www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 ožu 2018 21:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pa ja se slažem donekle s tobom @hodočasnik pa evo primjerice to što glasamo za HdzSdp zadnjih 20 godina trpit ćemo posljedice tih grijeha do starozavjetnih tri-četiri koljena. -))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2018 21:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
hodocasnik napisao:
Ma veliš :lol: mi smo zanči neki demonstrirali da - ne manje nego više – pljujemo po papama, Crkvi, Nauku i – aime majko – logici! :b101:


Da. Sablaznjavate ljude svojim protestantskim naukom.


hodocasnik napisao:
Brat Duspara je vruć u revnosti i trenutno na pogrešnom kolosjeku, što nije razlog da ga se odbaci ili smatra izgubljenim.. dogodi se to ponekad ljudima.. evo na primjer tebi se dogodilo :b101:


Wait what? :roll:


hodocasnik napisao:
Dobro je da si citirao ove dijelove kada Gospodin govori farizejima o zatvaranju vrata.. imaš li ikakvu predodžbu koliko ljudi si ti svojim pisanjem i osuđivanjem isključio?


Ja ne iskljucujem nikoga iz Crkve, vec se svi mi borimo protiv takvih sarlatana i lazova.


hodocasnik napisao:
Pitanje je zašto je vama problem prihvatiti da nosimo vremenite posljedice grijeha onih koji su bili prije nas, kako to naviješta Crkva? Odnosno da li to ide protiv „vašeg“ Boga?


Da, ovo ide protiv Katolickog Boga:

Zato što su začeta “Bogu iza leđa”, to jest, mimo molitve i duhovne priprave na sveti bračni stvaralački čin – u čisto ljudskoj požudi i strasno raspamećenoj pohoti, bez Duha Svetog od samog začeća, ta djeca su, poput svojih roditelja, jednako siromašna – sasvim tjelesna. Zato se u njihovim obiteljima očituju plodovi tijela: “bludnost, nečistoća, razvratnost, idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično.” (Gal 5, 19-21) A kad su djeca svetih roditelja začeta u Duhu Svetom i potpunom predanju Božjem roditeljstvu, onda se u takvim obiteljima jasno očituju plodovi Duha: “ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, blagost, uzdržljivost.” (Gal 5, 22)

te

Velim da ništa od nabrojanoga nije korijen njezinoga zla. Temeljno je tvoje pitanje: Zašto nemaš blagoslova? Zašto živiš kao da Bog ne postoji i kao da nikad nikom nije dobro činio? Netko ti je oduzeo blagoslov i ostavio u baštinu svoje prokletstvo. Vjerojatno netko među precima, prema prvoj zapovijedi danoj Mojsiju, do trećeg i četvrtog koljena. Možeš li oprostiti toj duši ili tim dušama njihovo zlo? Veli: “Opraštam svima sve samo da ove muke već jednom prestanu.”
Tad sam po očinskim ovlastima sakramenta svete ženidbe molilo za oproštenje grijeha njezinih predaka i u ime Isusovo podijelio joj očinski blagoslov.


Ovo da je netko oduzeo blagoslov i ostavio u bastinu prokletstvo se itekako kosi sa naukom. I to je razlika od kako ti kazes ''da nosimo vremenite posljedice grijeha onih koji su bili prije nas''. Uostalom, sve je receno u Bibliji, i vec se vodila ova rasprava, no izbrisana je vecinom yaslugama Rajkovih sljedbenika. Cisto for the record, da naucis nesto :wink:

Ezekiel 18,1 Dođe mi riječ Jahvina:
Ezekiel 18,2 "Što vam je te o Izraelu ponavljate poslovicu: `Oci jedoše kiselo grožđe, sinovima trnu zubi!`
Ezekiel 18,3 Života mi moga, riječ je Jahve Gospoda: nitko od vas neće više u Izraelu ponavljati tu poslovicu;
Ezekiel 18,4 jer, svi su životi moji, kako život očev tako i život sinovlji. I evo, onaj koji zgriješi, taj će umrijeti.
Ezekiel 18,5 Tko je pravedan i poštuje zakon i pravdu
Ezekiel 18,6 i ne blaguje po gorama i očiju ne podiže kumirima doma Izraelova, ne oskvrnjuje žene bližnjega svoga i ne prilazi ženi dok je nečista;
Ezekiel 18,7 nikomu ne nanosi nasilja, vraća što je u zalog primio i ništa ne otima; kruh svoj dijeli s gladnim, gologa odijeva,
Ezekiel 18,8 ne posuđuje uz dobit i ne uzima pridavka, ruku usteže od nedjela, po istini presuđuje,
Ezekiel 18,9 po mojim naredbama hodi i čuva moje zakone, postupajući po istini - taj je zaista pravedan i taj će živjeti, riječ je Jahve Gospoda.
Ezekiel 18,10 Ali, porodi li on sina nasilnika, koji krv prolijeva ili bratu takvo što učini,
Ezekiel 18,11 a ne radi kao njegov roditelj, nego blaguje po gorama, oskvrnjuje ženu bližnjega;
Ezekiel 18,12 ubogu i bijednu nanosi nasilje, otima, ne vraća što je u zalog primio, oči podiže kumirima čineći gadosti;
Ezekiel 18,13 posuđuje uz dobit i uzima pridavak - ne, takav sin neće živjeti! Učinio je te gadosti i umrijet će, a krv će njegova na njega pasti.
Ezekiel 18,14 A porodi li on sina koji uvidi sve grijehe što ih njegov otac počini, uvidi ih i tako više ne učini;
Ezekiel 18,15 ne blaguje po gorama, očiju ne podiže kumirima doma Izraelova, ne oskvrnjuje žene bližnjega;
Ezekiel 18,16 nikomu ne nanosi nasilja, ne prisvaja zaloga, ništa ne otima, kruh svoj dijeli s gladnim, gologa odijeva;
Ezekiel 18,17 ruku usteže od nedjela, ne uzima dobiti ni pridavka, vrši moje zakone i hodi po mojim naredbama - ne, taj neće umrijeti zbog grijeha očeva, on će živjeti.
Ezekiel 18,18 A njegov otac, koji je nemilice tlačio i pljačkao bližnjega, čineći u narodu što ne valja, zbog svojega će grijeha umrijeti.
Ezekiel 18,19 Ali vi kažete: `Zašto da sin ne snosi očev grijeh?` Zato što sin vrši zakon i pravdu, čuva i vrši sve moje naredbe, živjet će.

Ezekiel 18,20 Onaj koji zgriješi, taj će i umrijeti. Sin neće snositi grijeha očeva, ni otac grijeha sinovljega. Na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku bezbožnost njegova.



Ako ti sad ovo nije jasno, ako ovo stvarno ne razumis, ides na ignore listu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2018 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pitanje za @hodočasnik, ajd nam reci kako je spoznaja istine o nasljedjivanju grijeha via Bundalo direktno utjecala na tvoj život(duhovni)?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2018 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Po tebi prokletstvo ne postoji?
Meni to zvuči ko da netko negira samog Sotonu.
Uzrok prokletstva je grijeh.

Ja mislim,ako netko vjeruje u Boga,tada se ne mora plašiti nikakvog "prokletstva";ako je Bog u za me(a u za me je,ukoliko se nisam udaljila od njega),tko mi šta može?!Znam da nije"zdravo",no često se uspavljujem uz "astro show",jer je u taj sat kad počinjem "kunjati",zabavlja me količina ljudske gluposti i naivnosti koje tu čujem.Eto,tete vračare iskorištavaju i neke "vjernike".Ubacuju u svoja "magijska djelovanja"lukavo crkvene datume,pa spominju svece,korizmu,Božić,itd,itd..nažalost,velika većina pretežno starije ženske populacije koja troši novac tražeći odgovore i rješenja u kasne sate,naglašava da su veliki vjernici..to je malo otužno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2018 18:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Po tebi prokletstvo ne postoji?
Meni to zvuči ko da netko negira samog Sotonu.
Uzrok prokletstva je grijeh.


Primijeti da prokletstvo ne postoji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2018 18:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Bog je uvijek uza te.. Jedino duša mora biti u stanju milosti(bez teških grijeha) pa ti prokletstvo ne može ništa.
Ključno je ovo tvoje..ja mislim.. Tako i ja kažem ja mislim.. A tako i šjor Rajko misli.. Samo što Rajkec svoje mišljenje pretvara u poslanice po Rajku..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2018 00:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Znam da nije"zdravo",no često se uspavljujem uz "astro show",jer je u taj sat kad počinjem "kunjati",zabavlja me količina ljudske gluposti i naivnosti koje tu čujem.Eto,tete vračare iskorištavaju i neke "vjernike".Ubacuju u svoja "magijska djelovanja"lukavo crkvene datume,pa spominju svece,korizmu,Božić,itd,itd..nažalost,velika većina pretežno starije ženske populacije koja troši novac tražeći odgovore i rješenja u kasne sate,naglašava da su veliki vjernici..to je malo otužno.


Ne vidim neku bitnu razliku izmedu tebe i "pretezno starijih zena" u tom slucaju. Jedina je razlika u motivima, one kao traze odgovore a ti gledas cisto iz dosade? No, psiha funkcionira svima jednako. Reko jedan covek;

"He who fight with monsters might take care lest He thereby become a monster and if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes into you." F.N.

Drugim rijecima tko se bori s cudovistima na kraju cesto i sam zavrsi kao cudoviste. A tko gleda u ponor/pakao/tamu mora bit svjestan da i tama/pakao/ponor gleda u njega. Iza tih ideja se krije citava psihologija 20-og i 21-og stoljeca. Dakle, mozak ti je okupiran i procesuira te ideje svako 24 sata, i to utjece na tebe tila/netila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2018 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
El Scorpio napisao:
Primijeti da prokletstvo ne postoji.

Što veliš na Isusovo proklinjanje smokve kod Marka.. Meditacija na te retke gurnula me u početke mog pravog duhovnog života negdje sam bio tvojih godina ili malo stariji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2018 12:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Belive napisao:
https://zenavrsna.com/cemu-sluzi-mjesecnica/9123

Možda nisam mjerodavna, ali postoji li nešto bezveznije napisano? :roll:


..postoji, tvoj komentar.. :D

,,ponekad su istine , teško neprihvatljive i na prvi pogled , sulude,
..no ljudi barataju samo , sa vrhom sante leda,
a onaj veliki dio ,sante leda ispod mora, skriven je u tajnosti ,daleko od svijeta,
..tek se tu i tamo, nekom otkrije u , daru spoznaje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2018 13:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
naggar napisao:
..tek se tu i tamo, nekom otkrije u , daru spoznaje..


Sva sreca da mi imamo dar spoznaje; naggar cesto bubne glupost pa ostane ziv. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr