www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2010 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
6.DAN

-Misao-
„Gospodin koji mi je darovao milost tako veliku i tako lijepu da me pozove u red gdje su tako obilne i stalne kiše njegove milosti i blagoslova, neće zakazati da ispuni svoja djela, i kako budem uspijevao postojati sve bolji brat, vidjet ću i sve razvidnije u sebi onu radost, ono veselje i onaj mir koji si želim s toliko ljubvi i koji svim srcem želim tebi čak u preobilju Božijih blagoslova...

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog Otkupitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovijekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Riarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života.
Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu.
Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, primjer kako si znao dati značenje životu upotpunjujući svoj profesionalni rad, svoju kršćansku vjeru, svoja apostolat i svoje pouzdanje u Boga molitvom. Tako si kao liječnik i vjernik ostvario i očitovao vjerdostojnu ispovijest vjere i svog kršćansog života. Tvoj me primjer potiče da predvladam ljudsko uvažavanje i da svijedočim jasno svoje krštenje.

Pouzdam se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2010 06:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
7.DAN

-Misao-
„Ako se dijete nalazi potpuno sigurno od svake prijetnje i opasnosti, u mame ili svog tate i tu počiva radosno i vedro ne bismo li se trebali mi s većeg razloga osjećati sigurni, mirni i sretni u rukama svoje nebeske Majke i u presvetom Srcu njezinog božanskog Sina, njih koji u jednu ljubav bez granica ujedinjuju jednu moć i jednu mudrost ne manje neizmjernu da to zadovolje? Zašto se dakle naš duh osjeća često tako nemiran, žalostan i kao pritisnut pod teretom bolova, kušnji i obeshrabrenja?“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, lječnika, zagovornika, koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv.Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svu dobrotu.
Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, čovijeka koji nije našao nikakve protivnosti između znanosti i vjere, produbljivanje tajni skrivenih u prirodi i tehnici. Tebe je oduševljavalo da ljubiš i hvališ dobrotu i neizmjernu mudrost Stvoritelja i Gospodina koji je u čovijekove ruke položio tu sposobnost istraživanja da se razvije na službu čoiječanstva. Tvoj primjer me poziva da prihvaćam prirodne zakone i nikad ne zaboravim Božju prisutnost ni u znanstvenim slučajevima.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2010 06:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
8.DAN

-Misao-
„I samo ljubeći li barem podnoseći strpljivo križeve, koje susrećemo na našem putu, takvi će križevi postati laki sve do nestajanja ili preobraženja u ugodnosti, po nagradi koju Gospodin daje čoviječanstvu za strpljivost, ljubav i vjeru, koje, kao svibanjsko sunce, uvjetuju da iz najtrnovitijih grana nastanu najljepše i namirisnije ruže“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvoga milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampuria, kao liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bog i Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikardija Pampuria da nadvladam ovaj teški trenutk svoga života.
Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, velikodušnost s kojom si ponizno razvio svoju profesionalnost i rad, i s divljenjem mnogih osoba, velikodušnost s kojom si sljedio Gospodinov poziv u redovničko zvanje.
Učinio si taj korak da budeš vjeran nadahnuću Duha i želeći veću savršenost.
Koliku si slavu primio i kolika si dobročinstva udijelio onomu koji se pouzdano tebi obratio!
Tvoj primjer traži od mene da savldam svoju sebičnost, da tražim i slijedim put koji mi Gospodin doznačuje.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i prihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije. Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
9.DAN

-Misao-
„Koji je spomen miliji našem siromašnom srcu od onog dolaska Isusa među nas, našeg božanskog brata, našeg Spasitelja i tješitelja? A on nam dolazi u najskromnijem obličju, najdražesnijem i najprivlačnijem, jednog djeteta. Kako da se bolje ohrabrimo da pohitamo k njemu sa svim pouzdanjem, sa svom prostodušošću svoje ljubavi?“

-Molitva-
Blagoslivljam te, Oče i Gospodine, zbog tvog milosrđa i dobrote prema meni, jer si mi podario Sv. Rikarda Pampurija, liječnika, zagovornika koji mi pomaže da obnovim svoje pouzdanje u te koji si moj Bogi Spasitelj.
Gospodine Isuse, koji si postavši čovjekom htio podijeliti s nama naše patnje, molim te po zagovoru Sv. Rikarda Pampuria, pomozi mi da nadvladam ovaj teški trenutak svoga života. Kao što si nekoć pokazao posebnu ljubav prema bolesnicima, tako očituj i meni svoju dobrotu. Oživi moju vjeru u tvoju prisutnost i daruj onima koji su uz mene nježnost svoje ljubavi.

Otkrivam u tebi, sveti Rikarde Pampuri, uzor života posvema posvećenog ljubavi prema bolesnicima i nevoljnima. Svoje posvećenje si ostavio u Redu Mislosrdne braće svetoga Ivana od Boga, zahvalan Gospodinu koji ti je dao do znanja da služiš njemu dok liječiš i njeguješ bolesnike. Tvoj život je znak i prisutnost Krista Liječnika. Tvoj primjer potiče da pristupam s više razumjevanja i uslužnosti prema osobama bolesnim, nevoljnim i patničkim.

Pouzdajem se u tvoju svetost koja te čini bliskim i pihvaćenim od Boga i sad se obraćam tebi koji si moj zaštitnik kod Isusa i Marije.Pomozi mi svojim zagovorom u mojoj velikoj potrebi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2010 21:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 kol 2009 14:18
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:a1250: :a1250: :a1250:


Hvala draga Višnja BTB.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr