www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 sij 2018 19:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Meni je duboko i iskreno zao ljudi koji vjeruju u ove stvari. On doslovno od ljudi radi idiote, psihicki bolesne pojedince;


Svi ti takvi zahtijevaju da ih ljudi gledaju u oci da zloduh im njihov kroz otvorene oci uskoci u dusu. Zato sveti gledaju u stranu...
Nije dobro ljudima gledati u oči, osim dok im ukratko nešto ne priopcis. Bestidnici i zlikovci nametljivo zure ocima da ulove pogled zrtve, zavedu je pa je izrane. Naime postoji oblik magije koji se zove zlo oko. Njih je nuzno uvijek izbjegavati, savladati ih Kristom u sebi. Tome sluzi ustrajna molitva.



Ljudi shvatite da ovo nisu Katolicki stavovi, i da je ovo cisti idiotizam, i da vam radi vise zla nego dobra. Pa nije mi jasno kako mozete pusit ove priče. Malo, pomalo sve savjete koje on daje cini osobu nesigurnom i neuroticnom, totalno nesposobnim za komunikaciju, sto smo se i uvjerili na ovom forumu. Plasi vas glupostima kao malu dicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2018 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
Danas - sutra ako budem imala dijete (po Rajku Bundalu) dijete mi može bit zločesto ili pak moram tražiti (btw - kako?) kakvo to prokletstvo od pretka "kašlje" u njemu? :roll:
Eto, ja sam u šoku :shock: što uopće se brani ovakvo pisanje pa recite vi meni da ja nisam katolik i da iz mene progovara sotona.


Budući da danas gotovo svako dijete ima neki poremećaj, zaključak je da su nam preci bili užasni. Možda da se u pedagogiji počnu primjenjivati Rajkove teorije?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2018 18:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Danas - sutra ako budem imala dijete (po Rajku Bundalu) dijete mi može bit zločesto ili pak moram tražiti (btw - kako?) kakvo to prokletstvo od pretka "kašlje" u njemu? :roll:

U meni kašlje pokojna prababica koja je 1901. god. počinila dva pobačaja. Upravo zbog nje sam ja postao takav kakav jesam - bludnik i razvratnik. Znamo sam da to nemere biti moja krivica. Nakon dužeg osluškivanja, saznao sam tko to kašlje u meni - pokojna prababica. Ljudi! Nije to put. Nemojmo varati sebe i Boga.


Ez 18, 1-24 Dođe mi riječ Jahvina: “Što vam je te o Izraelu ponavljate poslovicu: `Oci jedoše kiselo grožđe, sinovima trnu zubi!` Života mi moga, riječ je Jahve Gospoda: nitko od vas neće više u Izraelu ponavljati tu poslovicu; jer, svi su životi moji, kako život očev tako i život sinovlji. I evo, onaj koji zgriješi, taj će umrijeti. Tko je pravedan i poštuje zakon i pravdu i ne blaguje po gorama i očiju ne podiže kumirima doma Izraelova, ne oskvrnjuje žene bližnjega svoga i ne prilazi ženi dok je nečista; nikomu ne nanosi nasilja, vraća što je u zalog primio i ništa ne otima; kruh svoj dijeli s gladnim, gologa odijeva, ne posuđuje uz dobit i ne uzima pridavka, ruku usteže od nedjela, po istini presuđuje, po mojim naredbama hodi i čuva moje zakone, postupajući po istini - taj je zaista pravedan i taj će živjeti, riječ je Jahve Gospoda. Ali, porodi li on sina nasilnika, koji krv prolijeva ili bratu takvo što učini, a ne radi kao njegov roditelj, nego blaguje po gorama, oskvrnjuje ženu bližnjega; ubogu i bijednu nanosi nasilje, otima, ne vraća što je u zalog primio, oči podiže kumirima čineći gadosti; posuđuje uz dobit i uzima pridavak - ne, takav sin neće živjeti! Učinio je te gadosti i umrijet će, a krv će njegova na njega pasti. A porodi li on sina koji uvidi sve grijehe što ih njegov otac počini, uvidi ih i tako više ne učini; ne blaguje po gorama, očiju ne podiže kumirima doma Izraelova, ne oskvrnjuje žene bližnjega; nikomu ne nanosi nasilja, ne prisvaja zaloga, ništa ne otima, kruh svoj dijeli s gladnim, gologa odijeva; ruku usteže od nedjela, ne uzima dobiti ni pridavka, vrši moje zakone i hodi po mojim naredbama - ne, taj neće umrijeti zbog grijeha očeva, on će živjeti. A njegov otac, koji je nemilice tlačio i pljačkao bližnjega, čineći u narodu što ne valja, zbog svojega će grijeha umrijeti. Ali vi kažete: `Zašto da sin ne snosi očev grijeh?` Zato što sin vrši zakon i pravdu, čuva i vrši sve moje naredbe, živjet će. Onaj koji zgriješi, taj će i umrijeti. Sin neće snositi grijeha očeva, ni otac grijeha sinovljega. Na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku bezbožnost njegova. Ako se bezbožnik odvrati od svih grijeha što ih počini, i bude čuvao sve moje naredbe i vršio zakon i pravdu, živjet će i neće umrijeti. Sva njegova nedjela što ih počini bit će zaboravljena: zbog pravednosti što je čini, živjet će. Jer, zar je meni do toga da umre bezbožnik - riječ je Jahve Gospoda - a ne da se odvrati od svojih zlih putova i da živi? Ako li se pravednik odvrati od svoje pravednosti i stane činiti nepravdu i sve gadosti koje radi bezbožnik - hoće li živjeti? Sva pravedna djela koja bijaše činio zaboravit će se, a zbog svoje nevjere kojom se iznevjerio i zbog grijeha što ih počini, umrijet će.



Belive napisao:
Eto, ja sam u šoku :shock: što uopće se brani ovakvo pisanje pa recite vi meni da ja nisam katolik i da iz mene progovara sotona.

Doista, upozorenje postoji, Rajko Bundalo upozorava, na svakom od nas je da se zapita.

Bezbožnici o ovome ništa ne znaju niti ih zanima. Prije svih drugih poroka, postali su robovi i sluge demona bludnosti. Taj zloduh im je začepio i uši i oči da ne čuju i ne traže Božju istinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2018 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Baš sam komentirala s nekim, da nismo katolici i da pogledamo sa strane i "stavimo se u kožu nekatolika ili pak ateista" i da o katolicanstvu (ja) znam manje nego li znam - pobjegla bih glavom bez obzira, s obzirom na to sto se sve ovdje "propagira" - od nasljednih prokletstava, vukova koji razdiru utrobe žena svaki mjesec i sl.

Zato sam i citirao;

Iv 6,60 "Tvrda je to besjeda! Tko je može slušati?"

Nemrem, nemrem i nemrem. Po prirodi, najviše me zaokupila tvrdnja:

Svijet je zaluđen znanošću. Sva znanost njegova oslanja se na logiku, a logika nije istina.

Pokušati ukinuti Božji zakon koji je upisan u čitav svemir. Svemir tako funkcionira. Čovječe! Tablica množenja tako funkcionira. Stjepan Kušar u knjizi "Filozofija o Bogu" piše: "logika je naime izraz njegove [Božje] biti." Ne samo da je logika istina, nego je logika toliko istina da bolje nemere biti. Čovjek spoznaje logiku jer je logika u Božjem "umu", a ako je u Božjem "umu" onda je istina. A ako je istina, onda je i u našem umu;


Every human being who has awakened to consciousness not only knows and understands the concept of truth, he also knows that this truth really exists. Truth is as evident as existence and essence, as unity, goodness, and beauty. Truth is being insofar as it has been unveiled and, in its unveiling, grasped. Or, to put it more briefly, truth is the measure of being. This measure cannot be something foreign to being, applied to it from the outside, for the simple reason that outside of being there is—nothing. Rather, being must contain its measure in itself, indeed, must be able to use itself as the standard by which it measures. This measuring, moreover, is nothing other than the unveiling of itself In the precise measure that it unveils itself, it becomes measurable and, at the same time, capable of measuring with the measuring stick of truth. Hans Urs von Balthasar "Theo-Logic: Theological Logical Theory, vol. 1"


Zato Jobica (zvani Timotej) može napisati;


...svakome tko imalo poznaje filozofiju, jasno je da nitko ne može Aristotelovu logiku proglasiti nevažećom ili neispravom. Aristotel logiku nije "izmislio" nego ju je samo "otkrio". Ona je temeljno oruđe filozofije (organon=oruđe) i postojala je i prije Aristotela jer fundamentalno i trajno pripada ljudskom razumu. Jobica (zvani Timotej) "Pravovjerje" 26.8.2011.


Kaže;

Redovito se logika definira kao znanost o pravilnosti mišljenja, ili znanost o zakonima mišljenja kojima se razum ravna da bi u svojim radnjama poštivao pravilan poredak. Ivan Macan "Uvod u tradicionalnu logiku"

I šta ima neistinito u ovoj tvrdnji?! :l30:


Belive napisao:
...odakle izvlačiš ove pisme :lol: - još čudnije mi je što je ja znam, a otac mi je u to doba tek bio na putu 8)

Volim takvu muziku.

Belive napisao:
.. i drugo - koji je to ćokac na slici?

Magnus Carlsen. Svjetski prvak u šahu. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od bernarda na 01 vel 2018 10:02.
PostPostano: 01 vel 2018 19:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:

Nemrem, nemrem i nemrem. Po prirodi, najviše me zaokupila tvrdnja:

Svijet je zaluđen znanošću. Sva znanost njegova oslanja se na logiku, a logika nije istina.

Pokušati ukinuti Božji zakon koji je upisan u čitav svemir. Svemir tako funkcionira. Čovječe! Tablica množenja tako funkcionira. Stjepan Kušar u knjizi "Filozofija o Bogu" piše: "logika je naime izraz njegove [Božje] biti." Ne samo da je logika istina, nego je logika toliko istina da bolje nemere biti. Čovjek spoznaje logiku jer je logika u Božjem "umu", a ako je u Božjem "umu" onda je istina. A ako je istina, onda je i u našem umu;



Naravno da logika nije istina. Možda da je Bundalo pisao Istinu velikim slovom onda bi bio određeniji u izričaju. Iz ovoga što si citirao izgleda da on kritizira scijentizam - takva logika sigurno nije istina. Ili zar ne znaš da Pavao kaže kako je mudrost ovog svijeta ludost pred Bogom..

U svakom slučaju ne izgleda da Bundalo ide protiv logike kao zdravorazumskog razmišljanja ili oruđa kojim otkrivamo istinu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2018 19:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive napisao:
A evo, ja bih voljela, ako bi mi netko mogao objasniti ovo jer očito imam problema u shvaćanju.

Kršćanine, tvoje krštenje svjedoči, da su čak Adam i Eva u tebi i produžetkom njihova sjemena nazočni i iskušenjem svoje duše prisutni! Na početku svih pupkovina stoji Evina utroba. Zato iz nje moraš izići. Zato je, radi povratka u život, moraš prerezati. Nosiš ovaj prvi ljudski par kao začetak svoje naravi u njihovu obličju i u tom istom tijelu kao prisutnost njihovoga ropstva zlu i smrti. Tako je i sa svakim od parova iz njihova potomstva što su tvoji neprebrojni preci. Oca i majku, djedove i bake, možda ponekog još iz pradjedovske linije brakova znaš, vidiš ili si štošta o njima čuo, pa opažaš da si im sličan. I djeca tvoja nalikuju nekome od njih. To nipošto ne znači da svojim nasljednim utjecajem svi oni što ih ne vidiš i za koje nisi čuo, nisu tu. Iz mnoštva koljena brakova predaka tvoga braka potječu ti djeca. Ako od prvih dvoje potječeš ti, od njih četvero s obje strane tvoga braka u tom koljenu potječu ti djeca. U drugom si već koljenu od četvero nastao, u trećem od osmero, u četvrtom od šesnaestero, u petom od trideset i dvoje, u šestom od šezdeset i četvero, u sedmom od sto dvadeset i osmero. A u tom istom koljenu brakova tvoja djeca potječu od dvjesto pedeset i šest vaših predaka. I tako redom u istoj progresiji. Svaki je od ovih predaka priložio njihovu životu ponešto što u sebi nosi blagoslov ili prokletstvo, život ili smrt. Najteže ti je otkriti kašlje li ti to u djetetu neki predak, ti ili to djetetu dah prekida vlastita zloća.

Danas - sutra ako budem imala dijete (po Rajku Bundalu) dijete mi može bit zločesto ili pak moram tražiti (btw - kako?) kakvo to prokletstvo od pretka "kašlje" u njemu? :roll:
Eto, ja sam u šoku :shock: što uopće se brani ovakvo pisanje pa recite vi meni da ja nisam katolik i da iz mene progovara sotona.


Zašto je teško zamisliti da dijete koje kašlje možda iskašljava grijeh majke koja je ovisnik o cigaretama pa ima kroničnu astmu? Ili, pričajući sa starim ljudima znao sam čuti da točno znaju kako se kroz generacije u određenim obiteljima ponavljaju određene bolesti.. konkretno sam čuo baš to za jednu obitelj da često imaju problema sa plućima.. ne mora sve nužno biti posljedica grijeha, možda se radi o nekom genetskom nedostatku, ali možda se baš radi i o posljedici grijeha..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2018 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
hodocasnik napisao:
Naravno da logika nije istina.

Prijatelju! Ima nešto što se zove "ignoriraj lista". Ta lista ko da je stvorena za nadobudne poput tebe. Ne. Krivo! Ta lista jest stvorena za nedobudne poput tebe, u narodu bi se reklo: klasa optimist. Slika Slijedi bolno iskustvo.


Hodocasnik: ignoriraj lista od 1.2.2018. do 1.4.2018.


Taman da si čestitamo Uskrs. Slika Pričekaj sekundu da te predbilježim sa ostalima.


Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.
Hodocasnik: ignoriraj lista od 1.2.2018. do 1.4.2018.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Evo. Gotovo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2018 20:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
hodocasnik napisao:
Naravno da logika nije istina.

Prijatelju! Ima nešto što se zove "ignoriraj lista". Ta lista ko da je stvorena za nadobudne poput tebe. Ne. Krivo! Ta lista jest stvorena za nedobudne poput tebe, u narodu bi se reklo: klasa optimist. Slika Slijedi bolno iskustvo.


Hodocasnik: ignoriraj lista od 1.2.2018. do 1.4.2018.


Taman da si čestitamo Uskrs. Slika Pričekaj sekundu da te predbilježim sa ostalima.


Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.
Hodocasnik: ignoriraj lista od 1.2.2018. do 1.4.2018.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Evo. Gotovo.


:):):) prijatelju vidim da je sve po starom ;)

I ova lista me uvijek iznova nasmije :b112:


Ipak ko zna gje je ko za Uskrs.. treba do tada proći pročišćenje odnosno pomalo se već spremati za korizmu..

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2018 10:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Evo i ovi heroj protiv znanosti;

https://www.youtube.com/watch?v=sI6aCgEC_zY

Boze sacuvaj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr