www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 stu 2008 23:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ovu devetnicu trebaju moliti oba supružnika zajednički,ili, ako je to skoro nemoguće , bar jedan od njih.
Može je moliti bilo tko,prikazujući je za neplodan par...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2008 23:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
1.DAN

UVODNA MOLITVA


O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN


1 DAN "MOLITVA"

ZNAK KRIŽA

Početna molitva:
Gospodine,dobri Oče nebeski,Ti koji si ljubav!
Dolazim Ti danas u poniznosti i gorućoj potrebi.Ti znaš moju(ili njihovu,reci ime supružnika)nevolju i najveću brigu.
Ti znaš moja pitanja koja nemaju kraja.koja Ti u žalosti i očaju,ponekad u ljutnji postavljam.
Vidiš moje srce,koje pati jer se nema s kime dijeliti ljubavlju i pažnjom.Proničeš moje misli i shvaćaš kako me bole pogledi i riječi bližnjih,kako trpimo jer nam dijete nije dano!
Oče ,pomozi! Odgovori mi,savjetuj me,smiluj nam se;nama koje si sjedinio u svetom sakramentu ženidbe.
Danas molim upravo to,da mi daš snage da u molitvi i žrtvi nikada ne klonem,da usprkos svemu ostanemo vjerni Tebi,koji znaš najbolje što mi triba i kada mi triba.Oče,uzdam se u Te!


Razmatraj Riječ Božiju:

"Al' i sada - riječ je Jahvina - vratite se k meni svim srcem svojim posteć', plačuć' i kukajuć'."
Razderite srca, a ne halje svoje! Vratite se Jahvi, Bogu svome, jer on je nježnost sama i milosrđe, spor na ljutnju, a bogat dobrotom, on se nad zlom ražali.
Tko zna neće li se opet ražaliti, neće li blagoslov ostaviti za sobom! Prinose i ljevanice Jahvi, Bogu našemu!
Trubite u trubu na Sionu! Sveti post naredite, oglasite zbor svečani,
narod saberite, posvetite zbor. Saberite starce, sakupite djecu, čak i nejač na prsima. Neka ženik iziđe iz svadbene sobe a nevjesta iz odaje.
Između trijema i žrtvenika neka tuže svećenici, sluge Jahvine. Neka mole: "Smiluj se, Jahve, svojem narodu! Ne prepusti baštine svoje sramoti, poruzi naroda. Zašto da se kaže među narodima: Gdje im je Bog?"
Tad Jahve, ljubomoran na zemlju svoju, smilova se svom narodu.
(joel 2, 12-19)

Nakon čitanja,u tišini razmišljaj o Riječi.

Tada izmoli deseticu krunice,razmatrajući otajstvo prvo radosno:
Blažena Djevica Marija odgovara Bogu "Neka mi bude po riječi Tvojoj,Gospodine!" i začinje Isusa Krista snagom Duha Svetoga.

Dvije svete Majke,Marijo i Elizabeto,zahvaljujemo vam što ste s nama da nas hrabrite i zagovarate pred Svesilnim.Predajem se vama,predajem sve što posjedujem i sve što jesam,moleći da se na meni i u mojemu braku vrši volja Božija!
Danas vam na osobit način predajem našu želju da začnemo dijete,koje ćemo odgajati da služi,sluša i ljubi Gospodina.
Blažena Djevice,rodila si Sina Isusa ,a Ti Elizabeto,sina Ivana,nazvanog Krstiteljem.
Same ,dakle ,znate koje li radosti nositi i roditi,ljubiti i paziti djetešce!
Svojim zagovorom uklonite uzrok naše neplodnosti i izmolite nam u Kralja nad kraljevima najveći dar i blagoslov: potomka.
Marijo i Elizabeto,uzdamo se u vaše posredništvo i molitvu!Amen.


Izmolite kao supružnici zajedno(ili Ti,za poznate supružnike)slijedeće litanije:

Litanije lauretanske

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!

Sveta Marijo, moli za nas!
Sveta Bogorodice, moli za nas!
Sveta Djevo djevica, moli za nas!
Majko Kristova, moli za nas!
Majko Crkve, moli za nas!
Majko Božje milosti, moli za nas!
Majko prebistra, moli za nas!
Majko prečista, moli za nas!
Majko neoskvrnjena, moli za nas!
Majko nepovrijeđena, moli za nas!
Majko ljubezna, moli za nas!
Majko divna, moli za nas!
Majko dobrog savjeta, moli za nas!
Majko Stvoriteljeva, moli za nas!
Majko Spasiteljeva, moli za nas!
Djevice premudra, moli za nas!
Djevice časna, moli za nas!
Djevice hvale dostojna, moli za nas!
Djevice moguća, moli za nas!
Djevice milostiva, moli za nas!
Djevice vjerna, moli za nas!
Ogledalo pravde, moli za nas!
Prijestolje mudrosti, moli za nas!
Uzroče naše radosti, moli za nas!
Posudo duhovna, moli za nas!
Posudo poštovana, moli za nas!
Posudo uzorna pobožnosti, moli za nas!
Ružo otajstvena, moli za nas!
Tornju Davidov, moli za nas!
Tornju bjelokosni, moli za nas!
Kućo zlatna, moli za nas!
Škrinjo zavjetna, moli za nas!
Vrata nebeska, moli za nas!
Zvijezdo jutarnja, moli za nas!
Zdravlje bolesnih, moli za nas!
Utočište grešnika, moli za nas!
Utjeho žalosnih, moli za nas!
Pomoćnice kršćana, moli za nas!
Kraljice anđela, moli za nas!
Kraljice patrijarha, moli za nas!
Kraljice proroka, moli za nas!
Kraljice apostola, moli za nas!
Kraljice mučenika, moli za nas!
Kraljice ispovjedalaca, moli za nas!
Kraljice djevica, moli za nas!
Kraljice sviju svetih, moli za nas!
Kraljice bez grijeha istočnoga začeta, moli za nas!
Kraljice na nebo uznesena, moli za nas!
Kraljice svete krunice, moli za nas!
Kraljice obitelji, moli za nas!
Kraljice mira, moli za nas!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine,
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se Gospodine!

S - Moli za nas, sveta Bogorodice!
O - Da dostojni postanemo obećanja Kristovih!
S - Pomolimo se!
Dopusti nama, slugama svojim, molimo, Gospodine Bože, da se neprestano radujemo duševnom i tjelesnom zdravlju i da se slavnim zagovorom Blažene Marije, vazda djevice, izbavimo od sadašnje žalosti i naužijemo vječne radosti! Po Kristu Gospodinu našemu!

Amen!



Na kraju svega,izmoli sa pouzdanjem:

Dvije svete Majke,Marijo i Elizabeto:

Ja vas ljubim!

Ja vas prizivljem i molim!

Ja vas srdačno štujem!

Ja vas želim nasljedovati!

Ja vas blagoslivljam i zahvaljujem vam!

Isuse,Ti nas pozivaš na pokoru i žrtvu.Stoga Ti danas predajem žrtvu posta;postit ću(ćemo) od....

Znak križa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 stu 2008 01:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
2 DAN "POKAJANJE"

UVODNA MOLITVA

O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN


Molitva na početku 2 dana devetnice:

Svemogući Bože,ovaj dan želim provesti sTobom,s Blaženom Djevicom Marijom i sv.Elizabetom,te s našim Anđelima Čuvarima.
Danas ćemo razmišljati o našoj nutrini i o zlu koje se nalazi u našim srcima.
Danas Ti želimo predati svoje grijehe,baš sve koje smo ikada učinili u slabosti ili neznanju,dobrovoljno il namjerno ili potpuno nenamjerno,kajat ćemo se i tražiti oproštenje.
Znamo da ništa nečisto ne može doći pred Tvoje Lice.
Ti nas sam poučavaš,kako je grijeh zlo koje nas čini Tvojim neprijateljima.
To zlo je i "smrt duše",grijeh otupljuje osjećaje,čini život besmislenim,stvara okruženje straha i pritiska.A Ti si samo Dobro,Ljubav,i Mir,i daješ nam potpunu slobodu.
Možda su i naši grijesi prepreka plodnosti?
Međutim,Ti,samo Milosrđe,oprostit ćeš srcu raskajanomu i poniznomu!
Naše kajanje danas želimo potkrijepiti i odricanjem.
Danas se odričemo......,na slavu Tvoju!



Razmatraj Riječ Božiju!

Vjernici su iščezli iz zemlje: nijednog pravednika među ljudima! Svi vrebaju za krvoprolićem, svaki svome bratu mrežu postavlja.
Njihove ruke za zlo su sposobne: glavar traži dar, sudac sudi prema poklonu, velikaš po svome hiru odlučuje.
A ja, prema Jahvi ja sam zagledan, čekam na Boga koji spasava, Bog moj mene će uslišati.
Ne raduj se mome zlu, dušmanko moja, ako sam pao, ustat ću; ako boravim u tminama, Jahve je svjetlost moja.
Moram podnositi srdžbu Jahvinu, jer sam protiv njega sagriješio, sve dok on ne prosudi spor moj i izrekne pravdu; izvest će me na svjetlost, gledat ću pravednost njegovu.
Zemlja će postat' pustinja zbog stanovnika svojih, zbog djela njihovih.
Tko je Bog kao ti koji prašta krivnju, koji grijeh oprašta i prelazi preko prekršaja Ostatka baštine svoje, koji ne ustraje dovijeka u svome gnjevu, nego uživa u pomilovanju?
Još jednom, imaj milosti za nas! Satri naše opačine, baci na dno mora sve grijehe naše!
Udijeli Jakovu vjernost svoju, dobrotu svoju Abrahamu, kako si se zakleo ocima našim od dana iskonskih.

(Mihej 7,2-3,7-9,13,18-20)

Nakon kraće šutnje i razmišljanja izmoliti prvo žalosno otajstvo krunice:
Promatramo Gospodina Isusa Krista koji trpi u Getsemaniju;znoji se krvlju i vapi svom Ocu.

Zdravo, Kraljice, majko milosrđa, živote, slasti i ufanje naše zdravo.

K tebi vapijemo prognani sinovi Evini.

K tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj suznoj dolini.

Svrni, dakle, odvjetnice naša, one svoje milostive oči na nas

te nam poslije ovoga progona pokaži Isusa, blagoslovljeni plod utrobe svoje.

O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo.



Pročitaj sljedeće grijehe i razmisli jesi li ih učinio-la?

Bogosovka,proklinjanje imena Božijeg,Gospe i Svetaca?
Zanemarivanje obaveza prema duši i Crkvi,nedjeljna Sv.Misa,svakodnevna molitva? Poštivanje roditelja i rodbine? NIje li ti srce bilo zatvoreno na siromahe i ljude u potrebi? Krađa,pronevjera,oduzimanje tuđih dobara? Ubojstvo,pobačaj? Kontracepcija,bludnost,samozadovoljavanje,prljave slike,filmovi,misli? Pretjeranost u jelu,alkoholu i drugim stvarima? Laži,varanja,ogovaranja,klevete,ocrnjivanja? Jeste li se bavili magijom,prizivanjem duhova,bioenergijom,gatanjem..? Ljubomora,zavist,želja da drugi pate,propadnu,da im loše krene u životu? Zanemarivanje činjenja dobra?


Odričem se sotone,svih dijela njegovih,sveg sjaja njegova!Odričem se zla i grijeha! Odričem se prokletstva i duha smrti! Odričem se svega što nije Kristovo! Odričem se zloga i njegovih zavodljivosti!


Vjerujem u Trojedinoga Boga,Oca ,Sina i Duha Svetoga! Vjerujem u Isusa Krista,Svoga Gospodina,Začetog po Duhu Svetom,rođenog od Dijevice Marije,raspetog i uskrslog! Vjerujem u Boga koji je Ljubav i koji me neizmjerno voli! Amen! Amen! Amen!



LITANIJE BLAŽENE DJEVICE ŽALOSNE

Gospodine,smiluj se!
Kriste,smiluj se!
Gospodine,smiluj se!
Kriste,čuj nas!
Kriste,usliši nas!
Oče nebeski,Bože,smiluj nam se!
Sine,otkupitelju svijeta,Bože,smiluj nam se!
Duše Sveti,Bože,smiluj nam se!
Sveto Trojstvo,jedan Bože,smiluj nam se!


Sveta Marijo, moli za nas!
Sveta Bogorodice
Sveta Djevo dijevica
Majko Raspetoga Kralja
Majko prežalosna
Majko prestrpljiva
Kraljice mučenika
Žrtvo ljubavi
Ogledalo strpljivosti
Čudo ustrajnosti
Utjeho žalosnih
Utočište grešnika
Nado siromašnih
Utvrdo nemoćnih
Spasiteljice posrnulih
Marijo,more boli neizmjerne
Stručku gorka pelina
Ružo od Kristove Krvi grimizna
Ljiljane sred trnja nevolja
Marijo,golubice prežalosna
Marijo,grlice tužeća
Marijo,po proročanstvu Šimunovu mačem boli probodena
Marijo,sa sinom prisiljena bježati u Egipat
Marijo,koja si tri dana izbezumljena Sina tražila
Marijo,koja si čuvši da ti Sina Židovi uhitiše,prežalosno uzdisala
Marijo,koja si saznavši da ti Sina bičuju ,kao mrtva srušila
Marijo,koja si ,susrevši Sina pod teretom križa,svijest izgubila
Marijo,koja si pokraj Isusova križa u dubokoj boli stajala
Marijo koja si Isusa žuči i octom pojiti vidjela
Marijo,koja si slušala kako Ti Sina pogrdama i psovkama vrijeđaju
Marijo,koja si Sina svoga spuštene glave umirućega gledala
Marijo,koja si mrtvu Sinu kopljem bok probadati vidjela
Marijo,koja si Sina s križa skinuta prežalosna u krilo primila
Marijo,koja si s najdubljom boli i plačem pokop svoga Sina pratila
Marijo,koja si u duši svojoj dionocom Kristovih muka postala
Marijo,srcem i dušom s Kristom na križ suraspeta
Marijo,koja si na spas svijeta više negoli na muke Sina svoga gledala
Marijo,koja si svojim sutrpljenjem u otkupljenju svijeta sudjelovala
Marijo,od Krista na križu nama za Majku preporučena
Marijo,svijetu za Zaštitnicu i Zagovarateljicu namijenjena
Marijo,štićenika svojih preslatka utjeho, moli za nas!

Od svakoga grijeha,oslobodi nas Gospodine!
Od zle smrti oslobodi nas,Djevice žalosna!
Od vječne kazne,oslobodi nas,Djevice žalosna!
Po svome sutrpljenju,oslobodi nas ,Djevice žalosna!
Po ranama,mukama i smrti Sina svoga ljubljenoga,oslobodi nas,Djevice žalosna!

Po preblagome osjećaju svoga milosrđa,Kriste smiluj se!
Po preblagome osjećaju svoga milosrđa,Kriste smiluj se!
O blaga,o mila,o slatka Dijevice Marijo,zagovaraj nas!
Jaganjče Božiji koji oduzimaš grijehe svijeta,oprosti nam Gospodine!
Jaganjče Božiji koji oduzimaš grijehe svijeta,usliši nas Gospodine!
Jaganjče Božiji koji oduzimaš grijehe svijeta,smiluj nam se!

U svakoj nevolji i tjeskobi našoj:
Priteci nam u pomoć,Preblaga Djevice Marijo,Majko Kristova!


Pomolimo se!
Svemogući i MIlosrdni Bože,ponizno Te molimo.da mi,koji u molitvama spominjemo sutrpljenje i probadanje preslatke duše Blažene Djevice Marije,po njezinu preblagom zagovoru i po zaslugama smrti Tvoga ljubljenoga Sina,postignemo dar sv smrti i nagradu vječnog blaženstva.Po istom Gospodinu našem Isusu Kristu,Sinu Tvome,koji živi i kraljuje u vijeke vijekova.AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 stu 2008 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
3 DAN LJUBAV I NADA


Znak Križa


UVODNA MOLITVA


O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN

O Bože, ti si Bog moj: gorljivo tebe tražim; tebe žeđa duša moja, tebe želi tijelo moje, kao zemlja suha, žedna, bezvodna.
U Svetištu sam tebe motrio gledajuć' ti moć i slavu.
Ljubav je tvoja bolja od života, moje će te usne slavit'.
Tako ću te slavit' za života, u tvoje ću ime ruke dizati.
Duša će mi biti kao sala i mrsa sita, hvalit ću te kliktavim ustima.
Na postelji se tebe spominjem, u bdjenjima noćnim mislim na tebe.
Ti postade meni pomoć, kličem u sjeni krila tvojih. Duša se moja k tebi privija, desnica me tvoja drži.
(psalam 63)




Oče Sveti,Bože Milosrđa,utjeho moja i radosti duše moje.!
Opraštaš mi,podižeš me,grliš me i ljubiš,jer sam Tvoje maleno dijete! Ja vjerujem i priznajem,pred anđelima i demonima,pred Crkvom i svim ljudima: Ti si moj Bog i Spasitelj,Ti si jedino Dobro moje!
U današnjem danu devetnice želim probuditi svoju nadu. Danas dolazimo k Tebi kao dijeca Ocu,kao slabi k Jakome,kao stvorenja k Stvoritelju.U svim našim traganjima i odlascima,Ti si bio tu.U svim našim razočarenjima,ranama i suzama,Ti si bio blizu! Znam to u dubini svoje duše,jer mi govori to Tvoja Milost i Tvoj Duh.
U Tvome Srcu mi smo najsigurniji,Ono je otvoreno bez prestanka,očekujući moj povratak ili vapaj,moju molitvu i žrtvu,moju zahvalu i slavljenje!
Po Isusu,svome Sinu,poručio si svojoj dijeci da mole sa zahvaljivanjem,vjerujući da su već dobili ono za šta su molili. I ja Ti, Oče zahvaljujem,jer Tvoja je dobrota neizmjerna i svesilna,vjerujem što si rekao,vjerujem i zahvaljujem što ćeš uslišati moj vapaj za potomkom.
Svoju molitvu i pokoru predajem Tvome Srcu po Srcima Gospe i Elizabete,Tebi na slavu i hvalu.AMEN.

Danas ću učiniti dobro bližnjemu.Razgovarati s onima koje izbjegavam? Nahraniti gladnoga,pomoći sirotinji? Učiniti djelo ljubavi onome tko me mrzi? Izaberi....


Razmatraj Riječ Božiju!

Ljubljeni, ljubimo jedni druge jer ljubav je od Boga; i svaki koji ljubi, od Boga je rođen i poznaje Boga. Tko ne ljubi, ne upozna Boga jer Bog je ljubav. U ovom se očitova ljubav Božja u nama: Bog Sina svoga jedinorođenoga posla u svijet da živimo po njemu. U ovom je ljubav: ne da smo mi ljubili Boga, nego - on je ljubio nas i poslao Sina svoga kao pomirnicu za grijehe naše. Ljubljeni, ako je Bog tako ljubio nas, i mi smo dužni ljubiti jedni druge. Boga nitko nikada ne vidje. Ako ljubimo jedni druge, Bog ostaje u nama, i ljubav je njegova u nama savršena. Po ovom znamo da ostajemo u njemu i on u nama: od Duha nam je svoga dao. I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta. Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu. I mi smo upoznali ljubav koju Bog ima prema nama i povjerovali joj. Bog je ljubav i tko ostaje u ljubavi, u Bogu ostaje, i Bog u njemu. U ovom je savršenstvo naše uzajamne ljubavi: imamo pouzdanje na Sudnji dan jer kakav je on, takvi smo i mi u ovom svijetu. Straha u ljubavi nema, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka i tko se boji, nije savršen u ljubavi. Mi ljubimo jer on nas prije uzljubi. Rekne li tko: "Ljubim Boga", a mrzi brata svog, lažac je. Jer tko ne ljubi svoga brata kojega vidi, Boga kojega ne vidi ne može ljubiti.

Tko god vjeruje: "Isus je Krist", od Boga je rođen. I tko god ljubi roditelja, ljubi i rođenoga. Po ovom znamo da ljubimo djecu Božju: kad Boga ljubimo i zapovijedi njegove vršimo. Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. A zapovijedi njegove nisu teške. Jer sve što je od Boga rođeno, pobjeđuje svijet. I ovo je pobjeda što pobijedi svijet: vjera naša.

(1 Ivanova 4,7-21; 5,1-4)

Nakon kratke šutnje i razmatranja,izmolite dvije desetice slavne krunice.
Uskrsnuće Gospodina našega Isusa Krista i Njegovo slavno Uzašašće.

Molitva za potomstvo:
Dvije svete Trudnice i Majke,Blažena Djevico Marijo i sveta Elizabeto!
Kako ste ustrajno molile i čekale očitovanje volje Božije!Kako ste bile neprestano zagledane u Svevišnjega,dok vam se nije smilovao!
Izmolite i nama,bračnom paru u tuzi i nesigurnosti,smilovanje i milost majčinstva i očinstva!
Vi sve možete kod Gospodina,neka je blagoslovljeno Njegovo sveto Ime!
Pogledajte naša srca koja toliko čeznu da se dadnu potomcima,te nas u ljubavi svojoj uslišite! Hvala vam jer to i činite,Amen.



LITANIJE PRESVETOG SRCA ISUSOVA


Gospodine smiluj se!

Kriste smiluj se!

Gospodine smiluj se!

Kriste čuj nas!

Kriste usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se

Duše sveti, Bože, smiluj nam se

Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se



Srce Isusa, Sina Oca vječnoga, smiluj nam se

Srce Isusovo, u krilu Djevice majke od Duha Svetoga sazdano,

Srce Isusovo, s Riječju Božjom bitno sjedinjeno,

Srce Isusovo, veličanstva beskrajnoga,

Srce Isusovo, hrame Božji sveti,

Srce Isusovo, šatore Višnjega,

Srce Isusovo, kućo Božja i vrata nebeska,

Srce Isusovo, žarko ognjište ljubavi,

Srce Isusovo, pravde i ljubavi posudo,

Srce Isusovo, dobrote i ljubavi puno,

Srce Isusovo, svake hvale predostojno

Srce Isusovo, kralju i središte sviju srdaca,

Srce Isusovo, u kojem je sve blago mudrosti i znanja,

Srce Isusovo, u kojem prebiva sva punina božanstva,

Srce Isusovo, koje je Ocu vrlo omiljelo,

Srce Isusovo, od kojega punine svi mi primismo,

Srce Isusovo, željo bregova vječnih,

Srce Isusovo, strpljivo i mnogoga milosrđa,

Srce Isusovo, bogato za sve koji zazivaju Tebe,

Srce Isusovo, izvore života i svetosti,

Srce Isusovo, pomirište grijeha naših,

Srce Isusovo, nasićeno pogrdama,

Srce Isusovo, satrveno zbog opačina naših,

Srce Isusovo, do smrti poslušno,

Srce Isusovo, kopljem probodeno,

Srce Isusovo, izvore sve utjehe,

Srce Isusovo, živote i uskrsnuće naše,

Srce Isusovo, mire i pomirenje naše,

Srce Isusovo, žrtvo za grijehe,

Srce Isusovo, spasenje onima koji se u Te ufaju,

Srce Isusovo, ufanje onima koji u Tebi umiru,

Srce Isusovo, milino sviju svetih,



Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine!



Isuse krotka i ponizna srca,

Učini srce naše po Srcu svome!



Pomolimo se. Svemogući, vječni Bože, pogledaj na Srce preljubljenog Sina svojega i na hvale i zadovoljštine, koje u ime grešnika Tebi prikazuje, i njima, koji milosrđe Tvoje mole, Ti oproštenje udijeli umilostivljen, u ime istoga Sina svojega Isusa Krista, koji s Tobom živi i kraljuje u vijeke vjekova. Amen.


Zadnja izmjena: moya; 13 stu 2008 21:54; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 stu 2008 18:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
4 DAN "ČUDESNA LJUBAV"


UVODNA MOLITVA


O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN



Pročitajmo što o plodnosti govori Katekizam Katoličke Crkve ,br.2366-67


Plodnost ženidbe

"Plodnost je dar, jedna od svrha ženidbe , jer bračna ljubav po svojoj naravi teži da bude plodna. Dijete ne dolazi izvana da se pridoda uzajamnoj ljubavi supružnika; niče iz samog srca njihova uzajamnog dara kojemu je plod i dovršenje. Također Crkva, koja se "opredjeljuje za život", uči da "svaki bračni čin mora ostati otvoren za prenosenje života". "Učiteljstvo je ovu nauku izložilo u više navrata, i ona se temelji na neraskidljivoj vezi između dvojakog značenja bračnog čina: značenja sjedinjenja i rađanja. Tu je povezanost Bog ustanovio, i čovjek je ne smije samovoljno raskinuti".

Razmatraj Riječ Božiju!

U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret
k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija.
Anđeo uđe k njoj i reče: "Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!"
Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav.
No anđeo joj reče: "Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga.
Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus.
On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova,
i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja."
Nato će Marija anđelu: "Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?"
Anđeo joj odgovori: "Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji.
A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec.
Ta Bogu ništa nije nemoguće!"
Nato Marija reče: "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!" I anđeo otiđe od nje.

(Luka 1,26-38)

Kratko razmišljanje u šutnji.

Što ćeš danas prikazati i darovati Gospodinu? Možda ono što On najradije očekuje:sebe, u sv.Misi! Kreni danas na euharistiju,ispovjedi se i pričesti.Ako ne možeš danas,učini to neki drugi dan u devetnici.


Sada izmolite 2 desetice radosne krunice,razmišljajući kako je Blažena Djevica Marija začela po Duhu Svetomu i kako je pohodila rođaku Elizabetu.


LITANIJE PRESVETOG IMENA ISUSOVA

Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine, smiluj se.
Isuse, čuj nas.
Isuse, usliši nas.
Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!
Isuse, Sinne Boga živoga, smiluj nam se!
Isuse, sjajnost Očeva,
Isuse, jasnoćo svjetlosti vječne,
Isuse, kralju slave,
Isuse, sunce pravde,
Isuse, Sine Marije Djevice,
Isuse, ljubezni,
Isuse, divni,
Isuse, Bože jaki,
Isuse, Oče budućega vijeka,
Isuse, anđele velikog savjeta,
Isuse, moćni,
Isuse, strpljivi,
Isuse, poslušni,
Isuse, krotka i ponizna Srca,
Isuse, ljubitelju čistoće,
Isuse, ljubitelju naš,
Isuse, Bože mira,
Isuse, začetniče života,
Isuse, uglede krijeposti,
Isuse, revnitelju duša,
Isuse, Bože naš,
Isuse, utočište naše,
Isuse, Oče ubogih,
Isuse, blago vjernika,
Isuse, dobri pastiru,
Isuse, svjetlo istinito,
Isuse, mudrosti vječna,
Isuse, dobroto beskrajna,
Isuse, pute i živote naš,
Isuse, radosti anđela,
Isuse, kralju patrijarha,
Isuse, učitelju apostola,
Isuse, naučitelju evanđelista,
Isuse, jakosti mučenika,
Isuse, svjetlo priznavalaca,
Isuse, čistoćo djevica,
Isuse, kruno svih svetih,
Milostiv budi, oprosti nam, Isuse!
Milostiv budi, usliši nas, Isuse!
Od svakoga zla, oslobodi nas, Isuse!
Od svakoga grijeha,
Od srdžbe svoje,
Od zasjeda vražjih,
Od duha bludnosti,
Od smrti vječne,
Od nemara za nadahnuća tvoja,
Po otajstvu svetog utjelovljenja svoga,
Po rođenju svojemu,
Po djetinjstvu svojemu,
Po božanstvenom životu svojem,
Po naporima svojim,
Po smrtnoj borbi i muci svojoj,
Po križu i zapuštenosti svojoj,
Po smrtnoj stisci svojoj,
Po smrti i ukopu svojem,
Po uskrsnuću svojem,
Po uzašašću svojem,
Po ustanovljenju Presvetog Oltarskog Sakramenta,
Po radostima svojim,
Po slavi svojoj,
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti
nam, Isuse!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši
nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj
nam se Isuse!
Isuse, čuj nas!
Isuse, usliši nas!


Pomolimo se.

Gospodine, Isuse Kriste, koji si kazao: Ištite i primit ćete, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se; daj nam, molimo te, božansku svoju ljubav, da te svim srcem, ustima i djelom ljubimo i nikada te hvaliti ne prestajemo.

Daj nam, Gospodine, da se tvoga svetoga Imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo, jer nikad ne prestaješ one koje u svojoj ljubavi utvrđuješ. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2008 22:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
5 DAN BRAČNA ČISTOĆA

ZNAK KRIŽA



UVODNA MOLITVA

O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN


Odmah na početku izmoliti 3 desetice radosne krunice,razmišljajući o otajstvima Kristova rođenja u Betlehemu, o Njegovom prikazanju u Hramu i o gubitku i pronalaženju malog Isusa u Jeruzalemu.


Moja današnja žrtva,a zapravo radost,biti će čitanje Svetoga Pisma kroz najmanje 15 min. Pročitat ću neke od Psalama,nešto iz Staroga i nešto iz Novoga Zavjeta.Slušat ću glas moga Boga,koji će mi po Pismima govoriti.

Pomolimo se.
Bože,dobri Gospodine,ovaj dan ćemo posvetiti preispitivanju našega braka i obiteljskih prilika. Pokaži nam Gospodine,u čemu griješimo i što činimo u neskladu s Tvojom voljom. Pokaži nam što nosimo zaista u svojim srcima,kakve su naše istinske namjere,griješimo li i vrijeđamoli Te u svojim reakcijama,riječima i dijelima? Željeli bismo biti ozbiljni i zreli kršćani,odgovorni roditelji,pobožni supružnici. Gospodine,blagoslovi to naše nastojanje i obasjaj nam brak plodnošću i milošću.Amen



Razmatraj Riječ Božiju!

Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin.
Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu.
Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga
i povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje!
Ta otkuda meni da mi dođe majka Gospodina mojega?
Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi od radosti čedo u utrobi.
Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina!
"Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,
klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,
što pogleda na neznatnost službenice svoje: odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo!
Od koljena do koljena dobrota je njegova nad onima što se njega boje.
Iskaza snagu mišice svoje, rasprši oholice umišljene.
Silne zbaci s prijestolja, a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima, a bogate otpusti prazne.
Prihvati Izraela, slugu svoga, kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje prema Abrahamu i potomstvu njegovu dovijeka."
Marija osta s Elizabetom oko tri mjeseca, a onda se vrati kući.

(Luka 1,39-56)

Pročitaj što Katekizam Katoličke Crkve kaže o neplodnosti, br.2378-79
Dijete nije neki dug, nego dar. "Najuzvišeniji dar braka" jest ljudska osoba. Dijete se ne može smatrati objektom vlasništva, čemu bi moglo voditi priznavanje nekoga tobožnjeg "prava na dijete". Na tom području samo dijete posjeduje istinska prava, to jest "da bude plod posebnog čina bračne ljubavi svojih roditelja kao i pravo da bude poštivano kao osoba od trenutka svoga začeća".

Evanđelje pokazuje da fizička neplodnost nije apsolutno zlo. Nakon što su iscrpli zakonite utoke zdravstvu, supružnici koji trpe od neplodnosti pridružit će se Gospodinovu Križu, vrelu svake duhovne plodnosti. Oni mogu pokazati svoju velikodušnost usvajajući napuštenu djecu ili vršeći zahtjevne službe u korist bližnjega.


Djelo zadovoljštine Bezgrješnom Srcu Marijinu


Presveta Djevice i preljubazna Majko Isusova i Majko naša! Puni djetinje ljubavi i saučešća dolazimo k tebi sa željom da te svojom ljubavlju i zahvalnošću utješimo i zadovoljimo ti za sve uvrede, kojima zaslijepljeni grešnici probadaju Majčinsko Srce tvoje. Oprosti svim bijednim ljudima, a i nama koji smo također toliko puta vrijeđali tebe i Božansko Srce tvoga Sina.

Primi našu zahvalnost, našu vjeru, naše pouzdanje i našu ljubav za sve one, koji su ti nezahvalni, koji su nevjerni, koji se ne uzdaju u te i ne ljube te. Da zadovoljimo za te uvrede i nezahvalnosti, rado primamo iz Božje ruke sve životne poteškoće i žrtve i sve to prikazujemo tvom Bezgrješnom Srcu za obraćenje grešnika. Otvori nam probodeno Srce svoje, da u njemu nadjemo utočište i spas. Učini, da ne vrijeđamo više dragoga Boga, koji je već previše uvrijeđen. Daj da po zaslugama tvoga Srca, ostanemo uvijek vjerni tvojemu Božanskom Sinu i da nasljedujemo tvoje Bezgrješno Srce u čistoći, u poniznosti, u dobroti, u ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Bezgrješno Srce Marijino, budi nam utočište sada i na času smrti naše. Amen.


Posvetna molitva bezgrešnom Srcu Marijinu

Bezgrešna Majko Božija i Majko Crkve! Posvećujemo Ti sebe osobno,svoje obitelji,našu župu,Biskupiju i cijelu Crkvu.Tvojoj osobitoj zaštiti izručujemo svoj narod i svoju domovinu..
Milosrdna Zagovornice,izmoli svijetu novi očiti dolazak Duha Svetoga,da vihor milosti prostruji kroz sve savjesti i da se zemljom razlije posvećenje i dobrota.
Ljudi su izmučeni mržnjama,nepravdama,grijesima.
Velika posrednice Milost,izmoli cijelom čovječanstvu svjetlo Duha Svetoga,da nas On izvede na prave puteve pravednosti i slobode u miru i ljubavi.
Čvrsto odlučujemo da ćemo živjeti svoj krsni zavjet i kajemo se za sve grijehe kojima smo uvrijedili Boga,ranili Crkvu Božiju,nanijeli nepravdu bližnjima i ponizili svoje ljudsko dostojanstvo...
Ponizna Dijevice i Kraljice svijeta,uzmi svoje ruke i u svoje Srce
naš život i sudbinu svih ljudi,Tvoje dijece i naše braće!
Vodi nas k Srcu Tvoga Sina i Spasitelja našega Isusa Krista da u Njemu nađemo oproštenje i mir,a poslije zemaljskog putovanja da uđemo u vječnu radost Presvetog Trojstva.Amen



Litanije Krvi Kristovoj

Gospodine, smiluj se.

Kriste, smiluj se.

Gospodine, smiluj se.

Kriste, čuj nas.

Kriste, usliši nas.



Oče nebeski Bože, smiluj nam se.

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.

Duše Sveti, Bože, smiluj nam se.

Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.

Krvi Krista, Jedinorođenoga Sina Vječnog Oca, spasi nas!

Krvi Krista, utjelovljene Riječe Božje, spasi nas!

Krvi Kristova, Novoga i Vječnoga Zavjeta, spasi nas!

Krvi Kristova, u smrtnoj borbi na zemlju potekla, spasi nas!

Krvi Kristova, koja si kod bičevanja izvirala, spasi nas!

Krvi Kristova, ispod trnove krune prokapala, spasi nas!

Krvi Kristova, na križu prolivena, spasi nas!

Krvi Kristova, cijeno našega spasenja, spasi nas!

Krvi Kristova, bez koje nema oproštenja, spasi nas!

Krvi Kristova, u Euharistiji okrepo i čišćenje duša, spasi nas!

Krvi Kristova, rijeko milosrđa, spasi nas!

Krvi Kristova, pobjednice zlih duhova, spasi nas!

Krvi Kristova, snago mučenika, spasi nas!

Krvi Kristova, jakosti priznavalaca, spasi nas!

Krvi Kristova, koja rađaš djevice, spasi nas!

Krvi Kristova, čvrstoćo onih koji su u pogibli, spasi nas!

Krvi Kristova, okrepo umornih, spasi nas!

Krvi Kristova, u plaču utjeho, spasi nas!

Krvi Kristova, nado pokornika, spasi nas!

Krvi Kristova, utjeho umirućih, spasi nas!

Krvi Kristova, mire i milino srdaca, spasi nas!

Krvi Kristova, jamstvo vječnoga života, spasi nas!

Krvi Kristova, koja izbavljaš duše iz čistilišta, spasi nas!

Krvi Kristova, svake slave i časti predostojna, spasi nas!


Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se.


-Otkupio si nas Gospodine Krvlju Svojom.

-I postadosmo kraljevstvo Boga našega.


Pomolimo se: Oče, koji si po Krvi Svoga Jedinorođenca otkupio svijet, uzdrži u nama djelo svoga milosrđa da bi sjedinjeni s Isusom, posrednikom Novog Saveza, postizali plodove svoga otkupljenja. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.



Znak križa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2008 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
6 DAN BOGU JE SVE MOGUĆE

ZNAK KRIŽA


UVODNA MOLITVA


O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN

Razmatraj Riječ Božiju!

Skini, Jeruzaleme, haljinu tugovanja i nesreće, odjeni se zauvijek ljepotom slave Božje, ogrni se plaštem Božje pravednosti, stavi na glavu vijenac slave Vječnoga; jer Bog hoće pokazati sjaj tvoj svemu pod nebom i zasvagda ti hoće dati ime: "Mir pravednosti" i "Slava bogoljubnosti". Ustani, Jeruzaleme, stani na visoko i obazri se na istok: Pogledaj! Djeca se tvoja sabiru, od istoka do zapada, na zapovijed Svetoga, radujuć se što ih se spomenuo Bog. Otišli su od tebe pješice, vodio ih neprijatelj, a gle Bog ih tebi vraća nošene u slavlju, kao djecu kraljevsku. I naredi Bog: neka se snize sve visoke gore i vječne klisure; nek se doline ispune i poravna zemlja da Izrael čvrsto kroči u sjaju slave Božje. A šume i sva stabla mirisna činit će sjenu Izraelu po Božjoj zapovijedi; jer Bog ce voditi Izraela u radosti, u svjetlu njegove slave, prateć ga milosrđem svojim i pravednošću.
(Bar 5,1-9)


JERUZALEM-TO SI TI!
Razmatraj u tišini Riječ,a nakon nekog vremena izmoli tri desetice slavne krunice,silazak Duha Sv.na Pedesetnicu,Uznesenje te Krunjenje Blažene Dijevice Marije u Nebu.


Ako možeš postiti,ovaj dan učini i tu žrtvu.Najbolje učini post o kruhu i vodi,ili imaj samo nemrs i slično.

DVIJE SVETE MAJKE
Marijo i Elizabeto,radosno zagrljene pri susretu u Judejskom Gorju,uslišite me!Draga Gospo čim si začela Isusa,pohitila si rodici da pomogneš u trudnoći. Vaša su se sveta Dijeca susrela još u utrobama,Ivan je zaigrao od sreće,dok si Ti,Elizabeto,prva uskliknula pozdrav Bogorodici!Majko Marijo sjeti se te radosti i tih dana,kad si sva bila ispunjena očekivanjem i slatkom nestrpljivošću rođenja Spasiteljeva.
Sjeti se njegovih pokreta u utrobi,sjeti se vaših zajedničkih molitava,Jahvi,Bogu,kada si stavila ruke na trbuh i blagoslivljala život koji je sam uistinu Život!
Sjeti se radosti služenja trudnoj Elizabeti,njenog poroda,kako si držala malog Ivana na krilu i ljubila ga nježno i veselo.
I mi želimo dijete.
I mi se želimo radovati,i blagosljivati njegovo tijelo,duh i dušu,njegov život,rast i odgoj.
Dvije svete trudnice,zar biste mogle ostati gluhe na ovaj naš vapaj,i poniznu molitvu?
Uslišite nas,blagoslovljene među ženama!
Amen.



MOLITVA SVETOJ OBITELJI

Nebeski Oče,Ti si nam dao primjer života,u Svetoj Nazaretskoj Obitelji.
Pomozi nam o dragi Oče,da od svojih obitelji učinimo još jednu,Nazaretsku Obitelj u kojoj vladaju ljubav,radost i mir.Neka bude istinski kontemplativna ,snažno euharistijska i neka zrači radošću.
Pomozi nam da po obiteljskoj molitvi ostanemo zajedno u radosti i tuzi.Nauči nam da vidimo Isusa među članovima svoje obitelji.
Posebno u stanjima njhove duševne boli.Neka Euharistijsko Srce Isusovo,učini naša srca skromnima i poniznima,kao što je Njegovo,pomogne nam vršiti naše obiteljske dužnosti,na sveti način.
Daj da svakoga dana sve više ljubimo,jedni druge kao što Bog ljubi svakoga od nas,i da oprostimo jedni drugima,propuste,kao što Ti,opraštaš grijehe naše.Pomozi nam,dragi Oče,veliki Oče,da primamo što god nam daješ.I dajemo s velikim osmjehom,sve što nam uzimaš.

Bezgrešno Srce Marijino,uzroče naše radosti,moli za nas!
Sveti Josipe,moli za nas!
Sveti Anđeli čuvari,budite uvik sa nama,vodite nas i čuvajte!
Amen.


Ljudi me pitaju kakav savjet dajem bračnim parovima koji imaju poteškoća u svom zajedništvu.Uvijek odgovaram: Molite i opraštajte! A mladim ljudima koji dolaze iz domova kojima vlada nasilje: Molite i opraštajte! Samohranim majkama bez ikakve obiteljske potpore: Molite i opraštajte!
Možete reći: Moj Gospodine,volim Te.
Moj Bože,žao mi je.Moj Bože,vjerujem u Te.Moj Bože,vjerujem Ti.Pomozi nam da se volimo kao što ti voliš nas.
(Bl.Majka Terezija)


POTRESNE LITANIJE MUKE KRISTOVE


Gospodine, smiluj se!

Kriste, smiluj se!

Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas!

Kriste, usliši nas!

Isuse, Sine Boga života, smiluj se nama!

Po Tvom svetom životu i vladanju, smiluj se nama!

Po svetom životu i smrti Tvojoj, smiluj se nama!

Po žalosti što si je trpio kad si išao u Getsemani, smiluj se nama!

Po Tvojoj triput ponovljenoj molitvi, smiluj se nama!

Po Tvojoj smrtnoj tjeskobi na Maslinskoj gori, smiluj se nama!

Po predanosti Tvoje volje volji Očevoj, smiluj se nama!

Po Tvom krvavom znoju, smiluj se nama!

Po Tvom teškom i bijednom zatvoru, smiluj se nama!

Po sramotnoj ćuški kod Anne, velikog svećenika, smiluj se nama!

Po izrugivanju i vezanju što si u noći pretrpio, smiluj se nama!

Po krivoj presudi što je Kajfa nad Tobom izgovorio, smiluj se nama!

Po izrugivanju što si ga kod Heroda podnio, smiluj se nama!

Po svim poniženjima i bolima što si ih podnio dok su Te vukli od jednog suca do drugoga, smiluj se nama!

Po Tvojoj strpljivosti i šutnji, smiluj se nama!

Po Tvom pogrdnom svlačenju i vezanju za stup, smiluj se nama!



Po Tvom bolnom bičevanju, smiluj se nama!

Po Tvom bolnom i sramotnom krunjenju, smiluj se nama!

Po Tvom purpunom odijelu i ruganju, smiluj se nama!

Poradi Tvoga popljuvanoga, presvetog Lica, smiluj se nama!

Poradi pogrda i poruga što si pretrpio kad su Te pokazali narodu, smiluj se nama!

Poradi Tvoga bolnoga Srca, koje je trpjelo kad si čuo povike »Raspni ga, raspni!«, smiluj se nama!

Poradi strašne presude što ju je Pilat nad Tobom izgovorio, smiluj se nama!

Poradi ljubavi kojom si zagrlio križ svoj i položio ga na svoja ramena, smiluj se nama!

Poradi svih udaraca, boli i nevolje što si pretrpio sve do Kalvarije, smiluj se nama!

Poradi krvavih koračaja što si ih učinio sa svojim teškim križem, smiluj se nama!

Poradi gorke boli što si je pretrpio od svoje rane na ramenu, smiluj se nama!

Poradi duboke sućuti što si je osjetio kad Ti je Tvoja Majka došla ususret, smiluj se nama!

Poradi strašne boli i sramote što si je podnio kad su Ti skidali odijelo, smiluj se nama!

Poradi Tvoje tjeskobe i Tvojih jecaja od straha pred razapinjanjem, smiluj se nama!

Poradi bolnih razvlačenja Tvojih udova na križu, smiluj se nama!

Poradi nasilnog pribijanja Tvojih ruku i nogu, smiluj se nama!

Poradi boli što si ih oćutio kad se je potreslo Tvoje Presveto Srce i svi Tvoji udovi, smiluj se nama!



Poradi naglog i žestokog dizanja i spuštanja Tvoga križa, smiluj se nama!

Poradi bogohulnih i pogrdnih riječi koje si na križu podnio, smiluj se nama!

Poradi Tvojih sedam svetih riječi što si ih izgovorio, smiluj se nama!

Poradi svih boli što si ih na svom cijelom Tijelu podnio, smiluj se nama!

Poradi ljubavi kojom je gorjelo Tvoje Srce za spas čovječanstva, smiluj se nama!

Poradi svake Tvoje kapljice krvi što si je prolio, smiluj se nama!

Poradi duboke sućuti što je Tvoja Majka podnijela s Tobom i Ti s Njom, smiluj se nama!

Poradi gorkih suza što si ih na križu prolio, smiluj se nama!

Poradi Tvoje žeđe i Tvoga pića od žuči i octa, smiluj se nama!

Poradi pada Tvoje glave na prsa, smiluj se nama!

Poradi Tvoje gorke smrtne borbe, smiluj se nama!

Poradi bolnih udaraca što ih je Tvoje Srce pretrpjelo, smiluj se nama!

Poradi posljednjeg, nemilosrdnog udarca, koji je probo Tvoje plemenito Srce, smiluj se nama!

Poradi Tvoje otvorene rane na boku, smiluj se nama!

Poradi vode i krvi što je iz nje potekla, smiluj se nama!

Poradi ljubavi kojom si Ti sva mučenja i boli podnio, smiluj se nama!

Poradi svega onog dopadanja što ga je imao Tvoj Otac poradi Tvoga trpljenja, smiluj se nama!

Poradi zagovora i zasluga Tvoje preslavne Majke i svih svetaca. smiluj se nama!



Isuse čuj nas; Isuse, usliši nas!

Spasitelju svijeta, koji si nas svojim križem i trpljenjem otkupio, smiluj se nama!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine.

Gospodine Isuse, primi ove svete litanije, što ih Tebi prinosim sjedinjujući se s najvećom ljubavlju s kojom si Ti dragovoljno izdržao i podnio sve svoje rane i boli, svu sramotu i prezir, svu svoju tjeskobu i nevolju. Molim Te da bi Ti sve boli što sam ih u tim litanijama spomenuo, sada i uvijek, a posebno na mom smrtnom času pokazao i žrtvovao svom nebeskom Ocu za moje mnogobrojne grijehe kojima sam Ga ikada uvrijedio! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 svi 2009 07:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2009 14:16
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molila bih sedmi, osmi i deveti dan devetnice da mogu izmoliti do kraja devetnicu. hvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2009 11:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
oprosti..biti će 7 dan do večeras napisan... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2009 14:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 svi 2009 14:16
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala. ali ako je ikako moguće i 8 dan i 9 dan do ponedjeljka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr