www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 sij 2018 10:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Belive napisao:
https://zenavrsna.com/cemu-sluzi-mjesecnica/9123

Možda nisam mjerodavna, ali postoji li nešto bezveznije napisano? :roll:


Nisam čitao cijeli tekst, no kolko vidim to je duhovni pogled na fizičku stvarnost. Svi znamo da su žene razdražljive u tom razdoblju, milijun viceva o PMS-u i slično, kolko vidim Bundalo je samo to išao tumačiti s duhovne strane.

Čemu služi, bolje pogledati sa biološke strane, ne znam čemu tu nekakva velika filozofija, i nekakve duhovne priče. Ono žena je razdražljiva, i šta sad.



Mene bi više zanimalo pogled s duhovne strane zašto se u Siriji ratuje već 6,7 godina zaredom, i zašto taj narod toliko pati, i nikako da se smiri situacija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 10:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
I sta ti uopce zelis dokazat? Da je to nauk Crkve, ili?


Teorija i praksa nisu uvijek idealni.
I naravno da nitko nije svetac.
Bitno je što i kako tko moli kada moli za obiteljsko stablo.
To je molitva za sve pretke i u tom kontekstu nije kontra nauka.


Da slazem se, no Rajko Buncalo to ne tvrdi. I gle tko ga zastupa na forumu; Samuel XD


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Mene bi više zanimalo pogled s duhovne strane zašto se u Siriji ratuje već 6,7 godina zaredom, i zašto taj narod toliko pati, i nikako da se smiri situacija.


E moj Johnny, pa to se ne prodaje kao ove stvari o kojima Buncalo prica. Narodu je ugodno cut da nisu oni krivi nego da su naslijedili i prokletstva i posljedice, itd... Nismo mi, ne, nikako, nismo mi krivi. Pa to znamo od od pocetka;

"Čovjek odgovori: »Žena koju si ti postavio uz mene, dala mi je jesti plod drveta, i ja sam ga pojeo."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 10:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Belive napisao:
https://zenavrsna.com/cemu-sluzi-mjesecnica/9123

Možda nisam mjerodavna, ali postoji li nešto bezveznije napisano? :roll:


Nisam čitao cijeli tekst, no kolko vidim to je duhovni pogled na fizičku stvarnost. Svi znamo da su žene razdražljive u tom razdoblju, milijun viceva o PMS-u i slično, kolko vidim Bundalo je samo to išao tumačiti s duhovne strane.

Čemu služi, bolje pogledati sa biološke strane, ne znam čemu tu nekakva velika filozofija, i nekakve duhovne priče. Ono žena je razdražljiva, i šta sad.



Mene bi više zanimalo pogled s duhovne strane zašto se u Siriji ratuje već 6,7 godina zaredom, i zašto taj narod toliko pati, i nikako da se smiri situacija.


Ako ništa drugo, bar mi je drago da se moj stari prijatelj Johnny slaže bar malo!
Ja vjerujem, da bi on i za to imao zanimljivo objašnjenje, ali mislim da kad bi ti to rekao, da bi imao osjećaj da si i sam to znao, ali on to nekako na zanimljiv način složi rečenice i objasni! Uglavnom nevjerovatan lik, i sve objašnjava sa duhovne razine. Linić ga je volio i lijepo je opisao u predgovoru Rajkove knjige "Mir vama"!

Citat:
Da slazem se, no Rajko Buncalo to ne tvrdi. I gle tko ga zastupa na forumu; Samuel XD

Gle Duje, mogao bi te sad izvriđat i napisati ti sve i svašta, jer tvoj psihoprofil je lako objašnjiv i najvvečim lajbecima!
Samo ti kažem da je ova tema ve bila, i da smo to već raspravili, ne ne kužim odakle tolika potreba da bildaš ego, i da iskorištavaš nauk za to,i u tom slučaju, više ti šteti nego koristi!

"Pojavio se jedan termin koji nije svojstven u našoj Crkvi,nemojte odmah povezivati s tim terminom neke ljude,ovo nije govor o ljudima,nego o duhovima da nas ne prevare duhovi.
Kažu-Liječenje obiteljskog stabla-,!Krist nije šumar koji liječi stabla,On je otkupitelj duša,on je liječio jednog po jednog,taj termin termin ne spada u duhovno islustvo naše Crkve,ali duhovno iskustvo naše Crkve ima naziv za taj fenomen koji se zove"MOLITVA ZA DUŠE U ČISTILIŠTU".
I onda se stvaraju nesporazumi unutar Crkve,pa se počinje Crkva dijeliti,a to nije naše to je protestansko,to je ovako to je onako.Ali taj fenomen postoji jer Đavao nije kreator,on ne izmišlja ništa novo,on prilazi stvorenome da to iskrivi.
Uvijek je na tragu istine,ali nije čvrsto stajao na istini,nego negdje nešto skrene na stranu.
Zato ne treba se bojati molitava za duše u čistilišu,tad sigurno nećemo doći u sukob sa svojom Crkvom,zato Crkva od početka prikazuje Svete Mise za pokojne."

R. Bundalo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
E moj Johnny, pa to se ne prodaje kao ove stvari o kojima Buncalo prica. Narodu je ugodno cut da nisu oni krivi nego da su naslijedili i prokletstva i posljedice, itd... Nismo mi, ne, nikako, nismo mi krivi. Pa to znamo od od pocetka;

"Čovjek odgovori: »Žena koju si ti postavio uz mene, dala mi je jesti plod drveta, i ja sam ga pojeo."


Sličan način podrugivanja i objašnjenja je koristio index, za objašnjavanje nekrofilije u nas katolika!
Neš vjerovati Duje, ali svi koji imaju knjige Bundala, koje ja poznam i koji su mu bili na "seminarima", i dalje idu na Ispovijed i dalje ne ispovijedaju svoje predke, nego svoje grijehe, i govore "mea culpa"!
Ali eto, lijepo od tebe što na podmukao način vadiš iz konteksta!
Iskreno, volio bi da uživo s tobom mogu porazgovarati, baš da vidim da li se tako ponašao i uživo, onako kao muškarci! Možda i bude jednom prilike!

Nebeski Otac ispunja Duhom Svetim one koji ljube Krista;šalje im u pomoč anđele i svece.A da i ne znaju za što,otkrivaju već među pravednicima na zemlji kako mnogi za njih ustrajno mole i kako su im mnoga posvečena srca sklona.Bog im otvara riznice svih milosti.S neba i zemlje sve ih podupire.
Njih se ne dotiću grijesi roda,jer su svojim potpunim obraćenjem,postali rod Kristov koji nema ba sebi grijeha;zato im pakleni dusi ne mogu nauditi::Tako i vi,ako ste Kristovi,niste više mješani.U očima Božjim ne znaći ništa vaše podrijetlo.
Bog nije okrutan,da bi zbog nepravde oca mučio nedužna sina.Jasno veli po proroku Ezekijelu:"Onaj koji zgriješi,taj će i umrijeti.Sin neće snositi grijeha očeva,ni otac grijeha sinovljega.Na pravedniku će biti pravda njegova,a na bezbožniku bezbožnost njegova."(Ez 18,20).
Po Sirahu pak zbori;"Tko se čvrsto ne drži straha Gospodnjeg,kuća če mu brzo propasti"!
Svaki naraštaj i svaka duša pred živim Bogom stoji,zato svakome ovaj njegov "sada" odlučuje o vlastitoj budučnosti;sadašnja će mu djela na kraju suditi,s tim što sva svoja zlodjela može raskajanim obračenjem uništiti.RAJKO BUNDALO "Pogled u krajeve srca(str.230-231.


Zadnja izmjena: Samuel; 20 sij 2018 11:06; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:

Ako ništa drugo, bar mi je drago da se moj stari prijatelj Johnny slaže bar malo!
Ja vjerujem, da bi on i za to imao zanimljivo objašnjenje, ali mislim da kad bi ti to rekao, da bi imao osjećaj da si i sam to znao, ali on to nekako na zanimljiv način složi rečenice i objasni! Uglavnom nevjerovatan lik, i sve objašnjava sa duhovne razine. Linić ga je volio i lijepo je opisao u predgovoru Rajkove knjige "Mir vama"!




Ne znam, meni se još nije dogodilo da sjedim negdje i krenem razmišljati o duhovnoj pozadini menstruacije i zašto žene puca PMS. Možda nešto nije u redu sa mnom, pa ne razmišljam o tim bitnim stvarima ali eto, sto ljudi sto ćudi.

Pogotovo onaj dio gdje iz žene izlazi neki demon i kao on njoj nešto govori, ne znam baš. U takvim stvarima se ne može procijeniti tko fantazira, tko si umišlja, kome mašta radi ekstra.

Na prvu loptu da mi neka ženska ispriča takvu priču, bi mislio, aha, ovdje nešto ne štima. :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Ne znam, meni se još nije dogodilo da sjedim negdje i krenem razmišljati o duhovnoj pozadini menstruacije i zašto žene puca PMS. Možda nešto nije u redu sa mnom, pa ne razmišljam o tim bitnim stvarima ali eto, sto ljud sto ćudi.

Pogotovo onaj dio gdje iz žene izlazi neki demon i kao on njoj nešto govori, ne znam baš. U takvim stvarima se ne može procijeniti tko fantazira, tko si umišlja, kome mašta radi ekstra.

Na prvu loptu da mi neka ženska ispriča takvu priču, bi mislio, aha, ovdje nešto ne štima. :shock:


Možda zato što si muško, nemaš žene, pa ju ne primjetiš u tim danima a kamoli kćeri!
Uglavnom ,to je kako sam rekao izvadak iz zadnje njegove knjige koja ima oko 300 str., knjiga je dosta teška za čitanje, i skoro cijela govori o spolnosti! Baš sam mu rekao za to da mu je knjiga baš teška za čitanje, i kaže mi da ju je pisao godinama, uz svakakve napasti, pa je bila dugo i na provjeri, i da je praktički "zgurao" objašnjenja u riječi, inaće bi knjiga imala preko 700 stranica!
Evo da ti samo kažem, knjige su kupili Discipula Domini i Pia (koje znaš odavde), koje su bile intelektualno tri puta jače od Duje, i koje su žene i nije im zasmetalo to o menstruaciji kao napr. Duju, kojeg jako smeta, jer valjda čovjek ne voli krvarit, pa se malo i poplašio u gaće!
Toliko od mene!
Pozdrav, i doista ne bi volio u ovome više sudjelovati, tko želi shvatiti, neka shvati (dat ću mu i Rajkov broj), neka mi se javi na pp). Tko ne, neka uživa u svom egoizmu, ali ako to misli ozbiljno, dužan je prijaviti biskupu ili kome već ako čovjek javno među vjernicima širi hereze i obmanjuje narod glupostima!
POZDRAV Johnny!! (Nadam se da si se skrasio) :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Ako ništa drugo, bar mi je drago da se moj stari prijatelj Johnny slaže bar malo!


:D

Samuel napisao:
Ja vjerujem, da bi on i za to imao zanimljivo objašnjenje, ali mislim da kad bi ti to rekao, da bi imao osjećaj da si i sam to znao, ali on to nekako na zanimljiv način složi rečenice i objasni!


Jer on sve zna.


Samuel napisao:
Gle Duje, mogao bi te sad izvriđat i napisati ti sve i svašta, jer tvoj psihoprofil je lako objašnjiv i najvvečim lajbecima!


Zasto neces? Jer ti to nema ucinka, i jer mene nije briga. Tupane :)


Samuel napisao:
Samo ti kažem da je ova tema ve bila, i da smo to već raspravili, ne ne kužim odakle tolika potreba da bildaš ego, i da iskorištavaš nauk za to,i u tom slučaju, više ti šteti nego koristi!


Ne bildam ja svoj ego. Vec tvrdim da zloduh nije u zeni kad ima mjesecnicu, jel to tesko za shvatit u 2018-oj godini? Sve objasnjavat duhovno NIJE NORMALNO. Takoder, neke zene imaju mjesecnicu jacu a neke slabiju, neke moraju bit na tabletama, neke jedva da i osjete. Hellooo..Meni se cini kao da je ovaj tip imao problema sa zenom u PMS-u. Takoder, nacin na koji govori da su zene napaljene prije menstruacije, i to objasnjava kao demona bluda, zvuci apsurdno, i izaziva sizofrenicno razmisljanje da si jednom mjesecno pod napastima demona bluda, lol.. Da ti odma cika Duje objasni; to nije nikakav demon bluda, vec je to biologija, i bioloska potreba koju nam je BOG DAO, i koju treba koristit na pravi nacin, kako je Bog zamislio, tj. ispravno/zdravo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
I da, nešto sam skoro propustio.
Želim Franu ugodno neprospavanu noć, i sretno nedjeljno jutro!
Znam da je trema Frane, ni meni nije lako čekati, a kamoli kako će biti gledati! :b112:

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2018 11:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Nedavno sam pitala dva svećenika iz Međugorja o obiteljskom stablu, odnosno o tome je li istina da zbog grijeha naših predaka, mi mozemo imati loš zivot, ili da nam nikako krene na bolje, gledano u svim aspektima zivota.
Dobila sam jednostavan odgovor- to nikako nije u skladu sa naukom KC, štoviše, spada u područje ezoterije, Isus pruza milosrdje svima, svakome posebno, a nauk o navodnom nasljeđivanju grijeha, Boga prikazuje kao strogog suca koji samo kaznjava, i nema milosti.
Druga stvar je kad se radi o posljedici grijeha sama po sebi, jer zbog grijeha naših predaka, mi mozemo imati oziljke na duši, a općepoznato je da se zlo najlakše lijepi na naše rane, i zeli nas uvući u mrznju i malodušnost, isto tako, ako se npr. naša mama loše odnosila prema tati, otac prema mami, ili je otac imao velike poroke, dijete odrastajući u takvoj obitelji, danas-sutra moze biti sklono istim takvim porocima, ali ne jer je naslijedio porok od svog oca, nego što nije dobio zdravu okolinu za odrastanje.
Zato Bog svakome daje razum i slobodnu volju, odgovorni smo samo za svoj zivot, pozvani uvidjeti ono loše oko nas i ne dati se "pustiti" pod spletom okolnosti, ali danas prečesto vidim da je ljudima lakše svaliti krivnju na nekoga drugoga, ( grijehe predaka), nego uzeti zivot u svoje ruke i mijenjati sebe.
Mi nismo sposobni mijenjati zivotne okolnosti, ali nas Isus poziva da mijenjamo sebe, kao što to lijepo kaze Mijo Nikić - https://www.bitno.net/vjera/pater-mijo- ... ozdraviti/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr