www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2008 23:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
DUHOVNO POSVOJENJE

NEROĐENOG DJETETA


Može biti Tvoja ponizna i iskrena molitva za djetešce u opasnosti pobačaja, kojemu su roditelji nakanili bolnu smrt, zbog nepoznavanja veličine zla kojeg čine, zbog prividno nužnih, često sebičnih razloga, potaknuti silama zla koje vladaju ovim mračnim svijetom (usp. Ef 6,12), zbog časovite koristi koju donosi grijeh, a koja udaljuje iz naroda Božjega oni koji to čine (usp. Heb 11,25). Znaj da Bog želi i raduje se svakom djetetu; ono je NJegovo! Nitko se ne rađa - svako novo ljudsko biće je dar za Tebe, dar za Crkvu i svijet! Ne uzimaj pilulu, ne koristi spiralu - i to je pobačaj!



NE ZABORAVI NIKADA, KOLIKO GOD BILO TI TEŠKO:

NAŠ BOG JE LJUBAV!

SVE ŠTO ZATRAŽITE OCA U MOJE IME DOBITI ĆETE!



Tvoja molitva i žrtva, kao znak Tvoje ljubavi prema Životvorcu i životu, zaista mogu biti izlaz, pomoć i snaga potrebna za spas nerođenog stvorenja Božjeg, koje ima dušu i od začeća je ljudska osoba, kojoj Otac nebeski želi podariti Sebe i život vječni! Ako hočeš, možeš se uključiti u borbu za život!



*KAKO MOLITI*

-moli punih 9 mjeseci, koliko je dijete koje posvajaš pod srcem majke koja ga ne želi, a koju također pratiš molitvom,

-moliš samo za jedno dijete, čiju narodnost spol, ime i roditelje, zna samo Gospodin,

-možeš se zavjetovati sam - privatno, u grupi - javno, na Euharistiji, zajedno s ostalim župljanima, u molitvenim zajednicama, preko TV, radija i slično,

-ispuštanje molitve, dulje od dva tjedna, zahtijeva obnovu zavjeta; potpuno prezreti zavjet dan Bogu je grijeh,

-budi ustrajan u vjeri da će Milosrdan Bog spasiti to dijete i blagosloviti Tebe,

-nastavi moliti za njegov ispravan i svet kasniji život, da s njime mogneš gledati Boga u vječnoj, obećanoj sreći!



DAKLE:

Duhovno posvojenje je molitvena obveza, koja se može zavjetovati, privatno ili javno, s nakanom spašavanja začetog života u opasnosti. Kroz devet mjeseci molitvom i žrtvom molitelj prati dijete, poznato samo Bogu, kao i njegove roditelje, a osobito majku, te mu time pomaže da se sigurno rodi. Nijedno zlo ne ostaje nekažnjeno - snagom molitve i žrtve uistinu ga možeš spriječiti!



ťNASTANAK OVE ZAMISLIŤ



Godine 1987. u Varšavi (Poljska), bijela braća Pavlini započinju širiti molitvu ovog naziva, čiji se korijenji nalaze u fatimskim objavama Bogorodice i nebeskim pozivima na obraćenje. Pavlinski Red uspješno širi Duhovno posvojenje, koje je kao očiti dar Božji, od tog vremena usko povezano s pavlinskom karizmom i duhovnošću. Ova molitva, upravljena po zagovoru Marije, Majke nerođenih i sv. Josipa, namijenjena je svima onima koji su svjesni ozbiljnosti zla pobačaja, a koji se iz različitih razloga možda ne mogu uključiti utzv. aktivnu borbu.



Molitva zavjetovanja, samo na početku posvojenja:



† PRESVETA DJEVICE, BOGORODICE MARIJO, SVI ANĐELI I SVETI U ŽELJI DA POMOGNEM OBRANU NEROĐENIH, JA (IME), ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU OD DANA _____ DO _____, DUHOVNO POSVOJITI JEDNO DIJETE, ČIJE IME SAMO BOG ZNA, TAKO ŠTO ĆU KROZ OVIH DEVET MJESECI SVAKOGA DANA MOLITI ZA SPAS NJEGOVOG ŽIVOTA, KAO I ZA ISPRAVAN ŽIVOT RODITELJA I DJETETA NAKON ROĐENJA. AMEN.


Svakodnevno moli sljedeću molitvu:



† GOSPODINE ISUSE, ZAGOVOROM TVOJE MAJKE MARIJE, KOJA TE S LJUBAVLJU RODILA I SVETOG JOSIPA, MUŽA ŽIVE VJERE I PREDANJA, KOJI SE BRINUO O TEBI NAKON PORODA, MOLIM TE ZA TO NEROĐENO DIJETE, KOJEG SAM DUHOVNIM PUTEM POSVOJIO/LA, A KOJE SE NALAZI U OPASNOSTI UBOJSTVA POBAČAJEM. MOLIM TE, UDIJELI NJEGOVIM RODITELJIMA LJUBAVI I HRABROSTI DA SVOJEM DJETETU SAČUVAJU ŽIVOT, KOJEG SI MU TI ODREDIO. AMEN.

Svojoj molitvi dodaj deseticu krunice, a Bogu osobito prikazuj svoje kušnje, trpljenja, starost i bolest!



TKO GOD PRIMI DIJETE U MOJE IME

PRIMA MENE I ONOGA KOJI ME POSLAO!



Ova Tvoja velikodušna molitva, djetetu kojemu postaješ "duhovni skrbnik" donosi život, a Tebe oplemenjuje, produbljuje tvoj odnos s Bogom , otkriva Ti duboki smisao žrtve, a uzrokuje i obnovu Tvog obiteljskog, kršćanskog , poslovnog života, poštivanje i sloge!



VJERUJ I NE BRINI! Uskrsli Isus pobijedio je sotonu, smrt, bolest i grijeh; liječi rane učinjene pobačajem, dovodi majke do obračenja i vjere, čini ih odgovornima, donosi mir i spasenje, daje Ti svoga Duha Svetoga i vodi Te u svoje Kraljevstvo!



ŠTO GOD TKO UČINI JEDNOM OD OVE

MOJE NAJMANJE BRAĆE, MENI JE UČINIO!



Ako je pobačaj nažalost učinjen, prije sakramentalnog pomirenja s bogom, moli;

Gospodine, sagriješio/la sam teško protiv Tebe i života. Sada se gorko kajem! Isuse, priznajem da si Ti moj jedini Spasitelj i Otkupitelj i čvrsto vjerujem da me Tvoja Krv čisti od svakog grijeha i zla! Uskrsli Isuse, dođi u moje srce i ispuni me snagom svoga Duha, a moj grijeh prekrij svojom ljubavlju. Amen.

P. Kornelije Marko Glogović


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2008 08:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ja i mužić već 5 mjeseci molimo molitvu za duhovno posvojenje djeteta i čvrsto vjerujem da će se po našem zavjetu spasiti bebač za kojeg molimo :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2008 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
"Dijete je dar Božiji. Ako ga ne želite dajte ga meni" - Majka Tereza

Ovako se ja osjećam. Najrađe bih sve malene koje roditelji ne žele uzela sebi. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 tra 2008 12:07 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2008 11:39
Postovi: 6
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
"Dijete je dar Božiji. Ako ga ne želite dajte ga meni" - Majka Tereza

Ovako se ja osjećam. Najrađe bih sve malene koje roditelji ne žele uzela sebi. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :twisted: :twisted:


Dijelimo osjecaje. :b206:
Kao majka posvojenog djeteta mogu samo reci da je to najdivnije sto mi se moglo dogoditi u zivotu. Sada na svoju neplodnost gledam kao na blagoslov, na dar Bozji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 tra 2008 13:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=spCz-tFiCrM&feature=related[/youtube]
Marijo, budi put u naše sutra!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 18:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 tra 2008 09:12
Postovi: 15
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo ja posebno molim za djecu i za majke, trudnice i rodilje
to mi je tako blizu srcu da če me bog sigurno čuti
:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr