www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 04:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 18 kol 2012 18:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
marin napisao:
marija-nada napisao:
ja stvarno ovo ne razumijem.. malo mi je to previše..to vjerovatno ne bi bilo tako doslovno kao što piše.. kakav bi to dogovor Gospodin imao sa crnim.. :shock:
"Piše se o tome da je sotona zatražio od Boga da 40 dana napastuje, čak i opsjeda Mariam, što mu je Bog dopustio." ..
mislim da puno duša danas pridaje veliku pažnju sotoni i njegovoj moći i to je ono od čega mi se diže kosa na glavi..u svemu i svakoj sitnici vide sotonu..ako si bolestan-opsjedntu si, ako su svađe-opsjednut si, ako loše ide,što god-opsjednut si..
ali stvar je u tome što se plaše i misle da sotona ima veću moć .. gdje je tu Isus i gdje je ono: U Ime Isusovo.. i gdje je ono: Isuse, Ti si jači, Ti si najjači, vodi me i brani i onda ona dr. strana ne može tu ništa..
sve su duše svaki dan napadane od one strane i to svim sredstvima..ali..Duh Sveti neprestano opominje i govori što je ispravno, a što ne..
na duši je hoće li ili neće prihvatiti Duha Svetoga .. hoćeš li čovječe lagati ili govoriti istinu..hoćeš li krasti, ubijati, bludničiti, ..da ne nabrajam..
nema čovjeka bez grijeha.. svi padaju svaki dan..ali.. Sv. Ispovijed..Sv. Pričest.. pouzdanje u Božje Milosrđe.. prvo i osnovno treba biti u životu čovjeka..
kako jedan moj prijatelj kaže: "ah...što sve ljudi ne rade u Ime Isusovo"
misle da su svi ljudi opsjednuti i da su zavedeni ..pa si daju za pravo tako misliti i svašta govoriti.. opominjati i omalovažavati i neprestano govoriti -sotona,sotona.. a duša im je bolesna u biti.. oholost i nadobudnost vladaju njima..
nema onaj tamo što raditi u mom životu ..niti ću mu ja to dopustiti.. nema značaja nikakvog
ja: Ljubljeni moj Gospodine, evo usudim Ti se obratiti i moliti Te za pomoć Tvoju u mom svakodnevnom životu..čuvaj me i brani..štiti me od svakoga zla i svake nedaće.. trudit ću se biti sve ono što želiš od mene i raditi na Slavu Tvoju..
- da ne bude zabune - ne osporavam ovo s bl. Mariam.. dapače.. primjer je poniznosti i trpljenja.. pa ako ja ili bilo tko trpi i ne ide kako čovjek želi-na Slavu je Boga,a ne onoga..
:D


Mislim da ovdje uopće nije riječ o isticanju sotone, niti se pokušava takvo nešto prikazati, koliko ja vidim riječ je isključivo o Božijoj slavi kojom se proslavio kroz časnu Mariam jer nije prvi put da Bog dopušta takvo što kako bi kroz "pristanak" duše na takvu kušnju Bog izveo nešto veće za dobro čovjeka, jer koliko je ovdje objašnjeno ona je na to pristala i odhrvala se napasti a na kraju uvijek blagoslivljala Boga, dakle očuvala je vjeru i predanost Bogu pored velike, nemjerljive žrtve a to što kažete da neki ljudi u svemu vide sotonu možda i jeste istina ali ne umanjuje činjenicu da postoji i da mu je dano da zavodi ljude....na kraju krajeva, naša vjera proizlazi iz naše slobode i ništa nam zli ne može ako smo doista uz Boga ali koliko nas je takvih svetih, svi mi kad tad padnemo u napast i grijeh a onda nam je da se opet vraćamo kroz ispovijed, pričest i molitvu Bogu.


U sridu!! :wink: Bolje i objektivnije mišljenje nisam pročitala, baš se radi o Božjoj slavi kao i uvijek, a ne o sotoni. Neki skaču sebi u usta razmišljanjem da se u svemu vidi sotona, baš bi rekla da ti ljudi u svemu vide sotonu. :? Pa i njega Bog drži s nekim razlogom. Ne kažem da nam je zli potreban :lol: , nego se može desit da želeći nam činiti zlo, nam zapravo učini uslugu po kojoj se mi spašavamo, kao i ova redovnica.
Zašto to nekima nije jasno?? zašto je još uvijek "tabu" pričati o zlome? ko se koga treba bojati??? jel to znači da ga se bojim ako pričam o njemu i njegovim zamkama? moš mislit, ima Netko tko ga je pobijedio za sve vijeke vijekova; samo mi mislimo da je ta Istina dovoljna sama po sebi, pa se ne moramo puno brinuti oko svog duhovnog zdravlja što li.. uhh kako tu zli zbraja bodove, i dobiva nas preko lakih grijeha koji ako ih ne čistimo stvaraju sve veću rupu.
Mene je jedna osoba prozvala fanatikom jer sam pričala o obiteljskom prokletstvu kao jednoj mogućnosti zbog koje obitelj može imati problema, automatski se pozvala na to kako smo mi spašeni i nitko nam ništa ne može. Nemojmo opet bit toliko samouvjereni. Ništa nije crno-bijelo čak i ako se čini da je. Bog radi svoj dio, tek ako si ti obavio svoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 kol 2012 22:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Možda ovo što je fra Zvjezdan napisao nema previše veze sa ovom temom, ali možda nešto i ima u tome:

Glupo je strahovati od nekih zlih čina
travanj 12th, 2012

Puno me puta susreću ljudi u različitim potrebama i nedoumicama. Nekako su u novije vrijeme jako učestala pitanja u vezi s nekim duhovnim utjecajima. Vrlo često je to povezano s ljudskim praznovjerjem, ali i strahom. Ima ljudi koji nas ne vole. Ima ljudi kojima sigurno smetamo.

Ima i onih koji bi možda željeli da nas nema jer bi im svijet možda ljepše izgledao. Moguće je da i mi tako pomislimo u svojim srcima, ali sebi takvu zloću ne možemo priznati. I pred tom tajnom ograničenosti ljudske ljubavi i pred prostorom straha kako nam ga može naša mašta podastrijeti bude se pitanja i sumnje. Radi li netko nešto da nam napakosti? Pa se tu pojavljuju sumnje i muke s urocima, čarima i drugim negativnim činima kojima netko na drugoga zazivlje mračne sile. Ako se pritom i zaredaju neke nezgode, priča je zaokružena: sigurno mi to netko radi.

A profesionalci takvih usluga otkrivanja uroka i skidanja uroka (puki šarlatani i prevaranti, sluge đavla) odmah “pogode” da je riječ o nekoj bliskoj osobi. Sumnje na snahu ili na svekrvu ili na opaku susjedu uvijek pogađaju i u osobama koje to povjeruju rađaju se sumnja, mržnja, a strah se povećava. To su plodovi zla, ja bih rekao Zloga, đavla. A Isus jasno govori: po plodovima ćete ih prepoznati! Vrlo često takve sumnje okreću se oko mogućnosti da nam je netko nešto stavio u jelo, odnosno u piće. Nema tog detektiva koji bi mogao “otkriti” krivca nekih naših nezgoda ili koji bi mogao zateći krivca kako nešto stavlja u hranu ili piće, ili možda baca u dvorište ili podmeće na tavan. A svašta ljudi pričaju.

Nema drugog lijeka protiv takvog straha i tih sumnji doli vjera i ljubav. Zaploviti u otajstvo vjere da smo djeca Božja, ljubljena djeca nebeskog Oca, sigurni u njegovoj ruci znači živjeti u neizrecivom miru. U isto vrijeme sačuvati srce čisto od svake ružne sumnje i od svake mržnje znači živjeti u ljubavi koja može doseći i na svoj način pobijediti i te eventualne neprijatelje: to je jedini put do mira i slobode. U tom pogledu trudim se mnogima koji mi s tim sumnjama i strahovima dolaze ponuditi jednostavno tumačenje, ali još više, molitvu zaštite u ljubavi Boga Oca i blagoslov.

Upravo blagoslov mi se čini da je direktni lijek za sve takve ljudske muke. Umjesto da se mučim sa sumnjama je li mi netko u hranu ili piće ubacio nešto što bi bio izvor nesreće ili prokletstva, ja nudim rješenje: stavite sebi u svoje jelo katkada blagoslovljenu sol ili ulje (a to uvijek možete zamoliti svećenika da vam blagoslovi), ili vjerujte u milosno djelovanje blagoslovljene vode koju uvijek možete naći u našim crkvama.

Zar nije divan primjer koji svakog Uskrsa radosno obnavljamo da u snazi Kristova uskrsnuća tako rado nosimo svoje jelo na blagoslov kako bismo onda od toga jela blagovali u svojim domovima. Kad bismo malo jače koristili od toga blagoslova, sigurno bismo manje živjeli u glupom strahu od nekih zlih čina. A kad bismo uz taj svečani blagoslov naučili od Crkve da i mi kao vjernici smijemo svaki svoj obrok blagosloviti (to je zapravo ona molitva prije jela i poslije jela koja bi trebala biti kod vjernika uobičajena), onda bismo zaista živjeli u miru i sigurnosti.

http://blog.vecernji.hr/zvjezdan-linic/2012/04/page/2/

Vjera bez razuma kao i razum bez Vjere ne ide... tko li je to rekao? 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr