www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 06 ožu 2024 12:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Sv Brigita Švedska.
Ne ulazeći u neke po meni čudne stvari ( željela je znati točan broj udaraca zadanih Isusu/ čemu?, pa silni nabrojani benefiti), 15 molitvi sv. Brigite su odlična stvar, za Korizmeno vrijeme naročito. Prvi put kad sam ih molila, čak sam i zaplakala na neke realistične djelove.
Mogu se moliti umjesto križnog puta, baš su jake.
Mislim da sam se prvi put ovdje susrela s njima, davno, kad sam samo čitala forum, nisam bila registrirana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2024 17:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
I ovih sedam molitava diktiranih sv. Brigiti su dobre. Daleko su kraće, a također obuhvaćaju Isusovu muku. Molimo za svoje grijehe, grijehe svojih bližnjih i svih ljudi i to za grijehe srca, tjelesne, duhovne grijehe.
SEDAM MOLITAVA SV. BRIGITE (mole se dvanaest godina - vidi "ako bi umro..:")

Gospodin Isus objavio je sv. Brigiti da je za vrijeme svoje muke primio 5480 udaraca i da je prolio oko 30000 kapi svoje svete krvi. On joj je obećao: "Znaj da ću ja onome tko bude kroz dvanaest godina častio moju Predragocjenu Krv, moleći sedam puta Očenaš i sedam puta Zdravo Marijo, udijeliti slijedećih pet milosti:
- neće ići u čistilište,
- bit će ubrojen među mučenike kao da je prolio krv za vjeru,
- tri duše njegovih rođaka, po njegovom izboru, sačuvat ću u posvetnoj milosti,
- duše njegovih rođaka, sve do četvrtog stupnja rodbinstva izbjeći će paklene kazne,
- saznat će dan svoje smrti mjesec dana unaprijed.
- ako bi umro prije nego što se navrši dvanaest godina priznat ću valjanost molitava kao da ih je do kraja izmolio".

Od 1. do 7. molitve sadrže: Obrezanje, Krvavi znoj, Bičevanje, Krunjenje trnovom krunom, Isusov Križni put, Razapinjanje i Rana svetog boka


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2024 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
zdrave napisao:
I ovih sedam molitava diktiranih sv. Brigiti su dobre. Daleko su kraće, a također obuhvaćaju Isusovu muku. Molimo za svoje grijehe, grijehe svojih bližnjih i svih ljudi i to za grijehe srca, tjelesne, duhovne grijehe.
SEDAM MOLITAVA SV. BRIGITE (mole se dvanaest godina - vidi "ako bi umro..:")

Gospodin Isus objavio je sv. Brigiti da je za vrijeme svoje muke primio 5480 udaraca i da je prolio oko 30000 kapi svoje svete krvi. On joj je obećao: "Znaj da ću ja onome tko bude kroz dvanaest godina častio moju Predragocjenu Krv, moleći sedam puta Očenaš i sedam puta Zdravo Marijo, udijeliti slijedećih pet milosti:
- neće ići u čistilište,
- bit će ubrojen među mučenike kao da je prolio krv za vjeru,
- tri duše njegovih rođaka, po njegovom izboru, sačuvat ću u posvetnoj milosti,
- duše njegovih rođaka, sve do četvrtog stupnja rodbinstva izbjeći će paklene kazne,
- saznat će dan svoje smrti mjesec dana unaprijed.
- ako bi umro prije nego što se navrši dvanaest godina priznat ću valjanost molitava kao da ih je do kraja izmolio".

Od 1. do 7. molitve sadrže: Obrezanje, Krvavi znoj, Bičevanje, Krunjenje trnovom krunom, Isusov Križni put, Razapinjanje i Rana svetog boka


Upravo ih počela moliti pa uz Božju pomoć možda i uspijem kroz 12g.
Inače, Crkva je odbacila obećanja, ali molitve se definitivno mogu moliti :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2024 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Rora napisao:
zdrave napisao:
Upravo ih počela moliti pa uz Božju pomoć možda i uspijem kroz 12g.
Inače, Crkva je odbacila obećanja, ali molitve se definitivno mogu moliti :a1250:


Svakako! Ako molimo uz barem malo meditacije...Obje, i 15 i 7 Birigitinih molitava su OK i svakomu korisne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2024 09:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Molila sam molitve Sv.Brigite-15-godinu dana. Ima tome dosta vremena.
Osjećala sam se jako dobro, smirujuće.
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2024 11:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
marija-nada napisao:
Molila sam molitve Sv.Brigite-15-godinu dana. Ima tome dosta vremena.
Osjećala sam se jako dobro, smirujuće.
:b112:

Već TO je potvrda kako nije na odmet moliti ih...Pa svaka molitva, uz sabrano razmišljanje o onome što molimo, mora donijeti ploda.
Vjerujem da ste (skoro) svi "njuškali" po internetu i nalazili traženo u vezi tih molitava.
Ovaj link mi je zanimljiv. Mislim na sam početak, već zbog onih 365 dana*15 molitvi=5475, treba dodati jos 5,da bi bilo 5480.

https://rastimougospodinu.com/petnaest- ... igite-rug/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2024 16:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
zdrave napisao:
marija-nada napisao:
Molila sam molitve Sv.Brigite-15-godinu dana. Ima tome dosta vremena.
Osjećala sam se jako dobro, smirujuće.
:b112:

Već TO je potvrda kako nije na odmet moliti ih...Pa svaka molitva, uz sabrano razmišljanje o onome što molimo, mora donijeti ploda.
Vjerujem da ste (skoro) svi "njuškali" po internetu i nalazili traženo u vezi tih molitava.
Ovaj link mi je zanimljiv. Mislim na sam početak, već zbog onih 365 dana*15 molitvi=5475, treba dodati jos 5,da bi bilo 5480.

https://rastimougospodinu.com/petnaest- ... igite-rug/

E to sa brojevima me odbijalo malo, ali ako to zanemarimo, ovih 15 su odlične u Korizmi.
Dobro da je Crkva odbacila obećanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2024 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
zdrave napisao:
marija-nada napisao:
Molila sam molitve Sv.Brigite-15-godinu dana. Ima tome dosta vremena.
Osjećala sam se jako dobro, smirujuće.
:b112:

Već TO je potvrda kako nije na odmet moliti ih...Pa svaka molitva, uz sabrano razmišljanje o onome što molimo, mora donijeti ploda.
Vjerujem da ste (skoro) svi "njuškali" po internetu i nalazili traženo u vezi tih molitava.
Ovaj link mi je zanimljiv. Mislim na sam početak, već zbog onih 365 dana*15 molitvi=5475, treba dodati jos 5,da bi bilo 5480.

https://rastimougospodinu.com/petnaest- ... igite-rug/


Nisam nikad množila :D
Koliko god.. što više-to bolje
(ima dana Zdrave kad ja cijeli dan molim samo Zdravo Marijo..po cijeli dan..ja neznam koliko to bude, bude puno..tako mi dođe..ne odaberem ja taj dan :) .. i onda na poslu.. gledam u čovjeka i u sebi Zdravo Marijo :) - to mi je baš super )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2024 10:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
marija-nada napisao:
marija-nada napisao:

Nisam nikad množila :D
Koliko god.. što više-to bolje
(ima dana ... kad ja cijeli dan molim samo Zdravo Marijo..po cijeli dan..ja neznam koliko to bude, bude puno..tako mi dođe..ne odaberem ja taj dan :) .. i onda na poslu.. gledam u čovjeka i u sebi Zdravo Marijo :) - to mi je baš super )

Pa naravno da je super! Ako bi još dodala: "Isuse, blagoslovi ovu osobu"! - triput "SUPER"!

Jedna je žena počela moliti Krunicu. Kod Zdravo Marijo, milosti puna - zastala je. Ne zna koliko je trajalo, ali sva je uronila u tu tajnu - MILOSTI PUNA!
Izjavila je da su joj se otvorile duhovne "oči", tek tada je počela shvaćati Marijinu veličinu u predanju Božje volje... zašto je baš Nju Bog izabrao. Mnogo tih "zašto"!
Imala je osobu koja ju je duhovno vodila, a kad je to ispričala, dobila je odgovor da TAKAV pristup molitvama općenito ima daleko većeg učinka (a ona više zasluga) nego da je cijelu Krunicu izmolila na uobičajen način - ispunjavajući donesenu odluku da će SVAKI dan moliti krunicu..

Ma, samo jedan uzdah, vapaj: "Isuse, Marijo, volim vas! Spasite duše" - vredniji je od Očenaša pri kojem "ne vidimo"(ne mislimo) ni Oca, ni svoje grijehe za koje molimo da nam oprosti.
Pa sad uzmimo Brigitine molitve(ma, nisu njene, Isusove su, njoj diktirane)! Zastanimo kod 12. molitve i "Daj da se vjerno spominjem Tvoje Muke..." - Zastanimo nad prethodno pročitanim. I eto nam "materijala" za cijeli dan (kao MILOSTI PUNA).

Naše je zlo pogrešna usmjerena slobodna volja, sloboda izbora. Što izabiremo? Važan nam je...npr. broj udaraca? Ili bi trebali (kao važnije) zastati kod "slike" kad je Isus bio sav rastrgan i crven od prolivene Predragocjene Krvi. (zbog nas, za nas...)!
Eto, TO je često i moj problem. Sporedno se nameće, bitno i važno promakne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr