www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 lis 2017 08:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2017 12:42
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Preporučam pročitati knjižicu Jednostavno volim te Phila Bosmansa koju izdaje Kršćanska sadašnjost.
Sa željom da u životu pronađete i osjetite onu pravu ljubav-ljubav kojom Bog ljubi čovjeka i da tu istu ljubav uspijete podariti drugim ljudima."Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."(Phil Bosmans).
Ljubav,mir i samopouzdanje želim od srca svima,na prvom mjestu vjeru u Boga koji sve te milosti daruje i povjerenje da je Božja Ljubav Apsolutno Dobro i da pobjeđuje svako zlo.

Svima svaki blagoslov!

p.s.hvala mojoj vjeroučiteljici i ovim njezinim prekrasnim poticajima i duhovnoj pomoći koja mi je poklonila knjižicu 8.4.1998. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lis 2017 06:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Nemam tu knjigu, tog autora, ali imam "Živjeti svaki dan".

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-itG6rl83SLHSWDufD


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2017 10:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hvala na preporuci, volim njegova djela :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2017 17:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
A sto ako Bog ne voli nas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2017 14:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2017 12:42
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lalelu vjeruj mi:Nitko te ne voli više nego On,On te stvorio,želio je da postojiš,baš ovakva kakva si,unikat,original kao i svaki čovjek.Vjeruj mi ljubljeno si dijete Božje,On vodi tvoj život i zato znaj da će sve uvijek izaći na dobro.

Svaki blagoslov! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2017 13:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
lalelu napisao:
A sto ako Bog ne voli nas


Lalelu, Bog te itekako voli, Isus i naša predraga Majka te ljube više nego što ti mozes zamisliti :) :grlim te:
Razumijem te zašto tako razmišljaš, kad se suočimo s mnogo problema u zivotu i ne vidimo izlaza, a čini nam se da nema ni utjehe s neba, pomislimo da nam je Bog daleko, a svima drugima oko nas da je blize..Eh, kako se varamo u tim trenucima :twisted: Isus nam je tada najblizi i čeka da mu se obratimo kao jedinom prijatelju, ali mi zbog svoje uskogrudnosti i navezanosti na zemaljske zelje to ne vidimo, nego pokušavamo na svoj način i svojim mislila riješiti svaku situaciju jer mislimo da znamo bolje.
Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Rođena sam u obitelji gdje se emocije nisu pokazivale, ne samo pokazivale, moja majka je svako pokazivanje emocija smatrala glupim i smiješnim ( čak i na sprovodu), i to se itekako prenijelo na mene. Kad god je svećenik u propovijedi govorio o majčinskoj ljubavi, ja nikad nisam to mogla u potpunosti razumjeti jer ljubav svoje majke nisam dozivjela na taj način, i vremenom sam shvatila da imam " problema" prihvatiti i Isusa i našu Nebesku Majku kao nekoga tko nas ljubi bezuvjetnom ljubavlju, jednostavno sam Boga uvijek zamišljala kao strogog suca koji samo čeka da pogriješimo i kazni nas 8)
Nazalost, projicirala sam iskustva iz svoje obitelji na Boga, što je pogrešno. I danas imam poteškoća ponekad da prihvatim Isusa kao nekoga tko je uvijek uz mene, tko me čeka i kad pogriješim, da je On iskusio prijezir i odbacivanje ljudi na najgori mogući način, da je u tim trenucima na Krizu čak i zavapio: "Oče moj, Oče moj, zašto si me ostavio". A radi koga? Radi mene, radi tebe, radi svih nas, tu zrtvu je učinio iz ljubavi prema nama, i tu ljubav i blizinu nam i danas pokazuje kroz svete sakramente, daruje nam se u prilikama Kruha i Vina na oltaru, daruje nam se kroz sv. Pričest, kroz Euharistijsko Klanjanje, sve to nam je darovao da imamo snagu u ovome svijetu, jer kako kaze:
U svijetu imate muku, ali hrabri budite - ja sam pobijedio svijet! (Iv 16,25-33)
Bog zna što se događa u našem životu i On će se pobrinuti za nas. Ne znamo uvijek kako će se to desiti, i postoje situacije koje se čine bezizlazne, ali Gospodin Bog je velik Bog, i On još uvijek radi na tome da učini nešto prekrasno iz svih naših padova i razočarenja.

Bog te blagoslovio sestrice :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 11:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Belive napisao:
P.S. Rora, ako citate - nisam vam to nikada rekla, a zelim.
Iako sam s vama samo par rijeci prozvorila, smatram vas svojom forumskom mamom. Tek nedavno sam citala vase svjedocanstvo i mozda glupo, ali tako sam vas zeljela zagrliti. Pokazali ste meni sto znaci ljubiti.


:grlim te: evo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2017 13:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2017 07:52
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Phil Bosmans : "Neka tvoja životna radost i sreća ne ovise o tisuću i jednoj bezvrijednosti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr