www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 sij 2012 18:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ja sam malo zakasnila ove godine, ali nema veze sv. Josip ce razumjeti; mada je kod mene jos uvijek bila srijeda kad sam postavila post. :D


1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki

eto ekipa je na okupu, zelim vam svima blagoslov i dobro, i uslisenje svih molitvi po zagovoru sv. Josipa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2012 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2012 22:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707
8.Rebeka
9.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2012 08:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707
8.Rebeka
9. prijatelj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2012 19:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3249
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707
8.Rebeka
9. prijatelj
10.Magda


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2012 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 svi 2008 15:54
Postovi: 180
Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707
8.Rebeka
9. prijatelj
10.Magda
11.ipehar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2012 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja se rado pridruzujem.
___________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2012 22:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2011 09:52
Postovi: 25
Lokacija: Malmö
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se takode rado pridruzujem :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 08:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
1. Ivona
2. Zleko
3. mala alex
4. dunjica
5. TRN
6. veki
7. damir707
8.Rebeka
9. prijatelj
10.Magda
11.ipehar
12. engel
13. kostroman


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 08:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
danasnje citanje iz Evandjelja po Marku 16. 15-18:
"Tada im reče: "Idite u sav svijet i propovijedajte evanđelje svima stvorenjima!

16 Tko vjeruje i pokrsti se, spasit će se; a tko ne vjeruje, osudit će se.

17 One, koji vjeruju, pratit će ova čudesa: "U moje ime izgonit će đavle, govorit će novim jezicima,

18 Uzimat će zmije u ruke. I ako otrov smrtonosan popiju, neće im nauditi. Na bolesnike metat će ruke, i oni će ozdravljati.

19 Pošto im je Gospodin Isus bio tako izgovorio, bi uzet u nebo, i sjede Bogu s desne strane.

20 A oni otidoše i počeše propovijedati posvuda. Gospodin je djelovao s njima i potvrđivao riječ njihovu čudesima, što su slijedila. "



U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.

Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite nas, pomozite nam, spasite nas.
Amen.

Slava Ocu…

(3x, u zahvalu presvetom Trojstvu za uzdizanje sv.Josipa na njegov izvanredno visok položaj).

, da po tebi postanem.
Bogu mio.
Kao što egipatski Josip nije odgurnuo svoju grešnu braću, već ih je primio pun ljubavi,štitio i spasio od gladi i smrti, tako nećeš ni ti, o sveti Josipe, odbiti mene s mojom molbom. Priskrbi mi nadalje milost da me Bog na tvoj zagovor nikada ne napusti u toj dolini suza i da me uvijek ubraja među one koji su u životu i umiranju sigurni pod zaštitom tvoga ogrtača.

Predanje

Gledaj, tu sam pred tobom u poniznom predanju, o sv.Josipe. U velikom štovanju prema tebi posvećujem ti ovu pobožnost i molim čitav nebeski dvor da me pri tome prati. Istodobno bih želio rasti u čašćenju tebe i poticati ga u drugima.
Pomozi mi, sv.Josipe, da ti čitav svoj život ostanem odanim u pobožnosti i ljubavi. A tada mi osobito
pomozi u smrtnom času, onako kao što su tebi pomogli Marija i Isus pri tvom umiranju, kako bih te jednom mogao vječno častiti u nebeskoj radosti. Amen.
O, časni sv.Josipe, u pobožnom predanju i radosnog srca polažem pred tvoje noge to dragocjeno blago molitve i mislim na brojne vrline koje su krasile tvoj sveti lik.
I u tebe se ispunio san egipatskog Josipa, tvog prethodnika. Ti nisi bio obasjan samo divnim zrakama božanskog Sunca, već i blagom svjetlošću mističnog mjeseca, Marije.
Jakov je pošao na put u Egipat da čestita svom sinu Josipu koji je sjedio na kraljevskom prijestolju.
Njegov su primjer slijedili svi njegovi sinovi. Neopisivo je ljepši bio međutim primjer Isusa i Marije koji su te okružili svojim velikim poštovanjem i svojom odanošću. To me potiče da ti se hrabro utečem ovom pobožnošću, moj sveti moćni žaštitniče

Molitve


Pozdravljam te, o sv.Josipe, kao upravitelja nedostizivih blaga neba i zemlje i kao hranitelja onoga koji hrani sve stvorove svemira. Ti si poslije Marije svetac koji je najdostojni da ga volimo i štujemo. Ti si među svim svecima onaj koji je imao veliku čast da odgaja, vodi, hrani i grli Mesiju, njega za kojim su čeznuli da ga vide toliki proroci i kraljevi. Sv.Josip, spasi moju dušu, priskrbi mi od milosrdnog Boga milost za koju ponizno molim(…)
Ishodi i za duše pokojnika da se ublaže njihove patnje. Amen. Slava…(3x)
O sv.Josipe, ti si širom svijeta određen za zaštitnika i pokrovitelja svete Crkve. Između svih svetaca zazivam tebe, najsnažnijeg zaštitnika slabih i potrebitih pomoći i želim tisuću puta častiti ljubaznost tvoga srca koje je spremno pomoći uvijek i u svakoj nevolji.
Tebi se, o sv.Josipe, obračaju udovice i siročad, napušteni, potišteni i potrebiti svake vrste.
Nema boli, jada i nevolje na koje se ti ne bi obazirao. Daj stoga i meni ona pomoćna sredstva što ih je sam Bog položio u tvoje ruke, kako bih primio milost za koju molim.
A vi, sve duše u čistilištu, molite se usrdno sv.Josipu za mene. Amen.

Slava…(3x)
Već su nebrojni ljudi prije mene molili i iskusili tvoju pomoć. O, sv.Josipe, koji pun si ljubavi, ti poznaješ moje nevolje i moju želju da ih se oslobodim. Nijedan čovjek, pa ni onaj najbolji, ne bi mogao razumjeti moj problem i doista mi pomoći.
S mnogo pouzdanja utječem se tebi. Ta u rukopisima velike svete Terezije piše: »Svaka milost koja se moli od sv.Josipa, bit će sigurno dobivena.«
O, sv.Josipe, tješitelju potištenih, pomozi mi u mojoj nevolji, a moje molitve usmjeri i k dušama
pokojnika, kako bi uskoro osjetili radost i blaženstvo. Amen. Slava…(3x)

O, ti uzvišeni sveče, u svojoj potpunoj pokornosti Bogu imaj samilosti prema meni. Ti, sa svojim svetim i zaslužnim životom, podupri moju usrdnu molbu.
Pomozi mi svojim premilim imenom.
Štiti me blagošću i moći svoga srca.
Osnaži me svojim svetim suzama.
Zagovaraj me snagom svojih sedam žalosti.
Utješi moje srce melemom svoji sedam radosti.
Oslobodi me od svakog zla tijela i duše.
Spasi me od svake nevolje, svakog jada.
Milostivo izmoli za me ono nužno, milost Božju.

Priskrbi za pokojne u čistilištu brzo izbavljenje iz njihovih muka. Amen.

Slava…(3x)

O slavni sv.Josipe, brezbrojni su dokazi milosti koju ti izmoliš za nevoljnike. Bolesni svake vrste, potišteni, odbačeni, izdani, neutješeni, gladni i potrebiti pomoči, svi oni dolaze k tebi sa svojim teškoćama i nalaze uslišanje svojih molbi.
Molim te, ne dopusti, predragi sv.Josipe, da budem jedina osoba među svima njima koja u svojoj molbi ne bi bila uslišana. Pokaži i meni svoju milostivu i moćnu pomoć. Bit ću ti za to zahvalan
i uvijek ću te častiti, o slavni sv.Josipe, moj zaštitniče i osloboditelju nevoljnih duša u čistilištu. Amen. Slava…(3x)
O, vječni Bože i Oče na nebu, po zaslugama tvoga Sina i njegove presvete Majke Marije usrdno te molim za osobitu milost. U Isusovo i Marijino ime bacam se na koljena pred tobom i iskazujem štovanje tvojoj čudesnoj nazočnosti. Molim te, prihvati moju spremnost i moju čvrstu odluku da uvijek ostanem među onima koji žele živjeti pod zaštitom hranitelja svete obitelji i po njemu se obraćati tebi svojim molitvama. Blagoslovi u svojoj dobroti ovu svetu pobožnost, saslušaj i usliši moju molbu. Amen.

Slava…(3x)

Sveti Oče, brani svetu Crkvu od svake neugodnosti i svakog neprijateljstva i ogrni sve nas svojim zaštitničkim ogrtačem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr