www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2010 20:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Dok god budeš analizirala rečenicu po rečenicu, riječ po riječ, slovo po slovo, zarez po zarez, nečeš razumit NIŠTA jer ne ulaziš u duh onoga što piše nego krečeš s pozicije nadjačavanja, cjepidlačenja, umovanja, debatiranja! Nažalost postala si zarobljenik svoj pameti, svoje male siromašne pameti, svoga racia...i kad bi sad ja ulazio u to,počeo nešto dokazivat teološki, trajalo bi danima, mjesecima... i malo bi postigao!

:roll: A šta mi je smetalo dok to nisam činila. Ja sam godinama obilazila karizmatske seminare, mise, klanjanja, međugorje, itd., i uopće se nisam bavila teologijom ili nešto analizirala. Nego bih došla u crkvu i onako 'razgovarala' s Bogom kako bi mi došlo. Pa je to uvijek bio užasno jednostran razgovor, jer se druga strana jednostavno nije čula. No tada su mi govorili da mi smeta što ne poznam dovoljno nauk, sad kad ga poznam sad mi baš poznavanje smeta. Moj sinko...

ANTE KATOLIK napisao:
Pomolit ću se za tebe jer je to najefikasnije i najjednostavnije!
Bog voli jednostavnost i efikasnost! :mrgreen:

Hahaha. A ti se pomoli. Još da si prvi koji mi to kaže... Više njih mi je reklo i da će se pomoliti za mene, i da su se pomolili za mene, a neki su čak i molili nada mnom. Pa ništa. Elem, ili oni nisu bili jednostavni, ili Bog nije baš takav kakvim ga ti zamišljaš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
E neznam draga moja šta bi ti odgovorio osim - ko čeka taj dočeka!
Možda si se i preforsirala sa tim duhovnim obnovama, možda si iz krive motivacije tražila Boga, možda ovo, možda ono, ima milijun razloga!
Ali, ako ti misliš da te Bog namjerno ignorira i da je nepravedan onda si ti luda! Bog nikoga ne ignorira, a posebno nije nepravedan!
Možda ti Boga izazivaš da ti se objavi a Bog oće da se poniziš! Neznam.
Ali, ako odustaneš i umisliš se, odo ti u šake Sotone, i tamo si gotova...uvjerit će te da si neznam ko, udijelit će ti svoje ljigave komplimente i zavest će te dok kažeš keks. Pobunit ćete protiv Boga i to je onda kraj.... savjetujem ti da kreneš u potragu za Bogom, otpočetka kao dijete koje kaže, ništa ne znam, svi mi lažu, Bože pomozi..nema druge!! 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2010 06:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Maroon napisao:
...Ja pak smatram da nema ništa loše u tome, da čovjek učini što može, da bude sretan. Od uzdanja u Boga, i višenja po crkvi, nema vele vajde. Takvo je moje iskustvo.

kojeg Boga? ovog sto kvazi teolozi, ili pop krscani navjestaju? nema tu ni b od Boga. zidine me crkvene nikada nisu interesirale, osim u umjetnickom smislu. mantranja raznoraznih molitvi me takodjer ne interesiraju. kada slova nisu dovoljna, Duh Sveti je ono za cim treba tragati. a nazalost danas je aktuelan pokusaj relativizacije, bolje reci prostitucije upravo nad Duhom Svetim.
kako me strasno iritira svesilna aktuelna pojava duhova i karizmi. od svih karizmatika i duhovnih obnova, o linicu imam najbolje misljenje i njemu najvise vjerujem. a 2 put sam ga u zivotu vidio i cuo, i to preko tv-a ili youtube-a, neznam. isto tako, ivancic mi djeluje sasvim ok, a procitah samo par recenica o njemu, i njegovih napisanih. to su 2 osobe kojima takoreci vjerujem, i na cije bih obnove otisao, i osobno preporucio da ih smatram potrebnim.
ovo ostalo, sto se ovuda spominje... sve macku o rep, komotno. svaki od njih treba jos puno jest kasikom da im povjerujem u ono sto laprdaju. o sudcu znam puno vise, jer je upravo medijski vise eksponiran. nekako mi "nit smrdi, nit mirise". vjerovatno bih i o ostalim imao slicnu sliku, da su eksponirani kao sudac, i da ih mamlazi brane po medijima koliko danas neki brane sudca. upravo ti mamlazi ce sudca, i ostale karizmatike i "karizmatike", "stajat glave". ove jeftine safunjare sto "lijece i ozdravljaju" u Isusovo ime, na celu sa cacom đejmsom me nimalo ne interesiraju. a ne interesira me takodjer ni teologija. imam osjecaj da bih izgubio vjeru baveci se ozbiljnije teologijom i teoloskim aksiomima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr