www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 08:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 kol 2009 22:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 kol 2009 14:18
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija......
Prije svega Vas sve pozdravljam, javljam se s jednom molbom, naime mojoj mami koja ima tek 47 godina je prije 2 tjedna dijagnosticiran leiomiosarkom maternice, ali nažalost već je metastazirao po cijeloj trbušnoj šupljini.......u prvom trenutku nam je svima to bio veliki šok ali već sada iako joj liječnici ne daju gotovo nikakve šanse osjećam ponovno nekakvu neobjašnjivu nadu i pouzdanje u Boga....ja, moje dvije sestre i brat smo počeli moliti devetnicu Sv. Rikardu Pampuriu za kojeg da budem iskrena do prije neki dan nisam nikada čula ali osjećam da ima čudotvornu moć.....
stoga vas molim ako ima netko s malo dobre volje da mislima, nadom i molitvom bude s nama, neka nam se rado priključi.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 kol 2009 23:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 kol 2009 14:18
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Devetnica se moli na način da uz molitvu i misao za svaki pojedini dan molimo i Gospinu krunicu:

1.DAN


-Misao-
Moramo Bogu pokazatisvu svoju zahvalnost kako srcem tako djelima i nadasve vršeći dobro, to jest u pravo vrijeme, sa spremnošću, marljivošću i ljubavlju, svim svojim redovnim svakodnevnim dužnostima. Ništa nije maleno u kući Gospodinovoj, pa i najmanja dužnost tu je uvijek velika i bogta zaslugama, posebno ako jeizvršena s velikom ljubavlju.

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi
podario Sv. Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si mi Bog i Spasitelj.Gospodine Isuse, koji si postavši čovijekom htio podjeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga žvota. Kaošto si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima. Tako očituj i meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, Sveti Rikarde Pampuri svetost očitovanu ne izvarednim činima nego jednostavnim životom ali, usredotočenu na zadivljujućim vijednostima. Sve me to potiče da učim biti vjeran Bogu uijek u svakodnevici svoga života.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik od Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


2 .DAN

-Misao-
„Neka nas naš Otkupitelj Isus sve posvijetli, ojača nas i utješipo neizmjernim zaslugama svog božanskog Srca, u kojemu nje odbio da trpi svu neizmjernu gorčinu agonije u Getsemanskom vrtu i krajnje ostavljenosti na križu: u njemu, u tom presv. Srcu moći ćemo uvijek naći jedini i dtalni izvor svake utjehe.“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, vjernost Bogu, življenjem s određenjem svakog dana i svakog časa, za rast u svetosti čestim saobraćanjm s Bogom u molitvi. Tako te je Gospodin oblikovao da budeš njegova prisutnost i da budeš prilagodniji i prihvatljiviji za sve ljude. To me svjedočenje poziva da postanem osoba koja moli više i koja se otvara prihvaćenjem sve braće.
Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenm od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...

3.DAN

-Misao-
„Pogledaj u sv. Evanđelju očinski dobrotu Isusovu koji k sebi poziva one koji su potlačeni i nevoljni da ih ojača i usreći; upozorava nas na lažne proroke, na najveće prevare pokvarenog svijeta, punog sablazni, hipokrizije, izopačenost: koji nas na korov, divljake koje kad ponosno izrastu mogu zagušiti dobro sjemenje koje je usijano n dobroj njivi te niklo i raslo dobro od početka. Pogledaj Isusa tako dobroga sa siromašnima, grešnicima, potlačenima, sa svima skromnima i potrebitima koji puni povjerenja trčahu k njemu, zazivajui njegove milosti, njegove blagoslove.“

-Molitva-
Blagoslivljam te Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv.Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji s moj Bog i Spasitelj. Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijekiti naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, takoočituj i meni svoju dobrotu.
Oživi moju vjeru u tvoju prsutnost daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikrde Pampuri, svetost života postignutu svakodnevnim vršenjem kršćanske kreposti: poniznost, duh žrtve, gospodarenje tvoga ja u u obavljanju vojih dužnosti, u prozirnosti života i s vedrinom u bilo kojoj prilici.
Tvoj me primjer poziva da živim svoj život vjerodostojnog kršćanina.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije.
Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


4.DAN

-Misao-
„S kolikom velikodušnom spremnošću zemlja odgovara prvm toplinama rastućih sunčevih zraka,a koliko bih i više i bolje morao ja odgovoriti bujicama svijetla i ljubavi presvetog Srca Isusa Otkupitelja, koje toliko vremena nastoji rastopiti led mog siromšnog srca i ukrasti mu bezutješnu turobnost kojom lijepom krepošću! Neka Gospodin uzmogne odmah ispuniti u meni tu čudotvornost, On koji može podići Abrahamove sinove iz kamenja.“

-Molitva-
Blagoslivljam te Oče i Gospodine, zbog toga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria. Lječnika zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoe pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.Gospodine Isuse koji si postavši čovijekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i mni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.


Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, posebno zanimanje da spoznaš i razmatraš riječ Božju. Po riječi primio si spoznaju oduševljene ljubavi koju Gospodin pruža prema ljudima a napose prema onima koji su bolesni i potrebiti.Kolike si nevolje susreo i ublažavao te pomagao tijekom svog službovanja! Tvoj me primjer poziva da otkrijem kakos se Bog očituje i u slabostima ljudi.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik od Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...



5.DAN

-Misao-
„Zamrači li se duh vjere, umanje li se utjehe Božje, Isusove, pomišlja li se a uklonimo svaku kaznu i žrtvu, nastupa đavao uz pomoć našeg tijela, pedstavlja nam sve žalosnije odvajanje i daljinu ostavljenih osoba da bismo služili jedino Bogu, kušat će nas sve više, sve neodoljivije predočujući nam potrebu utjehe drugih ljudi, pomisao na manjkavost buduće nagrade a važnost pak one na ovom svijetu.“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavivši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv.Rikardija Pampuria,pomozi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljuav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu.
Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnostsvoje ljubavi.

Otkrivam u tebi sveti Rikarde Pampuri, primjer otvorenosti duhu svetomu, svijetlu i vodiču tvojih koraka, pažljivog na njegove poticaje da činiš ne svoju nego volju Gospodinovu koji je postao izazov tvoga mira, tvoje čestitosti i tvoje raspoloživosti. Tvoj primjer me potiče da si osvijestim prisutnost Duha Svetoga u svome životu i da nastojim spoznati ono što on od mene traži.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


6.DAN

-Misao-
„Gospodin koji mi je darovao milost tako veliku i tako lijepu da me pozove u red gdje su tako obilne i stalne kiše njegove milosti i blagoslova, neće zakazati da ispuni svoja djela, i kako budem uspijevao postojati sve bolji brat, vidjet ću i sve razvidnije u sebi onu radost, ono veselje i onaj mir koji si želim s toliko ljubvi i koji svim srcem želim tebi čak u preobilju Božijih blaoslova...

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog Otkupitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovijekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Riarda Pampuria, pomozi mi da badvladam ovaj teški trenutak svoga života.
Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tko očituj i meni voju dobrotu.
Oživi moju vijeru u tvoju prisutnost daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, primjer kako si znao dati značenje životu upotpunjujući svoj profesionalni rad, svoju kršćansku vjeru, svoja apostolat i svoje pouzdanje u Boga molitvom. Tako si kao liječnik i vjernik ostvario i očitovao vjerdostojnu ispovijest vjere i svog kršćansog života. Tvoj me primjer potiče da predvladam ljudsko uvažavanje i da svijedočim jasno svoje krštenje.

Pouzdam se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...



7.DAN

-Misao-
„Ako se dijete nalazi potpuno sigurno od svake prijetnje i opasnosti, u mame ili svog tate i tu počiva radosno i vedro ne bismo li se trebali mi s većegraloga osjećati sigurni, mirni i sretni u rukama svoje nebeske Majke i u presvetom Srcu njezinog božanskog Sina, njih koji u jednu ljubav bez granica ujedinjuju jednu moć i jednu mudrost ne manje neizmjernu da to zadovolje? Zašto se dakle naš duh osije često tako nemiran, žalostan i kao pritisnut pod teretom bolova, kušnji i obeshrabrenja?“

-Molitva-
Blagoslivnjam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika, koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovijekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv.Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svu dobrotu.
Oživi oju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, čovijeka koji nije našao nikakve protivnosti između znanosti i vjere, produbljivanje tajni skrivenih u prirodi i tehnici. Tebe je oduševljavalo da ljubiš i hvališ dobrotu i neizmjernu mudrost Stvoritelja i Gospodina koji je u čovijekove ruke položio tu sposobnost istraživanja da se razvije na službu čoiječanstva. Tvoj primjer me poziva da prihvaćam prirodne zakone i nikad ne zaboravim Božju prisutnost ni u znanstvenim slučajevima.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


8.DAN

-Misao-
„I samo ljubeći li barem podnoseći strpljivo križeve, koje susrećemo na našem putu, takvi će križevi potati laki sve do nestajanja ili preobraženja u ugodnosti, po nagradi koju Gospodin daje čoviječanstvu za strpljivost, ljubav i vjeru, koje, kao svibanjsko sunce, uvjetuju da iz najtrnovitijih grana nastanu najljepše i namirisnije ruže“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, kao liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikardija Pampuria da nadvladam ovaj teški trenutk svoga života.
Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, velikodušnost s kojom si ponizno razvio svoju profesionalnost i rad, i s divljenjem mnogih osoba, velikodušnost s kojom si sljedio Gospodinov poziv u redovničko zvanje.
Učinio si taj korak da budeš vjeran nadahnuću Duha i želeći veću savršenost.
Koliku si slavu primio i kolika si dobročinstva udijelio onomu koji se pouzdano tebi obratio!
Tvoj primjer traži od mene da svaldam svoju sebičnost, da tražim i slijedim put koji mi Gospodin doznačuje.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


9.DAN


-Misao-
„Koji je spomen miliji našem siromašnom srcu od onog dolaska Isusa među nas, našeg božanskog brata, našeg Spasitelja i tješitelja? A on nam dolazi u najskromnijem obličju, najdražesnijem i najprivlačnijem jednog djeteta. Kako da se bolje ohrabrimo da pohitamo k njemu sa svim pouzdanjem, sa svom prostodušošću svoje ljubavi?“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvog milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampurija, liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bogi Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u sebi, sveti Rikarde Pampuri, uzor života posvema posvećenog ljubavi prema bolesnicima i nevoljnima. Svoje posvećenje si ostavio u Redu Mislosrdne braće svetoga Ivana od Boga, zahvalan Gospodinu koji ti je dao do znanja da služiš njemu dok liječiš i njeguješ bolesnike. Tvoj život je znak i prisutnost Krista Liječnika. Tvoj primjer potiče da pristupam s više razumjevanja i uslužnosti prema osobama bolesnim, nevoljnim i patničkim.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i pihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije.Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 kol 2009 23:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga nyna!
dobro nam došla!
:b232: :b206:
u mojim ste molitvama :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 07:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Do kojeg ste dana u devetnici dosli? Pridruzit cu vam se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 08:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga nyna dobro nam došla :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga sestro dobro nam dosla.
Kad pocinjemo s devetnicom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 11:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 kol 2009 14:18
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala vam najljepša na podršci......

Nama je danas 4. dan ali dosta naših prijatelja počinje i danas jer nismo svi mogli doći do molitve istovremeno......

BVB :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 11:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 kol 2009 14:18
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
samo da još napišem....naša divna majčica zove se Gordana... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2009 21:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo i ja se pridružujem,..

volila bih da se odredi datum početka devetnice, i da se da prilika da se još dobrih ljudi priključi,..

Isus će prije čuti našu molitvu..

nyna.. molim te odredi datum,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2009 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Nyna, molim i ja za tvoju mamu.
Naš Bog je svemoguć Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr