www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 09:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 kol 2012 23:17 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 kol 2012 11:51
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedna prelijepa knjiga, nije nesto posebno velika, oko 100-njak stranica, ali je iznimno poucna i moze se mnogo, mnogo naucit, preporucio bih je svima.

http://verbum.hr/knjige/bl-mariam-iz-betlehema-4890/ - Tu možete naručiti knjigu.


Ovdje u ovoj temi bih da se piše o zamkama Zloga, o njegovim metodama i na koji način on djeluje te što hoće zapravo.
U knjizi "Bl.Mariam iz Betlehema, glasnica Duha Svetoga" piše se o borbama Mariam sa Zlim, koje su bile iznimno iscrpne.
Napisat ću ponešto. Piše se o tome da je sotona zatražio od Boga da 40 dana napastuje, čak i opsjeda Mariam, što mu je Bog dopustio.
Uz Mariam su u trenutku napastovanja bile i sestre Karmelićanke. Skratiti ću i napisati ću ponešto.

Od samoga početka sotona je objasnio razloge svojega gnjeva:Ta opaka Arapkinja, slomit ću je! Što je starija, moj bijes je veći, posebno zbog tih svojih biljega." (mislio je na stigme koje je Mariam nosila na svom tijelu) Tada je Bog primorao sotonu da razotkrije planove za upropaštavanje duša u vjerskim zajednicama.

Sotona se počeo hvaliti "Eto srušio sam jednu redovnicu u Engleskoj! Ona je naša od prekjučer!"
Objasnio je svoju uobičajenu taktiku: "Kad opsjedamo dušu posvećenu Bogu, počinjemo kušajući je u malim stvarima. Onda je uspijemo uvijeriti kako je njena poglavarica ne voli kao sve ostale. Redovnica počinje osjećati ljubomoru, što je navodi da u tajnosti piše pisma. Na kraju želi izaći."

"I koliko zaređenih duša uhvatimo u svoje mreže namećući im misao da ih ne cijene, da ih ne vole! A druge među njima savladavamo željom da sve vide i sve znaju."
Nakon toga sotona izgovara ove vrlo značajne riječi: "Pobijediti dušu koja je izrekla "tri ružne riječi" (odnosno, tri zavjeta) za nas je više nego gospodariti cijelim jednim gradom."

To objašnjava koliko je značajno za sotonu uništiti posebice one duše koje su posvećene Bogu.

Zapravo, udio koji u duhovnom životu imaju duše posvećene Bogu od neprocjenjive je važnosti za sve ostale duše. Neke riječi koje je Gospodin rekao Mariam to bi nam mogle još malo bolje pojasniti: "Ako u jednom gradu nađem, čak i u potpuno izopačenom, nađem samo jednu dušu, jednu jedinu dušu vjernu svojim zavjetima, spasit ću cijeli grad." - Možemo jasno vidjeti koliku odgovornost posjeduje duša koja je ostala vjerna Bogu. I to nije uopće nešto novo, radi se o biblijskoj istini. Izvanredan primjer dan nam je u Knjizi Postanka, u dijalogu između Boga i Abrahama. Abraham posreduje kod Boga da ne uništi grad Sodomu, kao što je planirao. Abraham je rekao Bogu da u gradu možda postoje neki pravednici, i molio ga je da ne uništi pravednike zajedno sa grešnicima.

Ukoliko ostanemo vjerni svojem potpunom predanju i opredjeljenju za Gospodina, Gospodin će spasiti mnoge duše. Spasiti će čak i mnoge gradove.

Mariam nadodaje da "oni koji u potpunosti slijede Pravilo imaju i krunu mučeništva."

Naim,e biti vjeran svojim zavjetima, Praviliu zajednice i duhu te zajednice, znači uistinu predanje samoga sebe sve do razine mučeništva. Ta je osoba u nutrini svojoj već mučenik. Preko takvog mučeništva ljubavi Gospodin može spasiti mnoštvo ljudi. Zli jasno objašnjava svoj bijes na posvećene duše i želju da ih pobijedi. Dakle, u toj bitci koju je Zli poduzeo protiv Mariam, njegov je cilj bio natjerati je da samo jednom prigovori zbog patnje koju je morala izdržavati. Sotona je oholo izjavio: "Ivući ću iz nje makar jedini prigovor."

Vidimo koliko je junaštvo Mariam pokazala tijekom tih četrdeset dana! U svojem krajnjem milosrđu, prihvatila je da trpi sve nevolje, sve boli kako bi ih predala Kristu. Svoje trpljenje u zajedništvu s Kristovim trpljenjem, prikazala je za otkupljenje duša. Zli se trudio, ali nije uspio izvući niti jedan prigovor. A što je rekla svaki put kad je došla sebi (jer je većinu vremena zbog toga opsjednuća bila nijema) ? "Gospodine, prikazujem ti sve ove muke za Crkvu, za svetost svećenika, za duše u nevolji, za duše koje se gube.".

Neprestane pobjede, koje je ova novakinja izvojevala nad sotonom, sve više su smanjivale sotoninu snagu i zbunjivale ga. Videći da gubi na svim poljima, počeo je moliti Boga da mu omogući prekinuti tu borbu. Zažalio je što je predložio "taj dogovor" i želio je promijeniti svoju odluku. Međutim, Gospodin mu je ovako odgovorio: "Tražio si da staviš njeno tijelo na kušnju tijekom četrdeset dana: nećeš se izvući dok ne prođe tih četrdeset dana! Sotona je bio primoran nastaviti sve do završetka tog vremena, iako je svaki dan doživljavao poraz za porazom.
Sve prisutne osobe mogle su čuti Mariamin mirni glas: „Sjedinjujem se s Isusom i Marijom , prikazujem svoje patnje za sve one koji su protiv Crkve, bože moj, budi blagoslovljen“.
Umjesto da prigovara, Mariam je Bogu upućivala samo blagoslove.
Sotona je nastavio – prema zapovijedi dobivenoj od Gospodina – otkrivati Mariam i cijeloj njezinoj zajednici svoje podle taktike, a otkrio je i druge stvari o sebi. Ovo su njegove riječi: „Tri najmoćnija oružja usmjerena protiv nas jesu milosrđe, poniznost i poslušnost.“
Dodao je: „Ja sam napasnik, posvuda sijem podjele. Činim što hoću.“
Ovdje vidimo opasnost od provođenja vlastite volje, što je u suprotnosti s Isusovim riječima koje je uputio Ocu: „Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude.“ (Lk, 22,42)
Nadodajmo još jedan podatak, Sotona je skinuo veo jednoj prisutnoj redovnici. Rekao je: „Strgat ću ovaj veo jer ne volim skromnost, ona me iritira.“
Sotona je također javno optužio Mariam zbog njezinih grijeha. Kao što znate, Zli je Tužitelj (Kako je sv.Ivan opisao u knjizi otkrivenja). Ali, kako je Mariam odgovorila na njegovu optužbu?
„Da, ja nisam ništa drugo doli grijeh, ali uzdajem se u milosrđe Božje.“
Sotona je uzviknuo: „Pa nije moguće! Ova mala ništica će nas sve pobijediti!“


Uglavnom, knjiga je čudo, ima još mnogo toga, dosta tog se svodi, da se mora biti POSLUŠAN, SKROMAN I PONIZAN, isto tako Bog sigurno neće dopustiti da budete napastovani preko svojih mogućnosti, samo se morate moliti i zazivati Gospodina i njegovo milosrđe.
Najbitnije je provodit Kristovu volju i ići stopama Učitelja.
Čak i ako nekada vas netko „gazi“, morate sve to strpljivo podnositi, jer Bog ima velike planove s vama ako nadvladate bijes i upregnete jezik i misli!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 08:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ja stvarno ovo ne razumijem.. malo mi je to previše..to vjerovatno ne bi bilo tako doslovno kao što piše.. kakav bi to dogovor Gospodin imao sa crnim.. :shock:
"Piše se o tome da je sotona zatražio od Boga da 40 dana napastuje, čak i opsjeda Mariam, što mu je Bog dopustio." ..
mislim da puno duša danas pridaje veliku pažnju sotoni i njegovoj moći i to je ono od čega mi se diže kosa na glavi..u svemu i svakoj sitnici vide sotonu..ako si bolestan-opsjedntu si, ako su svađe-opsjednut si, ako loše ide,što god-opsjednut si..
ali stvar je u tome što se plaše i misle da sotona ima veću moć .. gdje je tu Isus i gdje je ono: U Ime Isusovo.. i gdje je ono: Isuse, Ti si jači, Ti si najjači, vodi me i brani i onda ona dr. strana ne može tu ništa..
sve su duše svaki dan napadane od one strane i to svim sredstvima..ali..Duh Sveti neprestano opominje i govori što je ispravno, a što ne..
na duši je hoće li ili neće prihvatiti Duha Svetoga .. hoćeš li čovječe lagati ili govoriti istinu..hoćeš li krasti, ubijati, bludničiti, ..da ne nabrajam..
nema čovjeka bez grijeha.. svi padaju svaki dan..ali.. Sv. Ispovijed..Sv. Pričest.. pouzdanje u Božje Milosrđe.. prvo i osnovno treba biti u životu čovjeka..
kako jedan moj prijatelj kaže: "ah...što sve ljudi ne rade u Ime Isusovo"
misle da su svi ljudi opsjednuti i da su zavedeni ..pa si daju za pravo tako misliti i svašta govoriti.. opominjati i omalovažavati i neprestano govoriti -sotona,sotona.. a duša im je bolesna u biti.. oholost i nadobudnost vladaju njima..
nema onaj tamo što raditi u mom životu ..niti ću mu ja to dopustiti.. nema značaja nikakvog
ja: Ljubljeni moj Gospodine, evo usudim Ti se obratiti i moliti Te za pomoć Tvoju u mom svakodnevnom životu..čuvaj me i brani..štiti me od svakoga zla i svake nedaće.. trudit ću se biti sve ono što želiš od mene i raditi na Slavu Tvoju..
- da ne bude zabune - ne osporavam ovo s bl. Mariam.. dapače.. primjer je poniznosti i trpljenja.. pa ako ja ili bilo tko trpi i ne ide kako čovjek želi-na Slavu je Boga,a ne onoga..
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 13:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
marija-nada napisao:
ja stvarno ovo ne razumijem.. malo mi je to previše..to vjerovatno ne bi bilo tako doslovno kao što piše.. kakav bi to dogovor Gospodin imao sa crnim.. :shock:
"Piše se o tome da je sotona zatražio od Boga da 40 dana napastuje, čak i opsjeda Mariam, što mu je Bog dopustio." ..
mislim da puno duša danas pridaje veliku pažnju sotoni i njegovoj moći i to je ono od čega mi se diže kosa na glavi..u svemu i svakoj sitnici vide sotonu..ako si bolestan-opsjedntu si, ako su svađe-opsjednut si, ako loše ide,što god-opsjednut si..ali stvar je u tome što se plaše i misle da sotona ima veću moć .. gdje je tu Isus i gdje je ono: U Ime Isusovo.. i gdje je ono: Isuse, Ti si jači, Ti si najjači, vodi me i brani i onda ona dr. strana ne može tu ništa..
sve su duše svaki dan napadane od one strane i to svim sredstvima..ali..Duh Sveti neprestano opominje i govori što je ispravno, a što ne..
na duši je hoće li ili neće prihvatiti Duha Svetoga .. hoćeš li čovječe lagati ili govoriti istinu..hoćeš li krasti, ubijati, bludničiti, ..da ne nabrajam..
nema čovjeka bez grijeha.. svi padaju svaki dan..ali.. Sv. Ispovijed..Sv. Pričest.. pouzdanje u Božje Milosrđe.. prvo i osnovno treba biti u životu čovjeka..
kako jedan moj prijatelj kaže: "ah...što sve ljudi ne rade u Ime Isusovo"
misle da su svi ljudi opsjednuti i da su zavedeni ..pa si daju za pravo tako misliti i svašta govoriti.. opominjati i omalovažavati i neprestano govoriti -sotona,sotona.. a duša im je bolesna u biti.. oholost i nadobudnost vladaju njima..
nema onaj tamo što raditi u mom životu ..niti ću mu ja to dopustiti.. nema značaja nikakvog
ja: Ljubljeni moj Gospodine, evo usudim Ti se obratiti i moliti Te za pomoć Tvoju u mom svakodnevnom životu..čuvaj me i brani..štiti me od svakoga zla i svake nedaće.. trudit ću se biti sve ono što želiš od mene i raditi na Slavu Tvoju..
- da ne bude zabune - ne osporavam ovo s bl. Mariam.. dapače.. primjer je poniznosti i trpljenja.. pa ako ja ili bilo tko trpi i ne ide kako čovjek želi-na Slavu je Boga,a ne onoga..
:D



Draga marija-nado, svaka čast na ovim riječima.I meni je muka od toga kada vidim koliko se "onog" spominje i njemu pripisuje.Ja samo kažem, ONAJ TKO IMA ISUSA U SRCU,I TKO VJERUJE U NJEGA,NEMA SE ČEGA BOJATI.Eto...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 13:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Draga marija-nado, svaka čast na ovim riječima.I meni je muka od toga kada vidim koliko se "onog" spominje i njemu pripisuje.Ja samo kažem, ONAJ TKO IMA ISUSA U SRCU,I TKO VJERUJE U NJEGA,NEMA SE ČEGA BOJATI.Eto...

A tko Ga uistinu ima??
Jer onaj koji misli da ima ili onaj koji ima a da ne zna i ne oholi se?? Jako velika razlika!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ne možeš misliti na Njega ako misliš na ovog drugog.
U srcu ti ne može biti Svjetlo ako misliš da su sjene jače.
Treba živjeti, moliti i vjerovati. Ne treba se bojati, jer je Isus jači!
Svjetlost je razorila tamu na Križu!
Svi mi dobro znamo da postoji i zlo. Postojat će ono mislili mi o njemu ili ne. Pa šta nije onda lakše samo ići dalje držeći čvrsto Isusa za ruku?
Samo ljudi smo, padnemo pa se dignemo. Zato postoje Sakramenti. To je Dar sa Neba!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
ja stvarno ovo ne razumijem.. malo mi je to previše..to vjerovatno ne bi bilo tako doslovno kao što piše.. kakav bi to dogovor Gospodin imao sa crnim.. :shock:
"Piše se o tome da je sotona zatražio od Boga da 40 dana napastuje, čak i opsjeda Mariam, što mu je Bog dopustio." ..
mislim da puno duša danas pridaje veliku pažnju sotoni i njegovoj moći i to je ono od čega mi se diže kosa na glavi..u svemu i svakoj sitnici vide sotonu..ako si bolestan-opsjedntu si, ako su svađe-opsjednut si, ako loše ide,što god-opsjednut si..
ali stvar je u tome što se plaše i misle da sotona ima veću moć .. gdje je tu Isus i gdje je ono: U Ime Isusovo.. i gdje je ono: Isuse, Ti si jači, Ti si najjači, vodi me i brani i onda ona dr. strana ne može tu ništa..
sve su duše svaki dan napadane od one strane i to svim sredstvima..ali..Duh Sveti neprestano opominje i govori što je ispravno, a što ne..
na duši je hoće li ili neće prihvatiti Duha Svetoga .. hoćeš li čovječe lagati ili govoriti istinu..hoćeš li krasti, ubijati, bludničiti, ..da ne nabrajam..
nema čovjeka bez grijeha.. svi padaju svaki dan..ali.. Sv. Ispovijed..Sv. Pričest.. pouzdanje u Božje Milosrđe.. prvo i osnovno treba biti u životu čovjeka..
kako jedan moj prijatelj kaže: "ah...što sve ljudi ne rade u Ime Isusovo"
misle da su svi ljudi opsjednuti i da su zavedeni ..pa si daju za pravo tako misliti i svašta govoriti.. opominjati i omalovažavati i neprestano govoriti -sotona,sotona.. a duša im je bolesna u biti.. oholost i nadobudnost vladaju njima..
nema onaj tamo što raditi u mom životu ..niti ću mu ja to dopustiti.. nema značaja nikakvog
ja: Ljubljeni moj Gospodine, evo usudim Ti se obratiti i moliti Te za pomoć Tvoju u mom svakodnevnom životu..čuvaj me i brani..štiti me od svakoga zla i svake nedaće.. trudit ću se biti sve ono što želiš od mene i raditi na Slavu Tvoju..
- da ne bude zabune - ne osporavam ovo s bl. Mariam.. dapače.. primjer je poniznosti i trpljenja.. pa ako ja ili bilo tko trpi i ne ide kako čovjek želi-na Slavu je Boga,a ne onoga..
:D


Mislim da ovdje uopće nije riječ o isticanju sotone, niti se pokušava takvo nešto prikazati, koliko ja vidim riječ je isključivo o Božijoj slavi kojom se proslavio kroz časnu Mariam jer nije prvi put da Bog dopušta takvo što kako bi kroz "pristanak" duše na takvu kušnju Bog izveo nešto veće za dobro čovjeka, jer koliko je ovdje objašnjeno ona je na to pristala i odhrvala se napasti a na kraju uvijek blagoslivljala Boga, dakle očuvala je vjeru i predanost Bogu pored velike, nemjerljive žrtve a to što kažete da neki ljudi u svemu vide sotonu možda i jeste istina ali ne umanjuje činjenicu da postoji i da mu je dano da zavodi ljude....na kraju krajeva, naša vjera proizlazi iz naše slobode i ništa nam zli ne može ako smo doista uz Boga ali koliko nas je takvih svetih, svi mi kad tad padnemo u napast i grijeh a onda nam je da se opet vraćamo kroz ispovijed, pričest i molitvu Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Bio je i Job napastvovan od sotone i to po Božjem dopuštenju! Pa sotona i postoji po Božjem dopuštenju! Zapravo, kad malo bolje razmislimo, da đubreta nema, valjalo bi ga izmislit!
Jer čovjek tek cijeni svježi zrak nakon što namiriše govno. Da nema smrada, ne bi cijenili miris nego bi ga uzimali zdravo za gotovo bez zahvalnosti.
Treba se malo po malo čeličit pokorama, i kad Bog vidi da smo dovoljno ojačali, pustit će sotonu da nas prokuša. Jer, tek u borbi, Bog vidi ko je kakav kršćanin. Tek u kušnji se to vidi.
Ja sam najveći slabić, nit sam bio prokušan siromaštvom niti bolešću, Bog me još štedi, drži na klupi. Ali nije ni na klupi loše, u Božjem smo timu, primamo plaću a vrijeme ide. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 15:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Mislim da ovdje uopće nije riječ o isticanju sotone, niti se pokušava takvo nešto prikazati, koliko ja vidim riječ je isključivo o Božijoj slavi kojom se proslavio kroz časnu Mariam jer nije prvi put da Bog dopušta takvo što kako bi kroz "pristanak" duše na takvu kušnju Bog izveo nešto veće za dobro čovjeka, jer koliko je ovdje objašnjeno ona je na to pristala i odhrvala se napasti a na kraju uvijek blagoslivljala Boga, dakle očuvala je vjeru i predanost Bogu pored velike, nemjerljive žrtve a to što kažete da neki ljudi u svemu vide sotonu možda i jeste istina ali ne umanjuje činjenicu da postoji i da mu je dano da zavodi ljude....na kraju krajeva, naša vjera proizlazi iz naše slobode i ništa nam zli ne može ako smo doista uz Boga ali koliko nas je takvih svetih, svi mi kad tad padnemo u napast i grijeh a onda nam je da se opet vraćamo kroz ispovijed, pričest i molitvu Bogu.

Baš ono pšto i ja mislim! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 16:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2012 13:27
Postovi: 168
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Ovo stvarno vrijedi pročitati..

I ja isto smatram da se ne daje tu pažnja sotoni,već je to čista
Božja slava,pobjeda i nama dano milosrđe.
Mislim da je dobro poznavati neprijatelja i
njegove slabe strane, na koje načine djeluje na ljude i koje su mu
taktike, kako bi mogli uz Božju pomoć, boriti se i pobijediti ga,te
ostati vjerni Gospodinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2012 17:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2012 23:11
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nešto iz Evanđelja po Luki
"Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu. 32 Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr