www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 16:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 lis 2012 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
KAKO PREPOZNAT/ BOŽJU VOLJU ZA NAS


Reci mi kako mi možemo prepoznati Božju volju za nas?


Volja je Božja da vršimo njegove zapovijedi, a sve su njegove zapovijedi ljubav sama. Jer "Bog je ljubav." (1 iv 4,16) A ljubavi nema izvan zajedništva; ta i Bog je zajedništvo triju Božanskih Osoba - Otac, Sin i Duh Sveti. Volja je Božja život u Presvetom Trojstvu i suradnja s Ocem, po Sinu u Duhu Svetome. Volja je Božja da vjerujemo u Onoga koga je poslao da nas spasi, u Isusa Krista; da Ga u svemu vjerno nasljedujemo i u svome srcu čuvamo svaku njegovu spasonosnu riječ. Volja je Božja da primimo Duha Svetoga, a Njega primamo po vjeri u Isusa Krista, i vjeru i Duha primamo po Crkvi, zato je volja Božja da živimo u Crkvi, a ne kao samci izvan nje Hi odijeljeni od nje u svemu osim u pokojoj pobožnosti kako mlaki Kršćani čine. Vjera se ispovijeda svetim Krštenjem. A onda Crkva na posebno uzvišeh način svakom kršteniku podjeljuje pečat dara Duha Svetoga, koji iznutra rasvjetljuje i vodi krštenu dušu.
Kud Bog prolazi, tu s neba silazi "ljubav, radost, mir, strpljivost, blagost, dobrota, vjernost, krotkost, uzdržijivost." (Gal 5, 22) Volja je Božja da se tim duhovnim stvarnostima svaka ljudska duša ispuni i da ih u svijetu poslužuje. Sve što se u Božjoj volji dogada, na "opću (je) korist" (1 Kor 12,7) U službi je Crkve. To istodobno znači: u službi spasenja svakoga čovjeka; u Kristovu poslanju. No, da se ne sablaznimo otkrićem kako svega toga u nama nema ili jedva kad ima, valja znati da nemaju svi sve darove i službe, nego ih Crkva ima. Zato je volja Božja provoditi svoj život u Crkvi. / to ne općenito, nego u konkretnoj mjesnoj Crkvi; u svojoj župi i biskupiji. Ne samo u sveopćoj Crkvi obavljati propisane pobožnosti, nego uranjati u životnu povezanost s braćom
u istoj vjeri. Ta veza je prvenstveno molitvena i moralna. Kršćansko zajedništvo nadvisuje obični ljudski rad, iako i njega uključuje. Ono je prvenstveno duhovno zajedništvo. Ono je zapravo pravi život jer čovjekov život je duhovni život. Zato Bog Čovjeka poziva u svoju vječnost jer je Duh, po kojemu je Čovjek stvoren i u kojemu s Bogom živi, svet i vječan.
A u Crkvi: "Svakomu se daje objava Duha na opću korist. Jednomu se po Duhu daje mudrost, drugomu znanje - po istom Duhu; jednom se daje vjera u istom Duhu, drugomu dar ozdravljenja u ovom jedinom Duhu; jednomu moć čudesa, drugomu dar proricanja; jednomu sposobnost razlikovanja duhova, drugomu različiti jezici, a trećemu dar tumačenja jezika. A sve to čini jedan te isti Duh koji to razdjeljuje svakomu kako hoće." (1 Kor 12, 8-11)
Odijeljeni samac, ma kako se pravedan pričinjao, nikada neće spoznati Božju volju niti će je moći izvršiti, jer se ona sastoji od svetosti u zajedničkom životu. Tko tako živi, u svakom mu je trenutku jasno što Bog hoće; ne po izvanjskoj riječi, nego po plodu što ga njegov postupak rada. Po Duhu i savjesti, unaprijed zna što donosi "ljubav, radost, mir, strpljivost, blagost, dobrotu, vjernost, krotkost, uzdržljivost", pa tako i čini.
Ovo govorim ljudima koji imaju iskustvo Božjega mira. No, tko je u grijehu, ovo ne razumije. Preopćenito mu je, to jest - nedohvatljivo jer ne poznaje stvarnost Božje blizine. Duh Sveti ne silazi u srce kojim grijeh vlada niti se primiče ičijoj opačini. Gdje je grijeh, tu nema mira. Tu je svijet ovakav kakav danas jest; protkan svim potajnim zloćama, a urešen licemjerstvom. Ljudi žive u zlome svijetu, a ne vjeruju da je zao jer su se navikli na njega, jer su, zapravo, potonuli u njegova zla. To je kao kada se naviknu na svakodnevni tutanj tramvaja ispod prozora pa i ne obraćaju pozornost na njega. Svaki grešnik je utonuo u trajnu neljubav, neradost, nemir, nestrpljivost, neblagost, nedobrotu, nevjernost, nekrotkost, neuzdržljivost. Strana mu je mudrost. Nastrana vjera. Nedohvatljiv dar ozdravljenja. Ne vjeruje proroštvima. Ludost su mu molitve u novim jezicima i njihova tumačenja, i Crkva mu je nešto izvan njegova stola, postelje i novčanika. Prezire siromaštvo iz kojeg se rađaju duhovni bogataši. Ustaje protiv samog Boga kao protiv sebi ravna i kao protiv nekakvoga svoga suparnika. Takav ne traži Božju volju, nego ni pred čim ne preza da izvrši svoju.
I oni što su na poLa između Crkve i svijeta, što bi htjeli služiti i Bogu i bogatstvu, žive protiv Boga. Htjeli bi iz koristoljublja,a ne iz ljubavi, upoznati Božju volju u pokojoj neprilici ili neizvjesnosti,
nadajući se zemaljskome dobitku i prolaznu užitku.
Zato, kao samoga Đavla, boj se kršćanske mlakosti Najjednostavnije ti mogu reći: Volja je Božja sveti život!
Zato i kaže Isus, govoreći o pouzdanju u Providnost, da najprije tražimo Božje kraljevstvo, a ostalo će nam se nadodati. (Lk 12, 31) Bog znade što nam treba i rado će nam dati; jer 'Jahve je sama
dobrota i pravednost" (Ps 25,8), "sama ljubav i vjernost" ^H 86,15), "on je nježnost sama i milosrđe, spor na ljutnju, a bogat dobrotom, on se nad zlom ražali." (JI 2,13)
Ali da nam mnogo istinitih riječi ne zagluši još sasvim nespremnim dušu, dovoljno je da se ravnamo po onome što kaže psalmist "Zla se kloni i čini dobro, traži mir i za njim idi!" (Ps 34,1b) .Jer samo je u Bogu mir" (Ps 62,2); nema ga u svijetu, niti ga čovjek čovjeku može dati; pa ni sam sebi kad bi ga mimo Boga htio. Mir je plaća za pravednost. On je zrak Božjega kraljevstva što ga udišu sveti. Tko, napadan od svijeta, živi u miru, već je u Božjoj volji.


RAJKO BUNDALO - "Pogled u krajeve srca", str. 367-368.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2012 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
KAKO PREPOZNATI BOŽJU VOLJU

Htjela bih te pitati... u svojim odlukama sam jako neodlučna Kako ti znadeš što je Božja volja kad trebaš nešto odlučiti tako da bude Bog zadovoljan, a i ljudi okolo tebe? Kako znadeš kad je nešto ispravno?


Bog je svemoguć i On je uvijek u miru. Svi zli dusi su u nemiru, jer su prognanici ispred Božjega lica. Bog ih je, zbog njihove izopačene samovolje, protjerao ispred svoga lica, zato više nemaju njegova dara ni mira u sebi.
Mir je svjež život što izvire iz prisutnosti Božje. Taj pravi, Božanski mir je sigurnost života u nama. Mir i nemir su plodovi duhova koji nam nadahnjuju srce. Upravo se po njima razlikuju nadahnuća. Dar razlikovanja duhova je najhitniji dar za praktični kršćanski život. Moli i Bog će ti ga dati. Dat će ti ga kao posebno unutarnje osjetilo kojim ćeš u svakoj prilici moći u sebi otkrivati iz čega zrači mir, a iz čega nemir.
Svaka misao, svaki naum, svaka odluka koja ne zrači mirom, nije od Boga. Ti možeš biti u izvanjskoj neizvjesnosti i blagoj brizi u iščekivanju kako će Bog, ono što je tvojom vjerom započeto, dovršiti, kako će, u vanjskim nevoljama, bolesti i nesreći, sve okrenuti na dobro. Ako si s Bogom, ako je njegov Duh u tvome srcu, ako je njegov pogled na život u tebi, ono tvoje najdublje središte, srž tvoga srca, bit tvoje vjere i tvoga moralnoga osjećaja, mora biti u miru. Zato moli za Božji mir da ga primiš, upoznaš i posreduješ svima.
Tako, živi vjerno, da ga sačuvaš. On će ti biti kao slijepcu štap u ruci. Gdje ga nema, tamo ne idi. Gdje ga ima, ne boj se poći mimo pameti i mimo svake nade koju ti pamet daje. Na putu mira tvoj je život.



RAJKO BUNDALO - "Pogled u krajeve srca" str. 368-369.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2012 21:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Evo da sad neprenesem cijelu knjigu ovdje da me još ne optuže za autorska prava (što sumnjam), ali opet, ne znam jel to ok.
Malo ću se baciti kasnije na neke druge, a ako dosita se komu sviđa nek knjige narući ili kupi u katoličkim knjižarama, jer za sadržaj doista nisu skupe.

Knjige:

1. «LJUBAV NIKAD NE PRESTAJE», srpanj 1994.

2. «MIR VAMA», lipanj 1995.

3. «POGLED U KRAJEVE SRCA», I. svezak, siječanj 1999.

4. «SINOVI SVJETLA» («POGLED U KRAJEVE SRCA», II. svezak), siječanj 2002.

5. «OBITELJ», 2004.

6. «ŽENA», 2005.

7. «OVI DOLAZE IZ VELIKE NEVOLJE», 2005. (Ova knjižica čudesnih svjedočanstava izdanaje i u prijevodu na engleski jezik pod naslovom:

8. «THESE ČAME OUTOF GREATTRIBULATION», 2005., a također snimljena u obje verzije na CD-Rom)


Obavijesti i narudžbe na adresi izdavača: Rafael d.o.o.

Velika Gorica, Otona Župančiča 14 Tel:

00385 (0)1 6251-703 ,ili (0)1 6221-978-385


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 12:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Hvala puuunoo i za text i za info za narudžbe :D Bb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 20:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pia ako su ti se svidjeli ovi tekstovi koje je Samuel stavio, onda ti iskreno preporučam da poslušaš i neke od njegovih seminara u audio izdanju koji se mogu naći i u katoličkim knjižarama, a dio toga se može naći i na netu.Npr. ovi su mi odlični:

Svjetlo s Tabora obasjava sav svijet

Kod pavlina

Raskajani grešnik na Isusovom Križnom putu

Čitav svemir šuti

Ima još dosta toga od seminara(Na brdu tišine, Ozdravljenje kroz naraštaje...) što baš nisam viđao po knjižarama, što je prava šteta, ali ako si u mogućnosti pokušaj to nabaviti.Ja se volim uvijek iznova vraćati njegovim tekstovima i audio seminarima, a izvrsno opuštanje mi je izgubiti se na par sati u prirodu sa mp3 playerom punim Rajka Bundala. :D

Citirao bih forumaša Benedikata koji je napisao na drugoj temi o Rajku:

"Tko jednom posluša Rajka Bundala tražiče da ga još sluša.....a zašto? Svi koji su ga jednom poslušali znaju zašto! :D "

Oh yeah, it's so true indeed! :D


Samuele o čemu se radi u njegovoj knjizi "Žena"? Da li je uspio proniknuti u taj nerješivi misterij još od kad je svita. :lol:
Bio sam prije koji dan u Verbuma, pa mi je baš djelatnica rekla da su naručili tu njegovu knjigu.

Samuel napisao:
8. «THESE ČAME OUTOF GREATTRIBULATION»


Slika

Samuele legendo, a je me nasmija, suze su mi na oči došle. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2012 22:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
8. «THESE ČAME OUTOF GREATTRIBULATION»

Vid stvarno, nisam ni skužio ovo, moram priznati, iako slabo poznajem engleski, al sam se i ja na ovo odlipijo! :b101: :b101:

Evo ti podnaslovi iz knjige "ŽENA", pa si razmatraj!!
Ja nisam razmišljao.
Nadam se da uskoro izlazi nova koju mi je Rajko vće najavio, i kaež da ju dugo piše jer ima užasne smetnje u najstajanju ovog djela! Bit će žestoko!!

Sadržaj:
Jezično razjašnjenje
UVOD
ZAVODNICA
SRCE
Prolazna dvorana
Ne sudbina, nego milosrđe
Među saveznicima Zloga
Kako raste društveno nasilje
U danima Antikrista
Monopolisti i kolektivisti
Pošast brakolomstva
Modernisti
O darovima i darivanju
Kolanje života kroz obitelj
Ljubi čovjeka
Majka
Eva ili Marija
Birtaška inicijacija
Rat oko spola
Tri životna stupa
PONIŽENE
U Traumatološkoj bolnici
Feministkinja
Čime se bludnik hvali
Bijeda modernoga društva
Demon je vara
Otrov
Krik
Božja mudrost posramljuje Zloga
Kad te netko teško izrani
Veliko Božje srce
Avet svoga vremena
Težak brak
ŽENA I SVIJET
Novi čovjek - slika propasti
Spirala-simbol zmije što proždire djecu
Zašto neke kleveću Isusa
Društvena briga o obitelji
Grad
Žena medu humanistima
U zamci vremena
Protivnik Dekaloga kreator je svjetovnih sloboda
Agenture, sile i velesile smrtnih grijeha
Rodoslovlje i suotlupljenje
Na svjetovnoj sceni
Ženino mjesto u kršćanskoj duši
Pitanja savjesti
Glas djeteta iz majčine utrobe
NEŽENSTVENE PRIČE
Užasno umiranje
Nemiri u kući
Da ubijemo tvoga miljenika
Na semaforu
Muž joj spakirao kofere
Nemamo uvjeta za još jedno dijete
Zašto velegrad propada
Dijete prepoznalo krvnika
Bračni grafikon
Samoubojstvo
Psihijatrija ili ispovjedaonice
Herodijadino i Judino potomstvo
Vrijeđanje Krvi Kristove
Sv. Toma Akvinski u pravoslavnom kraju
ODGOj
Božja mudrost odgaja čovjeka
Raskrinkavanje svijeta
Ohola vlast
Usnula majka grabežljive vukove
Nada svetih ne umire
Roditeljska odgovornost
Odgoj za život
Vjera i društvo
Istinski odgojitelj
Društveno bezumlje
Odgoj i sloboda
Čovjekov vječni lik
Doba slike
Riječ i odgoj
ISPOVIJED
Božja prisutnost
Redoslijed unutarnjih aktivnosti u sakramentu svete ispovijedi
Brbljavci
O POVRATKU ZLOGA
Trijeznim poštovanjem priđi svećeniku
PATNJA
Razbor i strpljenje u patnji i boli
O, kakve li riječi u srcu
MOREM VJERE UZDUŽ I POPRIJEKO
Nemirne noći
Kako molitva zaustavlja rat
Nevolje su zadesile svijet
Zašto čovijek neće Spasitelja
Ni «med» ni «antibiotik» nisu bili od Boga
Travareva tajna
Duh alergije
Napasni kiropraktičar
Tajna liječnika
Đavao u medu
Zašto Bog ne pomaže
Amen na Vjerovanje
To će teško ići
Božja prijetnja
Egzorcizam je čin vjere
Kako spasiti Europu
Strahote su za pouku dane
EPILOG
Radosna bilješka
Zahvala
Umjesto životopisa
Autorova djela
Fusnote
MOLITVENI DODATAK


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lis 2012 18:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
8. «THESE ČAME OUTOF GREATTRIBULATION»

Vid stvarno, nisam ni skužio ovo, moram priznati, iako slabo poznajem engleski, al sam se i ja na ovo odlipijo! :b101: :b101:


Nema ti druge nego početi učit engleski :P :) . Ne volim ni ja kad moram neki duži tekst čitati na engleskom, jer onda moram biti dosta koncentriraniji kad čitam, da bih shvatio sve što je pisac htio reći, još ako se radi o složenijim riječima... Ali - A man's got to do, what a man's got to do. :mrgreen:


Samuel napisao:
Evo ti podnaslovi iz knjige "ŽENA", pa si razmatraj!!
Ja nisam razmišljao.
Nadam se da uskoro izlazi nova koju mi je Rajko vće najavio, i kaež da ju dugo piše jer ima užasne smetnje u najstajanju ovog djela! Bit će žestoko!!


Nisam znao da knjiga "Žena" govori o tolikim raznolikim i zanimljivim temama. Po naslovu sam mislio da je više namijenjena ženskoj populaciji. Ako budem u prilici siguran sam da ću je kupiti.
Drago mi je da mu izlazi nova knjiga, vjerujem da će teme biti aktualne sa obzirom na trenutnu situaciju u svijetu i Crkvi.
Ova knjiga "Obitelj", ako budeš imao volje stavi podnaslove i iz nje. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2012 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Rajkova knjiga- "BRAK"


MOJ POVRATAK
LJUBAV
NARAV
MUŠKO
Glas Velike Tišine
ŽENA
Zagonetka
Rasvjetljenje
Patnja
Bolesna ljubomora
Roditeljska sablazan
Među svojima
Biblija o ženi
Molitvom je otkrivam
Ancila
Ana
Prvi blagoslov moga doma
Ruža
BRAK
Sebedarje i prihvaćanje
Čežnja mladića i djevojke
Kroz mnoge nevolje
Vjernost
Čuvar mira
Čuvar osobe
Čuvar ljubavi
Ne traži svoja prava
Brak rađa čovjeka
Igra skrivača
Žrtva
Razne ljubomore
Ne daj vjeru zlu
Kućne vatre
Život udvoje
Brak je tajna o kojoj se ne govori
Međusobno suobličavanje
Ptić u trnovu gnijezdu
Djeca
Tvoje mjesto u Božjoj građevini
Njeguj se za brak
Bračna je ljubav u visinama
Bog mi je pokazuje
Brak baku ne nalikuje
Vitez svevišnjega
Pod okriljem Crkve
Opraštaj i traži oproštenje
Razočaranje
Abortus svakog ubija
Ne razgolićuj se
Gorčine i blagodati vremena
Djevičanski brak
Djevičanska Crkva
Svete duše
Isusova Zaručnica
BRAČNE NEVOLJE
Muž nalik ženinu djedu
Muž nalik svojim šukunbabama
Muževi narkomani
Debeli muž
Bračni križ je Božji dar
Svjetonazor Don Juana
Zašto ljudi glupo žive
Umjesto da žive - glume bračni život
OBITELJ
Bog stvara životne krugove
Dijete ozdravilo od astme
Pričesnik spašava rod
Proroštvo u autobusu
Rat je morao doći
Nanovo izmoljen stid
Lijepe priče
Tužni završeci
Opomene ratniku
Šest koljena unatrag
Unatrag devetsto godina
U obitelji je cijelo čovječanstvo
Zašto sam se baš s njom oženio
Zaprijetila ubojstvom muža
Preuzvišenost ljudske obitelji
Molitva i život
Pet automobila
Na cesti
Devet ljetovanja
Razmjena darova
Pomoć za nevjerni rod
Glas velikih tišina
ROD
NAROD
MARIJA Marija i brak
Posao, stan i spas u ratu
Pomirenje neprijatelja
Majka siročadi
Majka ekumenizma
Don Tito
Gospa ih vratila u brak
Upoznaj me s Marijom
JOSIP
BOŽIĆ
USKRS
U KRAJU BLAŽENIH



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Nikad nisam čula ništa bolje o braku...o slobodnim djevojkama i mladićima..muškarcima i ženama.... Hvala Bogu što nam je tako divno progovorio kroz dragog Rajka!

Ovaj tekst je toliko lijep, jasan, istinit....mislim da nema boljeg recepta ni putokaza! :D

Vidim da moram još puno raditi na sebi....vidim da još nisam za brak....i da sam često postupala krivo...i još uvijek postupam....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
A koji text, Ela? ili misliš na cijelu knjigu Brak, samo ja ne kužim dobro, :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr