www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: KOLIBA
PostPostano: 15 lip 2011 10:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 kol 2009 18:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
KOLIBA????

Nisam dugo bila s vama pa ne znam da li ste komentirali ovu knjigu!?
mene se jako dojmila....a vas?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 15 lip 2011 13:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pročitala sam Kolibu,
i ne znam kako da se izrazim o njoj. U prvom djelu kad sam počela čitati toliko me zaokupila da nisam prestala čitati ,kao da ja sve doživljavam ali što sam dalje čitala kao da sam izgubila vjeru da je to bilo stvarno.
Kad likove analiziram, Oca ,Sina i Duha Svetoga, oni su meni predivno opisani , njihovo ponašanje blagost ,dobrota kao što sam i zamišljala TRI BOŽANSKE OSOBE U JEDNOJ.
Sve u svemu korisno duhovno štivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 15 lip 2011 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://www.studentski-pastoral.com/inde ... e&Itemid=3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 17 lip 2011 10:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 kol 2009 18:42
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
drago mi je da ti se sviđa......kod mene je bilo dosta i negativnih komentara, ali ja isto tako mislim ...ma zbog čega se Bog ne bi mogao utjeloviti kao "big mama"??????????Meni je ta knjiga , između ostaloga, pokazala i koliko sam puna prerasuda......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 17 lip 2011 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pročitao sam knjigu i oduševila me,na nekim trenutcima sam se ježio, na nekima mi skoro pa suze krenule jednostavno predivna knjiga koju prikazuje dobrotu naše Oca Nebeskoga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 17 lip 2011 10:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pročitala sam je! sve je ok u knjizi osim što se da isčitati da autor na kraju knjige ne prihvaća Crkvu ni Papu,znači Katoličku...a protestant je mislim, pa zato...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 17 lip 2011 14:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja sam pročitala knjigu i mene se definitivno jako dojmila. Mislim da je Bog prekrasno prikazan kroz tri božanske osobe, a razlog zašto se u početku pokazuje kao "big mama" je taj što glavni lik, Mack, nosi duboke rane iz djetinjstva zbog svojeg teškog odnosa sa nasilnim ocem, i tek kada se dođe na kraj knjige dolazi predivna lekcija o opraštanju, prvo pomirenju i prihvaćanju vlastitog oca, nakon čega se Bog pokazuje kao muški lik Oca, jer ga sada Mack kao takvog može i prihvatiti, a onda dolazi opraštanje ubojici vlastitog djeteta koje je toliko emotivno i potresno, pokušala sam se staviti na njegovo mjesto i shvatila koliko bi meni to osobno bilo teško i nemoguće... :( često su mi suze pošle dok sam čitala jer sam mogla osjetiti njegovu silnu tugu, koja se provlači cijelo vrijeme... Ali, Mack uz Božju pomoć i to uspijeva, postaje nova osoba nakon proživljenog iskustva i rješava se svoje Velike tuge koja ga je toliko pritiskala kao i njegovu obitelj. Sve skupa me zaista potreslo, ali Mackovo osobno iskustvo Boga, Oca, Sina i Duha Svetoga, koji je na prvom mjestu Otac koji jako voli svu svoju djecu je ono što knjigu čini posebnom. I samo mi još jednom pokazuje sve skupa kako je naš Bog Silan Bog i Kralj...i sama dobrota i ljubav! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 08 stu 2011 22:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2010 19:54
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, koliba je iznimno dobro štivo za ljude koji nisu upoznati sa vjerom, koji trče cijele dane za novcem i ovozemaljskim užicima, američki odvjetnici, trgovci nekretninama i burzovni mešetari, štivo ih malo spusti na zemlju i upozna sa smislom života, iako mi u određenim djelovima fali ono nešto.
Vidi se da je autor imao dobar vjerski život prožet američkim protestantskim naukovanjem.
Čitao sam i boljih štiva koja nisu izmišljene priče.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 12 pro 2011 08:04 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 pro 2011 21:23
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bas je zanimljivo da prvi post na ovom forumu pisem na temu ove knjige.
Procitao sam Kolibu u dahu.
Iako se ne moze smatrat krscanskom istinom i gleda se ako slobodna literatura, mogu reci da ima jako zanimljivih poruka i recenica. Jako mi je zanimljiv nacin kako pisac pristupa opisima Trojedinog Boga. Mene su najvise dojmila tri dijela knjige, kad Mack sa Duhom svetim uredjiva vrt. I onda mu Duh Sveti objasnjava ljepotu nama naime kaosa, a njemu predivnog sklopa ljepote prirode ljudske duse. To me podsjetilo na naime kaoticno stanje bilo koje vrste sume, u kojoj sve savrseno funkcionira i radi. Druga stvar je kad Macka uce o njegovoj boli i kad uci preko Isusa oprastati i svoju bol darivat kao zrtvu paljenicu i na kraju vidjenje raznih dusa i trenutak kad svome ocu oprasta.
Taj trenutak me podsjetio na rijeci Rajka Bundela:˝Sinovi ce ocevima, ocevi postati.˝


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: KOLIBA
PostPostano: 15 pro 2011 07:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Prekrasna knjiga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr