www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 stu 2017 10:18

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 svi 2015 10:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
kristofori Osijek
Karizmatski susret će se održati 10. 5. u 15 sati
24. svibnja u 15 sati
Susret predvodi gđa Joanne Petronella, karizmatik s više od 40 godina iskustva!

Dvorana Jug 2, Kralja Petra Svačića, Osijek

Pozivamo vas na naše karizmatske susrete, koje će predvoditi Joanne Petronella, osnivač i voditelj evangelizacijske službe Christ In you, The Hope of Glory iz Los Angelesa (SAD). Gospođa Petronella služi preko 40 godina - služila je u 39 zemalja svijeta a bila je i bliska prijateljica i suradnica svete Majke Terezije. Katolički je laik i
obdarena je izrazitim karizmama propovijedanja, proroštva i ozdravljanja.

»Svijet je danas žedan Isusa i Njegove veličanstvene ljubavi – više nego ikad u povijesti. Ako gledamo svojim, ljudskim očima i pameti, može nas zavarati netko tko, kako nam se čini, ima sva dobra – dobar brak, dobro zdravlje, dobar posao. Ali Isus vidi dublju potrebu i rane svoga stvorenja. Svi smo stvoreni s dubokom nutarnjom prazninom, koju može ispuniti samo Isus.«
Joanne Petronella, Kako nekog dovesti k Isusu

Ukinute obvezne ulaznice

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 10:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Status: Solo
Božica Sukić napisao:
kristofori Osijek
24. svibnja u 15 sati

Pozivamo vas na naše karizmatske susrete, koje će predvoditi Joanne Petronella, osnivač i voditelj evangelizacijske službe Christ In you, The Hope of Glory iz Los Angelesa (SAD). Gospođa Petronella služi preko 40 godina - služila je u 39 zemalja svijeta a bila je i bliska prijateljica i suradnica svete Majke Terezije. Katolički je laik i

»Svijet je danas žedan Isusa i Njegove veličanstvene ljubavi – više nego ikad u povijesti. Ako gledamo svojim, ljudskim očima i pameti, može nas zavarati netko tko, kako nam se čini, ima sva dobra – dobar brak, dobro zdravlje, dobar posao. Ali Isus vidi dublju potrebu i rane svoga stvorenja. Svi smo stvoreni s dubokom nutarnjom prazninom, koju može ispuniti samo Isus.«

Ukinute obvezne ulaznice

Meni je ovo sve čudno. Je li netko io na tim Kristoforima. Što kažu svećenici i Crkva o ovim karizmatskim susretima? Glupo mi zvuči da laici propovijedaju, a o proroštvu i ozdravljenju da ni ne pričam...

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 11:03 
Odsutan

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
dujam napisao:
Božica Sukić napisao:
kristofori Osijek
24. svibnja u 15 sati

Ukinute obvezne ulaznice

Meni je ovo sve čudno. Je li netko io na tim Kristoforima. Što kažu svećenici i Crkva o ovim karizmatskim susretima? Glupo mi zvuči da laici propovijedaju, a o proroštvu i ozdravljenju da ni ne pričam...

Ja sam ti bio davno na karizmatskom susretu u Ciboni, možda sad već ima i 9 godina, tad je to vodila zajednica Dobri Pastir, koju su pak vodili laik Josip Lončar i vlč. Dražen Radigović. Mislim da Lončar sad Vodi Kristofore, on je laik. Ckrva generalno podržava karizmatski pokret ali ovisi od pojedinog biskupa kako će to dozvolit u svojoj biskupiji.

Čuj sad bi se moglo gro toga napisati, al već je na ovom forumu i pisano o tome. Moš pogledat teme sa nickom Učenik, gdje čovjek koji je laik tvrdi da ima dar ozdravljanja, i da je preko njegove molitve ozdravilo ne znam koliko tisuća ljudi. Tu smo se malo virtualno pokefali nas par, al eto moš to pogledat šta on kaže ak te zanima u starim temama.

Što se tiče proroštva, tu ja ne bi dao da mi se neko petlja u život sa tzv. " proroštvima" jer je to sklizak teren po meni za manipulacije samo takve, tipa meni je Gospodin poslao ovu poruku za tebe, Gospodin ti ovo poručuje, aha neće ići.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 11:23 
Odsutan

Da, viš znao sam da ti tako razmišljaš, već sam vidio negdje tvoje komentare. I ja isto ne cijenim tu priču o proroštvima.
Kao prvo, nužno kad čitamo najavu događaja nam za oko zapnu; proroštvo,iscjeljenje,itd. To je vjera na prodaju, pod geslom; "još malo pa nestalo, navali narode!" Nigdje nema ono osnovne Kristove poruke, ili nešto vezano za vjeru, već izrazito pristupa senzacionistički. Kao da se organizira cirkus. S tim, zapravo privlače ljude, i s tim zapravo Lončar radi.
Ne želim blatit Lončara, ali da mi daje Duha Svetog netko tko nije svećenik, ne :a1430:
Ja ne sumnjam, da ona stvarno pogađa proroštva, i da iscjeljuje, dapače, čim je poznata vjerujem da liječi, da "pogađa" proroštva i ima dar govora. Vjerujem i da Braco iscjeljuje. I oni Hindusiti, i sai baba.
I sad, ono najvažnije, zašto je meni ovo u ovom trenu odbojno. Kad sam se obratio* prvo su mi za oko zapali Kristofori, kao padanje u Duhu, i takve šeme. Ali me tad još sveta misa nije privlačila. I mislim da sam pao na triku tu, na tom prozirnom triku. Želio sam ić na Kristofore, ali ne na sv misu. Počeo sam čitat o antikristu i tim glupim teorijama. Kristofori su se nekako uklapali u cijelu tu priču. I to smatram da me pokušalo zavest. Mislim da su oni lagani korak ka putu koji vodi izvan Crkve, imam taj dojam. Imam taj feeling. To je moj osobni feeling, sa mojim proživljenim iskustvima, i kao takav je ograničen od svih negativnih komentara koje mi možete dat, argumentima. Feeling je feeling, te nije baziran na racionalnom razmišljanju, pa s toga ni ne možete ga pokušat osporit razumom.
Ono, što bi želio pitat jest sljedeće:
-zašto on nije svećenik, a daje polaganje ruku?
-zašto se u najavama uvijek pristupa senzacijom?
-što Vam crkva nedaje, a on vam nudi?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 11:35 
Odsutan

dujam napisao:
Da, viš znao sam da ti tako razmišljaš, već sam vidio negdje tvoje komentare. I ja isto ne cijenim tu priču o proroštvima.
Kao prvo, nužno kad čitamo najavu događaja nam za oko zapnu; proroštvo,iscjeljenje,itd. To je vjera na prodaju, pod geslom; "još malo pa nestalo, navali narode!" Nigdje nema ono osnovne Kristove poruke, ili nešto vezano za vjeru, već izrazito pristupa senzacionistički. Kao da se organizira cirkus. S tim, zapravo privlače ljude, i s tim zapravo Lončar radi.
Ne želim blatit Lončara, ali da mi daje Duha Svetog netko tko nije svećenik, ne :a1430:
Ja ne sumnjam, da ona stvarno pogađa proroštva, i da iscjeljuje, dapače, čim je poznata vjerujem da liječi, da "pogađa" proroštva i ima dar govora. Vjerujem i da Braco iscjeljuje. I oni Hindusiti, i sai baba.
I sad, ono najvažnije, zašto je meni ovo u ovom trenu odbojno. Kad sam se obratio* prvo su mi za oko zapali Kristofori, kao padanje u Duhu, i takve šeme. Ali me tad još sveta misa nije privlačila. I mislim da sam pao na triku tu, na tom prozirnom triku. Želio sam ić na Kristofore, ali ne na sv misu. Počeo sam čitat o antikristu i tim glupim teorijama. Kristofori su se nekako uklapali u cijelu tu priču. I to smatram da me pokušalo zavest. Mislim da su oni lagani korak ka putu koji vodi izvan Crkve, imam taj dojam. Imam taj feeling. To je moj osobni feeling, sa mojim proživljenim iskustvima, i kao takav je ograničen od svih negativnih komentara koje mi možete dat, argumentima. Feeling je feeling, te nije baziran na racionalnom razmišljanju, pa s toga ni ne možete ga pokušat osporit razumom.
-zašto on nije svećenik, a daje polaganje ruku?
-što Vam crkva nedaje, a on vam nudi?

Ako hoćeš konkretno kad sam bio u Ciboni u sklopu duhovne obnove je bila i sv. Misa tako da ne mreš reć da je naglasak bio samo na polganju ruku. Ali karizmatici stavljaju naglsak na govorenje u jezicima, tumačenje jezika, polganje ruku, počivanje u Duhu, proroštva,itd. Osobno nisam nikad bio na polganju ruku niti sam počivao u Duhu, niti molim u jezicima, niti dajem proroštva a bome ih ni ne primam.

Par ljudi sam pitao uživo o tom počivanju u Duhu i većinom su rekli da su osjetili mir i to je to.

Ako Lončar djeluje s blagoslovom Crkve onda on ne djeluje van Crkve, al stvarno ne znam koji je status Kristofora i jel imaju dozvolu od biskupa il nemaju.

O polaganju ruku isto tu imaš stare teme, te jel smiju laici polagat te zašto da, zašto ne, itd.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 11:48 
Odsutan

johnny 5 napisao:

Ako hoćeš konkretno kad sam bio u Ciboni u sklopu duhovne obnove je bila i sv. Misa tako da ne mreš reć da je naglasak bio samo na polganju ruku. Ali karizmatici stavljaju naglsak na govorenje u jezicima, tumačenje jezika, polganje ruku, počivanje u Duhu, proroštva,itd. Osobno nisam nikad bio na polganju ruku niti sam počivao u Duhu, niti molim u jezicima, niti dajem proroštva a bome ih ni ne primam.

Ne kažem da je naglasak bio na polaganju ruku, kako si mi samo to stavio u usta. Ja tvrdim da privlače ljude u textu sa majkomk Terezijom, vidovnjaštvom, iscjeljenjem.

johnny 5 napisao:
Par ljudi sam pitao uživo o tom počivanju u Duhu i većinom su rekli da su osjetili mir i to je to.

Pošteno. Kakvi su daljni plodovi bili?

johnny 5 napisao:
Ako Lončar djeluje s blagoslovom Crkve onda on ne djeluje van Crkve, al stvarno ne znam koji je status Kristofora i jel imaju dozvolu od biskupa il nemaju.

Ne ne kažem da djeluje izvan Crkve. On ima potvrdu biskupa za svoje susrete. Ja tvrdim da mi to izgleda kao put izvan Crkve, ali još je u Crkvi.

johnny 5 napisao:
O polaganju ruku isto tu imaš stare teme, te jel smiju laici polagat te zašto da, zašto ne, itd.

Ak možeš neki link il nešto. U međuvremenu cu potražit

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 11:51 
Odsutan

dujam napisao:

Pošteno. Kakvi su daljni plodovi bili?

Niko mi od tih nije rekao da je to na duge staze imalo utjecaja samo taj osjećaj mira tad i to je to.

dujam napisao:
Ak možeš neki link il nešto. U međuvremenu cu potražit

Nemam pojma ukucaj u tražilicu nešto bi trebao nać.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 svi 2015 17:58 
Odsutan

-zašto on nije svećenik, a daje polaganje ruku? Dobro, na ovo pitanje postoji odgovor, ali pitanje jest; zašto baš onda idu kod Lončara, ako svaki vjernik može dat polaganje? Zarnije bolje u svećenika.

-što Vam crkva nedaje, a on vam nudi?(Lončar)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2015 16:24 
Odsutan

Nisam ti napisao Jonnh, ali razlika je kad ideš na duhovni susret gdje ima mise, i tamo gdje nema, kao kod Kristofora. Da je tu prisutan Radigović(koje iznimno cijenim), to bi mi bila sasvim druga priča. Čovjek je svećenik sa darom govora, a Lončar nije svećenik, te na Kristoforima koliko znam nema sv mise.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2015 18:34 
Odsutan

Upravo sam pročitao ta ozdravljenja od toga lika. Kratko da kažem; s.....r. Bar se tako kaže kod nas u Splitu, ili još bolje; prodaje maglu. A faca igra na kartu; ako tko zaniječe da je liječim, onda niječe Duha Svetoga. Napisao je da je ozdravio 1000 ljudi od leukemije. Čekaj, i vi ste nasjeli na to? I na kraju da broj od Kristofora. On se moli za nekoga, i onda se toj osobi molitve usliše? :b101:
Mene samo čudi naivnosti, gdje su ljudi voljni nasjest na sve što im se daje.
Nadam se da si primjetio kako su osobe koje su svjedočile za njega na forumu relativno novi profili sa 3/4 posta, eventualno 10. Lik je otvarao profile i sam sebi komentirao. Ma nije on nikoga izlječio, i sad sam ljut ka pas kako vas je prevario. Ma strašno! Ako on zaista jest u Kristoforima, ona biži ća od toga.

P.S. U Šurkovcu mi neko priča kako je bio u Kristofora, i kaže mi, pazi ovo; "....to je Lončar lijepo objasnio kako protestanti primaju više milosti od Katolika, jer...." - Hoćemo komentirat ovo? Ili nećemo :b101: Bježi od njih...

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]