www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 kol 2019 06:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Nije ti jasno,što mogu...pokušala sam ti objasniti:ima more primjera ljudi ogrezlih u grijehu,koji su dugo i dobro živjeli.Ne mogu uklopiti to razmišljanje:sagriješio si,razbolit ćeš se,umrijeti...malo naivno,sorry...
Baš se ja ne držim "strogo ko pijan plota materijalističkih aksima",đe me nađe?Daleko sam ja od toga.
Između ostalog,zanima me snaga duha,uma,placebo efekt i slično,pročitala sam neznam koliko knjiga i radova na tu temu...
Čovijek može izazvati i izliječiti mnogo toga,hodati kroz vatru neopečen,bušiti tijelo šipkama bez kapi krvi i posljedica itd,itd...
Čak i stigme spadaju u to,jer većina stigma je na šakama,koje ne mogu izdržati težinu tijela,pa se pretpostavlja da su se pojavile tamo gdje je stigmatičar zamišljao da su rane od čavala,jer je tako vidio na slici,što znači,snagom uma(najprostije rečeno)sam ih je "napravio"...No,druga tema...
Toliko je dobrih ljudi umrlo od raka,neshvatljivo da netko može reći da su dobili rak jer su griješnici...
A oni koji "ne padaju stalno u smrtni grijeh"trebali bi živjeti preko 100 godina?
Ali život nije takav,zar ne vidiš oko sebe?


Gledaj...i ja sam tebi pokušao objasniti ( i svima onima koji čitaju, nisi samo ti bitna)
I više puta sam ti rekao da bolest nije isključivo posljedica grijeha, nego da ima bolesti i koje nisu od toga!
Tako da ne želim ponavljati iste stvari i vrtiti se u krug, jer simply siječeš moje rečenice i misli na pola rečenice, izbacuješ iz konteksta isl., a ja nigdje nisam rekao da je bolest samo od ljudskih grijeha
Za nečiju konkretnu bolest ili smrt je od nas smrtnika nemoguće sa sigurnošću znati da li je ona posljedica činjenja grijeha ili nekog trećeg razloga, to samo Bog zna
Ali je ti pričam načelno , ne za ovog glumca koji je umro i od čega je krenula ova tema
Reći ću ti i ovo...prave stigme ne nastaju nečijom histerijom , snagom uma ili autosugestijom ( to su liječnici ateisti tvrdili i za padre pia iz pitralcene!), one prave stigme zbilja nastaju samo Božjim djelovanjem na tu osobu...nema autosugestije tu nimalo
Trenutna znanost nas u mnogim stvarima laže , pogotovo ako te tvrdnje imaju korelaciju sa antivjerom...npr. teorija evolucije i tvrdnje da je čovjek nastao postepenom evolucijom kroz milijarde godina je obična nedokazana teorija,a ne neki aksiom!
Onaj tko a priori beu ikakve kritike prihvaća sve što "znanost" tvrdi lako može prihvatiti i neke teze i teorije koje su u biti antikatoličke


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2019 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Da,da...ni u što ja ne vjerujem,sve propitkujem...nisu sve dogme od Boga,iako je u konačnici sve od Boga.Jer da jesu,pojavile bi se na mjestima gdje je zapravo zabijen čavao,na zapešću,a ne na ruci...
Tako nisam ni neki pobornik teorije evolucije,bar ne u prezentiranom obliku.No,Papa je rekao da je točna.I što sada?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2019 07:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Da,da...ni u što ja ne vjerujem,sve propitkujem...nisu sve dogme od Boga,iako je u konačnici sve od Boga.Jer da jesu,pojavile bi se na mjestima gdje je zapravo zabijen čavao,na zapešću,a ne na ruci...
Tako nisam ni neki pobornik teorije evolucije,bar ne u prezentiranom obliku.No,Papa je rekao da je točna.I što sada?


Ali nemoj sve propitivati...nauk KC je u nekim stvarima jako težak, a da ne govorimo o otajstvima vjere koje se ne mogu racionalno shvatiti ili dokazati nego samo vjerovati ( hostija i Isus u hostiji , opraštanje grijeha u ispovijedi itd)
TO SE NE SMIJE PREISPITIVATI...

Kažeš: nisu sve "dogme od Boga "...mislim da si napravila tipfeler, mislila si valjda na stigme?

Odakle tebi sigurnost da su se stigme baš zbile na zapešću??Pročitala si,negdje i uzela zdravo za gotovo da je to činjenica????Nevezano što neki možda i katolički izvori tvrde da je zapešće
evo pogledaj OVE SLIKE gdje svi najpoznatiji stigmatici imaju stigme...ne na zapešću kako ti tvrdiš!
Znači, ne valja nekada puno čitati, proučavati ili "tražiti greške" , nego jednostavno prihvatiti stvari kave jesu

https://www.google.com/search?q=isusove ... 4&dpr=1.25

https://www.google.com/search?q=isusove ... 4&dpr=1.25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2019 10:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Mislila sam na stigme,greška...Ne mogu ne propitkivati,Bog mi dao mozak...A stigme na ruci...ne mogu izdržati težinu tijela na tom mjestu,znanstveno navodno dokazano...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2019 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Mislila sam na stigme,greška...Ne mogu ne propitkivati,Bog mi dao mozak...A stigme na ruci...ne mogu izdržati težinu tijela na tom mjestu,znanstveno navodno dokazano...


primjetila si ( valjda?) da ti ja često kritiziram racionalizam i pretjeranu vjeru u znanost
Tako da u vezi stigmi na tom mjestu znanost nije sigurno ništa dokazala

Dovoljno je vjerovati da ako je Bog najpoznatijim stigmaticima dao stigme na ruci , da valjda Bog zna gdje su zbilja stigme bile, a ne neki "superpametni" znastvenici, racionalisti

Koliko mogu primjetiti previše vjeruješ u znanost...??znanosoti možeš vjerovati dosta što se tiče npr. tehnike, tenologije, ali njihov pošten ,realan odnos prema religiji, katoličanstvu je vrlo upitan
Ako te zbilja zanima vjera , a zanima te jer pišeš na vjerskom forumu, onda ti dajem dobronamjeran savjet da zaboraviš sve što znanost piše u vezi vjere...jer uglavnom ne piše baš dobro, puna je skepse i kritizerstva...ili da kažemo otvoreno, ne vjeruju u Boga

PS. Rimljani su imali čavle sa na kraju širom glavom...tako da ti ja znastveno dokazujem da je korištenjem čavala sa širom glavom Isus mogao visiti i imati rane na rukama kao npr. padre pio, tereza neuman itd...eto , koliko je znanost pametna u tim člancima gdje tvrdi da rane moraju biti na zapešću :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2019 13:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Portal katoličkih teologa VJERA I DJELA -(neznam prebaciti pa ću prepisati,lako nađeš ako hoćeš) -"Osim toga,možemo čvrsto pretpostaviti kako Isusu nisu probili čavlima dlanove,kako se to prikazuje na križevima,nego je vjerovatnije da su mu bila probijena zapešća ili pak nadlaktice.Naime,ukoliko bi se raspetima probili dlanovi,a potom ih se podiglo na uspravnu gredu,sigurno je da bi težina tijela rastrgala dlanove i osoba bi pala dolje" (naslov : Fiziopatologija Isusove smrti).
Neznam što više treba ovom dodati.Mislim da nema potrebe tražiti fiziopatologiju stigmi,tj.dokaze da ih osoba može sama izazvati,svjesno ili nesvjesno.Ne mislim da sve stigme spadaju u ovo,ali vjerujem da nisu sve nadnaravnog porijekla.
To ne možeš zvati "pretjeranom vjerom u znanost",samo malo racija.Inače,daleko sam ja od takvih,racionalista...Ali ne možeš negirati neke stvari...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2019 07:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Portal katoličkih teologa VJERA I DJELA -(neznam prebaciti pa ću prepisati,lako nađeš ako hoćeš) -"Osim toga,možemo čvrsto pretpostaviti kako Isusu nisu probili čavlima dlanove,kako se to prikazuje na križevima,nego je vjerovatnije da su mu bila probijena zapešća ili pak nadlaktice.Naime,ukoliko bi se raspetima probili dlanovi,a potom ih se podiglo na uspravnu gredu,sigurno je da bi težina tijela rastrgala dlanove i osoba bi pala dolje" (naslov : Fiziopatologija Isusove smrti).
Neznam što više treba ovom dodati.Mislim da nema potrebe tražiti fiziopatologiju stigmi,tj.dokaze da ih osoba može sama izazvati,svjesno ili nesvjesno.Ne mislim da sve stigme spadaju u ovo,ali vjerujem da nisu sve nadnaravnog porijekla.
To ne možeš zvati "pretjeranom vjerom u znanost",samo malo racija.Inače,daleko sam ja od takvih,racionalista...Ali ne možeš negirati neke stvari...


tO JE SAMO NJIHOVO MIŠLJENJE
Rekao sam ti već da znam da neki katol.izvori tako misle, tako da nisi mi ništa novo pokazala
Osim toga , tko su oni,koliko su oni tebi relevantniji od svih dosadašnjih vjerovanja cijele KC, i cijelog kršćanstva???
Tebi je znači važnije šta vjeruje taj portal ili taj kršćanski /katolički izvor kojeg oni citiraju nego što je vjerovalo cijelo kršćanstvo od 33. g do danas????

Je li tebi relevanatnije djelovanje Boga koji svojom silom izaziva stigme na dlanovima stigmatika , ili ti je važnije mišljenje racionalista i racionalističke struje unutar KC?????
Ako je Bog padre piu, terezi neuman itd stvorio stigme na dlanovima / a upravo tako nas kršćanstvo na raspelima uči da su te rane na Isusu bile baš tu!/ onda neznam zašto se hvataš raskolnika koji se uhvate tvrditi nešto drugo...zašto bi ja vjerovao alternativi, marginalcima itd ako me povijest Crkve dobro i točno uči kako je bilo u vezi rana Isusovih???

Osim toga , ili nisi vidjela ili si olako prešla preko moga objašnjenja da su rimljani koristili čavle sa širom glavom na kraju, tako da težina tijela raspetoga nije igrala ulogu!
Znači, ovo ti govorim načelno za vse , ne za stigme , nemoj čitati marginalna djela i mišljenja...vidiš da smo dubolo u new age vremenu i da filozofi , new ageri, nevjernici šire svakakve teorije, kritika kršćanstva, žele da nas zbune i da nam vjera se načme i da počinjemo sumnjati, postanemo agnostici ili ateisti
Koliko si pročitala kršćanskih knjiga o padre piU? ( ja sam 4-5 debelih knjiga, sve što se može naći u knjižnicama GZ ) , i u knjigama svjedoci, subraća, doktori svih svjetonazora točno opisuju gdje su rane bile i nitko ih ne negira u smislu da su rane trebale biti na zapešću , a ne na dlanovima...to su novije teorije koje lažu o činjenicama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2019 11:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Postoje fizikalni zakoni i lako je provjeriti mogu li pribijeni dlanovi izdržati težinu tijela.To nema nikakve veze sa veličinom i oblikom čavla,već sa strukturom dlana i težinom tijela.To nema veze sa alternativom i marginalcima,već čista fizika,fiziologija tijela i tako.Nisam radila pokus,da mogu reći sa sigurnošću,ali inače ne provjeravam prirodne zakone.Ako neću vjerovati katoličkim teolozima,onda kome ću?Uostalom,Crkva nije neki poklonik stigmi,uglavnom ih stavlja u sferu privatnih stvari,valjda ima razloga...Kršćanstvo nas na raspelima ništa ne uči,to su samo prikazi raznih umjetnika.Po tome bi Isus imao dugu plavu kosu,plave oči ili što sve ne,a vjerovatno nema puno veze sa realnošću.Nadam se da ovo doživljavaš kao konstruktivni razgovor uz malčicu moje tvrdoglavosti(popustim realnom argumentu),ne kao atak na tvoje mišljenje.
Ne mislim da je rješenje držati se nečega kao pijan plota,u strahu da će drugo mišljenje oslabiti našu vjeru,ili nas skrenuti s puta...Slaba je onda ta vjera.(Što se,istini za volju,može odnositi i na mene,jer stalno preispitujem,ali većina ljudi,pa i svetaca,imala je slične probleme).
Nisam pročitala nijednu knjigu o Piu,ali dosta članaka.Zato sam pročitala sve o Ivanu Pavlu,njega štujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2019 11:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Postoje fizikalni zakoni i lako je provjeriti mogu li pribijeni dlanovi izdržati težinu tijela.To nema nikakve veze sa veličinom i oblikom čavla,već sa strukturom dlana i težinom tijela.To nema veze sa alternativom i marginalcima,već čista fizika,fiziologija tijela i tako.Nisam radila pokus,da mogu reći sa sigurnošću,ali inače ne provjeravam prirodne zakone.Ako neću vjerovati katoličkim teolozima,onda kome ću?Uostalom,Crkva nije neki poklonik stigmi,uglavnom ih stavlja u sferu privatnih stvari,valjda ima razloga...Kršćanstvo nas na raspelima ništa ne uči,to su samo prikazi raznih umjetnika.Po tome bi Isus imao dugu plavu kosu,plave oči ili što sve ne,a vjerovatno nema puno veze sa realnošću.Nadam se da ovo doživljavaš kao konstruktivni razgovor uz malčicu moje tvrdoglavosti(popustim realnom argumentu),ne kao atak na tvoje mišljenje.
Ne mislim da je rješenje držati se nečega kao pijan plota,u strahu da će drugo mišljenje oslabiti našu vjeru,ili nas skrenuti s puta...Slaba je onda ta vjera.(Što se,istini za volju,može odnositi i na mene,jer stalno preispitujem,ali većina ljudi,pa i svetaca,imala je slične probleme).
Nisam pročitala nijednu knjigu o Piu,ali dosta članaka.Zato sam pročitala sve o Ivanu Pavlu,njega štujem.


pa to je fizika, i nju sam ti isto spominjao...ako je čavao sa dovoljno širokom glavom koja je i korištena onda tijelo neće pasti
ili Ti misliš da stari rimljani nisu znali napraviti čavao sa dosta širokom glavom koja će izdržati težinu gornjeg dijela tijela?a gradili velebne mostove, akvadukte, arene, vijadukte, fontane, bazene, bili najjača tehnološka , konstruktorska sila toga doba itd :a1163:
Odsim toga , već sam ti naveo najjači dokaz: sam Bog je svojim nadnaravnim stigmama koje je dao brojnim priznatim stigmaticima , jasno POKAZAO GDJE SU BILE ISUSOVE RANE!...jačeg dokaza od toga ne možeš imati! Bog zna gdje je Isus imao rane...zašto bi onda npr. padru piu ili t.neuman stavljao stigme na dlan,ako ih je isto tako mogao staviti na zapešće???? :roll:
Ili ti Boga samo tako jednostavno izbacuješ iz priče o stigmama, a kao relevantne stavljaš novovjeke "učene" filozofe koji nam kažu da su stigme bile na zapešću, jer oni to samo tako kažu? gdje su im fizikalni i matematički dokazi??

Pa naravno da ćeš vjerovati katoličkim teolozima...i to onoj velikoj većini koja vjeruje da je Isus bio razapet onako kako ga se od pamtivjeka pokazuje da je razapet, a ne nekim novotarijama koje stalno nešto izvrću i dovode u sumnju
Ovo po meni je konstruktivan razgovor, ali sa puno tvoje nepotrebne tvrdoglavosti...ne doživljavam to kao atak na svoje mišljenje,ali se nadam da ni ti to ne doživljavaš
Meni nije bitno uopće da li sam ja u pravu,ali mnoge novotarije bez ikakvih dokaza jednostavno ne mogu progutati...ti kažeš da popustiš realnokm argumentu...ok.
I pomalo mi ovo ide na živce, DETALJNO TI SVE POJAŠNJAVATI ...o ovome idem u detalje, samo radi toga da tebi i drugima koji čitaju pokažem da ne treba puno istraživati i sumnjati u ono što se vjeruje tisučljećima u KC!
Pogotovo ne u publikacijama koje idu kontra onoga što KC stoljećima naučava , koja su modernističko-liberalna, ili se jako približavaju new ageu
Što se tiče domaćih izdavača kojima ja najviše vjerujem u pravovjernost to je splitski Verbum , đakovački UPT ,KS...ovako na prvu što se sjećam

Ali , gdje ti je realan argument da rimljani 33. g. nisu imali čavle sa dovoljno širokom glavom koja će nositi tijelo na dlanu ( gdje je fizikalni dokaz, fizikalni izračun pritiska na sve širine glave čavla itd koji bi dokazivao da ni široka glava čavla od npr.4cm ne bi izdržala pritisak na dlan ruke) tih pametnajkovića koji tvrde da dlan nije nikako mogao izdržati težinu?Znači, ti si to jednostavno prihvatila također bez jakog , realnog dokaza njihovu tvrdnju da nijedan čavao iz toga doba ne može izdržati težinu gornjeg dijela tijela koje nose čak dva čavla na dva dlana ruke!???

Kažeš da štuješ sv. pavla, i ja ga štujem... ali štujem i padra pia koji je OFICIJELNI , formalni svetac KC...ne vidim što ga ne bih štovao, ili što ga ti ne bi štovala?? :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2019 16:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
pa to je fizika, i nju sam ti isto spominjao...ako je čavao sa dovoljno širokom glavom koja je i korištena onda tijelo neće pasti
ili Ti misliš da stari rimljani nisu znali napraviti čavao sa dosta širokom glavom koja će izdržati težinu gornjeg dijela tijela?a gradili velebne mostove, akvadukte, arene, vijadukte, fontane, bazene, bili najjača tehnološka , konstruktorska sila toga doba itd :a1163:
__________________________________________________________________________________________________________
QUOTE:::Hrki,nikako ne želiš razumijeti:Nije bitno koji je čavao,već dlan ne može izdržati težinu tijela,kako ti objasniti?Uostalom,evo ti:BITNO-NET : "Isus Krist-Realan izvještaj o muci"-lako proguglaš(kad već neznam stavljati linkove).U detalje opisan svaki aspekt Isusove muke,sa strane doktora.Rimljani su probijali zapešća,jasno objašnjeno.
____________________________________________________________________________________________________________




Odsim toga , već sam ti naveo najjači dokaz: sam Bog je svojim nadnaravnim stigmama koje je dao brojnim priznatim stigmaticima , jasno POKAZAO GDJE SU BILE ISUSOVE RANE!...jačeg dokaza od toga ne možeš imati! Bog zna gdje je Isus imao rane...zašto bi onda npr. padru piu ili t.neuman stavljao stigme na dlan,ako ih je isto tako mogao staviti na zapešće???? :roll:
_____________________________________________________________________________________
QUOTE:::Ne mislim da su stigme nastale,da bi Bog pokazao,gdje su bile Isusove rane...
_____________________________________________________________________________________

Ili ti Boga samo tako jednostavno izbacuješ iz priče o stigmama, a kao relevantne stavljaš novovjeke "učene" filozofe koji nam kažu da su stigme bile na zapešću, jer oni to samo tako kažu? gdje su im fizikalni i matematički dokazi??
__________________________________________________________________________________________________________

QUOTE:::Pročitaj članak u BITNO,ne govore filozofi,nego doktor medicine Alexander Metherell.
_____________________________________________________________________________________________________________

Pa naravno da ćeš vjerovati katoličkim teolozima...i to onoj velikoj većini koja vjeruje da je Isus bio razapet onako kako ga se od pamtivjeka pokazuje da je razapet, a ne nekim novotarijama koje stalno nešto izvrću i dovode u sumnju
______________________________________________________________________________________________________
QUOTE:::Upravo suprotno!Velika većina vjeruje da je bio razapet probijanjem zapešća,provjeri :grlim te:
______________________________________________________________________________________________________

Ovo po meni je konstruktivan razgovor, ali sa puno tvoje nepotrebne tvrdoglavosti...ne doživljavam to kao atak na svoje mišljenje,ali se nadam da ni ti to ne doživljavaš
Meni nije bitno uopće da li sam ja u pravu,ali mnoge novotarije bez ikakvih dokaza jednostavno ne mogu progutati...ti kažeš da popustiš realnokm argumentu...ok.
_________________________________________________________________________________________
QUOTE:::nije ni meni bitno tko je u pravu,nego želim znati istinu
_________________________________________________________________________________________
I pomalo mi ovo ide na živce, DETALJNO TI SVE POJAŠNJAVATI ...o ovome idem u detalje, samo radi toga da tebi i drugima koji čitaju pokažem da ne treba puno istraživati i sumnjati u ono što se vjeruje tisučljećima u KC!
Pogotovo ne u publikacijama koje idu kontra onoga što KC stoljećima naučava , koja su modernističko-liberalna, ili se jako približavaju new ageu
Što se tiče domaćih izdavača kojima ja najviše vjerujem u pravovjernost to je splitski Verbum , đakovački UPT ,KS...ovako na prvu što se sjećam

Ali , gdje ti je realan argument da rimljani 33. g. nisu imali čavle sa dovoljno širokom glavom koja će nositi tijelo na dlanu ( gdje je fizikalni dokaz, fizikalni izračun pritiska na sve širine glave čavla itd koji bi dokazivao da ni široka glava čavla od npr.4cm ne bi izdržala pritisak na dlan ruke) tih pametnajkovića koji tvrde da dlan nije nikako mogao izdržati težinu?Znači, ti si to jednostavno prihvatila također bez jakog , realnog dokaza njihovu tvrdnju da nijedan čavao iz toga doba ne može izdržati težinu gornjeg dijela tijela koje nose čak dva čavla na dva dlana ruke!???
_______________________________________________________________________________________________________
QUOTE:::Opet:nije stvar u čavlu,nego u dlanu.
_____________________________________________________________________________________________________________Kažeš da štuješ sv. pavla, i ja ga štujem... ali štujem i padra pia koji je OFICIJELNI , formalni svetac KC...ne vidim što ga ne bih štovao, ili što ga ti ne bi štovala?? :oops:

QUOTE:::I Ivan Pavao je formalni svetac KC!Kad kažem štujem,mislim da posvećujem jedan dan molitvi njemu i njegovu zagovoru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr