posebno, a nauk o navodnom nasljeđivanju grijeha, Boga prikazuje kao strogog suca koji samo kaznjava, i nema milosti.
Druga stvar je kad se radi o posljedici grijeha sama po sebi, jer zbog grijeha naših predaka, mi mozemo imati oziljke na duši, a općepoznato je da se zlo najlakše lijepi na naše rane, i zeli nas uvući u mrznju i malodušnost, isto tako, ako se npr. naša mama loše odnosila prema tati, otac prema mami, ili je otac imao velike poroke, dijete odrastajući u takvoj obitelji, danas-sutra moze biti sklono istim takvim porocima, ali ne jer je naslijedio porok od svog oca, nego što nije dobio zdravu okolinu za odrastanje.
Zato Bog svakome daje razum i slobodnu volju, odgovorni smo samo za svoj zivot, pozvani uvidjeti ono loše oko nas i ne dati se "pustiti" pod spletom okolnosti, ali danas prečesto vidim da je ljudima lakše svaliti krivnju na nekoga drugoga, ( grijehe predaka), nego uzeti zivot u svoje ruke i mijenjati sebe.
Mi nismo sposobni mijenjati zivotne okolnosti, ali nas Isus poziva da mijenjamo sebe, kao što to lijepo kaze Mijo Nikić - https://www.bitno.net/vjera/pater-mijo- ... ozdraviti/


Tocno to. Posljedice se mogu naslijediti, kao i gen za alkoholizam/kocku itd...Ali pretpostavljati da xy kriv za tvoj odnos s Bogom je laz


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 12:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:

Ne bildam ja svoj ego. Vec tvrdim da zloduh nije u zeni kad ima mjesecnicu, jel to tesko za shvatit u 2018-oj godini? Sve objasnjavat duhovno NIJE NORMALNO. Takoder, neke zene imaju mjesecnicu jacu a neke slabiju, neke moraju bit na tabletama, neke jedva da i osjete. Hellooo..Meni se cini kao da je ovaj tip imao problema sa zenom u PMS-u. Takoder, nacin na koji govori da su zene napaljene prije menstruacije, i to objasnjava kao demona bluda, zvuci apsurdno, i izaziva sizofrenicno razmisljanje da si jednom mjesecno pod napastima demona bluda, lol.. Da ti odma cika Duje objasni; to nije nikakav demon bluda, vec je to biologija, i bioloska potreba koju nam je BOG DAO, i koju treba koristit na pravi nacin, kako je Bog zamislio, tj. ispravno/zdravo.


Upravo tako. :b112: :b112:

Ne znam čemu onda tražiti neke filozofsko duhovne priče koje zvuče ono.

Ženu napada zloduh, on izlazi iz nje i govori, onda dolazi sv. Mihael i šta sve ne. Mene samo zanima kako bi svatko od nas reagirao da mu neka poznanica, rodica, tkogod, ispriča ovako nešto. Sigurno ne bi rekao, da da vjerujem ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 12:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
I da, nešto sam skoro propustio.
Želim Franu ugodno neprospavanu noć, i sretno nedjeljno jutro!
Znam da je trema Frane, ni meni nije lako čekati, a kamoli kako će biti gledati! :b112:

Slika



Ajoj, a gdje si Stipe grb stavio. Šta mi rade od Hrvatske.
Pa jel se tu grb stavlja. Šta ti čine Hrvatsko?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 12:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Ne znam čemu onda tražiti neke filozofsko duhovne priče koje zvuče ono.


Jer se to prodaje. Zamisli da taj text procita neka mlada cura, i povjeruje da to nije biologija, vec napast demona. Zamisli u sto bi ta zena izrasla...Mislila bi da je demoni opsjedaju i da je zato napaljena. Inace, on u svom prvom svjedocanstvu govori kako osoba koja svjedoci nema straha u sebi, osim straha Bozijeg...Zamisli, koliki mangup trebas bit za to rec? On, Buncalo, vidi cije srce nema straha, a cije srce ima straha..lol, daj pa ovo su price za malu dicu..

johnny 5 napisao:
Ženu napada zloduh, on izlazi iz nje i govori, onda dolazi sv. Mihael i šta sve ne. Mene samo zanima kako bi svatko od nas reagirao da mu neka poznanica, rodica, tkogod, ispriča ovako nešto. Sigurno ne bi rekao, da da vjerujem ti.


Upravo to...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 15:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Ajoj, a gdje si Stipe grb stavio. Šta mi rade od Hrvatske.
Pa jel se tu grb stavlja. Šta ti čine Hrvatsko?


Tu gdje je grb, otlen si i ti johnny došao (da ga nije, sad bi ti netko drugi tukao po tipkovnici)!
Što ti napraviše Johnny, možeš li živjeti s time? :b101:
Preboli Johnny! :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Da, u pravu ste i sada dok sam kuhala sam baš o ovome promišljala. Nije uredu da se nečija obitelj proziva i da se zadire u ičiju privatnost, iako je gospodin u svojoj kolumni (sam je izabrao što će se objaviti – koji dio iz knjige) sam taj dio dao na „izvolite“ napisavši kako mu žena izgleda za vrijeme menstruacije i kako je on vidi – a ja sam samo citirala.
Međutim, (kao što ste i rekli) ovo i njegova djeca mogu čitati (ali mogu čitati i njegovu knjigu u kojoj to piše) i (ludoj glavi) meni nije drago i žao mi je ako će ijedan moj komentar ikada „loše“ na njih djelovati.
Ipak, s druge strane, normalno da će njegovo djelovanje u katoličkim krugovima izazivati i prije i poslije svakakve reakcije i normalno je da nema istomišljenika.
Možda vi i ja imamo drugačije poglede, ali ako dobro pogledate – njega nitko ovdje nije linčovao već se nakon komentara kolumne, pričalo i nečemu drugome.
Osobno, kada sam kući čitam i portal, pa tako i pročitam kolumne koje on piše. Da me do sada posebno dotakao – nije, ali da me užasnula navedena komuna jest.
Razloge zašto jest, napisali su dujam i johnny 5. Eto. Toliko o tome.
Btw, upravo sam pročitala (nisam ni znala da se to komentiralo) u jednoj grupi žena katolikinja komentar na kolumnu i 80% njih se ne slažu s njim, a ja bih dodala – i hvala Bogu da je tako.


Zašto su ga onda objavile na portalu koje uglavnom vode žene, i to žene koje su itekako sakramentalni vjernici!
Zašto je ta knjiga odobrna unatoč provjeri?
Zašto ta knjiga izlazi u Verbumu, koji provjerava ono što prodaje?
Zašto ga je toliko svečenika zvalo u župe, da drži nagovore?
Zašto ga biskupi odobravaju u svim biskupijama?
Zašto je dobio legitimitet djelitelja sv. Pričesti u svojoj biskupiji?
Zašto ga zovu na ispomoć tokom egzorcizama i molitava za otklinjanje?
I sad najvažnije pitanje je: Zašto ga ne suspendiraju za širenje hereza, ako to vi tako kažete?
Prihvaćate li vi da možda niste u pravu kada ovako pišete?
Ovo je ozbiljna stvar koju vi govorite, možda činite grijeh propusta ako vidite hereze, a ne prijavite, a ovce se po vama gadno zavode!

Pitanje za Belive:
Koliko se katolkinja ne slaže sa seksom prije braka?
Koliko se ne slaže sa prirodnim načinom "kontracepcije?
Koliko ih se ne slaže sa time da nema drugog braka?
Koliko???
To znaš i sama, i hoćemo napisati, "Hvala Bogu da je tako"!?


Zadnja izmjena: Samuel; 20 sij 2018 16:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 15:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Koliko se katolkinja ne slaže sa seksom prije braka?
Koliko se ne slaže sa prirodnim načinom "kontracepcije?
Koliko ih se ne slaže sa time da nema drugog braka?
Koliko???


To sve spada u Crkveni Nauk. Ovo s mjesecnicom spada u Buncalov nauk, te njegova videnja. Lijepo je Fran napisao;

Prava šteta da si netko uzima za pravo pisati takve stvari. Naleti netko naivan i povodljiv, a naivni ljudi su poznati upravo po tome - da su povodljivi, i eto muke. Evo ti teške deformacije vjere i savjesti. Ljudi će zamrzit sebe i svoje tijelo na temelju ovakvih bedastoći. A zbog čega? Jer je spomenuti gospodin imao "viđenje".

Otrijezni se Sami dok ti je vrijeme..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 16:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dujam napisao:
Samuel napisao:
Koliko se katolkinja ne slaže sa seksom prije braka?
Koliko se ne slaže sa prirodnim načinom "kontracepcije?
Koliko ih se ne slaže sa time da nema drugog braka?
Koliko???


To sve spada u Crkveni Nauk. Ovo s mjesecnicom spada u Buncalov nauk, te njegova videnja. Lijepo je Fran napisao;

Prava šteta da si netko uzima za pravo pisati takve stvari. Naleti netko naivan i povodljiv, a naivni ljudi su poznati upravo po tome - da su povodljivi, i eto muke. Evo ti teške deformacije vjere i savjesti. Ljudi će zamrzit sebe i svoje tijelo na temelju ovakvih bedastoći. A zbog čega? Jer je spomenuti gospodin imao "viđenje".

Otrijezni se Sami dok ti je vrijeme..


Ajd lijepo poštuj čovjeka pa mu napiši ispravno ime ili prezime, jer nigdje ne piše u crkvnom nauku da smiješ prekrštavati preko foruma!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 16:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samuel napisao:
Žvaču se teme koje su itekako prožvakane.

Doista. Koliko slame smo na tu temu izmlatili. Rekao bi: za mene osobno previše. :) Zato se ni ne mislim ovde duže zadržavati. Ali kad "iskoči" poznato ime onda moram nešt napisati. :)

Samuel napisao:
Pljuckate čovjeka, koji niti jednu knjigu nije izdao, a da nije bila na provjeri kod teologa (isusovci), i ova zadnja "Život biraj", iz koje je izvađen tekst za kolumnu o menstruaciji, je bila na provjeri skoro pola godine..

Nakon ovog šta je pisao, nije ni čudo da doživljava podsmijeh ili zgražanje. Iskreno da ti kažem, začudilo bi me da je drugačije. Ono kaj mi jest čudno da nitko nije reagirao, nitko od ovih koji bi trebali. Jasno mi je da Kongregacija za nauk vjere neće reagirati svaki put kad bilo tko piše bilo šta. Takvo što nije moguće niti pa je potrebno. Da je tako, mislim da bi Kongregacija imala jako puno posla. A opet, Rajko Bundalo ima svoju župu, ta župa ima svećenika i biskupa. Oni su trebali spriječiti takvo pisanje. Zašto je to izostalo?! Ne znam. Prava šteta da jest.


Samuel napisao:
Samo ću još napisati:
- niti jedna knjiga mu nije izašla bez provjere, čak ni verbum ne pušta sumnjivo u prodaju
- usko je surađivao s pokojnim T. Ivančićem i jako puno svečenika
- knjige su mu potpisivali pokojni Z. Linić i pater Josip Sremić, koji su bili i na predstvljanjima knjiga kao A. Kačunko i mnogi drugi svečenici


Verbum u prodaji drži knjige Miroslava Tuđmana i Josipa Lončara. Tomislav Ivančić pisao je predgovor za knjigu "Otpor i predanje" Dietricha Bonhoeffera, a knjigu je izdala Kršćanska sadašnjost. Isusovac pater Ivan Macan napisao je predgovor/pogovor u knjizi Ludwig Wittgensteina, čovjeka koji je imao jako malo sa vjerom. "Duhovne osnove života" Vladimira Solovjeva izdao je Verbum. Nije da su to loše knjige, naprotiv, kladim se da su miljama udaljenije i bolje od ovoga šta su pisali Miroslav Tuđman, Josip Lončar i spomenuti Rajko Bundalo, iako nikad nisam u rukama držao ili čitao ono šta su pisali Miroslav Tuđman, Josip Lončar i Rajko Bundalo. Takve stvari me ne zanimaju. Ono kaj želim reći jest: Verbum izdaje i prodaje dosta toga. Nađe se tu i pokoji protestant, nađu se tu tipovi kao što je Davor Domazet-Lošo. Tip za kojeg ne znaš šta je. Nije čudo da netko od svećenika piše predgovor/pogovor u knjizi nekog tko baš i nije vjernik, ne samo da nije katolik, nego nije uopće vjernik. Zato to sve treba uzeti sa rezervom.


Samuel napisao:
I molim vas, da ne pišete o njegovu odnosu sa ženom, gdje mu imputirate, kako je mogao reći ovo ili ono, i slično, ima djecu i neće im biti ugodno čitati po ineternetu ovakve stvari između njihovog oca i majke, koje niti su istinite, i to još od braće katolika!

Teško je to sad zaustaviti. Nakon ovog šta je pisao o menstruaciji, teško da će ga itko ozbiljno shvaćat poslije ovog. Meni osobno je pravo čudo da nitko od njemu nadrađenih nije reagirao.


Samuel napisao:
I da, nešto sam skoro propustio.
Želim Franu ugodno neprospavanu noć, i sretno nedjeljno jutro!
Znam da je trema Frane, ni meni nije lako čekati, a kamoli kako će biti gledati! :b112:

Slika

Sitno se broji Sami! Još jako malo. :) Jedina želja, jedina očekivanja za ovaj meč su mi: udri nije ti brat! :mrgreen: Pridružujem se lijepim željama. Također! Ugodna neprospavana noć i sretno nedjeljno jutro! :)

p.s. Đes Đoni krava te ubola?! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr