www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 vel 2018 05:45

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 sij 2018 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 127 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Tipa je odnia ego. Davno smo o tome raspravljali, kad su ga mnogi na ovom forumu hvalili kao vrsnog katolika; viewtopic.php?f=28&t=7860&hilit=bundalo

El Scorpio, pa sto it ne priznajes zemlju kao ravnu plocu?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 21:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Hm, preletjeh preko navedenog linka koji upućuje na drugu temu (ne da mi se sve čitat), ali općenito ne virujen u ta prokletstva i sl. - tj. jednom sam i pričala sa svećenikom o onim prokletstvima koja "doživimo" kad nas Romi ili one gatare koje prose novac po ulici znaju "prokleti" pa smo došli i na ovu temu. Uglavnom, najjednostavnije mi svećenik kaže "čega se bojiš" te me pitao, između redaka, koji me filmovi pucaju.

Dakako, da ne bi bila moja naklapanja - ovaj članak iz Glasa koncila (koji je bar za mene uistinu dosta relevantan izvor) je sve objasnio https://duhovnost.net/osvecuje-li-mi-se ... ko-stablo/ :b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 22:11 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
dujam napisao:
Tipa je odnia ego. Davno smo o tome raspravljali, kad su ga mnogi na ovom forumu hvalili kao vrsnog katolika; viewtopic.php?f=28&t=7860&hilit=bundalo

El Scorpio, pa sto it ne priznajes zemlju kao ravnu plocu?

Nista ja ne priznajem ni Newtonove zakone, ni gravitaciju, ni oblik zemlje jerbo što ako je to sve lažirano i izmišljeno?!
Al' ajd svaka mu čast (Rajku Bundalu) na kreativnosti, treba se toga u vezi mjesečnice i sjetiti, nije to lako.

Belive napisao:
Ej, za vlastitu ženu je napisao da ostaje bez pameti i srca, da joj je lice jezivo i da je odvratna i lijepa.
Toliko o poštivanju :roll: a on kao piše ode o muško-ženskim / supružničkim odnosima?

Lice joj je jezivo, a istovremeno je i odvratna i lijepa? Svakakve opise žene sam čuo od strane muškog roda, ali ovako nešto još nisam.

Nema on šta pisat' o tim muško ženskim odnosima to samo Bruno Šimleša (aka proton) smije.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 23:10 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Status: U braku
Belive napisao:
Hm, preletjeh preko navedenog linka koji upućuje na drugu temu (ne da mi se sve čitat), ali općenito ne virujen u ta prokletstva i sl. - tj. jednom sam i pričala sa svećenikom o onim prokletstvima koja "doživimo" kad nas Romi ili one gatare koje prose novac po ulici znaju "prokleti" pa smo došli i na ovu temu. Uglavnom, najjednostavnije mi svećenik kaže "čega se bojiš" te me pitao, između redaka, koji me filmovi pucaju.

Dakako, da ne bi bila moja naklapanja - ovaj članak iz Glasa koncila (koji je bar za mene uistinu dosta relevantan izvor) je sve objasnio https://duhovnost.net/osvecuje-li-mi-se ... ko-stablo/ :b112:

Po tebi prokletstvo ne postoji?
Meni to zvuči ko da netko negira samog Sotonu.
Uzrok prokletstva je grijeh.

Oci naši zgriješiše i više ih nema , a mi nosimo krivice njihove. (Tuž 5: 7)

Ima par stranica koje malo o tome pišu:

http://www.dobripastir.com/index/index.php/clanci-iz-rheme/postoji-li-prokletstvo

http://www.rastimougospodinu.com/index.php/o-prokletstvu.html

Članak u GK ima naslov: Osvećuje li mi se Bog zbog grijeha predaka i trebam li “liječiti obiteljsko stablo”?
Bog nije zao da se osvećuje.
Radi nekih teških grijeha predaka za koje nije data zadovoljština mogu biti na kušnji potomci da ih Sotona navodi na zlo. Sama kušnja nije još grijeh, ali čovjek je slab.
Postoje obitelji u kojima je tzv. generacijska tragedija koja vjerovatno uzrok ima u prokletstvu.
Lijek je sveta Misa za pokojne i sakramentalni život.

Kompletna knjiga sa molitvama u drugom dijelu:
Kako spoznati zamke zloga
https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iqh_uvXPEKp6wz5R0

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 23:30 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Ne razumijemo se baš mi - ono gore o prokletstvu sam samo povukla paralelu s onim "kad te neko drugi proklinje" - uglavnom, nebitno.
Ne negiram ja postojanje Sotone, ali

Citat:
Članak u GK ima naslov: Osvećuje li mi se Bog zbog grijeha predaka i trebam li “liječiti obiteljsko stablo”?

Izgleda da ste samo naslov pročitali?

Citat:
Postoje obitelji u kojima je tzv. generacijska tragedija koja vjerovatno uzrok ima u prokletstvu

Kada je riječ o »izlječenju obiteljskoga stabla«, isusovac dr. Mihály Szentmártony ističe da »liječenje obiteljskog stabla nije duhovni pokret, nego jedan oblik alternativne terapije koja upotrebljava religiozne pojmove, pomiješane s ezoterikom«. Ezoterika nikada nije bila, niti može biti, pokladom i baštinom katoličke vjere. To bi konkretno značilo da liječenje obiteljskog stabla polazi od pretpostavke da preci mogu »izravno« utjecati na ponašanje svojih potomaka...

Kako objašnjava dr. Szentmártony, teološki gledano postoji poteškoća, jer Crkva uči da je grijeh osoban i da je svaki čovjek za njega osobno odgovoran. I zato postoji stvarna opasnost od miješanja elemenata koji ne pripadaju katoličkoj vjeri, već ezoteriji... Utjecaj pokojnika na žive – kako to naučavaju teoretičari liječenja obiteljskog stabla – spada u svijet ezoteričnih vjerovanja.
Otac Raniero Cantalamessa – koji je teolog i propovjednik Papinskog doma – jasno tvrdi: »Liječenje obiteljskog stabla nema nikakvih biblijskih temelja.« O. Szentmártony dodaje pak da »liječenje obiteljskog stabla nije po sebi religiozni pokret, nego jedna od alternativnih psihoterapija koja uz ezoterične upotrebljava i religiozne pojmove i sredstva« kao što su molitve, polaganje ruke, i slično. Isto tako, teološka poteškoća s kojom je Vaš ispovjednik kao teolog morao biti upoznat tiče se i činjenice da je »generacijsko liječenje« nespojivo s katoličkom naukom o sakramentu krštenja.
....
Osim toga, generacijsko liječenje uključno niječe slobodu volje, jer bi preci bili krivi za sadašnje stanje svojih potomaka. A to pak znači da nema mjesta ni za osobnu ispovijed. Zašto bi se onda, kao vjernici, uopće ispovijedali ako bi iz grijeha bila »isključena« naša slobodna volja i naša odgovornost za počinjeno?

Citat:

Ispravan odnos prema pokojnicima je onaj koji je izrečen u »Katekizmu Katoličke Crkve«, a sastoji se u našoj molitvi za pokojnike: Crkva je, od prvih vremena, častila spomen mrtvih i za njih prinosila molitve, poglavito misnu žrtvu, da bi, očišćeni, mogli prispjeti k blaženom gledanju Boga.

Meni dovoljno :l30:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2018 23:33 
Odsutan

Podijelio: 127 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Billy sto je prokletstvo? I gdje Crkva govori o prokletstvu?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 00:24 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
:b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 07:16 
Odsutan

Belive napisao:
Ne razumijemo se baš mi - ono gore o prokletstvu sam samo povukla paralelu s onim "kad te neko drugi proklinje" - uglavnom, nebitno.
Ne negiram ja postojanje Sotone, ali

Citat:

Izgleda da ste samo naslov pročitali?

Citat:
Postoje obitelji u kojima je tzv. generacijska tragedija koja vjerovatno uzrok ima u prokletstvu

Kada je riječ o »izlječenju obiteljskoga stabla«, isusovac dr. Mihály Szentmártony ističe da »liječenje obiteljskog stabla nije duhovni pokret, nego jedan oblik alternativne terapije koja upotrebljava religiozne pojmove, pomiješane s ezoterikom«. Ezoterika nikada nije bila, niti može biti, pokladom i baštinom katoličke vjere. To bi konkretno značilo da liječenje obiteljskog stabla polazi od pretpostavke da preci mogu »izravno« utjecati na ponašanje svojih potomaka...

Kako objašnjava dr. Szentmártony, teološki gledano postoji poteškoća, jer Crkva uči da je grijeh osoban i da je svaki čovjek za njega osobno odgovoran. I zato postoji stvarna opasnost od miješanja elemenata koji ne pripadaju katoličkoj vjeri, već ezoteriji... Utjecaj pokojnika na žive – kako to naučavaju teoretičari liječenja obiteljskog stabla – spada u svijet ezoteričnih vjerovanja.
Otac Raniero Cantalamessa – koji je teolog i propovjednik Papinskog doma – jasno tvrdi: »Liječenje obiteljskog stabla nema nikakvih biblijskih temelja.« O. Szentmártony dodaje pak da »liječenje obiteljskog stabla nije po sebi religiozni pokret, nego jedna od alternativnih psihoterapija koja uz ezoterične upotrebljava i religiozne pojmove i sredstva« kao što su molitve, polaganje ruke, i slično. Isto tako, teološka poteškoća s kojom je Vaš ispovjednik kao teolog morao biti upoznat tiče se i činjenice da je »generacijsko liječenje« nespojivo s katoličkom naukom o sakramentu krštenja.
....
Osim toga, generacijsko liječenje uključno niječe slobodu volje, jer bi preci bili krivi za sadašnje stanje svojih potomaka. A to pak znači da nema mjesta ni za osobnu ispovijed. Zašto bi se onda, kao vjernici, uopće ispovijedali ako bi iz grijeha bila »isključena« naša slobodna volja i naša odgovornost za počinjeno?

Citat:

Ispravan odnos prema pokojnicima je onaj koji je izrečen u »Katekizmu Katoličke Crkve«, a sastoji se u našoj molitvi za pokojnike: Crkva je, od prvih vremena, častila spomen mrtvih i za njih prinosila molitve, poglavito misnu žrtvu, da bi, očišćeni, mogli prispjeti k blaženom gledanju Boga.

Meni dovoljno :l30:

Pročitao sam ja cijeli tekst iz GK još mnogo prije.
Ono što je činjenica, u katoličkoj crkvi ima svećenika koji imaju različite stavove po tom pitanju.
Stavio sam knjigu Msgr. Bolobanića kojeg cijenim jer ima iskustva i kao egzorcist, i dugo je svećenik.
I Manjackal piše o obiteljskom stablu na temelju iskustva i doživljenoga.

http://www.jmanjackal.net/cro/crotree.htm

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 07:19 
Odsutan

dujam napisao:
Billy sto je prokletstvo? I gdje Crkva govori o prokletstvu?

Izvan Crkve nema spasenja, već samo prokletstvo.

Prokletstva dolaze kada ne poslušamo Boga. Neki misle da je Bog stvorio prokletstva kako bi nam se osvetio vrativši nam za naše zlo. Bez obzira je li to točno ili ne, nije Božja krivnja što smo prokleti. To je naša krivnja i zločin. Sveobuhvatnost prokletstva donosi bolest, oboljenja, nemoćnost, ropstvo, čak i samu smrt.

Sve ovo dolazi samo zato što nismo uspjeli ispuniti standard koji je Bog na početku namijenio da ispunimo. U Izrekama 3,33 stoji: “Jahvino je prokletstvo na domu bezbožnika, a blagoslov u stanu pravednika.”

Gnjev Božji je mnogo puta spomenut u Bibliji, ali proklstvo nije toliko prisutnost zlobne ljutnje, koliko odsustvo Božje dobrote. Ako dopustimo grijehu da uđe u naše srce, Bog odlazi jer On ne može istovremeno prebivati ​​s grijehom. A rezultat je da Njegova dobrota i blagoslovi napuštaju naše prisustvo, a također i naše živote.

Ponovljeni zakon 30,19-20 nam kaže: “Uzimam danas za svjedoke protiv vas nebo i zemlju da pred vas stavljam: život i smrt, blagoslov i prokletstvo. Život, dakle, biraj, da živiš ti i tvoje potomstvo.”

Ultimatum proklestvu danas je da je ono pobijeđeno silom Isusove smrti i uskrsnuća. I ako mnogi ljudi i dalje žive pod prokletstvom, to je jer su nesvjesni ili neosjetljivi na otkupljujuću silu koja dolazi kada pozovu Isusa da slomi lance prokletstva u njihovim životima.

Galaćanima 3,13 nam pruža sjajne vijesti da nas “Krist otkupi od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvom – jer pisano je: Proklet je tko god visi na drvetu.”

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2018 08:39 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Da ne otvaram novu temu, udruga 'Dugina obitelj' objavila slikovnicu za djecu istospolnih obitelji i planira je ponuditi vrtićima u Hrvatskoj. Što reći?
Upravo ide emisija posvećena ovoj temi na Otvorenom...

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]