www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 sij 2018 19:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
Čovjek je duh i tijelo. Kako smo kopija genetski svojih predaka tako i duševno.
Da je tvoj pradjed bio teški grešnik i kojeg je napastovao neki zloduh, velika je šansa da sada kada je pradjed mrtav isti zloduh krene na tvog djedu, oca i u konačnici na tebe.
Ili si ti imun na zlo i ne vjeruješ u duhovnu borbu u kojoj smo svi sudionici?


Ovo gore napisano je tvoj nauk, a ne Crkveni...


Je, a to govori protestant iz tebe.
Toga nema u bibliji pa to nije tako.
Crkva o nekim stvarima ne govori uopće.
Odi zadnju srijedu u Siget fra Smiljana pa se onda javi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 20:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
Billy napisao:
Čovjek je duh i tijelo. Kako smo kopija genetski svojih predaka tako i duševno.
Da je tvoj pradjed bio teški grešnik i kojeg je napastovao neki zloduh, velika je šansa da sada kada je pradjed mrtav isti zloduh krene na tvog djedu, oca i u konačnici na tebe.
Ili si ti imun na zlo i ne vjeruješ u duhovnu borbu u kojoj smo svi sudionici?


Ovo gore napisano je tvoj nauk, a ne Crkveni...


Je, a to govori protestant iz tebe.
Toga nema u bibliji pa to nije tako.
Crkva o nekim stvarima ne govori uopće.
Odi zadnju srijedu u Siget fra Smiljana pa se onda javi.



Ja protestant? Pa ti izmisljas nauk, a ne ja. Protestanti bi te prihvatili rasirenih ruku s tom teorijem..


p.s.
Billy, je li zemlja ravna?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
dujam napisao:
Čovjek je duh i tijelo. Kako smo kopija genetski svojih predaka tako i duševno.


Ovo gore napisano je tvoj nauk, a ne Crkveni...


Je, a to govori protestant iz tebe.
Toga nema u bibliji pa to nije tako.
Crkva o nekim stvarima ne govori uopće.
Odi zadnju srijedu u Siget fra Smiljana pa se onda javi.



Ja protestant? Pa ti izmisljas nauk, a ne ja. Protestanti bi te prihvatili rasirenih ruku s tom teorijem..


p.s.
Billy, je li zemlja ravna?


Ne izmišljam ja ništa. Dobio si uputu pa provjeri ili neki fratri mole protivno nauku Crkve.

Kakve veze ima kakva je zemlja?
Neil Degrasse Tyson veli da je ko kruška.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 22:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
Billy napisao:
Ono što je činjenica, u katoličkoj crkvi ima svećenika koji imaju različite stavove po tom pitanju.

Međutim, složit ćemo se i da je činjenica da službeni Crkveni nauk ne priznaje to.
Dapače, znate na što me to sve podsjeća? Na pedagošku teoriju pesimizma iliti teoriju rođenog zločinca koja je bila popularna tamo 1800-tih godina. No zamislite - znanost (ali i istraživanja) su pokazali da se "zločin" (pa tom paralelom i zloduh) ne može naslijediti pa se ni ne može govoriti o biološkom fenomenu.


Dakle fra Pavić moli kontra nauka KC.

https://youtu.be/jzuYmey0HLU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 23:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Belive napisao:
Billy napisao:
Ono što je činjenica, u katoličkoj crkvi ima svećenika koji imaju različite stavove po tom pitanju.

Međutim, složit ćemo se i da je činjenica da službeni Crkveni nauk ne priznaje to.
Dapače, znate na što me to sve podsjeća? Na pedagošku teoriju pesimizma iliti teoriju rođenog zločinca koja je bila popularna tamo 1800-tih godina. No zamislite - znanost (ali i istraživanja) su pokazali da se "zločin" (pa tom paralelom i zloduh) ne može naslijediti pa se ni ne može govoriti o biološkom fenomenu.


Dakle fra Pavić moli kontra nauka KC.

https://youtu.be/jzuYmey0HLU


Ne moli kontra, nego moli ono sto Crkveni nauk ne priznaje...Znas, nije on zivi svetac


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2018 23:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
I sta ti uopce zelis dokazat? Da je to nauk Crkve, ili?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 02:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Žvaču se teme koje su itekako prožvakane. Ponavlja se linč osobe Rajka Bundala kojeg osobno poznajem!
Pljuckate čovjeka, koji niti jednu knjigu nije izdao, a da nije bila na provjeri kod teologa (isusovci), i ova zadnja "Život biraj", iz koje je izvađen tekst za kolumnu o menstruaciji, je bila na provjeri skoro pola godine, i koja cijela skoro govori o spolnosti!
Vidim da neki prozivaju čovjeka kako govori o svojoj ženi, ali ne bojim se za ženu jer eto ima vas koji je valjda neizmjerno volite, a on izgleda mrzi ili zlostavlja ili što već!
Samo ću još napisati:
- niti jedna knjiga mu nije izašla bez provjere, čak ni verbum ne pušta sumnjivo u prodaju
- usko je surađivao s pokojnim T. Ivančićem i jako puno svečenika
- knjige su mu potpisivali pokojni Z. Linić i pater Josip Sremić, koji su bili i na predstvljanjima knjiga kao A. Kačunko i mnogi drugi svečenici
- u niti jednoj biskupiji mu nije zabranjeno držanje nagovora, kako kod nas tako i van hrvatske, i dan danas ga zovu mnoge župe najviše kod nas i u BiH.
- ne drži nagovore izvan Crkve
- on sam niti u jednu župe neće doći bez pristanka župnika
- nitko ga još nije optužio za niti jednu herezu, usprkos izdavanju desetke knjiga i stotine cd-a
- kada je uspostavljan katolički radio, sam je rekao da neće više govoriti u emisijama radia Velike Gorice, jer
imamo katolički radio.
- pozivan je za molitvu i pomaganje kod exorcizama
- lani ga je biskupija proglasila izvanrednim dijeliteljem svete pričesti
Ovo mi je prvo palo na pamet, i moram priznati da sam doista razočaran vucaranjem njegovim imenom p oforumu, i to baš od ljudi, kojima je on nezanimljiv i stran, jer ga nisu pratili u radu niti čitali knjige a kamoli bili na seminaru ili popričali s njime!
Da ne pišem sad o tome kolikima je Bog preko njega pomogao da duhovno ozdrave otkrivajući im razloge njihovih problema! Ruke ne želi polagati na ničiju glavu, jer kaže da ije svečenik, kao što to neki rade!
Ja vjerujem da nerazumijete njegov način izražavanja, jer da jeste, shvatili bi na koji način on piše i u kojem smislu, i da bi vam bilo jasnije!
I molim vas, da ne pišete o njegovu odnosu sa ženom, gdje mu imputirate, kako je mogao reći ovo ili ono, i slično, ima djecu i neće im biti ugodno čitati po ineternetu ovakve stvari između njihovog oca i majke, koje niti su istinite, i to još od braće katolika!
Ako već secirate njegov rad, budite objektivni, a obitelj bih vas još ipak moli da ne dirate površnim komentarima.
Nije svetac, kako kaže, niti voli na se ljudi nakače na njega i bježi jako od toga, samo je čovjek sa svakodnevnim kušnjama koji se svaki dan bori, i uvijek će vam reći da ga preporučite u vaše molitve, pogotovo ako živiti sakramentalno.
Eto toliko od mene! HVALA, ako uvažite bar 10% od ovoga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 08:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
I sta ti uopce zelis dokazat? Da je to nauk Crkve, ili?


Teorija i praksa nisu uvijek idealni.
I naravno da nitko nije svetac.
Bitno je što i kako tko moli kada moli za obiteljsko stablo.
To je molitva za sve pretke i u tom kontekstu nije kontra nauka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 08:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
Vaša rečenica - Da je tvoj pradjed bio teški grešnik i kojeg je napastovao neki zloduh, velika je šansa da sada kada je pradjed mrtav isti zloduh krene na tvog djedu, oca i u konačnici na tebe. - je za mene, jedna od najvećih nebuloza ovdje napisana. I to je to. Naravno, sto ljudi, sto ćudi. Svatko ima svoje, a mi katolici bi prije svega trebali imati Bibliju i Katolički katekizam.


Sotona je zaveo praroditelja i kao knez ovoga svijeta zavodi sve.
Postoje obitelji koje su sklonije tragedijama, boleština i iznenadnim smrtima.
Nije to slučajno.
Ja sam samo dao primjer u teoriji koji nije nemoguć.
Grijeh je uzrok smrti, ali i bolesti. No bolest može i po zlu da dodje na čovjeka. Bilo da je to kušnja kao Job, bilo da je to drugi razlog.
Mnoge bolesti su radi bolesti duha i duše. Tu sad idemo u hagioterapiju.
Također znamo imamo anđele da nas brane.
E pa od koga?
Ako o nekim stvarima Crkva nema stav ne znače da su pogrešne.
Osobito je opasno proklinjanje putem krvne veze, recimo na dan vjenčanja da mater proklinje kćer. Barem o tome pišu egzorcisti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 08:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Samuel napisao:
Žvaču se teme koje su itekako prožvakane. Ponavlja se linč osobe Rajka Bundala kojeg osobno poznajem!
Pljuckate čovjeka, koji niti jednu knjigu nije izdao, a da nije bila na provjeri kod teologa (isusovci), i ova zadnja "Život biraj", iz koje je izvađen tekst za kolumnu o menstruaciji, je bila na provjeri skoro pola godine, i koja cijela skoro govori o spolnosti!
Vidim da neki prozivaju čovjeka kako govori o svojoj ženi, ali ne bojim se za ženu jer eto ima vas koji je valjda neizmjerno volite, a on izgleda mrzi ili zlostavlja ili što već!
Samo ću još napisati:
- niti jedna knjiga mu nije izašla bez provjere, čak ni verbum ne pušta sumnjivo u prodaju
- usko je surađivao s pokojnim T. Ivančićem i jako puno svečenika
- knjige su mu potpisivali pokojni Z. Linić i pater Josip Sremić, koji su bili i na predstvljanjima knjiga kao A. Kačunko i mnogi drugi svečenici
- u niti jednoj biskupiji mu nije zabranjeno držanje nagovora, kako kod nas tako i van hrvatske, i dan danas ga zovu mnoge župe najviše kod nas i u BiH.
- ne drži nagovore izvan Crkve
- on sam niti u jednu župe neće doći bez pristanka župnika
- nitko ga još nije optužio za niti jednu herezu, usprkos izdavanju desetke knjiga i stotine cd-a
- kada je uspostavljan katolički radio, sam je rekao da neće više govoriti u emisijama radia Velike Gorice, jer
imamo katolički radio.
- pozivan je za molitvu i pomaganje kod exorcizama
- lani ga je biskupija proglasila izvanrednim dijeliteljem svete pričesti
Ovo mi je prvo palo na pamet, i moram priznati da sam doista razočaran vucaranjem njegovim imenom p oforumu, i to baš od ljudi, kojima je on nezanimljiv i stran, jer ga nisu pratili u radu niti čitali knjige a kamoli bili na seminaru ili popričali s njime!
Da ne pišem sad o tome kolikima je Bog preko njega pomogao da duhovno ozdrave otkrivajući im razloge njihovih problema! Ruke ne želi polagati na ničiju glavu, jer kaže da ije svečenik, kao što to neki rade!
Ja vjerujem da nerazumijete njegov način izražavanja, jer da jeste, shvatili bi na koji način on piše i u kojem smislu, i da bi vam bilo jasnije!
I molim vas, da ne pišete o njegovu odnosu sa ženom, gdje mu imputirate, kako je mogao reći ovo ili ono, i slično, ima djecu i neće im biti ugodno čitati po ineternetu ovakve stvari između njihovog oca i majke, koje niti su istinite, i to još od braće katolika!
Ako već secirate njegov rad, budite objektivni, a obitelj bih vas još ipak moli da ne dirate površnim komentarima.
Nije svetac, kako kaže, niti voli na se ljudi nakače na njega i bježi jako od toga, samo je čovjek sa svakodnevnim kušnjama koji se svaki dan bori, i uvijek će vam reći da ga preporučite u vaše molitve, pogotovo ako živiti sakramentalno.
Eto toliko od mene! HVALA, ako uvažite bar 10% od ovoga!


100% ne 10% jer svjedočiš istinu, a tako treba.
Ovdje se mnogi skrivaju iza nauka Crkve, sve doktori teologije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr