www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 pro 2014 08:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2014 08:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
DRUGO SVJETLO JE SAVRŠENIJE OD PRVOG, OPĆEG SVJETLA RAZUMA:

•••Kad je duša došla do toga da je postigla to opće svjetlo, o kojem ti govorim, ne smije stati zadovoljna jer dok ste putnici u ovom životu, sposobni ste i morate rasti: tko ne raste odmah se vraća natrag. Ili mora rasti u općem svjetlu, ili se mora u samoći trsiti da dođe do drugog savršenog svjetla koje je stekao posredstvom Moje Milosti, stižući od nesavršenog k savršenom, jer nam je svjetlo potrebno za hod prema savršenosti.

U ovom drugom svjetlu postoje dvije vrsti savršenih, jer se savršenima zovu oni koji su se uzdigli iz običnoga života u svijetu. Prvi stanu kažnjavati svoje tijelo čineći oštru veliku pokoru. Pa, dokle god se njihova sjetilnost ne uzbuni protiv razuma, polažu svu svoju želju više na kažnjavanje svoga tijela negoli da ubiju svoju volju, kako sam ti rekao na drugom mjestu. Oni pasu na stolu pokore, te su dobri i savršeni ako se stol temelji na Meni u svetoj razboritosti, to jest na istinskom spoznanju samih sebe i mene, s velikom poniznošću, prilagođujući se u svemu sudu Moje volje, a ne volje ljudi.
Kad nebi bili obučeni Mojom voljom u pravoj poniznosti, često bi se puta ogriješili o svoju savršenost praveći se sucima onih koji ne hodaju tim putem kojim oni hodaju. Znaš li zašto bi se to dogodilo? Jer su se više trsili i željeli da mrtve svoje tijelo negoli da ubiju vlastitu volju.

Ovakvi uvijek vole odabirati vrijeme, mjesto i utjehe po svojem načinu, pa i teškoće svijeta i borbe sa đavlom, kako sam ti pripovjedio u drugom nesavršenom stupnju. Oni, varajući sami sebe i zavarani od svoje volje koju sam Ja nazvao "duhovnom voljom", kažu: "Ja bih htio ovu utjehu, a ne ove borbe i đavolska dosađivanja; i ne kažem to radi sebe nego da više ugodim Bogu i da Ga još više posjedujem za dobro svoje duše, jer mi se čini boljim da Boga posjedujem i da mu služim na ovaj način, nego li na onaj".

Koji tako misli često pada u muku i dosadu i postaje sam sebi nepodnosiv: povređuje svoje stanje savršenstva; on to ne uviđa kao što se uviđa da upada u zadah oholosti. Ali duša leži u oholosti, jer kad to ne bi bilo, čovjek bi bio uistinu ponizan, a ne drzak; sa svjetlom koje je imao vidio bi da Ja, slatka i prava Istina, dijelim stupnjeve, vremena i mjesta, utjehe i teškoće prema tome kako je potrebno za vaše spasenje i zato da u duši izgradim savršenost za koju sam vas izabrao, i vidio bi da Ja svaku stvar dajem radi ljubavi; zato svaku stvar treba primiti s ljubavlju i s poštovanjem. Tako rade oni drugi [koji pripadaju trećem stupnju] o kojima ću ti govoriti. Dakle se drugi i treći stupanj nalaze u ovom najsavršenijem svjetlu.•••


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2014 10:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
TREĆE NAJSAVRŠENIJE SVJETLO RAZUMA:

•••...Savršenost se sastoji u tome da se gleda ovu slatku ljubežljivu Riječ, Jedinorođenog Mojeg Sina, koji se hranio na stolu svete želje, tražeći čast Mene, vječnog Oca, i vaše spasenje. S tom željom On potrča velikom žurbom u sramotnu smrt na Križu, te je ispunio posluh što sam mu ga Ja, Otac, naložio. Nije se uklanjao naporima ni porugama; nije se okrenuo natrag zbog vaše nezahvalnosti, ili zbog neznanja ili zbog toga što niste znali raspoznati veliko dobročinstvo koje vam je dano; niti zbog progonstava od strane Židova, ni zbog izrugivanja, prostaštva, rogoborenja i vike naroda. Sve je to predvladao kao pravi kapetan i pravi vitez kojega sam Ja postavio u polje borbe da vas spasim iz đavolskih ruku, zato da biste vi bili slobodni i razriješeni od najopakijeg ropstva što ste ga mogli imati. Tako vas je poučio svojem putu, nauku i pravilu te možete stići na vrata Meni, vječnom Životu, s ključem njegove Predragocjene Krvi koja se prolila s takvim žarom ljubavi, te mržnjom i žaljenjem na vaše grijehe.

Čini se kao da vam slatka i ljubežljiva Riječ, moj Sin, kaže: "Evo sam vam napravio put i otvorio vrata svojom Krvlju": nemojte dakle oklijevati da ga slijedite, postavljajući se sjediti u sebeljublju, u nepoznavanju puta, sa zahtjevom da Mi hoćete služiti kako se vama sviđa, a ne Meni. Poravnao sam vam put posredstvom Moje Istine, utjelovljene Riječi, i popločao sam ga krvlju. Podignite se, dakle, i slijedite Ga. Jer nitko ne može doći k Meni, Ocu, osim po Njemu. On je put i vrata kuda treba proći da se uđe k Meni koji sam tiho more.

Kad je duša stigla da kuša ovo svjetlo, jer ga je na sladak način vidjela i spoznala, ona trči zaljubljena i ražarena ljubavlju k stolu svete želje. Ne vidi sebe kroza sebe, tražeći vlastitu duhovnu ili tjelesnu utjehu; nego kao osoba koja je u ovom svjetlu i spoznanju potpuno zanijekala svoju volju, ne ustručava se nikakvog truda, od koje god strane dolazio; dapače, podnoseći s mukom poruge i dosađivanja đavla i mrmljanja ljudi, blaguje na stolu presvetog Križa hranu čašćenja Mene, vječnog Boga, i spasenja duša. Ne traži nikakve nagrade ni od Mene ni od stvorova, jer je već svukla najamničku ljubav, to jest da Mene ljubi zbog same sebe, i obukla se savršenim svjetlom, ljubeći Me čisto samo s obzirom na Moju slavu i hvalu mojega Imena, ne služeći mi radi svog užitka niti služeći bližnjemu radi svoje koristi, nego samo iz ljubavi.•••


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2014 10:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2015 00:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
HOMOSEKSUALNOST SE GADI ČAK I DEMONIMA :

''Oni ne samo da se ne uspijevaju oduprijeti slabosti (pale ljudske naravi)... nego čine još gore kad počine prokleti grijeh protiv prirode. Kao slijepci i maloumni, nakon što pomrače svjetlo svog razumijevanja, ne prepoznaju bolest i bijedu u kojoj se nalaze. Jer od toga ne samo da je meni mučno, nego je ogavno čak i samim vragovima koje su ova izopačena stvorenja izabrala za svoje gospodare. Za me je taj grijeh protiv prirode toliko gnusan da je samo poradi njega bilo uništeno pet gradova po sudu moje Božanske Pravde, koja nije više mogla trpjeti njihovo bezakonje... Vragovima je ogavan taj grijeh, ne zato što bi im zlo smetalo ili zato što bi ih dobro radovalo, nego jer je njihova priroda anđeoska i bježi kad vidi da je tako odvratan grijeh počinjen. Jer iako je svakako vrag onaj koji prvi pogodi grješnika otrovnom strijelom požude, ipak, kad čovjek doista počini tako grješan čin, vrag odlazi.''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
RASPRAVA O MOLITVI I PRELASKU IZ USMENE NA MISLENU MOLITVU:

•••...Po čemu se pozna živa vjera? Po ustrajnosti u kreposti; jer ona ne okreće glavu natrag ni zbog kojeg motiva, niti se diže od svete molitve osim iz poslušnosti i iz ljubavi. Inače ne smije nikada odustati od molitve. Često puta u vrijeme određeno za molitvu dolazi zloduh s mnogim borbama i dosađivanjima, više negoli kad se duša nalazi izvan molitve. To čini zato da bi joj dosadila sveta molitva, te joj često govori: Ova ti molitva ne vrijedi, jer ti ne smiješ misliti na drugo osim na ono što izgovaraš. To zloduh čini zato da joj dosadi i da joj smete duh, da bi napustila vježbu molitve. Ali molitva je oružje kojim se duša brani od protivnika, prihvativši je rukom ljubavi i mišicom slobodne volje, te se njome brani u svjetlu svete vjere.

Znaj predraga kćeri, da duša stiče sve kreposti u poniznoj, neprekidnoj i vjernoj molitvi, združenoj s pravom ustrajnošću. U njoj mora ustrajati a da je nikad ne napusti ni zbog đavolskog zavaravanja ni zbog svoje krhkosti, to jest zbog misli ili pokreta što bi došli od vlastitoga tijela, ni zbog razgovora s osobama, jer se zloduh često postavlja u njihove jezike, čineći da govore s tim ciljem da zapriječe njihovu molitvu, i sve ove poteškoće mora prevladati krepošću ustrajnosti. O kako je slatka ovoj duši i kako je Meni ugodna sveta molitva koju obavlja u kući spoznanja sebe i Mene, otvarajući razumsko oko svjetlom vjere i osjećajem prema obilju Moje ljubavi! ...

Ali nemoj misliti da duša dobiva toliko žara i hrane od ove molitve, ako je ova samo usmena, kako to čine mnoge duše kojima je molitva više u riječima negoli u osjećaju, te se čini da paze samo na to da dovrše mnoge psalme i izreku mnoge očenaše, te kad završe broj koji su odlučile izreći, čini se da ne misle na drugo. Uistinu se čini da u molitvi postavljaju pažnju samo na usmeno izgovaranje. Ne smiju tako raditi; jer, zanemarujući sve drugo, beru malo ploda, i njihova se molitva Meni malo sviđa.

Sada ako Me pitaš: Treba li možda napustiti usmenu molitvu, kad se čini da nisu svi privučeni na mislenu molitvu? Ne! odgovaram ti, nego osoba mora razlikovati, jer Ja dobro znam da, kao što je osoba najprije nesavršena a onda savršena, tako je njezina molitva najprije nesavršena. Kad je duša još nesavršena, mora se služiti usmenom molitvom da ne padne u lijenost, ali ne smije nikad usmeno moliti a da ne moli mišlju.

Dok ustima izgovara, neka se trsi da podigne i upravi svoj duh prema Meni općim razmatranjem svojih nedostataka i razmatranjem Krvi Jedinorođenoga mojega Sina u kojoj će naći širinu Moje ljubavi i oproštenje svojih grijeha. Tada će joj spoznanje sebe i razmatranje svojih grijeha učiniti da upozna Moju dobrotu unutar sebe i da nastavi vježbu molitve istinskom poniznošću.

Neću da manjkavosti budu promatrane u pojedinostima, nego općenito, zato da duh ne bude uprljan sjećanjem na pojedine i gnusne grijehe. Govorio sam neka duša ne misli samo na manjkavosti, bilo na pojedinačne bilo općenite, a da ne bi promatrala i sjećala se Krvi i širokog milosrđa, zato da se ne bi zbunila. Jer kad spoznanje sebe i promatranje grijeha ne bi bilo začinjeno sjećanjem na tu Krv s nadom u Milosrđe, duša bi se našla zbunjena i tako bi došla k vječnoj osudi skupa sa zloduhom. A ne samo zbog toga razloga, nego i zbog toga što, kada ne bi bilo ruke Moga Milosrđa, došli biste do očaja.

Ovo je jedna od profinjenih zabluda koju zloduh podmeće mojim slugama. Zato treba uvijek širiti srce i osjećaj prema Mojem neizmjernom Milosrđu s istinskom poniznošću, radi vaše koristi da se izbjegne đavolska prijevara. Ti znaš da đavolska oholost ne može prevladati poniznog duha, niti njegova zbunjenost može podnijeti širine Moje dobrote i milosrđa, u što duša polaže pravu nadu. ...

Duša dakle treba začiniti spoznanje sebe začinom spoznanja Moje dobrote, a spoznanje Moje dobrote začinom spoznanja sebe. Na taj će način usmena molitva biti korisna duši i Meni ugodna. Ako zatim ustraje u toj vježbi, doći će od nesavršene molitve do savršene mislene molitve. Ako, naprotiv, jednostavno gleda da dovrši broj svojih molitava, ili ako radi usmene molitve propušta mislenu, neće do savršene molitve nikada stići.

Može se koji put dogoditi da je duša odlučila jezikom izgovoriti stanovitu količinu molitava, a Ja pohodim njezin duh sad na jedan način sad na drugi, dajući joj svjetla da upozna sebe kajući se za svoje manjkavosti, ili dajući joj obilja milosti, ili još postavljajući joj pred oči na razne načine kako se Meni svidi prisutnost Moje Istine; ili također prema njezinim željama; u tom slučaju ona može biti u tolikom neznanju da će ispunjavati broj svojih molitava, propuštajući da prođe Moj pohod što ga osjeća u svome duhu, uzimajući kao skrupul savjesti da ne ostavi usmene molitve koju je započela.

Ali ne smije tako činiti; jer čineći tako pada u đavolsku zamku; naprotiv, čim osjeti da je blizu Moj pohod na jedan od gore rečenih načina, mora ostaviti usmenu molitvu. Kada pak prođe vrijeme ove mislene molitve, može opet prihvatiti ono što je odlučila recitirati, ako za to ima vremena; a ako nema vremena, ne smije biti zabrinuta, niti osjećati dosadu ili zbunjenost duha. Tako se mora vladati, osim da se radi o božanskom časoslovu što su ga klerici i redovnici dužni recitirati, pa ako ga ne izgovore, griješe. Oni imaju tu dužnost do smrti. Pa ako bi kod časoslova osjetili da im je duh privučen i uzdignut k mislenoj molitvi, moraju se poskrbiti da recitiraju časoslov prije ili poslije, tako da nikad ne uzmanjkaju dužnosti časoslova.

Za svaku drugu molitvu koji duša započne, mora je započeti usmenom molitvom, da stigne do mislene. Pa ako osjeti da joj je duh pripravan, mora je napustiti radi rečenog razloga. Tako obavljena usmena molitva stići će do savršenosti; stoga se ne smije napustiti, kako god bila obavljena, nego se mora držati pravila koja sam ti izložio. Vježbom i ustrajnošću zaista će okusiti molitvu i hranu Krvi Jedinorođenoga moga Sina, ako i ne sakramentalno, to jest pričestit će se osjećajem ljubavi što ga doživljava posredstvom svete molitve, malo ili mnogo, već prema osjećaju kojim moli.

Vidi, dakle, da se savršena molitva ne postizava s mnogo riječi, nego osjećajem i željom, podižući se k Meni spoznanjem samih sebe, tako da ova sredstva budu začinjena jedno s drugim. Tako će duša imati zajedno usmenu i mislenu molitvu, jer one stoje skupa, kao što stoje skupa aktivni i kontemplativni život.

Mnogi su i različiti načini pod kojima se razumijeva usmena i mislena molitva, jer sam te već poučio da je i sveta volja, kao neprekidna molitva. Volja i želja zaista se uzdižu, u određenim mjestima i vremenima, povrh one neprekidne molitve svete želje, o kojoj sam ti govorio. I tako, duša ostajući u svetoj želji i volji, obavit će usmenu molitvu u određeno vrijeme; koji put će je obaviti izvan određenog vremena, već prema tome kako traži ljubav prema bližnjemu čiju potrebu i nužnost opaža, ili prema staležu u koji sam je postavio.

Svatko se mora, prema svojem staležu, trsiti oko spasa duša, prema načelu svete volje. Ono što čini glasom i djelima za spas bližnjega, to je virtualna molitva; samo da se ne propušta obaviti sami onu molitvu u određeno vrijeme. I sve ono što čovjek čini izvan dužne molitve, kakva god ona bila, to je molitva kako je rekao Moj slavni glasonoša Pavao, to jest da ne prestaje moliti onaj koji ne prestaje dobro djelovati. Zato ti rekoh da se molitva obavlja na mnogo načina ako je ujedinjena s mislenom molitvom, jer je obavljena s osjećajem ljubavi. A ovaj osjećaj ljubavi je neprestana molitva. ...

Duša, dakle, mora junački podbadati samu sebe ovim bodilom, koje je molitva. To je ono što čini duša u kući spoznanja sebe, kad dođe do prijateljske i sinovske ljubavi prema Bogu. Kad se ona ne bi držala ovih načina, ostala bi uvijek u svojoj mlitavosti i nesavršenosti; i njezina ljubav bila bi tolika, koliki su užitak i korist što ih osjeća u Meni ili u bližnjemu.•••


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
KAKO BOG NEDA DA ČOVJEK BUDE UHVAĆEN NI PROGUTAN OD PAKLENOG ZLODUHA AKO DRŽI DO DUŽNOG POŠTOVANJA PREMA ISUSOVOJ MAJCI MARIJI:

•••Hoćeš li da ti pokažem, kćerce, koliko se svijet vara o mojim tajnama? Otvori razumsko oko i upravi ga na Me; tako ćeš vidjeti iznutra onaj poseban slučaj, o kojem sam rekao da sam si ti govorio. A kakav je ovaj slučaj, takvi su i drugi.

Ova je, dakle, duša, da posluša vrhovnog i vječnog Oca, netremice gledala u Njega sa spremnom željom. I vječni je Bog pokazao osudu prema kojoj je išao onaj čovjek komu se dogodila takva nesreća, i govorio je: Znaj da sam Ja, zato da ga izbavim od osuđenja u kojem je on bio, pripustio njegovu smrt da svojom krvlju zadobije život u Krvi moje Istine.

Nisam zaboravio njegovo poštovanje i ljubav prema preslatkoj majci Jedinorođenog mog Sina, Mariji. Njoj je, za razliku od Riječi, bilo dano od moje Dobrote: da tko je god, bilo pravednik bilo grešnik, bude držao u dužnom poštovanju, neće biti uhvaćen ni progutan od paklenog zloduha. Ona je kao meka postavljena od moje Dobrote da hvata ljudska stvorenja. I tako sam iz Milosrđa pripustio spomenuti slučaj; no nisam Ja prouzročio zlu volju onih zločinaca koja čini da oni budu okrutni.

Sve se ovo dogodilo zbog sebeljublja koje im je oduzelo svjetlo, pa zbog toga nisu upoznali moju Istinu. Ali, da su htjeli dignuti oblak sebeljublja, bili bi je upoznali i bili bi je ljubili; i tako bi imali svaku stvar u poštovanju, u vrijeme berbe primili bi plod svojih napora. Ali nemoj sumnjati, kćerce moja, jer ću Ja za ono što me moliš ispuniti tvoju želju i želju mojih slugu. Ja sam Bog vaš koji nagrađujem svaki vaš napor i ispunjam svete želje, samo da nađem tko će iskreno kucati na vrata mojega Milosrđa sa svjetlom: tako nada u moju providnost ne vara i ne manjka.•••


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 14:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
:a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 tra 2015 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr