www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2010 14:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
istina , postoje mnogi ranjeni ljudi od strane roditelja , braće i sestara...
ali to nije razlog da se odbaci Bog

mislim da je jako puno takvi ljudi upravo našlo duševni mir, i lakše oprostilo onima koji su ih ranili ( jer to je jedini način da se dalje krene u život bez tereta koji te vuče ka dnu!) kroz vjeru u Boga , u Isusa Krista

vjera u Isusa može samo pomoći...ne vidim da može odmoći
Isus je i dalje djelatan na nevidljiv način...onome tko zbilja vjeruje i iskreno mu se moli , On će kad- tad pomoći...
bitna je vjera , ufanje i ljubav Božja...iz nje će kod čovjeka izrasti i vjera , ljubav i oprost prema svojim bližnjima...pa i onima koji su ga nekada davno povrijedili... :D

mislim, da se čovjek mora kad-tad odmaknuti ili barem pokušati odmaknuti od nekog traumatičnog iskustva iz djetinjstva ili mladosti...
dok to ne napravi uvijek će nešto analizirati nepovjerljivo u sebi, stalno će nešto crno misliti isl...nema tu onda izlaza... :twisted:

treba naći svjetlost, a svjetlost je Isus kako kaže Ivan u proslovu svoga evanđelja :D :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 14:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
Bog je apsolut!! nema mane...
i zato uzimamo sve najbolje što čvojek može biti il jest

Ali to nije istina. Bar ne za kršćanskoga Boga. Jer njega se opisuje slikom Oca koji ima miljenike. A to nije ono najbolje što čovjek može biti, bar po mom osjećaju za 'najbolje'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 14:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
po/gledaj Oca kroz Sina...

Šta to ima na Sinu da bi me trebalo zadiviti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 16:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Maroon napisao:
vox napisao:
po/gledaj Oca kroz Sina...

Šta to ima na Sinu da bi me trebalo zadiviti?


A što nema? Koja to osoba na ovoj planeti zaslužuje više divljenja i povjerenja od one koja je dala svoj život da bi ga drugi mogli spasit?
Čovjek koji je imao Moć da sve razori i da postavi sebe za zemaljskog vladara nad vladarima je radije postao sluga nad slugama, siromah nad siromasima, da dade utjehu onima koji će se rađat u bijedi i neimaštini.

Ima li itko koji zaslužuje više divljenja i više povjerenja?
Ako ne vjeruješ takvom čovjeku - kome možeš uopće vjerovati? Draga moja, ostat ćeš sama i usamljena a kraj tebe stoji Zaručnik s raširenim rukama...samo čeka da priznaš da si tužna i usamljena i da Ga želiš...i kad Ga poželiš, iskreno, djetinje, jednostavno...On će doć...i to takvom silom, a opet takvom nježnošću da nečeš ništa željet nego samo Njega....

...ali moraš imat povjerenja u Njega, moraš Mu vjerovat.....jer tamo gdje nema Vjere - tamo On ne može ništa jer je pravedno da tamo ne napravi ništa! Misli malo o ovome...nemoj odma kontrirat nego malo misli.. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 16:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
A što nema? Koja to osoba na ovoj planeti zaslužuje više divljenja i povjerenja od one koja je dala svoj život da bi ga drugi mogli spasit?

Spasit od čega i za što? Spasit od nečega što je Adam napravio, a ne ja, što je taj Isus (i on je Bog, jel) na mene nabacio, pa je onda došao skidati s mene, i to ne u potpunosti, nego samo onaj dio koji mu se ćefnilo, a patnja i bol ostaju. Štoviše, čak i taj dio ne spašava sve nego one kojima mu se ćefne udijeliti milost. Ne, moram priznat da me ta slika nimalo ne zadivljuje.

ANTE KATOLIK napisao:
Čovjek koji je imao Moć da sve razori i da postavi sebe za zemaljskog vladara nad vladarima je radije postao sluga nad slugama, siromah nad siromasima, da dade utjehu onima koji će se rađat u bijedi i neimaštini.

Ne mogu govoriti za druge, ali meni osobno nije dao nikakvu utjehu.

ANTE KATOLIK napisao:
...samo čeka da priznaš da si tužna i usamljena i da Ga želiš...

Ali kad ga ne želim.

ANTE KATOLIK napisao:
i kad Ga poželiš, iskreno, djetinje, jednostavno...On će doć...i to takvom silom, a opet takvom nježnošću da nečeš ništa željet nego samo Njega....

Bilo je vremena kad se ja još nisam bila detaljnije pozabavila katoličkim naukom, pa sam vjerovala da je on dobar i krasan, kako su mi govorili, i željela sam ga tako iskreno i djetinje. I bila sam klinka zapravo. Pa nije došao, ili ako je došao, onda definitivno nije došao na način da sam od tad željela samo njega, nego na način da sam pobjegla glavom bez obzira.

ANTE KATOLIK napisao:
...ali moraš imat povjerenja u Njega, moraš Mu vjerovat.....jer tamo gdje nema Vjere - tamo On ne može ništa jer je pravedno da tamo ne napravi ništa! Misli malo o ovome...nemoj odma kontrirat nego malo misli.. :wink:

Šta će mu vjera? Evo, vox je spominjala primjer roditelja i djece. Traži li ikoji normalan roditelj da mu dijete vjeruje da su noži opasni? Ne traži. Nego ga silom odmakne od noževa. Ali ne, tu se okreće pila naopako - ono dobro nam ne može dati zbog naše slobode, no za dati nam zlo mu ne smeta naša slobodna volja. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 17:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Maroon napisao:
vox napisao:
po/gledaj Oca kroz Sina...

Šta to ima na Sinu da bi me trebalo zadiviti?


misliš, sem dugo kovrčave kose, duge halje i filozofskog stava :mrgreen: da nem niš??
makar bi se moga "pospikat" s tobom!! :lol:

razmislit ću ..mislim na odgovor!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 17:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala


ne znam koliko je sad uz temu...

.. to make my way to You ...
...Isuse...
..don't give up on me...
there is no one else...
..it keeps leaving me needing you
..Take me away!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 18:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
@ Maroon,

nemam vremena ni volje za teološke debate...moj savjet ti je da se okaniš filozofiranja, pametovanja, hladnog racionalizma i "naprednih" umovanja jer te stvari zarobljavaju, okupiraju ti um i srce i ispunjavaju ih bljutavošću!!
Pusti priče, okreni se jednostavnosti i toplini!

Ako uspiješ nać jednog čovjeka u povijesti koji je više volio od Isusa Krista onda slijedi toga čovjeka, ali nemoj upadat u neke komplikacije jer osjećam da si prekomplicirana i zapetljana...otpetljaj se!!!! :D :grlim te:

Zapamti i prihvati da je sve dobro u tvome životu od Boga, a ono zlo traži u grijehu, u svom i ljudi koji te okružuju!!

Npr. zamisli da su tvoji pradjedovi bili jako bogati, ali je tvoj djed sve prokockao i zapio...ti si se rodila u siromaštvu i bijedi... za tu i takvu situaciju je kriv tvoj djed a ne Bog! Ista je stvar s Adamom i Evom! Kušamo plodove njihovog grijeha po božanskom zakonu uzroka i posljedice!
Bog nije ništa kriv!

Umro je na križu za nas da nas spasi!!

Ako si ti ravnodušna na tu činjenicu onda draga moja u tebi ljubavi nema, a to je žalosno!
Bog je ljubav a ljubav traži da bude uzvraćena!! Ako mu je ne uzvraćaš onda ni ne zaslužuješ bolje nego ispraznost, površnost i hladnoću filozofiranja u koje si upala!

Ne traži razloge koji te opravdavaju da ne vjeruješ nego se zapitaj: zašto sam emocionalno ravnodušna prema onom čovjeku koji pati na križu! Počni od tog pitanja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 19:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Pusti priče, okreni se jednostavnosti i toplini!

A gdje je ta jednostanost i toplina? Vidiš, ja sam je u dosadašnjem životu tražila prvenstveno u Boga. Našla sam samo hladnoću i odbacivanje. Kažem i ja da sam glupo činila, al kako Oliver pjeva – sad je kasno da se kajem, tako sam činila i gotovo.

ANTE KATOLIK napisao:
Ako uspiješ nać jednog čovjeka u povijesti koji je više volio od Isusa Krista onda slijedi toga čovjeka, ali nemoj upadat u neke komplikacije jer osjećam da si prekomplicirana i zapetljana...otpetljaj se!!!! :D :grlim te:

Ako sam zapetljana, onda me zapetljanom učinilo bavljenje religijom. A možda i urođeno kompliciran mozak. Za drugo nisam ja kriva, za prvo – sad je kasno da se kajem. :mrgreen:

ANTE KATOLIK napisao:
Zapamti i prihvati da je sve dobro u tvome životu od Boga, a ono zlo traži u grijehu, u svom i ljudi koji te okružuju!!

To jednostavno nije istina. Nikakav grijeh, ni moj, ni moje okoline, nije napravio npr. to da je meni prekjučer pukao zub, i sl. A da i jest, opet je Bog taj koji je bližnje stvorio i omogućio im da mi nanesu zlo (a i ja njima, ista stvar).

ANTE KATOLIK napisao:
Npr. zamisli da su tvoji pradjedovi bili jako bogati, ali je tvoj djed sve prokockao i zapio...ti si se rodila u siromaštvu i bijedi... za tu i takvu situaciju je kriv tvoj djed a ne Bog! Ista je stvar s Adamom i Evom! Kušamo plodove njihovog grijeha po božanskom zakonu uzroka i posljedice!

Upravo to i ja kažem – to je *božanski* zakon po kojem sam ja kriva i kažnjena za nešto što nisam počinila. Kakav je to otac koji hranu za svu djecu dade na upravu najstarijemu sinu, pa kad ovaj to upropasti on smatra da su sva djeca kriva i da su zaslužila da gladuju?

ANTE KATOLIK napisao:
Umro je na križu za nas da nas spasi!!

Od čega i za što da nas spasi?

ANTE KATOLIK napisao:
Ako si ti ravnodušna na tu činjenicu onda draga moja u tebi ljubavi nema, a to je žalosno!

Žalosno pa žalosno. Slika

ANTE KATOLIK napisao:
Bog je ljubav a ljubav traži da bude uzvraćena!! Ako mu je ne uzvraćaš onda ni ne zaslužuješ bolje nego ispraznost, površnost i hladnoću filozofiranja u koje si upala!

A Kleofa mi pred neki dan tumačio kako ljubav koja traži nešto zauzvrat nije prava ljubav. Pa se ti sad tu snađi. :roll:

ANTE KATOLIK napisao:
Ne traži razloge koji te opravdavaju da ne vjeruješ nego se zapitaj: zašto sam emocionalno ravnodušna prema onom čovjeku koji pati na križu! Počni od tog pitanja!

Dobro ko je ode lud? Misliš li ti da u ovom trenutku diljem svijeta nema mali milijun ljudi koji trpe i gore muke od Isusovih?!! Jesi li ti emocionalno ravnodušan prema tim ljudima ili plačeš po cijele dane zbog njih. Je, biće sve roniš suze. :roll: Nisi, nego piskaraš po forumu jer ti je to gušt. A zašto si ti emocionalno ravnodušan prema tim ljudima? Zato što ih ne vidiš, ti im to ne činiš, ni na koji način im ne možeš pomoći. Isto ko i ja prema isusu. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2010 19:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Dok god budeš analizirala rečenicu po rečenicu, riječ po riječ, slovo po slovo, zarez po zarez, nečeš razumit NIŠTA jer ne ulaziš u duh onoga što piše nego krečeš s pozicije nadjačavanja, cjepidlačenja, umovanja, debatiranja! Nažalost postala si zarobljenik svoj pameti, svoje male siromašne pameti, svoga racia...i kad bi sad ja ulazio u to,počeo nešto dokazivat teološki, trajalo bi danima, mjesecima... i malo bi postigao!

Pomolit ću se za tebe jer je to najefikasnije i najjednostavnije!
Bog voli jednostavnost i efikasnost! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr