www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ruj 2015 12:06 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
-Rajko Bundalo odgovara(obraćenim vjernicima,koji žele produbiti svoju vjeru) u svojoj knjizi“Sinovi svjetla“ na pitanje;
„Što bi nam,osim Biblije,mogao preporučiti za literaturu,koja bi nas duhovno prosvijetlila?
Rajko kaže:
Odmah iza Biblije,najbolja knjiga na svijetu je živa knjiga tvoga srca.
Njoj je Bog poslao svoju živu Riječ da je obnovi i dopuni svojom svetošću.
Ne guraj u se knjige svijeta,pune krivotvorina istine što su se u tebi već udomaćile,
nego čitaj knjigu na kojoj počiva tvoje srce,koja kuca tvoje životno bilo i govori ti prajezikom tvoga postanka,
duhovnim jezikom što ga samo ti u sebi na iskonski način poimaš.
Tu knjigu u tebi molitva nalazi,otvara,dopisuje joj nove stranice i osposobljava ti dušu da naslućuješ,
osluškuješ te konačno čuješ i razumiješ njezinu životvornu Riječ koja te preobražava
i vraća u tvoj prvotni smisao i lik što ti ga je Stvoritelj dao u velikoj svojoj želji
da te ugleda pred Sobom,da te ispuni životom do sita,životom kojim On živi.
Ta knjiga je suglasna Bibliji.Čim se u sebi udaljiš od svijeta,
već je znadeš čitati i vidiš da je zapravo Biblija knjiga tvog života.
Razumiješ je dublje,istinitije i postaje ti sve draža,dok jednom ne postane jedina tvoja knjiga,
dok sva ne preseli u tebe.Postaje ti toliko tvoja,kao što su ti i bubrezi i srce tvoji.
Miruje u tebi i teče kroza te kao vlastita topla i tiha krv.
Više u sebi osluškuj,a manje se služi vanjskim knjigama,
pa po unutarnjem plodu provjeravaj vanjske knjige.
Istina je da postojiš po Božjoj volji.Božja istina se,dakle,ne protivi tvome postojanju,nego te želi.
Sve što se protivi tvome postojanju,što ti život napada i srce smračuje,uznemiruje,
baca u isprazne ekstaze,uvodi u čarobnjačku tajanstvenost,nerealnu bajkovitost,
što te uzdiže nad ljude,što te čini inferiornim pred njima,što te osamljuje
i mami na život izvan zajedništva-izvan Crkve,što te odvlači od Boga koji te stvorio,
da se pouzdaš u sebe,a ne u Njega,da vodiš sebe,a ne da te On vodi,nije od Istine,
nego je od Zloga;Božjeg i tvoga neprijatelja.
Zato osluškuj u srcu plodove svakog čitanja,
pa ćeš po odrazima na vlastiti mir i život razabirati duhove knjiga koji te nadahnjuju.
U istini srce mirno kuca,poštuje tvoj obični život koji ti je baš takav,
Bog dao, te ga iz dana u dan obogaćuje novim darovima.
Sveci i sveti crkveni učiteljski zbor u skladu su s Božjom voljom.
Čitaj njihova djela i pouke.
Čitaj dokumente crkvenih sabora.Ima ih zbilja dosta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2015 19:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pitanje: Pitala bih te nešto što me zanima, a radi se o osobi koja bi htjela sklopiti brak s osobom koja je crkveno vjenčana. Kako Bog gleda na to?


Odgovor: Tko raskida Crkveni brak i tko svojom samovoljom takvo zlodjelo pomaže, samoga Boga iz posvećena braka pokušava izagnati. A tko je kadar Boga izagnati? Na takvom gnjev Božji ostaje i neka zna da će ga grješna veza satirati čitav život. O sebi i svojoj djeci u takvu braku još nitko nije posvjedočio sreću ni blagoslov. Koliko ih znam, odreda su nesretni. Razjeda ih potajni strah i nemir savjesti; i to iz dana u dan, iz godine u godinu. A to je nepodnošljivo. Sakramentalni brak se ne može razvrgnuti. Ono što nakon njega nastane, nije brak. Tko može zvati brakom zajedništvo muža i žene što su bez blagoslova?! Bog ne blagoslivlje ničiju sebičnost i prevrtljivost, nego od svih traži vjernost i postojanost, kao što je i sam vjeran i postojan u svom savezu s grješnim ljudima. Radi vjernosti, zahtijeva međusobno podnošenje i strpljenje. Zato i veli: "Tko ne uzme križ svoj i ne ide za mnom, nije mene dostojan." (Mt 10,38) Preko te Isusove riječi ne možemo prijeći, ako smo Krščani. Svaki dan ponešto moramo pretrpjeti. Katkada i vrlo mnogo. Požuda i oholost ne trpe ništa. Tko ne podnosi trpljenje, zaražen je njima. U čovjeku se ništa ne opire trpljenju doli požuda i oholost. Zato Gospodin i dopušta križ da se u nama ta zla raskrinkaju i naporom vjernosti unište. Trpljenje spasava, kao što to čini Krist svojom svetom Mukom i smrću na križu. Sveti Pavao kaže: "Ako koji brat ima ženu nevjernicu koja pristaje da živi s njim, neka je ne otpušta! A žena koja ima muža nevjernika koji pristaje da živi s njom, neka ne otpušta muža, jer muža nevjemika posvećuje žena, a ženu nevjernicu posvećuje brat Kršćanin. Inače bi vaša djeca bila nečista, a sad su sveta." (1 Kor 7, 12-14) Kako bismo to jednostavnije razumjeli? Recimo, moju bolesnu ruku poslužuje zdrava ruka, jer ruke u paru žive. I tako je sve dok ne ozdravi druga ruka, ma kako dugo potrajalo, a kad ozdravi, i ona će pridonositi zajedničkom životu. Kršćani su Božja djeca koja Bogu govore: "Oče naš!". Kako je Bog ljubav te kako ljubavi nema bez odricanja i dara, želimo li u Kristu biti slični Bogu, moramo i pod križem ljubiti. Ne gura Crkva ljude svojom sakramentalnom ženidbom u nepoznato, nego ih priprema za vjernost pod križem. Zato se u obredu Svete Ženidbe i zaklinjemo na Križ Kristov. Pristajući unaprijed na ljubav bez zasluge onoga kojeg ljubimo, izričemo, svjesno i doživotno: "Ljubit ću te i poštivati u dobru i u zlu, u zdravlju i u bolesti, u sve dane života svoga!"; uz priziv: "Tako mi pomogao Bog, Blažena Djevica Marija i svi sveci Božji!" To izričemo pred čitavim Nebom i pred zemaljskom Crkvom kao svjedokom. Radi pristanka na ove riječi, Bog ulazi u naš brak. A tko smije pozvati Boga u svoj dom, pa ga odmah, na prvoj njegovoj križnoj postaji u našem životu, istjerati kao neželjena gosta? Zar takav čovjek misli da se čast Božja nema čime braniti? Da vojske nebeske nemaju silu protiv bezbožnika? Velika je zakletva učinjena! I to kao čin naše zaista slobodne volje, na koji je naš Stvoritelj, po Krvi Kristovoj, izlio svoju ljubav i predao nas doživotno jedno drugome. I povezao nas vezom blaženstva u Duhu. I, po blagoslovljenoj plodnosti, obdario nas darom potomstva. Zato je naša odgovornost za sakramentalni brak neizmjerljiva, kao i dar Božji koji je za sav život toga časa na oltaru izliven na nas i na naše potomstvo. Nitko nas nije prisilio na ženidbu, pa da bismo mogli reći kako je brak nevaljan. Neodgovorna čovjeka i ljudi preziru, a kamoli ne će Bog! I taj će se Božji prezir uskoro vidjeti na brakolomcu i njegovoj nečistoj ložnici. Tko hoće umjesto blagoslova prokletstvo, neka mu bude! Nikoga ne treba odvraćati. Dovoljno je svakome to što je čuo istinu. Ostalo je na njemu. Napasnik neprestalno napada i, gdje mu je to moguće, gazi Božja djela. A najveće Božje djelo jest Čovjek. "Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih." (Post 1, 27) Dakle, brak je taj Čovjek, na sliku vječne Ljubavi; kad njih dvoje slobodnih, a sjedinjenih u ljubavi, žive kao jedno. Tu Božju sliku zao duh napada. Napada ujedno Boga, to jest, Ljubav, i napada ljude u Bogu, to jest, razdvaja ih. Zato pravi Kršćanin u tim napastima na Kristov način prihvaća borbu, prihvaća križ da sačuva djelo Ljubavi u sebi i u svome braku. Tko krši Božju zapovijed, širom otvara vrata zlu u svaki svoj sljedeći tren; ne samo u svoj novi brak, nego i u sav svoj život i svoj rod. Zato i plače gorko kada, napokon, ugleda đavolsku vlast nad sobom, nad svojim potomstvom i nad svime što mu je pripadalo. Tko god ulazi u novi (lažni) brak, ulazi u veliku neizvjesnost. Nada se sreći, a ona izmiče. Na nju se luđak oslanja. Sav čovjekov put i sva njegova djela dolaze na Posljednji sud kada je čas da se s Bogom pogledamo oči u oči. Nikoga ne će biti i ničega ne će biti kraj nas kamo bismo mogli pogled svrnuti. Tada će sve slasti ovoga života iščeznuti. Ni jauk onih koji nas oplakuju, ne će se čuti. Tko li će biti kadar podnijeti taj čas? Psalam odgovara: "Onaj samo tko živi čestito, koji čini pravicu, i istinu iz srca zbori, i ne kleveće jezikom; koji bližnjemu zla ne nanosi i ne sramoti susjeda svoga; koji zlikovca prezire, a poštuje one što se Jahve boje; koji se zaklinje prijatelju, a ne krši prisege, i ne daje novca na lihvu, i ne prima mita protiv nedužna. Tko tako čini, pokolebat se ne će dovijeka." (Ps 15, 2-5) Tako izgledaju čestiti muž i čestita žena. Tko zna, čovječe, je li ti preostalo pedeset, dvadeset, deset, pet godina ili tek koji dan do toga časa? "Već noćas duša će se tvoja zaiskati od tebe." (Lk 12, 20) – kaže Isus onome koji je zgrtao blago zemaljsko, a nije mario za Boga. "Zar da za poneki užitak kroz pet godina grješna života prokockam svu vječnost i izgubim raj? Ne!" - tako misli mudar čovjek.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2015 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pitanje: Ja sam vrlo mlada i imam jedan veliki problem. Razvela sam se prije mjesec dana. Prije vjenčanja sve je bilo u redu. Međutim, od vjenčanja krenulo je sve nizbrdo. On se totalno okrenuo od mene i nije mi htio objasniti što se desilo. Dešavale su se s njim čudne stvari. Imam osjećaj da je zarobljen, ne usudi mi se pogledati u oči i boji se razgovarati sa mnom. Htjela sam da odemo k svećeniku, ali on nije htio. Ne znam što trebam poduzeti. Brak je sakramentalan.



Odgovor: Primajući sakrament Svete Ženidbe, zaklela si se: "Ljubit ću te i poštivati, u zdravlju i u bolesti, u dobru i u zlu, u sve dane života svoga! Tako mi pomogao Bog, Blažena Djevica Marija i svi sveci Božji!" Ostani u ljubavi, kako si se zaklela i traži pomoć onih na čije si se ime zaklela. Njihova ti pomoć ne će izostati. Neka se sada tvoja ljubav očituje u opraštanju svakoga zla mužu i zauzimanju za spas njegove duše. Moli Krista da ga svojom Predragocjenom Krvlju otkupi. Moli Ga da ti rane srca iscijeli kako bi mogla ustrajno ljubiti. Po vlastitoj muci, bliska će ti postati Muka Kristova. Bog ne blagoslivlje sebičnu, nego nesebičnu ljubav; ne ugađa hedonizmu, nego proslavlja svetu žrtvu. Kad takvim srcem zatražiš da ti Crkva odsluži svetu Misu za obraćenje muža, Bog će se uključiti u bitku protiv zla od kojega sada trpiš i objavit će ti pobjedu u svoje vrijeme. Samo, budi strpljiva; nosi križ svoj s vjerom. Ako ti je moguće, svakodnevno idi na svetu Misu i, kod podizanja kaleža, prikazuj Bogu Krv Kristovu kao otkupninu za se i za svoga muža, za vaš brak i život. Bogu za ljubav, zavjetuj nešto, ono što možeš ispuniti, te zavjet ispuni. Post, hodočašće i milostinja vrlo su moćna duhovna sredstva. Preporuči se u molitve nekoj iskrenoj katoličkoj obitelji, molitvenoj zajednici ili još bolje, nekoj zatvorenoj redovničkoj zajednici. Kada redovnik moli, tada se Bogu moli zavjetovana osoba i u svakoj molitvi prikazuje žrtvu svog života kao naknadu za grijehe onih za koje moli. Najbolje je, ako je to stroža muška redovnička zajednica, jer su to zavjetovane duše sa svećeničkom vlašću pred kojom se svako zlo mora ukloniti. No, ne žalosti se ako ne nadeš to što ga nazvah najbolje. Bog ljubi svu Crkvu i svaki je glas iz nje Bogu mio. Svaka iskrena i žarka molitva postiže Božanski plod. Kršćanin je vjeran i strpljiv čovjek u neprestalnoj borbi sa zlodusima. On vjerom pobjeđuje. Njegova trpljenja ne mogu biti uzaludna. Zato, u ovoj svojoj nevolji, postani prava Kršćanka. Ni u kom slučaju se ne bori protiv svoga muža, jer bi to bila borba protiv sakramenta Ženidbe. Zavjetovala si se na ljubav! Zato radije primaj udarce i prikazuj ih Bogu za obraćenje i spas oboje vas. Vaš zajednički dom je napadnut. Nemoj ga još i ti napadati. Budi beuzvjetni branitelj svoga muža, svoga braka i svoga blagoslovljenoga doma. Po sakramentu svete Ženidbe, tvoj dom je svet i blagoslovljen. Ako njegovu svetost budeš ustrajno branila, priteći će ti vojska andela i svetaca Božjih u pomoć, sve do pobjede. Kada, po otkupljenju, u dušu tvoga muža uđe mir, drugim će te očima gledati i znat će cijeniti takvu tvoju ljubav. Dar bez zasluge je čin savršene ljubavi. Tako Bog daruje. Tako i ti daruj. Nasljeduj Krista koji je raspet ljubio; dok su Ga ubijali, izricao oproštenje i molio za ubojice svoje: "Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine!" (Lk 23, 34) Kakav je sada tebi tvoj muž, takve grozote čini i tako je nevjeran Bogu sav ljudski rod. Tebi su neizdržljivi ovi dani. A Bogu je tako kroz duga tisućljeća. Neka te tvoja patnja zbliži s Onim koji trpi na križu zbog svih nas. On je Patnik. On je čovjek boli. Razumjet će te. Čuo sam da Sotonina crkva u svijetu tri puta tjedno posti svome gospodaru i moli za razorenje kršćanskih brakova, za razorenje brakova uopće i za propast mladeži. Vele da satanisti dnevno proklinju hranu, vodu, zrak i lijekove kojima se ljudi služe. Suočeni smo s naporima Sotone da uspostavi kraljevstvo Antikrista na Zemlji. Pakao ratuje protiv Crkve svom svojom moći, znajući da mu je kratko vrijeme dano i da mu je još malo vremena ostalo. Ako u tome leži uzrok tvoje nesreće, lakše ćeš izmoliti spas. Sakramentalni brak je jedinstveni život muža i žene u Kristu, u njegovim svetim Ranama, u njegovoj predragocjenoj Krvi. Križ Kristov, njegov je temelj. Njega nitko ne smije i ne može razoriti, jer ne može iz njega iščupati njegovu bit – smrt Kristovu za taj brak. Tko razara sakramentalni brak, razara Krista, a njega će razoriti Bog koji ljubi Sina svoga. Zato je rečeno: "Što Bog sjedini, čovjek neka ne rastavlja!" (Mt 19, 6) Bog brakove sjedinjuje svojim vlastitim životom; svojim Svetim Duhom. Neka te utješi uskrsli Spasitelj. Mir njegov i njegovu pobjedu na te zazivam. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lis 2015 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pitanje: Razvedena sam. Najveće iskušenje mi je žena moga bivšega muža koja konstantno i mene i djecu naziva i izvodi nas iz kolotečine našega mira. Molim te, ukratko mi reci na koji način da joj se oduprem. Primam svakodnevno svetu Pričest. Redovito se ispovijedam, a tako i djecu odgajam. Moj bivši suprug je vojno lice, ali vjerujem da je u dubini duše vjernik. Prije mjesec dana mi se obratio željom da se vrati meni i djeci.




Odgovor: Kada, kao vjernica, moliš za spas svoje obitelji, prepoznaj čas u koji ti Bog uslišava molitvu i ne protivi se Spasu jer će zloduh, kada Bog nevjerniku skrši okove, pokušati tebe izrabiti protiv braka i obitelji. To već čini, šaljući na te onu koju je ranije poslao na muža. Njemu je stalo do toga da rastava uspije; svejedno mu je po kome. On ne želi da se duša vrati iz grijeha ni preljubnik u svoj dom. Patnja što je po promislu Božjem, obraća čovjeka k Bogu, tako da njegov spas ne znači uvijek da je to i spas od patnje. To govorim za onu ženu. I tvoja je patnja tebe privela k Bogu. I nije ti uzaludan bio bračni slom. U patnji si tražila istinu života i našla vjeru po kojoj pravednici žive. Više ne možeš kao nekada. Vjera te obvezuje na krotko podnošenje križa i praštanje da Bog mogne u tvom životu svoja djela činiti. Tko se srcem ne otvori, uzalud mu vjera. Ako ti Bog vraća muža, a čini se po njegovoj želji da je tako, oprosti mu iskreno i primi ga opet u zajednički život, kao što i Bog prima raskajana grješnika i naziva ga sinom. Ne osuđuje ga, nego ga oproštenjem spasava. Ne možeš sebi željeti spas, a drugima propast, kad smo u očima Božjim svi grješnici i svima nam je potrebno oproštenje. Ni bol, ni gubitak, ni nemilosrđe nisu srcu domovina, zato se u njima ne zadržavaj više nego što moraš pritisnuta izvanjskom silom. Povratak tvoga muža neka ne bude samo u zajedništvo doma, nego i u zajedništvo duha. To znači u obraćenje; i njegovo i tvoje, da cijela obitelj postane Božja. Ako ti je Bog predao djecu, onda ti je dao i oca te djece. Ne možeš se pomiriti s time da ga nema, jer bi tako prihvatila laž i postala lažna majka. Svako dijete ima oca! Ljubiš li dijete, moraš mu priznati oca, ma kakav on bio. Brak uvijek treba čuvati. I srušen brak, za kojega još ima nade, bolji je od vječne pustoši. Bogu predaj rane svoga srca i On će ih iscijeliti. Bogu predaj ruševinu svoga doma pa će ga On na svojim temeljima nanovo izgraditi. Koji otac ne bi svome djetetu takvo što učinio? A Bog je naš Otac. Sakrament svete Ženidbe je Božji temelj što čuva brak i obitelj od svakoga zla. Ne čini to ta žena od sebe, nego joj je grijeh postao zmijsko leglo u srcu iz kojega izlijeću pakleni ujedi. Duhu rastave, čiji je ona medij, nije dosta smrt braka, nego bi htio zatrti i tebe i djecu, a i njega tamo, zato natrag bježi. Da je našao raj, ne bi ti povjerio da se želi vratiti. Ne daj zlu pobjedu. Tu gdje je Sotona mislio da zasigurno vlada, neka se Božja pobjeda dogodi. On čini sve novo; i tvoje srce, i srce tvoga muža, i vašu zajedničku budućnost. On je Ljubav; hoće vam se dati, ako Mu se otvorite. Zato mudro. Ne daj strasti da ti opet dom prevrne. Ne samo tražiti rastavu, nego i pristati na rastavu znači prihvatiti vražje djelo. Takvo što Mudrost Božja ne čini. Razarati djela Ljubavi ne može Božji Duh. Ni čovjek to ne čini sam od sebe. Pod prisilom grijeha to nesretna duša čini. Preljubnici, isprva, ne žele rastavu; zato potajno čine preljub. Ali kada ih grijeh svlada, postaju robovi opakoga duha koji im se, isprva, tako bezazlen činio. Njegovom prisilom, moraju ustati protiv svoga braka. Zli im pamet uzme, da rade protiv sebe. Bježeći od muke, neizvjesnosti, straha, nelagode i raznih drugih razornih sila i neprilika, oni bježe na njegovu stranu gdje im manji otpor postavlja; rastaju se i postaju kao demoni. Tko god zgriješi, nije više svoj. Đavao njime upravlja i jadan je stvor. Ni tvome mužu nije bilo lako kad je izlazio iz obitelji, koliko god ga je, s bolom oko srca, vukao zagonetni magnet preljuba. Ranio je tebe koju je ljubio, ranio je vašu djecu koju je ljubio, ali je bol zadao i samome sebi. Zar može živjeti sretno uz ženu koja mu je tebe, djecu i mirni dom paklenom lavom zasula? Ne. On je žalostan, ali nema to kome reći. Dok god je u grijehu, od Boga se udaljio, a bližnje je uvrijedio. Zato i traži povratak. Sam sebi ne može pomoći. Iskrenim zagovorom, može mu pomoći samo onaj koji nije u grijehu, koji je s Bogom; a to si ti. Isplati se, za ljubav Bogu svome, Spasitelju svih ljudi, spasiti jednu grješnu dušu. Isplati se biti sličan Milosrdnom Isusu. Tko tako čini, Bog mu je Otac, kao i Isusu; ne će ga mimoići dar Očeve ljubavi. Zato, smiluj mu se. Posebno sada, kada se očito potiho kaje za svoj grijeh. Zar bi pitao za povratak, da se ne kaje? Nikada se nemoj sama štititi od ljudi, jer tko se štiti zlom – progoni Ljubav, nego se štiti Bogom pa ti ljudi ne će moći nauditi. Ostane li ta žena bez zloga nadahnuća protiv tebe, ne će te više nazivati. Zato je blagoslivljaj i ne želi joj nikakva zla. Zaželiš li joj zlo, zlo će ti se po njoj vraćati. Iskrena budi pred Bogom: "Koliko god mi je teško, Gospodine Bože u kojega vjerujem, blagoslovi i nju, jer je djelo tvoje. Oprosti što je ne mogu ljubiti. Razumij me, ranjena sam, ali pristajem na djelo tvoga milosrđa prema svim grješnicima pa tako i prema njoj. Blagoslovi je i oslobodi da više Zli ne bude među nama. Neka Nečastivi ne izrabi za se moju bol. Izrabi je ti, Isuse. Ti primi moju ranu i pretvori je u ljubav. Iscijeli me i posveti da Ti budem na svom križu slična." Sklanjajući se u Srce Isusovo, svoju ćeš dušu zakloniti od udaraca Zloga, jer Zli ti može naškoditi samo ako se nadeš sama pred njim, izvan Isusa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lip 2020 22:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 svi 2020 18:12
Postovi: 16
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne mogu otvoriti novu temu, pa se nadovezujem na ovu. Nisam čitala prethodne postove, pa ne znam je li ovo što ću napisati primjereno ovoj temi.

Zanima me vaše mišljenje, iskustva... Vrati li se ikada onome tko čini zlo drugome?
Kršćanka sam, katolikinja i znam da ne smijem na ovaj način razmišljati. Ali... jako patim već dugo, zbog nepravde koja mi je učinjena i koja je odredila moj život da ide u pravcu kojemu nikome ne bih poželjela. I u tome očaju, tražim utjehu, tražim način da si olakšam svoju bol...
Dugo molim Gospodina da mi bude milosrdan i izvede sve na dobro... Ali meni nikako nije dobro, kao da me Gospod ne čuje...Druga strana koja mi je nepravdu učinila, uživa, ne mari za moju bol, za moje suze... Zadnjih 5 godina život mi se pretvorio u pakao, a ja se ne mogu osloboditi toga, ne mogu prihvatiti da sam prevarena, izlagana i izmanipulirana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2020 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Magdalena0110 napisao:
Ne mogu otvoriti novu temu, pa se nadovezujem na ovu. Nisam čitala prethodne postove, pa ne znam je li ovo što ću napisati primjereno ovoj temi.

Zanima me vaše mišljenje, iskustva... Vrati li se ikada onome tko čini zlo drugome?
Kršćanka sam, katolikinja i znam da ne smijem na ovaj način razmišljati. Ali... jako patim već dugo, zbog nepravde koja mi je učinjena i koja je odredila moj život da ide u pravcu kojemu nikome ne bih poželjela. I u tome očaju, tražim utjehu, tražim način da si olakšam svoju bol...
Dugo molim Gospodina da mi bude milosrdan i izvede sve na dobro... Ali meni nikako nije dobro, kao da me Gospod ne čuje...Druga strana koja mi je nepravdu učinila, uživa, ne mari za moju bol, za moje suze... Zadnjih 5 godina život mi se pretvorio u pakao, a ja se ne mogu osloboditi toga, ne mogu prihvatiti da sam prevarena, izlagana i izmanipulirana.

Magdalena, nisi jedina. Meni je susjeda napravila pakao od života, pisala sam o tome i kako mi je bilo teško...stalna zvanja policije, suđenja, to radi vani gdje živi susjedima, sad i ovdje meni, nešto nezamislivo...Molitve za pravedno suđenje nisu djelovale...I još na to, muža brat prevario, uzeo mu najbolje masline da proširi okućnicu kuće u polju s bazenom koju gradi i još ga je njegov sin napao da će ga ubiti...
Jedno je važno, po mom iskustvu. Shvatiti, utuviti sebi da je sve što se događa prolazno i ne dopustiti da nam život prođe u ogorčenju. Ne utječu drugi ljudi na nas, već sami sebi to činimo, dopuštamo im. Ako je Bog uz nas, ne može nam nitko ništa. Oni će odgovarati za svoje postupke, bilo na ovom, bilo na onom svijetu. Glavno je da mi nismo bili loši. Važnija je vječnost od ovog kratkog života na zemlji, a tamo nosimo samo sebe. Osobno, nisam još došla na stupanj da takvim ljudima želim sve najbolje i da mi ne bi bilo drago da im se vrati još ovdje. Mea culpa. No, možda nas Bog na taj način oblikuje i iskušava, pa nakon svega, postanemo bolji i jači. "Izvadimo" snagu i dobrotu koju imamo u sebi i to je jedini način borbe. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2020 20:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 svi 2020 18:12
Postovi: 16
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Magdalena0110 napisao:
Ne mogu otvoriti novu temu, pa se nadovezujem na ovu. Nisam čitala prethodne postove, pa ne znam je li ovo što ću napisati primjereno ovoj temi.

Zanima me vaše mišljenje, iskustva... Vrati li se ikada onome tko čini zlo drugome?
Kršćanka sam, katolikinja i znam da ne smijem na ovaj način razmišljati. Ali... jako patim već dugo, zbog nepravde koja mi je učinjena i koja je odredila moj život da ide u pravcu kojemu nikome ne bih poželjela. I u tome očaju, tražim utjehu, tražim način da si olakšam svoju bol...
Dugo molim Gospodina da mi bude milosrdan i izvede sve na dobro... Ali meni nikako nije dobro, kao da me Gospod ne čuje...Druga strana koja mi je nepravdu učinila, uživa, ne mari za moju bol, za moje suze... Zadnjih 5 godina život mi se pretvorio u pakao, a ja se ne mogu osloboditi toga, ne mogu prihvatiti da sam prevarena, izlagana i izmanipulirana.

Magdalena, nisi jedina. Meni je susjeda napravila pakao od života, pisala sam o tome i kako mi je bilo teško...stalna zvanja policije, suđenja, to radi vani gdje živi susjedima, sad i ovdje meni, nešto nezamislivo...Molitve za pravedno suđenje nisu djelovale...I još na to, muža brat prevario, uzeo mu najbolje masline da proširi okućnicu kuće u polju s bazenom koju gradi i još ga je njegov sin napao da će ga ubiti...
Jedno je važno, po mom iskustvu. Shvatiti, utuviti sebi da je sve što se događa prolazno i ne dopustiti da nam život prođe u ogorčenju. Ne utječu drugi ljudi na nas, već sami sebi to činimo, dopuštamo im. Ako je Bog uz nas, ne može nam nitko ništa. Oni će odgovarati za svoje postupke, bilo na ovom, bilo na onom svijetu. Glavno je da mi nismo bili loši. Važnija je vječnost od ovog kratkog života na zemlji, a tamo nosimo samo sebe. Osobno, nisam još došla na stupanj da takvim ljudima želim sve najbolje i da mi ne bi bilo drago da im se vrati još ovdje. Mea culpa. No, možda nas Bog na taj način oblikuje i iskušava, pa nakon svega, postanemo bolji i jači. "Izvadimo" snagu i dobrotu koju imamo u sebi i to je jedini način borbe. :grlim te:


Žao mi je što i Vi morate prolaziti kroz svu tu nepravdu. Teško je to. Ja sam prevarena i ostavljena nakon 18 godina. Osuđena na patnju i bez nade da ću ikada imati svoju obitelj, a za to sam živjela.
Spoznala da sam sve te godine živjela u laži, uzeta mi je moja mladost, moji snovi.
Treba tu puno snage za izdržati, a bojim se da ju gubim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2020 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Uh! Nije to lako. Zato Jeremija kaže "Proklet čovjek koji se uzdaje u čovjeka!". Ma kakav ti život bio sad, jednom će ti vrijeme otkloniti odnosno otupiti gorčinu. Bila sam u sličnoj situaciji iako sam puno kraće bila s takvom osobom. I ja sam na kraju ostala "osuđena" stjecajem okolnosti na život bez djece a muž mi je puno stariji. No, dok traje, dobro je. Shvatila sam da ni djeca, ni nijedna osoba, nisu moj indetitet ni svrha života, ona je nešto puno više. A sve što neko misli da je njegov indetitet, može nestati u jednom trenu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2020 16:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
:[/quote]

Žao mi je što i Vi morate prolaziti kroz svu tu nepravdu. Teško je to. Ja sam prevarena i ostavljena nakon 18 godina. Osuđena na patnju i bez nade da ću ikada imati svoju obitelj, a za to sam živjela.
Spoznala da sam sve te godine živjela u laži, uzeta mi je moja mladost, moji snovi.
Treba tu puno snage za izdržati, a bojim se da ju gubim.[/quote]

Magdalena, izdaja i prevara je nešto što je mene dovelo do početka hoda u vjeri. Sve emocije koje opisujete, osjećala sam i ja. Nije se doduše radilo o 18 godina, no nije bilo ni kratko.
Doslovno sam ovisila o Božjoj milosti da preživim. Osjećala sam se kao u paklu, svo budno stanje bila mi je čista agonija i muka, a noću bi sanjala onoga koji me gurnuo u taj ponor kako sad uživa u novom životu (što i je bilo preslika stvarnosti).
Danas su točno 3 godine što sam udaljena od tog događaja. Magla u kojoj sam bila se maknula, sada vidim puno jasnije. Gospodin me je SPASIO od tog čovjeka. Spasio. Ma meni su sve vlasi na glavi bile prebrojane i u jeku moje agonije. 2 i pol godine sam patila, molila i vapila. Početkom ove godine sam započela novu vezu i ako Bog da, ženimo se na jesen. Molim vas, ne posustajte. Molim vas. Možda sam i prošla sve to da nekom poput vas napišem ove riječi- da se pouzdate u Gospodina, da molite, da tko traže taj i nađe, a onaj tko kuca da će mu se otvpeiti. Molitva za obitelj je u skladu s Božjom voljođ. Molim vas, samo nemojte moliti za osvetu kao što sam ja dugo molila. Niti za pomirenje s vašim mučiteljem, on je s razlogom otišao. I ja ću moliti za vas. Budite mi dobro. Toliko imamo sreće što imamo takvog Boga, hej! :) Sve će biti dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2020 00:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 svi 2020 18:12
Postovi: 16
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Drage moje, evo konačno da se javim.
Hvala vam na riječima ohrabrenja.
Ja sam se nakon dugo godina veze udala i tada je sve krenulo po zlu. Sve se urotilo protiv nas. Dugo sam molila Gospodina da nas spasi i nije se ništa promijenilo. Rastali smo se. Duša mi moja pati.
Pokušavam shvatiti i postavljam si stalno pitanje, zašto ga Bog nije sklonio od mene ranije? Zašto je dozvolio da potrošim svoju mladost na čovjeka koji me nije poštivao kao ženu? Zar je njegov plan za mene da ostarim sama bez svog potomka? Pa Bog je rekao da nije dobro da čovjek bude sam, zašto mi je onda namijenio ovakvu sudbinu? Pokušavam shvatiti, ali mi ne ide.
Hvala vama od srca. Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr