www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 sij 2018 10:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
srećica napisao:
teorija Rajka Bundala o ženinoj naravi i menstruaciji se širi i širi....

zanimljivo :D
http://www.telegram.hr/politika-krimina ... cija-losa/


Ne vidim nigdje Rajkovu teoriju ovde :roll:
Ali sam uocio tweet Jadranke Kosor koja kaze;


"Ovako besramno ponižavajuće o ženama već dugo nitko nije govorio"

LOL. I onda opet pročitam text, da konacno skuzim sto je to ponizavajuce;


"Postoje biološke razlike. Kod žena imate tu povezanost tjelesne i emocionalne komponente. Žene, za prvog dijela ciklusa kad je estrogen dominantan, boljeg su raspoloženja, u progesteronu su malo mirnije, onih par dana prije menstruacije kada su u PMS-u, uhvati ih malo testosterona, e onda su… Da sad ne ulazim u tu temu. Hormoni utječu na raspoloženje i osjećaje. Muški i ženski mozak drugačije razmišljaju i drugačije percipiraju stvari. Promjena spola je zapravo nemoguća.”

Da hormoni utjecu na raspolozenje sam ucio jos u osnovnoj skoli. Trebali bi Jadranku pitat sto je to toliko ponizavajuce. No, sad vidim jasnije poveznicu novog feminizma i Rajka; oboje nijecu znanost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2018 10:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Svako dobro vam svima želim!!
smajlic28 smajlic28 smajlic28 smajlic28 smajlic28



Gdje ces Sami? Objasni nam sto je to logika, a sto istina. Svi smo zeljni znanja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2018 10:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
potpuno nepotrebna rasprava o ženama i utjecaju hormona na ženino ponašanje tijekom ciklusa, neizravno ih percipira neurotičnima.
da, hormoni utječu na ponašanje većine žena tijekom mjesečnog ciklusa (tu si u pravu, Bundalo ne priča o hormonima, već o nečem drugom :D), ali niti jednako utječu na ponašanje/raspoloženje kod svih žena, niti su muškarci pošteđeni na utjecaj testosterona na ponašanje pa je isticanje toga u ovom kontekstu posve irelevantno.

od svega po čemu se razlikuju muškarac i žena, a zbog čega je upitna valjanost istambulske konvencije, Ilčić se hvata baš mestrualnog ciklusa :roll: i utjeca istog na sposobnost rasuđivanja :roll:

brate mili, nije se o mjesečnom ciklusu godinama napisalo toliko teksta koliko zadnjih dana :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2018 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
srećica napisao:
potpuno nepotrebna rasprava o ženama i utjecaju hormona na ženino ponašanje tijekom ciklusa, neizravno ih percipira neurotičnima.


Neuroticizam tocnije. Ako kazemo da je utjecaj hormona SVE, necemo puno slagat. Djecaci i djeovojcice jedva da se razlikuju prije puberteta. No, kad nastupi pubertet, razlike su enormne; zena "dominira" na podrucju neuroticizma, i zene zbog toga vise pate od anksioznosti, depresije, itd. Ugl, osjetljivije ste...A muskarci su skloniji alkoholizmu, asocijalnim ponasanjima, drogama, kocki, "learning disorder", itd..Sve to ima svoje zasto i bilo bi previse pisat o tome. Mozda jednom otvorim i temu. No, zelim ti rec da je to psihologija, niti sam ja to izmislia, niti sve studije svijeta skupa s biologijom lazu. Zene su tako fizicki agresivnije u vezama; cesce fizicki nasrcu na muskarce, nego sto to muskarci rade.
Takoder, generalno govoreci zene imaju nizi iq od muskaraca. Zamisli dat tu izjavu javno u medijima? A ta izjava je cista cinjenica, potvrdena studijima. No, isto tako su zene cesce mudrije od muskaraca, upravo zbog jaceg multi-taskinga, i drugacijeg pristupa rijesavanju problema.


srećica napisao:
da, hormoni utječu na ponašanje većine žena tijekom mjesečnog ciklusa (tu si u pravu, Bundalo ne priča o hormonima, već o nečem drugom :D), ali niti jednako utječu na ponašanje/raspoloženje kod svih žena, niti su muškarci pošteđeni na utjecaj testosterona na ponašanje pa je isticanje toga u ovom kontekstu posve irelevantno.


Da, utjece i kod muskaraca, no nama su hormoni stabilniji. Najvidljiviji primjer mozes vidit na bilderima koji uzimaju testosterone pa imaju nekontrolirane ispade bijesa, cak se i fizicki pocnu mijenjat. Inace, muskarci nemaju mjesecnicu, pa je samim tim razina hormona poprilicno ujednacena. U mladosti su mladi muskarci agresivniji, upravo zbog jaceg lucenja hormona.



srećica napisao:
od svega po čemu se razlikuju muškarac i žena, a zbog čega je upitna valjanost istambulske konvencije, Ilčić se hvata baš mestrualnog ciklusa :roll: i utjeca istog na sposobnost rasuđivanja :roll:


Sposobnost rasudivanja - ne znam sto tocno mislis pod tim. No, zene koje su jednako placene kao muskarci na kraju godine zarade 10% manje. Kako? Zasto? Dakle, da ja i ti radimo za istu placu, na kraju godine ja cu zaradit vise od tebe. Zasto? Pa korijen svega je u nasoj razlici. Zene vise vremena posvecuju obitelji, prijateljima, djeci, a muskarci vise vremena posvecuju poslu i vise rade prekovremene. Ne zato sto smo mi bolji, nego sto nam je zadnjih 200 000 godina to bila svrha; ic radit, prikupit hranu, lovit, itd. Mi ovdje pricamo o biologiji, evoluciji, znanosti. Mislim, samo pogledaj nacin na koji otac drzi dijete i nacin na koji majka drzi dijete. Sve sto radimo, radimo drugacije. A gdje je uzrok naseg ponasanja? Pa hormoni, velikim dijelom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2018 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
SAMEUL gdje si????? Ispisao sam sve krizaljke, treba mi zamjena


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2018 23:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
dujam napisao:
Kad ste zadnji put gledali nekog u oci? Jeste li gledali u oci osobu koja vam se svida? Jeste li se zaljubili? E pa, Rajko Bundalo ima lose vijesti za vas; to je sve od vraga. Da, dobro ste me culi; zaljubljenost je od vraga, a ako ste cura nemojte gledat decka u oci jer to stvara i duhovni kontakt, koji, po Rajku, vjerovatno moze zavrsit jedino spolnim opcenjem..Takoder kaze Rajko;


"Bjezi od strasti, strast je ko val, digne se pa bezdan dole otvori ispod".


Ovo nije katolicizam, ovo je rajkovo pravovjerje, kojeg je sam izmislio.

https://vimeo.com/164118916


Ne poznajem te, vidim po duhu pisanja, za KOGA pišeš.
Kad bi barem upoznao svoju glupost. I prestao druge odvoditi od istine. Jer Isus je istina, a brat Rajko njegov ponizni prorok. Da, ima proroka i u današnje vrijeme.

Premda je običan smrtnik, nisi dostojan da mu ime izgovoriš.
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.
Nakon dugoo vremena stanke vratila sam se ovdje, vidjevši koliko blata mi nabacuju na brata koji je za me molio, iz teškog ropstva me vratio nazad. Upravo to što tvrdiš da je hereza kako zaljubljenost dolazi od đavla, ja ti mogu reći da nije tako. Imala sam slučaj s osobom koja mi je upravo kroz pogled teško ranila dušu i puno mi je trebalo da se vratim nazad Bogu, jer sam mu bila vjerna dotad.
I za sve djevojke: zaljubljenost DOLAZI OD SOTONE. Ali ako je to tebi teško povjerovati Duje, probaj, nađi jednu zavodnicu pa ćemo te vidjeti. :)
Rajko mi je kroz proročki dar rekao sve, uzroke tolikih problema u životu, ponajprije od grijeha iz moje obitelji koji su NASLJEDNI ukoliko nisu okajani. Jer neraskajani grijeh je ŽIV.

Ja sam živi svjedok da je istina sve što je rekao,i kamo sreće da je toliko ljubavi u crkvi koliko u tog čovjeka, ne bi vrag imao posla.
Sramotno je pisati takve gadarije i to u takvom mrzilačkom tonu( a znamo tko se ruga i tko mrzi) o nekome tko ti nikakva zla nije učinio. A mnoge je spasio.

Tako da, piši ti piši, ja pobijam tvoje svjedočanstvo buraz.

Inače ne bacam biserje svinjama, ali u ovom slučaju dođoh obraniti istinu.

Koje je tvoje svjedočanstvo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2018 08:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
courage napisao:
Ne poznajem te, vidim po duhu pisanja, za KOGA pišeš.


Odma u glavu majstore, ha? Jer najlakse je demonizirat nekoga tko nam nabija istinu na nos. S obzirom da je vama Rajko oduzeo logiku cisto me zanima sto imas pametno za rec.


courage napisao:
Jer Isus je istina, a brat Rajko njegov ponizni prorok. Da, ima proroka i u današnje vrijeme.


Da, i sto on prorice?


courage napisao:
Premda je običan smrtnik, nisi dostojan da mu ime izgovoriš.


Sekta/idoliziranje u svojoj najciscoj formi.


courage napisao:
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.


Da, sigurno. S jedne strane Katolicka Crkva, s druge strane ti i Rajko. Pogodi kome ljudi vjeruju?



courage napisao:
Upravo to što tvrdiš da je hereza kako zaljubljenost dolazi od đavla, ja ti mogu reći da nije tako. Imala sam slučaj s osobom koja mi je upravo kroz pogled teško ranila dušu i puno mi je trebalo da se vratim nazad Bogu, jer sam mu bila vjerna dotad.


Kroz pogled ti je ranilo dusu? Da, drugi su krivi jer si ti otpala od Boga, mos mislit.



courage napisao:
I za sve djevojke: zaljubljenost DOLAZI OD SOTONE.


Zaljubljenost dolazi od Sotone? Jesi ti svjesna koliko je svetaca, papi, casnih sestara bilo zaljubljeno u Krista? I ti mrtva ladna tvrdis da je to od Sotone. :roll:


courage napisao:
Ali ako je to tebi teško povjerovati Duje, probaj, nađi jednu zavodnicu pa ćemo te vidjeti. :)


Aha, ti si bila zavedena, a ne zaljubljena. Jer nije da se jedino u zavodnicu/ka mozes zaljubit. A vjeruj mi, postoji razlika izmedu tog dvoje.


courage napisao:
Rajko mi je kroz proročki dar rekao sve, uzroke tolikih problema u životu, ponajprije od grijeha iz moje obitelji koji su NASLJEDNI ukoliko nisu okajani. Jer neraskajani grijeh je ŽIV.


Grijesi ne mogu bit nasljedni. Cudno mi je da tvrdis kako je Rajko Katolik a negira krstenje. Jednostavno, to dvoje nikako ne ide skupa. Crkva je sasvim jasna po tom pitanju, a tvoje misljenje, vjeruj mi, ne vrijedi pisljiva boba;

1263 Krštenjem se opraštaju svi grijesi, tj. istočni grijeh i svi osobni grijesi kao i sve kazne za grijehe. U onih, naime, koji su preporođeni ne ostaje ništa što bi ih priječilo da uđu u Kraljevstvo Božje, ni Adamov grijeh, ni osobni grijeh, ni posljedice grijeha , od kojih je najteža upravo odvojenost od Boga. KKC


courage napisao:
Ja sam živi svjedok da je istina sve što je rekao,i kamo sreće da je toliko ljubavi u crkvi koliko u tog čovjeka, ne bi vrag imao posla.



Ti si zivi svjedok kako sekte itekako postoje i kako je stvaranje kulta licnosti itekako prisutno.


courage napisao:
Sramotno je pisati takve gadarije i to u takvom mrzilačkom tonu( a znamo tko se ruga i tko mrzi) o nekome tko ti nikakva zla nije učinio.



Slazem se da je sramotno. Zato me i cudilo kako netko tko se hrani takvom duhovnoscu Rajka moze prosipat toliko mrznje u svojim postovima.


courage napisao:
Tako da, piši ti piši, ja pobijam tvoje svjedočanstvo buraz.


Kako Kad? Svi jedva cekamo vidit.


courage napisao:
Inače ne bacam biserje svinjama, ali u ovom slučaju dođoh obraniti istinu.


Jadna istina ako je ti trebas branit. Em si umislila da imas bisere, em da si braniteljica istine. A i od koga ti branis istinu? Od Katolicke Crkve? LOL


courage napisao:
Koje je tvoje svjedočanstvo?


Tko o cemu, protestanti o svjedocanstvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2018 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Vidiš ja sam se zaljubio u djevojku koju nisam nikad vidio,četiri mjeseca se s njom dopisivao preko sms-a,ja bio u njemačkoj ona na školovanju u zagrabu i jedini kontakt nam je bio pisana riječ,preko sms-a i pisama( i danas ih imam,ako trebaš dokaze) i nakon 3 mjeseca i 20 dana smo se prvi put sreli na kolodvoru u Vinkovcima,čak smo si rekli kakvu odječu imamo na sebi da se prepoznamo.Ja s cviječem i prstenom,na nešto što nisam vidjeo, i danas preko pisane rijeći s osobom koju nikad nisam vidjeo imam petero klinaca(za sada) i sretan brak(za sada).
Toliko o tome što nevidimo!!!



"Zaljubljenost je od vraga" - Rajko Bundalo


LOLčina :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2018 17:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
courage napisao:
Premda je običan smrtnik, nisi dostojan da mu ime izgovoriš.

Kladim se da i sljedbenici Brace sa Srebrnjaka razmišljaju na isti način kad je Braco u pitanju. :)

courage napisao:
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.

Baš sve?! Čak i da je mjesečnica znak Abelove smrti, da je mjesečnica vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji, te ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove i tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes? I to možeš potvrditi?! Možeš potvrditi da ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, dođe nevidljiva vojska bluda koja joj poput vučjeg čopora u te dane trga maternicu?!

courage napisao:
Imala sam slučaj s osobom koja mi je upravo kroz pogled teško ranila dušu i puno mi je trebalo da se vratim nazad Bogu, jer sam mu bila vjerna dotad.

Sačuvaj Bože da si ti sama kriva što si napustila Boga. Ni pomisliti. Mora da je ta osoba kriva, ta osoba sa nadnaravnim moćima koja kroz pogled ranjava duše.

courage napisao:
I za sve djevojke: zaljubljenost DOLAZI OD SOTONE.


Mi kršćani smo zaljubljeni u ljubav: Gospodin nas ne želi ukopane i ukrućene kao što je nepokretna materija. Želi nas imati prožete svojom ljubavlju. Sv. Josemaria Escriva "Prijatelji Božji"

Mudr 8,2 Nju zavoljeh i za njom čeznuh od svoje mladosti; i nastojah da mi bude zaručnica i zaljubih se u ljepotu njezinu.



Iz ovih riječi Sv. Faustina mi izgleda poprilično zaljubljena, citiram;


..moram kazati da ludo ljubim svog Stvoritelja, svakim titrajem srca, svakim nervom. Moja duša tone i nesvjesno uranja u Njega. Osjećam da me ništa ne može odvojiti od Gospodina, ni nebo ni zemlja, niti sadašnjost niti budućnost. Sv. Faustina Kowalska "Dnevnik"


Znači li ovo da su Sv. Josemaria Escriva, pisac knjige mudrosti i Sv. Faustina bili zavedeni od Sotone dok su ispisivali ove rečenice?


A ti bi citiram;


courage napisao:
Životom svojim mogu posvjedočiti da je istina sve što je rekao jer je rekao po Duhu Svetom.


Životom bi svojim svjedočila za svog učitelja. Kako bi se samo prevarila. Ha?! Šta kažeš?! Jel bi se prevarila?!


courage napisao:
Rajko mi je kroz proročki dar rekao sve, uzroke tolikih problema u životu, ponajprije od grijeha iz moje obitelji koji su NASLJEDNI ukoliko nisu okajani. Jer neraskajani grijeh je ŽIV.

Grijeh pokojne prababe je živ?!

courage napisao:
Ja sam živi svjedok da je istina sve što je rekao,i kamo sreće da je toliko ljubavi u crkvi koliko u tog čovjeka, ne bi vrag imao posla.

Kamo li sreće da toliku gorljivu privrženost gajiš prema svecima i sveticama Katoličke Crkve. Kamo li sreće da je manje ovakvih kao što je Rajko Bundalo.


courage napisao:
Sramotno je pisati takve gadarije i to u takvom mrzilačkom tonu( a znamo tko se ruga i tko mrzi) o nekome tko ti nikakva zla nije učinio. A mnoge je spasio.

Ako je šta sramotno onda je sramotno upravo to šta piše tvoj učitelj. Počevši od mjesečnice, logike, grijeha pokojne prababe koji su živi, sve do zaljubljenosti koja DOLAZI OD SOTONE. Stvarno ne razumijem zašto tvoj učitelj piše takve stvari. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2018 18:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
Možeš potvrditi da ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, dođe nevidljiva vojska bluda koja joj poput vučjeg čopora u te dane trga maternicu?!


https://imgur.com/a/xJPpU

Da, izgleda da je ipak istina. Slika je tu :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr