www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 kol 2019 12:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Malo sam proguglala pa nalazim,da su u DAVNA vremena ljudi mislili da grijeh izaziva bolest...Danas teolozi misle da grijeh može izazvati duhovnu bolest ili da je sam po sebi bolest.Mogu prihvatiti da neumjereno spolno općenje može dovesti do HPV virusa ili AIDSA,naravno,ukoliko se prakticira bez zaštite,iako je bitnije kako utječe na duhovni život.Ali i pretjerana revnost,npr.u postu,može isto dovesti do bolesti...
Ukoliko se ne slažem sa tvojim razmišljanjem,mogla bih dobiti etiketu "agnostika"?Pa,dobila sam raznorazne etikete ovdje,ne bi čovjek rekao,da sam na portalu vjernika,koji po defaultu ljube ljude i ne osuđuju a najmanje etiketiraju.
Tad ću ti reći,malo čitaj suvremene teologe umjesto neke iz prošlih stoljeća,Mislim,dobri su i oni,ali postoji opasnost da ostaneš u tom stoljeću.


A kako možeš to prihvatiti, a ne možeš da grijesi utječu na zdravlje i druge bolesti???? STVARNO NE RAZUMIJEM
Sumnjaš da Bog može urediti takav poredak i na tjelesnoj razini?? Nego, može damo na duhovnoj??
Pa duhovna je jača od tjelesne...ako ože uspotsviti dugovni poredak, odnos grijeha na duh. razini,još lakše može uspostaviti odnos grijeha na tjelesnoj razini
To što ti pričaš je čista emocionalnost...ti to osjećaš, pa je zato to tako? :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 kol 2019 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Malo sam proguglala pa nalazim,da su u DAVNA vremena ljudi mislili da grijeh izaziva bolest...Danas teolozi misle da grijeh može izazvati duhovnu bolest ili da je sam po sebi bolest.Mogu prihvatiti da neumjereno spolno općenje može dovesti do HPV virusa ili AIDSA,naravno,ukoliko se prakticira bez zaštite,iako je bitnije kako utječe na duhovni život.Ali i pretjerana revnost,npr.u postu,može isto dovesti do bolesti...
Ukoliko se ne slažem sa tvojim razmišljanjem,mogla bih dobiti etiketu "agnostika"?Pa,dobila sam raznorazne etikete ovdje,ne bi čovjek rekao,da sam na portalu vjernika,koji po defaultu ljube ljude i ne osuđuju a najmanje etiketiraju.
Tad ću ti reći,malo čitaj suvremene teologe umjesto neke iz prošlih stoljeća,Mislim,dobri su i oni,ali postoji opasnost da ostaneš u tom stoljeću.


A kako možeš to prihvatiti, a ne možeš da grijesi utječu na zdravlje i druge bolesti???? STVARNO NE RAZUMIJEM
Sumnjaš da Bog može urediti takav poredak i na tjelesnoj razini?? Nego, može damo na duhovnoj??
Pa duhovna je jača od tjelesne...ako ože uspotsviti dugovni poredak, odnos grijeha na duh. razini,još lakše može uspostaviti odnos grijeha na tjelesnoj razini
To što ti pričaš je čista emocionalnost...ti to osjećaš, pa je zato to tako? :a1163:


Hrvoje, hrki,hrki
prodje život ovoliki
Hrvoje, hrki, Krki
bre Hrkajlo, bre


https://youtu.be/yz7RI2cZUkk

Mihajlo, Miki, Miki
prodje zivot ovoliki
Mihajlo, Miki, Miki
bre Mihajlo, bre


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2019 07:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Malo sam proguglala pa nalazim,da su u DAVNA vremena ljudi mislili da grijeh izaziva bolest...Danas teolozi misle da grijeh može izazvati duhovnu bolest ili da je sam po sebi bolest.Mogu prihvatiti da neumjereno spolno općenje može dovesti do HPV virusa ili AIDSA,naravno,ukoliko se prakticira bez zaštite,iako je bitnije kako utječe na duhovni život.Ali i pretjerana revnost,npr.u postu,može isto dovesti do bolesti...
Ukoliko se ne slažem sa tvojim razmišljanjem,mogla bih dobiti etiketu "agnostika"?Pa,dobila sam raznorazne etikete ovdje,ne bi čovjek rekao,da sam na portalu vjernika,koji po defaultu ljube ljude i ne osuđuju a najmanje etiketiraju.
Tad ću ti reći,malo čitaj suvremene teologe umjesto neke iz prošlih stoljeća,Mislim,dobri su i oni,ali postoji opasnost da ostaneš u tom stoljeću.


A kako možeš to prihvatiti, a ne možeš da grijesi utječu na zdravlje i druge bolesti???? STVARNO NE RAZUMIJEM
Sumnjaš da Bog može urediti takav poredak i na tjelesnoj razini?? Nego, može damo na duhovnoj??
Pa duhovna je jača od tjelesne...ako ože uspotsviti dugovni poredak, odnos grijeha na duh. razini,još lakše može uspostaviti odnos grijeha na tjelesnoj razini
To što ti pričaš je čista emocionalnost...ti to osjećaš, pa je zato to tako? :a1163:


Hrvoje, hrki,hrki
prodje život ovoliki
Hrvoje, hrki, Krki
bre Hrkajlo, bre


https://youtu.be/yz7RI2cZUkk

Mihajlo, Miki, Miki
prodje zivot ovoliki
Mihajlo, Miki, Miki
bre Mihajlo, bre


Ne znam bre šta ovo ima da znači? :b101:
ihhaaaa...
Mihovile, arkanđele sveti Mihaele...ti što predvodiš anđele Božje i gledaš Boga svaki dan , brani nas od zloga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2019 07:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo : "Koga poziva na veću svetost,toga i većim bolima kuša"-sa mise neki dan...tako sveci boluju,većina ih umrla mladi.Dok griješnici,njima je dobro na ovom svijetu,no nije na onom...dakako,ništa nije pravilo...


Slažem se sa tvrdnjom iz svete mise...što se tiče svetaca i godina, neznam...padre pio umro sa 81 godinu, tereza avilska 67 g, majka Tereza 87 g, ivan bosco 73 g itd...ima ih koji su živjeli i manje od 50 godina...najčešće je bilo znakovitih 33 godine...

Sveci trpe je su žrtve prinosnice za tuđe grijehe...oni trpe i čine žrtvu za druge ljude...njihova žrtba je Božji dar
Ali isto tako , obični ljudi često trpe da se očiste od vlastitih grijeha...da se obrate, da postanu bolji ljudi i vjernici isl...nekima je bolest potrebna žrtva da se obrate , promijene život na bolje ili očiste od nagomilanih grijeha
Ili se ne slažeš i s ovim?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2019 10:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Strah me od pročišćavajuće bolesti.
Inače,od muža mi brat umirao je mučno i dugo od raka...ni čuti za obraćenje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2019 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Strah me od pročišćavajuće bolesti.
Inače,od muža mi brat umirao je mučno i dugo od raka...ni čuti za obraćenje...


Gledaj , drago mi je da si eksplicite rekla, tako da mi je lakše pisati o tome
Mnogim ljudima ( grešnicima) bolest dolazi kao posljedica grijeha...i kao način da kroz patnju duša prođe kroz čistilište na zemlji za svoje grijehe!
Zato, ako smo bolesni trebamo prihvatiti to stanje i patnju prinositi Bogu kao naknadu za svoje grijehe
Trebamo se kajati i patnju gledati kao pročišćenje od grijeha...
Ako se zbilja skrušimo,pokajemo, obratimo moguće je da će nam Bog pomoći da ozdravimo od bolesti...ako to ne učinimo, šanse za to su sigurno puno manje

Inače ,sada baš čitam knjigu :

BOL POSTAJE RADOST
PADRE PIO I NATUZZA EVOLI
Dva života , jedna poruka

Tu su padre pio i natuzza evoli ( mističarka i stigmata iz Italije) komparativno prikazani kao duše koje su desetljećima patile radi grijeha ljudi i za obraćenja , ozdravljenje drugih ljudi
Natuzza je slabije poznata kod nas,a žena je desetljećima trpila za druge i nije se nimalo tužila na svoju sudbinu
Mi se odmah tužimo čim smo bolesni i često Boga krivimo za svoju usud? :oops:

EDIT:
ipak ću napisati, mada kada se konkretno o nekome piše, uvijek postoji fama da će me netko osuditi da sudim ili "sudim druge"
ALi nemojmo biti stalno licemjeri ili šminkeri i sa vječnim strahom da nešto o b nekome kažemo
Tvoj šogor po meni nije dobro postupio...pogotovo ako si mu ti ili netko treći dobronamjerno savjetovali da se pokaje, obrati isl...da će to biti barem na spas njegove duše,ako ne tijela!
Po meni ( iz iskustva što sam čitao u brojnim knjigama svetaca, mistika isl.) kao šta sam već više puta rekao svima, bolest ima često veze sa grijehom, ali kroz nju nam Bog daje mnoge dobre stvari da se promjenimo nabolje ili da se žrtvujemo za spas svoje duše ili za svoje bližnje i u većim potrebama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2019 10:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ne mislim da je šogor bio neki veliki griješnik...dobio je rak želuca,uzrokovala ga je heliko bakterija.Mogli bi nadugačko tražiti još uzroka,otac mu je kao mlad operirao želudac,iako ne zbog raka...znao se srditi,ali u biti,bio je dobar i ljudi su ga voljeli.Za Boga nije htio čuti,žestoko je bio protiv vjere...takvi su mu i sinovi,face im je pun anti teoloških objava.Bolest ga nije pročistila niti je ikad pomišljao na nekakvo obraćenje.Ne vjerujem da mu je bila kazna za "grijehe".Jednostavno,odgojen je u takvoj klimi i bio je čvrstih uvjerenja o nepostojanju Boga,pokušavati ga obratiti,bio je totalno kontraefektivno,samo bi došlo do svađe.Inače,u mom je mjestu malo vjernika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2019 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ne mislim da je šogor bio neki veliki griješnik...dobio je rak želuca,uzrokovala ga je heliko bakterija.Mogli bi nadugačko tražiti još uzroka,otac mu je kao mlad operirao želudac,iako ne zbog raka...znao se srditi,ali u biti,bio je dobar i ljudi su ga voljeli.Za Boga nije htio čuti,žestoko je bio protiv vjere...takvi su mu i sinovi,face im je pun anti teoloških objava.Bolest ga nije pročistila niti je ikad pomišljao na nekakvo obraćenje.Ne vjerujem da mu je bila kazna za "grijehe".Jednostavno,odgojen je u takvoj klimi i bio je čvrstih uvjerenja o nepostojanju Boga,pokušavati ga obratiti,bio je totalno kontraefektivno,samo bi došlo do svađe.Inače,u mom je mjestu malo vjernika.


Uvijek zanemaruješ onaj inicijalni uzrok...kao što znanost u mnogim stvarijma vidi samo zadnji čin , zadnju etapu nekog procesa.
Jedan od uroka raka je zbilja hel.bac. , ali ona izazove rak kod 1 % ljudi...
Zašto rak dobije samo i baš taj 1% ljudi?...zašto je h.b kod Marka ili Janka uzrokovala rak, a kod 99 ljudi nije???
...pitanje opet za tebe:mogu li smrtni grijesi kod nekoga dovesti do toga da se razvije rak?Mogu ...jer je mala korelacija same prisutnosti hb u želucu i stvaranja raka!

A li h.b. + smrtni, teški grijesi mogu dovesti do raka...naravno, znanost koja oficijelno u svojim teorijama, paradigmama postojanje Boga / vraga / grijaga ne priznaje, ti neće govoriti o grijehu kao mogućem uzroku raka...jednostavno po difoltu je tako... grijeh/vrag i Bog su izvan svih jednadžbi :a1430:
Znastvenik koji bio to samo spomenuo bi odmah bio izopćen iz znan.zajednice i nitko se ne usudi ići javno u tom pravcu!!

Znanost ti npr. kaže svemir je nastao tzv. big bangom...to je svima poznata teza oficij. znanosti, jeli tako?
ali ti znanost ne kaže a tko je uzrokovao taj bigbang...kako je do njega došlo !...slučajno , stihijski ili je Bog to uzrokovao...
Vidiš znanost tu Boga ne ubacuje, a ti kao vkjernica ipak znaš ili vjeruješ da je Bog uzrokovao big bang ako ga je bilo, je li tako?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2019 10:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
.


Uvijek zanemaruješ onaj inicijalni uzrok...kao što znanost u mnogim stvarijma vidi samo zadnji čin , zadnju etapu nekog procesa.
Jedan od uroka raka je zbilja hel.bac. , ali ona izazove rak kod 1 % ljudi...
Zašto rak dobije samo i baš taj 1% ljudi?...zašto je h.b kod Marka ili Janka uzrokovala rak, a kod 99 ljudi nije???
...pitanje opet za tebe:mogu li smrtni grijesi kod nekoga dovesti do toga da se razvije rak?Mogu ...jer je mala korelacija same prisutnosti hb u želucu i stvaranja raka!

A li h.b. + smrtni, teški grijesi mogu dovesti do raka...naravno, znanost koja oficijelno u svojim teorijama, paradigmama postojanje Boga / vraga / grijaga ne priznaje, ti neće govoriti o grijehu kao mogućem uzroku raka...jednostavno po difoltu je tako... grijeh/vrag i Bog su izvan svih jednadžbi :a1430:
Znastvenik koji bio to samo spomenuo bi odmah bio izopćen iz znan.zajednice i nitko se ne usudi ići javno u tom pravcu!!

Znanost ti npr. kaže svemir je nastao tzv. big bangom...to je svima poznata teza oficij. znanosti, jeli tako?
ali ti znanost ne kaže a tko je uzrokovao taj bigbang...kako je do njega došlo !...slučajno , stihijski ili je Bog to uzrokovao...
Vidiš znanost tu Boga ne ubacuje, a ti kao vkjernica ipak znaš ili vjeruješ da je Bog uzrokovao big bang ako ga je bilo, je li tako?

Nisam uvjerena u Big bang teoriju,to je teorija...nisam u nijednu uvjerena...
Ne vjerujem u grijeh kao uzrok raka...slično i alternativa objašnjava,neke potisnute emocije i stres,ustvari i nauka se tu djelomično slaže...
Možda ima 0,001 %mogućnosti veze bolest-grijeh...možda...ali pomalo mi je naivno to povezivati.Naravno da znanstvenik neće o tome..
Mene je zaintrigiralo što je pokojni glumac,vjernik,bolest nazivao vragom i vjerovao da će ga pobijediti...Rijetko sam kad to čula,pa me zanimalo mišljenje vjernika.Evo,sad malo guglah i vrlo je diskutabilno,no direktno povezivanje je rijetko,mislim na teološke krugove...
Umiru mladi i stari,griješnici i oni manje griješni(a svi smo griješni).Umro je noćas Čedo Antolić,skoro 3 i po godine borio se sa bolešću...Veliki vjernik.I što sada.Povezivati sa grijesima?Ma,to je deplasirano...Naravno,poštujem tvoje mišljenje...Ako me nešto ponuka,i svoje mogu promijeniti... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2019 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
.


Uvijek zanemaruješ onaj inicijalni uzrok...kao što znanost u mnogim stvarijma vidi samo zadnji čin , zadnju etapu nekog procesa.
Jedan od uroka raka je zbilja hel.bac. , ali ona izazove rak kod 1 % ljudi...
Zašto rak dobije samo i baš taj 1% ljudi?...zašto je h.b kod Marka ili Janka uzrokovala rak, a kod 99 ljudi nije???
...pitanje opet za tebe:mogu li smrtni grijesi kod nekoga dovesti do toga da se razvije rak?Mogu ...jer je mala korelacija same prisutnosti hb u želucu i stvaranja raka!

A li h.b. + smrtni, teški grijesi mogu dovesti do raka...naravno, znanost koja oficijelno u svojim teorijama, paradigmama postojanje Boga / vraga / grijaga ne priznaje, ti neće govoriti o grijehu kao mogućem uzroku raka...jednostavno po difoltu je tako... grijeh/vrag i Bog su izvan svih jednadžbi :a1430:
Znastvenik koji bio to samo spomenuo bi odmah bio izopćen iz znan.zajednice i nitko se ne usudi ići javno u tom pravcu!!

Znanost ti npr. kaže svemir je nastao tzv. big bangom...to je svima poznata teza oficij. znanosti, jeli tako?
ali ti znanost ne kaže a tko je uzrokovao taj bigbang...kako je do njega došlo !...slučajno , stihijski ili je Bog to uzrokovao...
Vidiš znanost tu Boga ne ubacuje, a ti kao vkjernica ipak znaš ili vjeruješ da je Bog uzrokovao big bang ako ga je bilo, je li tako?

Nisam uvjerena u Big bang teoriju,to je teorija...nisam u nijednu uvjerena...
Ne vjerujem u grijeh kao uzrok raka...slično i alternativa objašnjava,neke potisnute emocije i stres,ustvari i nauka se tu djelomično slaže...
Možda ima 0,001 %mogućnosti veze bolest-grijeh...možda...ali pomalo mi je naivno to povezivati.Naravno da znanstvenik neće o tome..
Mene je zaintrigiralo što je pokojni glumac,vjernik,bolest nazivao vragom i vjerovao da će ga pobijediti...Rijetko sam kad to čula,pa me zanimalo mišljenje vjernika.Evo,sad malo guglah i vrlo je diskutabilno,no direktno povezivanje je rijetko,mislim na teološke krugove...
Umiru mladi i stari,griješnici i oni manje griješni(a svi smo griješni).Umro je noćas Čedo Antolić,skoro 3 i po godine borio se sa bolešću...Veliki vjernik.I što sada.Povezivati sa grijesima?Ma,to je deplasirano...Naravno,poštujem tvoje mišljenje...Ako me nešto ponuka,i svoje mogu promijeniti... :grlim te:


https://www.zdravobudi.hr/clanak/733/he ... -karcinoma

Nakon inficiranja 90-100% bolesnika razvit će gastritis (upalu želučane sluznice), 20% inficiranih razvit će ulkus (čir) na želucu ili dvanaesniku, a 1% bolesnika tijekom vremena razvit će rak želuca

eVO TO TI JE ONIH 1% koje sam ti ja spominjao, da ne misliš da sam bezveze bubnuo...evo,"sveznajuća znanost" to tvrdi ne ja :shock:
Ne znam zašto unosiš čedu a. kao neki dokaz???
Ja i ne tvrdim da je on umro radi grijeha ( mada nije isključeno jer ni ti ni ja ni nitko ne zna u čemu he ČA sve griješio i koliko često, je li tako?)
Ja ti samo tvrdim da grijeh može izazvati rak, a ne samo par uzroka koje navodi znanost
Evo citirati ću ti jednog prijatelja forumaša koj sam kaže: " I negativne emocije mogu dovesti do razlicitih bolesnih stanja,a mislim da se to prvenstveno dogadja jer takva psihicka stanja slabe imunoloski sustav koji je od presudne vaznosti za dobro zdravlje."

Reci mi je li smrtni grijeh : neumjerenost u jelu i piću?Je li?
A sama znaš koje sve bolesti može izazvati taj grijeh...šta ja više da ti pričam??
Ti se uhvatila raka ko da je to jedina bolest?!
Uglavnom , grijeh izaziva bolest, vjerovala ti ili ne? P i famozni rak koji tebe kopka
I ovo pišem ne radi tebe nego radi svih onih koji čitaju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr