www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 ruj 2008 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zapocnimo sutra sa Devetnicom za sestru moga supruga i njenu obitelj...
Molim prijavite se tko zeli...
Visnja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 09:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Evo ja sam ZA.

Što ćemo moliti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 09:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molit cemo ovako


MOLITVA U IME ISUSOVO
U ime Isusovo uzimam vlast i vežem sve sile i snage u zraku, na zemlji, u vodi, u podzemlju, na onom svijetu, u prirodi i u vatri.
Ti si Gospodin nad svim svemirom, dajem ti slavu u ime tvoga stvorenja. U tvoje ime vežem sve demonske sile koje su došle protiv nas i naših obitelji i stavljam sve nas pod zaštitu tvoje dragocjene krvi koja je prolivena za nas na križu.
Marijo, naša Majko, tražimo tvoju zaštitu i zagovor s Presvetim Srcem Isusovim za sve naše obitelji. Zaogrni nas svojim plaštem ljubavi da se prestraši neprijatelj.
Sveti Mihovile, i naš anđele čuvaru, dođite i branite nas i naše obitelji u borbi protiv svega zla što obilazi svijetom.
U ime Isusovo, zapovijedam svim silama i snagama zla da odstupe istog časa od nas, od naših domova i naše zemlje.
A mi ti zahvaljujemo, Gospodine Isuse, jer si vjeran Bog i osjećaš s nama.

Amen !

JA ZAŠTIĆUJEM SEBE I SVOJU OBITELJ ISUSOVOM SVETOM KRVLJU. ISUSOVOM KRVLJU VEŽEM SILU SOTONINU I NJEGOV UTJECAJ NA NAŠ ŽIVOT. Isuse, hvala ti.Isuse, tvoja me krv čisti od mojih grijeha. Tvoja me Krv oslobađa od utjecaja Zloga. Tvoja mi Krv daruje tvoj život. Ona me jača i posvećuje. Po tvojoj Krvi primam tvoje zdravlje i zaštitu. Hvala ti za tvoju dragocjenu Krv. Prelij me od glave do tabana svojom Predragocijenom krvlju i zaštiti od svega zla.. Aleluja!

DOĐI DUŠE PRESVETI

Dođi, Duše Presveti, izlij na nas bujice svojih milosti i stvori nove Duhove u svojoj Crkvi, u svojim biskupima, svećenicima, redovnicima i redovnicama, vjernicima, nevjernicima, grešnicima i svima nama, u svim narodima svijeta, u svim rasama, klasama i staležima!
Potresi nas svojim božanskim vihorom, očisti nas od svakoga grijeha i zablude i od svega zla!
Raspali nas svojim ognjem, učini da gorimo i izgaramo tvojom ljubavlju! Nauči nas da shvatimo da je Bog sve, sva naša sreća i radost, da je samo u njemu naša sadašnjost i budućnost i naša vječnost.
Dođi k nama i preobrazi nas, obrati nas, spasi nas, pomiri nas, složi nas, posveti nas!
Nauči nas da budemo potpuno Kristovi, potpuno Tvoji, potpuno Božji, po zagovoru i posredovanju, pod vodstvom i zaštitom Bezgrešne Djevice, Tvoje prečiste Zaručnice, Isusove i naše Majke Marije, Kraljice mira!

Amen!


Litanije Duhu Svetom

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu!

Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova!

Amen!


1. Duše Sveti, siđi s prijestolja svoje uzvišenosti i nastani se u srcu sluge svojega!

Molimo Te usliši nas!

2. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti u stalnoj nazočnosti Božjoj!

Molimo Te usliši nas!

3. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti po volji Božjoj!

Molimo Te usliši nas!

4. Duše Sveti, koji živiš u Srcu Sina Božjega, nauči me da Te bolje upoznam i iskrenije ljubim!

Molimo Te usliši nas!

5. Duše Sveti, koji se brineš za slavu Boga Oca, nauči me živjeti u savršenom predanju i povjerenju u Boga!

Molimo Te usliši nas!

6. Duše Sveti, koji si se pojavio u obliku gorućih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!

Molimo Te usliši nas!

7. Duše Sveti, koji nemaš naličja niti imena, nauči me ispravno moliti!

Molimo Te usliši nas!

8. Duše Sveti, otajstvena Golubice, nauči me razumjeti Sveto Pismo!

Molimo Te usliši nas!

9. Duše Sveti, koji progovaraš preko proroka, nauči me živjeti u miru i ravnoteži duha i duše!

Molimo Te usliši nas!

10. Duše Sveti, gorući Ognje ljubavi, nauči me živjeti mudro i strpljivo!

Molimo Te usliši nas!

11. Duše Sveti, prepuna Riznico milosti, nauči me da shvatim vrijednost trpljenja!

Molimo Te usliši nas!

12. Duše Sveti, Djelitelju svih milosti, nauči me živjeti ponizno i skromno

Molimo Te usliši nas!

13. Duše Sveti, beskrajna posudo Milosti, nauči me da ispravno koristim dragocijeno vrijeme!

Molimo Te usliši nas!

14. Duše Sveti, iz čije riznice ništa ne propada, čuvaj me od svake sebičnosti i oholosti!

Molimo Te usliši nas!

15. Duše Sveti, čije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauči me da se odrečem nekorisnih predodžbi i misli!

Molimo Te usliši nas!

16. Duše Sveti, Djelitelju svih darova, nauči me da izbjegavam nekorisna djela i besmislene, prazne riječi!

Molimo Te usliši nas!

17. Duše Sveti, od čije Punine svi mi primismo, nauči me šutjeti i u pravo vrijeme pronaći pravu riječ!

Molimo Te usliši nas!

18. Duše Sveti, Ti vječna Ljubavi, nauči me davati dobar primjer drugima!

Molimo Te usliši nas!

19. Duše Sveti, Ti beskrajna Dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!

Molimo Te usliši nas!

20. Duše Sveti, Ti ljubazni Učitelju, nauči me dobrom odnosu s ljudima!

Molimo Te usliši nas!

21. Duše Sveti, Ti dragi Prijatelju duša, nauči me da nikoga ne osuđujem ili nepravdu izrečem!

Molimo Te usliši nas!

22. Duše Sveti, Ti usrečujuće Svjetlo duša, nauči me da uočim potrebe drugih i ne propustim nijedno dobro djelo!

Molimo Te usliši nas!

23. Duše Sveti, Ti Oče bjednika, daj da spoznam svoje pogreške!

Molimo Te usliši nas!

24. Duše Sveti, Ti koji činiš čudesa u dušama, vodi me kroz budnost do savršenosti!

Molimo Te usliši nas!

25. Duše Sveti, kojemu ništa nije sakriveno, nauči me odbijati zasjede đavolske!

Molimo Te usliši nas!

26. Duše Sveti, koji poznaješ budućnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zavodljivostima tijela i đavla!

Molimo Te usliši nas!

27. Duše Sveti, koji znadeš i moju budućnost, stavi pod svoje okrilje i moju obitelj, moje prijatelje, dobročinitelje i sve ljude!

Molimo Te usliši nas!

28. Duše Sveti, nauči me živjeti s Tvojom božanskom pomoći: na veću slavu i čast Božju, za spasenje duša i na radost Božjoj Majci Mariji, te tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji!

Molimo Te usliši nas!


R. Pošalji Duha svojega i postat će. O. I obnovit ćeš lice zemlje.


Pomolimo se:

Bože, koji si svjetlošću Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj da u tom istom Duhu što

je pravo mislimo i njegovoj se utjehi vazda radujemo. Po Kristu Gospodinu našem. Amen !


Nek nam pomogne milost Duha Svetoga da srca naša učini svojim stanom nakon što je sve poroke izagnala.

Duše blagotvorni, prosvjetlitelju ljudi, očisti suhe tmine naše pameti.

Duše Sveti, koji uvijek ljubiš pametna razmišljanja, prožmi, blag, pomazanjem svojim naše mišljenje.

Duše, koji sve ljage čistiš, očisti oči našeg unutarnjeg čovjeka, da mognemo vidjeti Oca svega, što ga mogu gledati samo oni koji su čista srca.

Ti si nadahnuo proroke da unaprijed pjevaju hvalu Kristu.

Apostole si ojačao da po cijelom svijetu naviještaju pobjedu Kristovu.

Kad je Bog Riječju svojom stvorio nebo, zemlju i mora, ti si, Duše, rasprostro nad vodama božansku svoju moć da ih griješ.

Ti oplođuješ vode da daju život dušama, ti si onaj koji nadahnućima činiš ljude duhovnima.

Ti si, Gospodine, ujedinio svijet razdijeljen jezicima i vjerama; ti, najbolji od svih učitelja, vrati idolopoklonike štovanju pravoga Boga.

Usliši, dakle, milostivi Duše Sveti, nas, koji te usrdno prosimo, jer bez tebe su sve naše prošnje nemoćne i nedostojne da ih Bog čuje.

Duše, koji si svete svih vjekova poučio zahvativši ih moćnim božanskim poticajem, i danas Kristove apostole obdaruješ izvanrednim darom, svim vjekovima nepoznatim,

tako te si ovaj dan slavnim učinio.

Aleluja.

KRUNICA GOSPE OD SUZA

GOSPODNE ISUSE PROSTRTI DO TVOJIH NOGU PRINOSIMO TI SUZE ONE KOJA TE MAJČINSKOM LJUBAVLJU PRATILA NA BOLNOM PUTU NA GOLGOTU.
USLIŠI,MOLIMO TE NAŠE PROŠNJE PO SUZAMA SVOJE PRESVETE MAJKE.
DAJ DA SHVATIMO TAJANSTVENI GOVOR TIH SUZA DA BISMO MOGLI OSTVARITI OVDJE NA ZEMLJI TVOJ PLAN SPASENJA I BITI PRIVEDENI GLEDANJU TVOGA PROSLAVLJENOG LICA.
KOJI ŽIVIŠ I KRALJUJEŠ U VIJEKE VIJEKOVA.AMEN

Na velika zrna:
Isuse pogledaj suze one koja te više od svih ljubila na zemlji.I koja te ljubi najviše od svih na nebu.

Na mala zrna:
Isuse,usliši naše molitve.
Po suzama svoje presvete Majke.

Na kraju krunice ponovi se tri puta:
Isuse pogledaj suze one koja te više od svih ljubila na zemlji.I koja te ljubi najviše od svih na nebu.

Pomolimo se:
O Marijo ,majko ljubavi,boli i milosrđa,molimo te,sjedini naše molitve sa svojima da tvoj božanski Sin,kojem se puni pouzdanja obraćamo,po tvojim suzama usliši naše prošnje da nam udijeli milosti za koje molimo ovom krunicom i konačno daruje krunu viječnog života.AMEN!

Nastaviti moliti u jezicima ili slaviti..ALELUJA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 09:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. Višnja
2. Zozy
3. Ivana


Ovo je inače devetnica koju smo već molili za neke članove TT-a a koju je osmislila naša draga Moya...Bog je blagoslovio :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1. Višnja
2. Zozy
3. Ivana
4.Rebeka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 09:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Elenora....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
damir707


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 12:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja molim da uvrstimo u ovu Devetnicu i ovu dijevojku,kojoj je jako potrebno...

Za ANITU jednu djevojku,koja se razocarala u oca,da mu sto prije oprosti,da pronadju rijeci pomirenja ,rijeci ljubavi , da nadvlada razum pouzdanja, kcerke i oca,da pripadaju jedno drugom ,da u miru zaborave,sto se dogodilo..i da ustraju u vjeri... da omeksas njihovo ledeno srce da dobiju snagu i milost da u pomirenju pronadju ,
Mir u srcu,mir u dusi i mir u obitelji...


1. Višnja
2. Zozy
3. Ivana
4.Rebeka
5.Eleonora
6.Damir


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 12:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
1. Višnja
2. Zozy
3. Ivana
4.Rebeka
5.Eleonora
6.Damir
7.Marija-Nada


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2008 16:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
uh, kolika devetnica. :?

1. Višnja
2. Zozy
3. Ivana
4. Rebeka
5. Eleonora
6. Damir707
7. Marija-Nada
8. _Anamarija_


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr