www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 srp 2012 14:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Mislim ako se nekog i nije toliko dojmila, da ga se može dojmiti cijena, pa i kao poklon nekome!
Ali osobno mislim da je knjiga odlična, malo sam pročitao prvo pglavlje i čini mi se dobra, pa i papa Benedikt ju je pohvalio, što više reći.
Baš me zanima koja je iduće srijede!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2012 23:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Inćun napisao:
Jeli netko ima ili je citao knjigu Krist- zivot duse?
Kako ga se dojmila?


Mene je malo sram jer osobno nisam nikad čuo za blaženog Columba Marmiona.Sad sam malo prelistao knjigu na netu i čini mi se jako dobra, a da nije ne bi se ubrajala u klasična djela kršćanske duhovnosti.
Bolje mi je kupiti dobru knjigu na ovakvom popustu, nego dati približan iznos za neki mjesečni časopis, koji kad ga pročitam neću više ni uzeti u ruke.Problem je samo što ima stvarno dobrih naslova, pa mi se teško odlučiti koji da uzmem, a ne možeš sve svaki put, da ne bi bilo iznenađenja na kraju mjeseca. :)
Čekam "Pavao" od Holznera, ali nikako da dođe na popust. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2012 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
01.08.2012. Vapaji duše- Duhovne vježbe, Marija Propetog Isusa Petković 22,50kn

http://verbum.hr/knjige/vapaji-duse-432/

Dalmatinac napisao:
Bolje mi je kupiti dobru knjigu na ovakvom popustu, nego dati približan iznos za neki mjesečni časopis, koji kad ga pročitam neću više ni uzeti u ruke.


Bas tako nekako, slazem se sa tvojom konstatacijom! Mislim da cu uzeti ovu knjigu stvarno nije neka lova a svaki savjet i iskustvo vise moze biti sam dobrodoslo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2012 18:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
U srijedu 08.08.2012.- Gdje je to u Bibliji.

a iduć srijeda je Misli o kršćanskoj vjeri.

Sad ne znam koja srijeda jel je Velika gospa u srijedu 15.08.2012.
Ali ove knjige za ovu cijenu su gratis, pogotovo ova druga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2012 21:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Gdje vidiš Samuele unaprijed koja će biti knjiga na akciji?Ja u zadnje vrime nikako da uhvatim ove jeftinije knjige koje su na akciji, kao što je bila ova prošlu srijedu od Marije Propetog Isusa Petković - "Vapaji duše- Duhovne vježbe".Ili im nisu stigle, ili dobiju jedan-dva primjerka, ili se odmah prodaju ubrzo nakon otvaranja knjižare(možda ove što rade jednostavno ostave za nekoga), tako da ništa ne mogu da uhvatim.Tako nisam uspio uhvatiti ni "Povijest kršćanstva"...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2012 21:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Dalmatinac napisao:
Gdje vidiš Samuele unaprijed koja će biti knjiga na akciji?Ja u zadnje vrime nikako da uhvatim ove jeftinije knjige koje su na akciji, kao što je bila ova prošlu srijedu od Marije Propetog Isusa Petković - "Vapaji duše- Duhovne vježbe".Ili im nisu stigle, ili dobiju jedan-dva primjerka, ili se odmah prodaju ubrzo nakon otvaranja knjižare(možda ove što rade jednostavno ostave za nekoga), tako da ništa ne mogu da uhvatim.Tako nisam uspio uhvatiti ni "Povijest kršćanstva"...

Ja sam jedino uzeo Krist život duše!
Al me živo zanima ova druga "Misli o kršćanskoj vjeri"!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2012 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Samuel napisao:
Ja sam jedino uzeo Krist život duše!
Al me živo zanima ova druga "Misli o kršćanskoj vjeri"!


Čini se dobra, a ni ova prva "Gdje je to u Bibliji" što si stavio ne djeluje loše.Može poslužiti kao priručnik kod borbe protiv sektaša i mrzitelja KC. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2012 22:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Dalmatinac napisao:
Samuel napisao:
Ja sam jedino uzeo Krist život duše!
Al me živo zanima ova druga "Misli o kršćanskoj vjeri"!


Čini se dobra, a ni ova prva "Gdje je to u Bibliji" što si stavio ne djeluje loše.Može poslužiti kao priručnik kod borbe protiv sektaša i mrzitelja KC. :)

Je da al nekako mi se čin da su odgovri pekratki što baš i ne volim! Ali dobro, sad za te novce je malo reči da je dobra!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2012 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
"Misli o kršćanskoj vjeri" kardinala Newmana 22. kolovoza u pola cijene u Verbumu- 49kn

http://verbum.hr/knjige/misli-o-krscanskoj-vjeri-248/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2012 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
"Benediktinci i stvaranje europske kulture" 29. kolovoza u pola cijene u Verbumu- 42,50kn

Benediktinsko zapadno monaštvo bilo je klica zapadne civilizacije i uspostave europske kulture koju danas baštinimo. Vođeni pravilom svoga osnivača svetoga Benedikta i geslom moli i radi benediktinci su obilježili vjerski, kulturni i društveni život, ističući se na području medicine, kulture, znanosti, poljodjelstva itd.

Ova monografija u ukoričenom obliku širokoj publici nudi uvid u izložbu pod nazivom Benediktinci i stvaranje europske kulture, postavljenu prvi put u Hrvatskoj tijekom međunarodne kulturne manifestacije Dani kršćanske kulture, u Splitu 2007. godine, a koja je kod javnosti izazvala veliko zanimanje. Izložba ima svoje izvorište u onoj koju su priredili monasi samostana Cascinazza, a postavljena je na poznatom Meetingu koji se održava u Riminiju, u organizaciji katoličkoga pokreta Comunione e Liberazione.

Onaj tko uzme u ruke ovu monografiju, koja predstavlja djela što su ih stvorili benediktinci i prikazuje razvojni put kojim se njihovo djelovanje i iskustvo proširilo izvan samostanskih zidina na cjelokupno društvo, moći će se osvjedočiti kako je jedna"kreativna manjina" – kako je benediktince nazvao Benedikt XVI. – postupno preobražavala lice Europe.

http://verbum.hr/knjige/benediktinci-i- ... lture-107/


BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr