www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 stu 2017 19:24

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 lip 2015 22:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 286 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=OGUWY3d8daw

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2015 00:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Mata napisao:
nemremo mi na istu granu, i ne slažem se s tobom u pogledu Josipa Lončara i Kristofora. Tak da eto bolje više ne trošiti vrijeme dokazujući nekaj oko čega se nemremo sloziti.

Mata, oprosti ako sam negdje bio grub, ali strašno me ljuti sve ovo s Kristoforima. Mislim, što ako nekog upropaste? Također smatram da je bitno ostat u nauku KC nego riskirat s nečim takvim, što je u najmanju ruku upitno. A imamo zaista odlične karizmatike u Hrvatskoj, imamo izbora što se toga tiče.

fiduciia napisao:
https://www.youtube.com/watch?v=OGUWY3d8daw

E, to su karizmatici iz Splita :b112: Dobri su :b112:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2015 06:20 
Odsutan

Podijelio: 143 zahvala
Zahvaljeno je: 148 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
dujam napisao:
Također smatram da je bitno ostat u nauku KC nego riskirat s nečim takvim, što je u najmanju ruku upitno. A imamo zaista odlične karizmatike u Hrvatskoj, imamo izbora što se toga tiče.

:b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2015 17:37 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Osobno sam vise puta prisustvovao na susretima Kristofora i vidio mnogobrojna ozdravljenja.

Mislim da nije lijepo pricati neistine o nekome koga ne poznamo, nagadati/pretpostavljati o necemu, mozda je bolje tj. jednostavnije informirati se malo unaprijed ili mozda otici jednom na susret i vidjeti da li je to upravo tako, usput priupitati ljude koje djeluju u Kristoforima zasto ovo zasto ono.

Ovako brat Dujam radi copy/paste s drugih foruma i lijepi na ovaj umjesto da ode i da se uvjeri sam kako je i sta se dogada na toim susretima pa da komentira...Toliko toga negativnoga napisati o covjeku kojega ne zna i zajednici koja djeluje.. :u215:

viewtopic.php?f=43&t=7583

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2015 19:08 
Odsutan

marxonz napisao:
Osobno sam vise puta prisustvovao na susretima Kristofora i vidio mnogobrojna ozdravljenja.

Eh, tu sam ja tebe čekao.. Zar Isus nije apostolima dao moć da rade ozdravljenja? Znamo da su apostoli svećenici, a ne laici. Zanima me, kako to laici mogu radit ozdravljenja i tumačit propovijedi. Zaista, što će nam svećenici onda. Ja ne tvrdim da nisu bila ozdravljenja. Možda jesu. Pa nisu ozdravljenja samo od Boga, ne zaboravi to!
Pitanje; koja je razlika između svećenika i laika? I što laik može, a da svećenik ne može? Može li laik ozdravljivati? Može li uopće svećenik ozdravljivati? :D

marxonz napisao:
Mislim da nije lijepo pricati neistine o nekome koga ne poznamo,

Ja mislim da nije lijepo pričat neistine, o bilo kome, bez obzira poznajemo li ga ili ne. Ali, ne znam zašto to spominješ. Ako želiš nešto reć, mislim da je direktno najbolje :wink:

marxonz napisao:
nagadati/pretpostavljati o necemu, mozda je bolje tj. jednostavnije informirati se malo unaprijed ili mozda otici jednom na susret i vidjeti da li je to upravo tako, usput priupitati ljude koje djeluju u Kristoforima zasto ovo zasto ono.

Ah! Oprosti, pa ti mislio da je širim neistine. Dobro, ali ako me možeš citirat, gdje ja to nešto nagađam, i gdje pretpostavljam, gdje sam rekao neistinu, eto, čisto da ne ispadne da klevećeš bzvz. Lijepo sam dao citate. A :a1430: Neće Dujkkan na susrete protestanata, :a1430:

Također, kad vidim da mi nudiš da odem na sastanke protestanata, najmanje što mogu, osim da zahvalim, jest da i ja tebe ponudim savjetom. Točnije prijedlogom, jer ja tamo ne idem. Ako imaš loše mišljenje o stotonistima, pa nemoj unaprijed sudit. Lijepo odi tamo kod njih na obrede, pa pitaj tog sotonistu; zašto ovako zašto onako. Vjerujem da će ti sve lijepo objasnit :b112:

marxonz napisao:
Ovako brat Dujam radi copy/paste s drugih foruma i lijepi na ovaj umjesto da ode i da se uvjeri sam kako je i sta se dogada na toim susretima pa da komentira...

E vidiš, u tom grmu leži zec. Ja sam također pročitao da se usred Rima nalazi Vatikan, da je snijeg na sjevernom polu. Mislim da se neke očigledne stvari ne trebaju provjeravat. Lijepo piše da su citati izvađeni iz Lončareve knjige, i kose se s naukom Crkve.
I nemoj mi te protestantske šeme, kao, mi smo braća :b101: Ne, ili si Crkva, ili si izvan nje. 2puta, ne zaboravi, samo 2; Crkva ili sve ostalo :b112:

marxonz napisao:
Toliko toga negativnoga napisati o covjeku kojega ne zna i zajednici koja djeluje.. :u215:

Ok, što sam napisao negativno? Ja sam napisao istinu, ako nisam, demantiraj me. Nemoj mi rekla-kazala. Lijepo sve piše što je tvoj (nekoć) brat Duje napisao. Pa lijepo citiraj, i obrazloži.

P.S.
Ovaj tvoj potpis je prelijep:

Bježi od nepravde i ne budi pristran, i od svih grijeha očisti srce
(Sir 38,10)

Također, pitao sam 2 fratra o Kristoforima, i gle što kaže prvi:

"nisam sve pažljivo čitao
ali poznajem ljude koji vode Kristofore
i relativno dobro poznajem tu zajednicu
moje je mišljenje da su se oni odjelili od Crkve
i samo na papiru su još katolici" - 8)

A gle što kaže drugi;
Fratar: Sve to znam. No to je u nadleznosti biskupa
Ja: Toliko me ljuti to, jer sam ja skoro otišao tamo. Mislim da ću pisat biskupiji
Fratar: Treba se moliti za njih
Ja: Svakako, ali treba i djelovat
Fratar: Prvo molitva

Kužiš, kad 2 fratra ovo kažu, ja više ne sumnjam u sebe. Kaže mi zdrav razum i 2 fratra.
Fratar kaže: "treba molit za njih". :lol: :a1250:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2015 22:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Status: U braku
Jedno zanimljivo predavanje o karizmatskim seminarima http://www.obnovauduhu.com/psiholosko_duhovni_pristup_karizmatskim_seminarima-predavanje_p_Mije_Nikica.php
u kojem pater Mijo Nikić govori i o problemima koji se tu mogu javiti.
Što se tiče samih Kristofora, mislim da je hvale vrijedan trud kojeg ulažu u evangeliziranju naroda, ali s druge strane očito je da su previše pod utjecajem protestantizma, što ne bi bio toliki problem da se ne predstavljaju kao katolici.
Uostalom taj problem ističe i portal katolik.hr u svom osvrtu na knjigu g. Lončara http://www.katolik.hr/aktualnomnu/osvrtimnu/sila-odozgor-snovi-vizije-i-prorotva/
Sve u svemu, mislim da su ovi seminari dobri za ljude koje treba prodrmati u vjeri, odnosno probuditi, ali za dublji i trajniji odnos u vjeri potreban je ipak drugačiji pristup, o čemu je govorio i Tomislav Ivančić u svom osvrtu na karzimatski pokret.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2015 11:25 
Odsutan

Tomatino napisao:
Jedno zanimljivo predavanje o karizmatskim seminarima http://www.obnovauduhu.com/psiholosko_duhovni_pristup_karizmatskim_seminarima-predavanje_p_Mije_Nikica.php
u kojem pater Mijo Nikić govori i o problemima koji se tu mogu javiti.
Što se tiče samih Kristofora, mislim da je hvale vrijedan trud kojeg ulažu u evangeliziranju naroda, ali s druge strane očito je da su previše pod utjecajem protestantizma, što ne bi bio toliki problem da se ne predstavljaju kao katolici.
Uostalom taj problem ističe i portal katolik.hr u svom osvrtu na knjigu g. Lončara http://www.katolik.hr/aktualnomnu/osvrtimnu/sila-odozgor-snovi-vizije-i-prorotva/

Na ovom linku se vide citati iz knjige. :b112: Od tu sam ja copy-paste :D Što ce tiče njihovog truda, i jehovini svjedoci se trude, stvarno se trude. evo meni već 2 puta u mjesec dana kucaju na vrata. Trud je nebitan. Više se trude za nas oni Kartuzijanci zatvoreni u samostanu, nego netko drugi.

Tomatino napisao:
Sve u svemu, mislim da su ovi seminari dobri za ljude koje treba prodrmati u vjeri, odnosno probuditi, ali za dublji i trajniji odnos u vjeri potreban je ipak drugačiji pristup, o čemu je govorio i Tomislav Ivančić u svom osvrtu na karzimatski pokret.

Problem nastane, što je i onaj spomenio na katolik.hr, što nitko tko se preobrati na Kristoforima neće doć u Katoličku Crkvu, ali ce mnogi otic iz nje. Ne znam koliko je dobro vjerovat u Boga koji ti isključivo govori u snovima, i to da sve naše probleme riješimo tako što otvorimo nasumično sv pismo i nađemo odgovor u njemu. To nikako nije poželjno, te je u suprotnosti sa Naukom Crkve, to je vjerovanje u magiju... Nekoga će privuć te "magijske" sposobnosti.. Ugl, ako ne slušaš Crkvu, zna se koga slušaš. Ako nije nauk Crkve, nauk je vraga. Od protestanata do hinduizma. Jedino, koliko vidim da smo s pravoslavcima bliski, i možemo kod njih na sv misu, itd, znači nema bitnih razlika za malog vjernika. Ali, vjerovat da trebamo iščitavat snove, dobit govor u jezicima za bit u vjeri :a1430:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2015 17:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Duje, jesi li ovo ti pisao Glasu koncila: http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=26624 :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2015 20:10 
Odsutan

Tomatino napisao:

Jesam :D Jao, sutra ga moram kupit, obavezno, najranije ujutro!
Jesi ti čitao odgovor, je li netko pročitao odgovor :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2015 20:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

dujam napisao:
Tomatino napisao:

Jesam :D Jao, sutra ga moram kupit, obavezno, najranije ujutro!
Jesi ti čitao odgovor, je li netko pročitao odgovor :)

Citao sam odgovor. Odgovor je prilicno neodredjen i poziva se na tri teksta u kojima je vise pisano o karizmatskim zajednicama, a koji su objavljeni 2005 g.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]