www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 08:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2009 20:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
7 DAN -"PRIHVATI VOLJU BOŽJU


UVODNA MOLITVA

O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN

Razmatraj Riječ Božiju!

Zato i mi od onoga dana, kako čusmo, ne prestajemo za vas moliti se i prositi, da se ispunite spoznajom volje njegove u svakoj mudrosti i duhovnoj razboritosti.
Da živite dostojno Gospodina, te mu u svemu omilite, da budete plodni u svakom dobrom djelu i rastete u spoznaji Božjoj, Ojačali svakom snagom po sili slave njegove, da sve podnesete u strpljivosti i ustrajnosti s radošću; Zahvaljujući Bogu Ocu, koji nas čini sposobnima, da budemo subaštinici svetih u svijetlu; Koji nas izbavi od vlasti tame i premjesti u kraljevstvo Sina ljubavi svoje, U kojemu imamo otkupljenje krvlju njegovom, oproštenje grijeha; Koji je slika Boga nevidljivoga, prvorođeni prije svakoga stvorenja; Jer je u njemu sve stvoreno, što je na nebu i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja, ili gospodstva, ili poglavarstva, ili vlasti: sve je po njemu i za njega stvoreno. I on je prije svega, i sve postoji u njemu. I on je glava tijelu crkve, koji je početak, prvorođeni od mrtvih, da bude on u svemu prvi; Jer se je dopalo Bogu, da u njemu stanuje sva punina, I po njemu da pomiri sve sa sobom, učinivši mir krvlju križa njegova, bilo što je na zemlji ili na nebesima. I vas, koji ste nekad bili otuđeni i neprijatelji mišljenjem u zlim djelima. Sad pomiri smrću čovječjeg tijela njegova, da vas njemu prikaže svete i bez mane i krivnje. Ako samo ostanete u vjeri utemeljeni i tvrdi, i nepokolebljivi u nadi evanđelja, koje ste čuli, koje je propovijedano u svemu stvorenju pod nebom, kojemu ja Pavao postadoh sluga.
(Kološanima 1,9-23)



NAkon kratke šutnje ,izmoliti četiri desetnice krunice, razmatrajuči bičevanje,krunjenje trnjem,križni put i razapinjanje Gospodina Isusa.
Današnja žrtva može biti ppohodIsusu u nekoj crkvi hodočašce gradskom ( regionalnom) svetištu, ili posjet rodbini ili prijateljima, kod kojih se dugo nije bilo. Posjet i svedočenje o ljubavi Božjoj.

Gospodine , od sada cu ljubiti samo tebe,slijediti samo tebe, tražiti samo tebe, i služiti cu samo tebi.Ti jedini imaš pravo zapovjedati, i jedino cu tebi biti podložan Zapovjedi, molim te traži sve što hoćeš, iscijeli i otvori mi oči da bih mogao vidjeti znakove tvoje volje. Uzmi mi nepromišljenost da bih te mogao promatrati. tako cu vjerojatno vjerno ispuniti ono što mi zapovjedaš.Primi me,molim te mene odbjegloga, Gospodine i najblaži oče. Dosta je se s prošlošću sa mnom igrala varljiva taština.Sada pošto bježimod tiranije prihvati me kao slugu , kao što me je i ona prihvatila kad sam od tebe pobjegao u njezinu samovolju. Osječam silnu želju da ti se vratim. vidi kucam na tvoja vrata, otvori mi!! Nauči me kako da stignem do tebe,Nemam ništa samo tvoju volju, na znam ništa drugo, samo znam da moram prezresti sve što je prolazno i nestalno kako bih pronašao neprolazno i vječno. Kasno sam te uzljubio , LJepoto, uvjek stara i uvjek nova kasno sam te uzljubio! I gle!bila si u meni, a ja sam te pak tražio vani i bacao swe na lijepe stvari, a one su samo tvoje tvorevine. Bila si uz mene ali ne i ja uz tebe. Stvari su me držale daleko od tebe i da bar osim tebe nisu imale drugog oslonca.Zvala si vikala nebi li razlomila moju gluhoću. Bljeskala si i svjetlila nebi li rastjerala moju sljepoću. Raširila si svoj miris: udisao sam ga i sada žudim za tobom, Okusio sam te ; sada gladujem i žeđam za tobom. Dodirnula si me i sada gorim od silne želje za tvojim mirom. ( SV. Augustin Biskup)


ponavljaj često kroz dan i ubuduće , sljedeće zazive:

Isuse i Marijo, ja vas ljubim, spasite nerođene!

Marijo ,Majko života , moli za nas!

Majko Marijo, majko Elizabeto, uslišite moj vapaj

!Marijo i Elizabeto, blagoslovit našu vjeru i ljubav!

Marijo i Elizabeto, uzdam se u vašu dobrotu!

Dvije svete Majke, molite Gospodina da nam se smiluje!

OČe , LJubavi! SINE lJUBAVI!duše Sveti, LJubavi!

Isuse, milosrđa! Isuse , ljubim TE i vjerujem: Tebi je sve moguće!


LITANIJE SV.ANĐELIMA

Gospodine, smiluj nam se. Gospodine, smiluj nam se.
Kriste, smiluj nam se. Kriste, smiluj nam se.
Gospodine, smiluj nam se. Gospodine, smiluj nam se.
Kriste, čuj nas. Kriste, čuj nas.
Bože oče, ti stvoritelju andjela, smiluj nam se.
Božji sine, ti gospodar andjela, smiluj nam se.
Sveta duša Božja,ti živote andjela, smiluj nam se.
Sveto trajstvo, ti slasti svih andjela, smiluj nam se.
Majko Božja, moli za nas.
Ti kraljice andjela, moli za nas.
Svi Sveti zborovi, blaženih duša, moli za nas
Sveti Serafine, andjeo ljubavi, molite za nas
Sveti Kerubini, andjeli riječi, molite za nas
Sveti Uzvišeni, andjeli života, molite za nas
Sveti Andjeli obožavatelja, molite za nas
Sveti gospodari, molite za nas
Sveti sile, molite za nas
Sveti kneževi neba, molite za nas
Sveti moći, molite za nas.
Sveti Arkandjeo Mihajlo, moli za nas
Ti pobjedniče lucifera, moli za nas
Ti andjele vjere i poniznosti, moli za nas
Ti čuvaru svetog ulja, moli za nas
Ti zaštitniče umirućih, moli za nas
Ti kneže nebeske čete, moli za nas
Ti vodić umrlih duša, moli za nas.
Sveti Arkandjeo Gabriel, moli za nas
Ti andjele čovječeg postojanja, moli za nas
Ti vjerni kume Božji, moli za nas
Ti andjele nade i mira, moli za nas
Ti zaštitniče svih slugu u sluškinja Božjih, moli za nas
Ti čuvaru svetog krštenja, moli za nas
Ti Patron svih svećenika, moli za nas.
Sveti Arkandjeo Rafael, moli za nas
Ti andjele Božje ljubavi, moli za nas
Ti pobjedniče nad ljutih neprijateljem, moli za nas
Ti pomoćniče u velikoj nevolji, moli za nas
Ti andjele boli i liječenja, moli za nas
Ti patronatu liječnika, pješaka, putujućih, moli za nas.
Vi veliki sveti andjeli, molite za nas
Vi andjeli službenici Božjeg prijestolja, molite za nas
Vi andjeli službenici nas ljudi, molite za nas
Vi sveti andjeli zaštitnici, molite za nas
Vi pomočnici u našim bijedama, molite za nas
Vi svjetlo u našoj tami, molite za nas
Vi zaštitniči u svakoj opasnosti, molite za nas
Vi podsjetilaci u našoj savijesti, molite za nas
Vi zagovarnici Božjeg prijestolja, molite za nas
Vi oprambeni štite od ljutih neprijatelja, molite za nas
Vi vječni naši pratioci, molite za nas
Vi naši sigurni vodje, molite za nas.
Vi naši najvjerniji prijatelji, molite za nas
Vi naši bistri savjetodavci, molite za nas
Vi uzor brzokrilne poslušnosti, molite za nas
Vi tješitelji napuštenasti, molite za nas
Voi ogledalo poniznosti i čistoče, molite za nas.
Vi andjeli naše obitelji, molite za nas
Vi andjeli naših svećenika i dušobrižnika, molite za nas
Vi andjeli naše djece, molite za nas
Vi andjeli našeg zavičaja i domovine, molite za nas
Vi andjeli Svete Crkve, molite za nas
Svi Sveti andjeli, molite za nas.
U životu budite uz nas
U smrti stojite uz nas
U nebu vam se želimo zahvaliti.
Jaganjče Božji, ti uzimaš grijehe svijeta
štiti nas, o Gospode!
Jaganjče Božji, ti uzimaš grijehe svijeta
usliši nas, o Gospode!
Jaganjče Božji, ti uzimaš grijehe svijeta
smiluj nam se, o Gospode!
Kriste, slušaj nas. Kriste, slušaj nas.
Kriste, usliši naše molbe. Kriste, usliši naše molbe.
Gospodine, smiluj nam se. Gospodine, smiluj nam se.
Svog andjele je Bog tebi zapovijedio,
Neka te štite na svakom tvom putu!
Dajte da molimo:
Svemoćni, vječni Bože, olakšaj nam pomoć tvoje nebeske čete, da pomoću njih, od prijeteće navale ljutih neprijatelja budemo zaštičeni, i kroz dragocjemu krv našeg Gospodina Isusa Krista te zagovornike bezgrešne neoskvrnjene djevice Marije, oslobodi nas svih njevolja, da u niru opet tebi možemo služi ti.
Kroz njega, našem Gospodinu Isusu Kristu, tvom sinu, koji s tobom i Svetim Duhom kao Bog živi i vlada do vječnosti. Amen.


Zadnja izmjena: moya; 22 svi 2009 21:41; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2009 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
julkica napisao:
Hvala. ali ako je ikako moguće i 8 dan i 9 dan do ponedjeljka.

HOĆE... :D :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 svi 2009 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
8 DAN BOG JE MILOSRĐE I MIR


Uvodna molitva

O,Duše sveti,Gospodine moj i Bože moj!
Započinjem sada ovu devetnicu s Tobom,želim s Tobom proći svaki dan i tebi predati tijek i plodove ove moje molitve.
Blagoslovljen si ti,koji govoriš po Svetom Pismu i po vlastima crkve!
Blagoslovljen si Ti,osjenio Blaženu Dijevicu Mariju i koja je po Tebi začela spasitelja svijeta!
Dođi,o dođi Oče ubogih,dođi srca Svjetlosti,dođi kao melem ranjenih i žalosnim dušama.
Otvori moje srce,da prihvatim Istinu i ljubav.
Nadahni moje srce da misli ispravno,moli ustrajno,čezne za Kraljevstvom i spoznaje Tvoj božanski mir.
Siđi u moj život i moju obitelj,budi mi svakodnevni dragi Gost dok molim i radim,susrećem i pomažem bližnje.
Prati me svojom snagom tijekom ovih devet dana,brani od Zloga i ne napuštaj me nikada.AMEN

Pobožnost sedam Zdravo Marija



Razmatraj Riječ Božiju

Kad su povečerali, uvedoše Tobiju k Sari. 2.On se, ulazeći k njoj, sjeti Rafaelovih riječi: uze tamjanova pepela, metnu na nj riblje srce i jetru i okadi. 3.Tek što demon oćutje vonj, pobježe u Gornji Egipat, a anđeo ga ondje okova. 4.Kako su se zatvorili u sobu, Tobija ustade s postelje i reče: "Ustaj, sestro, molimo se da nam se Bog smiluje." 5.Onda se Tobija poče moliti: "Blagoslovljen da si, Bože naših otaca, blagoslovljeno sveto i slavno ime tvoje u sve vijeke! Blagoslivljala te nebesa i sva tvoja stvorenja u sve vijeke! 6.Ti si stvorio Adama i dao mu pomoćnicu Evu: od njih je proizašao ljudski rod. Ti si rekao: 'Nije dobro da čovjek bude sam; načinimo mu pomoćnicu sličnu njemu.' 7.Gospode, ne uzimam zbog pohote ovu svoju sestru nego po istini. Smiluj mi se i učini da s njom doživim starost." 8.I zajedno rekoše: "Amen, amen."
Tobija 8, 1-8

Učitelju zbora. Od Jahvina sluge Davida koji Jahvi ispjeva ovu pjesmu u onaj dan kad ga Jahve oslobodi iz ruku neprijatelja 2.Ljubim te, Jahve, kreposti moja! 3.Jahve, hridino moja, utvrdo moja spase moj; Bože moj, pećino moja kojoj se utječem, štite moj, snago spasenja moga, tvrðavo moja! 4.Zazvat ću Jahvu, hvale predostojna, i od dušmana bit ću izbavljen. 5.Valovi smrti okružiše mene, prestraviše me bujice pogubne. 6.Užad Podzemlja sputiše me, smrtonosne zamke padoše na me: 7.u nevolji zazvah Jahvu i Bogu svome zavapih. Iz svog Hrama zov mi začu, i vapaj moj mu do ušiju doprije. 8.I zemlja se potrese i uzdrhta, uzdrmaše se temelji gora, pokrenuše se, jer On gnjevom planu. 9.Iz nosnica mu dim se diže, iz usta mu oganj liznu, ugljevlje živo od njega plamsa. 10.On nagnu nebesa i siđe, pod nogama oblaci mu mračni. 11.Na keruba stade i poletje; na krilima vjetra zaplovi. 12.Ogrnu se mrakom kao koprenom, prekri se tamnim vodama i oblacima tmastim, 13.od blijeska pred licem njegovim užga se ugljevlje plameno. 14.Jahve s neba zagrmje, Svevišnjega glas se ori. 15.Odape strijele i dušmane rasu, izbaci munje i na zemlju ih obori. 16.Morska se dna pokazaše, i temelji svijeta postaše goli od strašne prijetnje Jahvine, od olujna daha gnjeva njegova. 17.On pruži s neba ruku i mene prihvati, iz silnih voda on me izbavi. 18.Od protivnika moćnog mene oslobodi, od dušmana mojih jačih od mene. 19.Navališe na me u dan zlosretni, ali me Jahve zaštiti, 20.na polje prostrano izvede me, spasi me jer sam mu mio.
Psalam 18, 1-20

Zaziv Božanskom Milosrđu


Božansko milosrđe, ti neshvatljivo tajno Presvetoga
Trojstva,
Uzdamo se u Te!
Božansko milosrđe, ti izrazu njegove najveće moći,
Božansko milosrđe, koje si se objavilo u stvaranju
nebeskih duhova,
Božansko milosrđe, koje si nas iz ništavila pozvalo u
život,
Božansko milosrđe, koji obuhvaćaš svijet,
Božansko milosrđe, koji nam daruješ besmrtan život,
Božansko milosrđe, koje nas zaštićuješ od zasluženih
kazna,
Božansko milosrđe, koje nas oslobađaš od bijede
grijeha,
Božansko milosrđe, koje nam u Riječi što je Tijelo
postala daruješ opravdanje,
Božansko milosrđe, koje se na nas izlijeva iz Rana
Kristovih,
Božansko milosrđe, koje nam izvireš iz Presvetog
Srca,
Božansko milosrđe, koje si nam dalo presvetu Djevicu
za Majku Milosrđa,
Božansko milosrđe, vidljivo u ustanovljenju Crkve
Koja obuhvaća cijeli svijet,
Božansko milosrđe, vidljivo u ustanovljenju i
dijeljenju svetih sakramenata,
Božansko milosrđe, neograničeno u sakramentu
Krštenja i Pokore,
Božansko milosrđe, neizmjerno u sakramentu Oltara i
Svećeništva,
Božansko milosrđe, koje si nas pozvalo k svetoj vjeri,
Božansko milosrđe, u obraćenju griješnika,
Božansko milosrđe, koje usavršuješ svete,
Božansko milosrđe, vrelo bolesnicima i patnicima,
Božansko milosrđe, utjeho i blago svih onih koji su
skršena srca,
Božansko milosrđe, ufanje onih koji očajavaju,
Božansko milosrđe, koje uvijek i svagdje pratiš sve
ljude,
Božansko milosrđe, koje nas ispunjaš milostima,
Božansko milosrđe, mire umirućih,
Božansko milosrđe, koje nas čuvaš od paklenoga ognja,
Božansko milosrđe, koje olakšavaš patnje dušama u
čistilištu,
Božansko milosrđe, ti slasti i neizmjerna radosti sviju
svetih,
Božansko milosrđe, beskrajno u svim tajnama vjere,
Božansko milosrđe, neiscrpivi izvor čudesa,
Bog je milosrdan i pun samilosti, spor na srdžbu i pun dobrote.
Zato ću dovijeka klicati milosrđu Božanskom.
Pomolimo se. O Bože, čijemu milosrđu nema kraja, čija je samilost neiscrpiva, pogledaj milostivo na nas, umnoži u nama djelo svojega milosrđa da ne očajavamo ni u najvećim iskušenjima, nego da se uvijek u najvećim iskušenjima, nego da se uvijek u sve većem pouzdanju predajemo Tvojoj svetoj volji, ljubavi i milosrđu! Po Gospodinu našem Isusu Kristu Kralju milosrđa, koji nam s Tobom i s Duhom Svetim iskazuje milosrđe u sve vijeke vijekova! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2009 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
9 DAN POSVOJENJE


Uvodna molitva

Bože Milosrdni Oče..

Nalazimo se na kraju naše devetodnevne molitve za potomka,neka se vrši Tvoja volja..spremni smo prihvatiti sve iz tvoje ruke..jer si nam dao snage i milost obraćenja..,pokajanja,i spoznanja svoje ljubavi..Oče neka ovo ne bude naša zadnja molitva..naša je želja od sada moliti svakodnevno..S jednim novim poletom i radošću..danas te želimo obsuti svojim iskrenim poljupcima i zagrljajem.
Jer Tvoje milosrđe veće je od svakog grijeha..slaboće..neplodnosti..u bilo kojem smislu..daj da naša obitelj bude istinski plodna,međusobnom ljubavlju,poštivanjem,mirom i vjernošću..danas pred Tobom obnavljamo svoje bračne zavjete..i molimo da se smiluješ našoj prošnji..na poseban način danas ćemo vapiti..da potakneš one koji zaista ne mogu imati dijece..niti nakon dugogodišnje molitve i žrtve..liječenja i lijekova..a posvajanje siročadi i djece..koja su napuštena odbačena i ostavljena..od živih roditelja..molimo za hrabrost i snagu..u tom smislu danas ti prikazujemo sljedeću žrtvicu..
Molite zajedno oče naš,nakon toga ako ste zajedno kao muž i žena,obnovite svoje bračne zavjete..
Ja…ime…obnavljam svoj bračni zavjet..obećavajući ti vjernost i ljubav..u dobru i zlu..u zdravlju i bolesti..u siromaštvu i bogatstvu..u svemu što nam Gospodin da sve do smrti..tako mi pomogao Bog,Blažena Dijevica Marija,svi anđei i sveci Božji..u ime Oca Sina i Duha sv..amen

Drugi ponovi..i sve se zapečati poljupcem

Izmolite krunicu otaj.svjetla


LITANIJE MARIJI – MAJCI ŽIVOTA, ZAŠTITNICI NEROĐENIH

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče Nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!

MARIJO, MAJKO ŽIVOTA,
Posreduj za nerođene!
Marijo, Zaštitnice nerođenih,
Marijo, koja čuješ vapaje osuđenih na smrt,
Marijo, koja suosjećaš s patnjama najnevinijih,
Marijo, koja plačeš nad nečistoćom i grijehom,
Marijo, koja braniš one koji se sami ne mogu braniti,
Marijo, koja si začela po Duhu Svetom Isusa Krista,
Marijo, koja si Ga devet mjeseci pod srcem nosila,
Marijo, koja si Ga u Betlehemu rodila,
Marijo, koja si Ga odgojila i othranila,
Marijo, koja si dala Život svijetu,
Marijo, Braniteljice života tek začetog,
Marijo, Zagovornice majki i djevojaka u problemima,
Marijo, Ljiljane čistoće i svetosti,
Marijo, Djevice koja satireš glavu sotoni,
Marijo, Pobjednice nad zlim duhovima,
Marijo, čije majčinsko Srce bdije nad svom djecom,
Marijo, čije majčinsko Srce čuva život i branitelje života,
Marijo, čije prečisto Srce pruža utjehu i zaklon onemoćalima,
Marijo, slavna Majko Spasitelja i Otkupitelja,
Marijo, Zaručnice Duha Životvorca,
Marijo, koja izmoljuješ život i pobjedu,
Marijo, kojoj Božanski Sin ništa ne odbija,
Marijo, koja si naša utvrda u svemu,
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
smiluj nam se, Gospodine.

Moli za nas Marijo, Zaštitnice nerođenih,
da dostojni postanemo obećanja Kristovih!

POMOLIMO SE: Gospodine Isuse, pogledaj na strašno krvoproliće nerođene djece, najnevinijih ljudskih bića, koja se sama ne mogu nikako obraniti. Zaustavi moćnom svojoj desnicom zločine nas njima, obrati zagovorom svoje Majke, Majke Života, one koje žele učiniti i koji izvršavaju pobačaj i čedomorstvo! Spasi ljudski rod i našu Domovinu od ovog zla, koje je uzrok tolikih patnji i nesreća. Ti sve možeš i želiš da Tvoja djeca rastu u vjeri, nadi i ljubavi, u dobroti i radosti, te i učini to, molimo Te, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen!
_________________
Molitva Bezgrešnom Srcu Marijinu
Presveta Djevice Marijo, Majko i Kraljice moja,
tvojem Bezgrešnome Srcu posvećujem i predajem cijelo svoje biće:
svoje misli, riječi i djela; svoj duh, dušu i tijelo.
Raspolaži sa mnom i sa svime što mi pripada,
sada i u vječnosti, na hvalu i slavu Presvetoga Trojstva,
za posvećenje Crkve i spasenje svega svijeta.
Bezgrešna moja Majko, pomozi mi živjeti
dostojno mojega krsnoga posvećenja
da neopozivo pripadam svojemu Otkupitelju.
Daj da poput Tebe slušam poticaje Duha Svetoga!
Neka se u meni i po meni uvijek i u svemu ispunja
volja Božja!
Amen
Slatko Srce Marijino, budi moje spasenje!

Razmatraj Riječ Božju

1 Jednoga dana reče Gospod Abramu: "Idi iz zemlje svoje i od roda svojega i iz doma oca svojega u zemlju, koju ću ti pokazati!
2 Jer učinit ću te velikim narodom, i blagoslovit ću te, i uvelićat ću ime tvoje; i ti ćeš biti blagoslov.
3 Blagoslovit ću one, koji tebe blagoslivljaju, i proklet ću one, koji tebe proklinju; u tebi će biti blagoslovljena sva plemena na zemlji."

Postanak 12 1-3

Kreni u blagoslov

Molitva zahvale
zahvaljujemo na zajedničkoj molitvi..
Dvije sv majke Marijo i Elizabeto...od srca vam se zahvaljujemo..
I razmatranju Riječi Božje..vjerujemo da ste nas zagovarale..i uslišale naša srca..naša je molitva i dalje..da nas Gospodin podari milošću slušanja..i razumjevanja njegovih riječi..molite za nas da ne klonemo na križnom putu..molite da postojano vršimo volju Oca..i navještamo moć Božje ljubavi..Marijo i Elizabeto vama predajemo sve što smo u ovoj devetnici dobili..vama predajemo i naše potomstvo..ako Gospodin tako odluči..hvala vam..hvala vam..

..LITANIJE SVETOGA JOSIPA


Gospodine, smiluj se!

Kriste, smiluj se!

Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas!

Kriste, usliši nas!
Oče nebeski, Bože,

+ smiluj nam se
* Sine, Otkupitelju svijeta, Bože,

Duše Sveti, Bože,

Sveto Trojstvo, jedan Bože,

Sveta Marijo,

# moli za nas
* Sveti Josipe,
Slavni porode Davidov,

Svjetlosti patrijarha,

Zaručnice Bogorodice,

Stidljivi čuvaru Djevice,

Hranitelju Sina Božjega,

Brižni branitelju Kristov,

Glavaru slavne obitelji,

Josipe pravedni,

Josipe prečisti,

Josipe premudri,

Josipe jaki,

Josipe poslušni,

Josipe vjerni,

Ogledalo strpljivosti,

Ljubitelju siromaštva,

Uzore radnika,

Uresu domaćeg života,

Čuvaru djevica,

Potporo obitelji,

Utjeho bijednih,

Ufanje bolesnih,

Zaštitniče umirućih,

Strahu zlih duhova,

Pokrovitelju svete Crkve,



Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

smiluj nam se, Gospodine!

Postavio ga je gospodarom doma svojega.

I poglavarom svega imanja svojega..


Pomolimo se. Bože koji si se neiskazanom providnosti udostojio izabrati blaženog Josipa za zaručnika presvetoj Majci svojoj, daj molimo da koga kao pokrovitelja častimo na zemlji, zavrijedimo imati zagovornikom na nebu. Koji živiš i kraljuješ u sve vijeke vijekova. Amen.

Moli za nas, Sveti Josipe,

Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se. Molimo te, Gospodine, da nam budu pomoć zasluge zaručnika presvete Majke Tvoje, da zadobijemo njegovim što svojom slaboćom ne možemo postići. . Koji živiš i kraljuješ u sve vijeke vijekova. Amen.


Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr