www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 15:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2008 15:23
Postovi: 98
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
One of the most important moral distinctions for end-of-life decisions is that between what is morally obligatory and what is morally optional. What is morally obligatory we are bound to perform; what is morally optional we may include or omit at our own discretion. Moral theologians use the terms "ordinary" and "extraordinary" to make this distinction, in keeping with the words of Pope Pius XII: "Normally one is held to use only ordinary means—according to the circumstances of persons, places, times and culture—that is to say, means that do not involve any grave burden for oneself or another. A stricter obligation would be too burdensome for most people and would render the attainment of the higher, more important good too difficult. Life, health, all temporal activities are in fact subordinated to spiritual ends.


Does a person have the right to refuse treatments, or do we have to use every possible medicine and machine to keep him alive?

No matter how ill a patient is, we never have a right to put him to death. We have a duty to care for and preserve life. But to what length are we required to go to preserve life? No religion or government requires us to use every possible means to prolong life. The means have traditionally been classified as either ordinary or extraordinary.

Ordinary means include any treatment or procedure that provides some benefit to the patient without excessive burden or hardship. Ordinary means must always be used.

Extraordinary means are those that present an excessive burden. Extraordinary means are optional. "Discontinuing medical procedures that are burdensome, dangerous, extraordinary, or disproportionate to the expected outcome can be legitimate; it is the refusal of ‘over-zealous’ treatment" (CCC 2278).

The distinction here is not between "artificial" and "natural." Many artificial treatments are ordinary means in the moral sense, so long as they provide some benefit without excessive burden. Of course, whether a particular treatment is ordinary or extraordinary depends on the specific case, with all its medical details.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 16:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Djevojčica je odabrala smrt" može se protumačiti i drukčije, a ne kako novinari prenose...
"Djevojčica je odabrala prirodnu smrt"
Smrt se previše naglašava i stvara neki jaz, ko da je kraj svijeta...
Smrt je sastavni dio Života!
Nemojte se hvatati za pojedine riječi, jer mala nije u nikakvoj sekti promicatelja smrti, kao što nij nisam.
Mala možda samo želi živjeti, pa makar i umirući, ali prirodno!
Neću moralizirat.

Molim za nju, molite i vi koji se osijećate pozvanima na molitvu, a ne na raspravu o tome što je ispravno a što ne...
Bog zna zašto je tako kako jest, On će se proslavit!!!
Slava Mu i hvala zbog svega što čini :D
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 stu 2008 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
XXIII. MEĐUNARODNA KONFERENCIJA NA TEMU «PASTORAL U NJEZI BOLESNE DJECE»
Susret s bolesnom djecom je susret s boli koja nema dobi
Susret s bolesnom djecom je susret s boli koja nema dobi – ustvrdio je biskup José Redrado, tajnik Papinskoga vijeća za pastoralne djelatnike, govoreći na predstavljanju XXIII. međunarodne konferencije koja se do 15. studenoga održava u Vatikanu, na temu 'Pastoral u njezi bolesne djece'.
Tvrdeći kako nije lako biti pred bolesnom osobom, biskup je istaknuo kako je to još teže kada je riječ o bolesnom djetetu: To je misterij boli koja nema dobi. Zašto trpjeti na početku života? Zašto trpe i umiru nevina djeca? U tome se kontekstu pastoralna skrb mora usredotočiti na roditelje više nego li na djecu i koristiti usluge stručnjaka i socijalnih radnika. Prema biskupovu mišljenju, pastoralna služba mora odigrati važnu ulogu u odnosu dijete-roditelji, poglavito u odnosu dijete-majka, kako bi shvatila probleme, iskustva i potrebe, to jest uključiti se u životnu situaciju. Stoga se pastoralne pozornosti moraju usmjeriti na potporu kako bi se stvorilo povjerenje za otkrivanje brojnih životnih problema koji se javljaju u trenutcima boli – rekao je biskup Redrado.
Govoreći o tome kakav bi taj pastoral trebao biti, rekao je kako je obzirna, nenametljiva, organizirana i usklađena „neprestana nazočnost“ najbolji pastoral, koji će isticati glavne potreba hospitaliziranih osoba: u središtu mora biti bolesno dijete, njegovi roditelji i zdravstveno osoblje. Pastoralni djelatnik mora biti obazriv na ispravno postavljanje i imati prikladne i organizacijske kvalitete za službu u bolnici. Ti će kriteriji – primijetio je biskup Redrado – omogućiti postupnu nazočnost, dijalog, potporu, skramentalno i liturgijsko slavlje; rasvijetlit će naše riječi i osmisliti naše geste; osjetit ćemo zadovoljstvo sudjelujući u nadanjima, beznađima, bolima, tjeskobama i radostima poradi uspješnoga ozdravljenja; vidjet ćemo rađanje novih života, uskrslih iz boli i smrti. Djelatnik se ne smije prepustiti monotoniji, improviziranju i nesnalaženju – ustvrdio je Biskup.
Padre Felice Ruffini, dotajnik Papinskoga vijeća, istaknuo je da svećenik koji djeluje u dječjim bolnicama mora biti poput starijega brata, vjernoga prijatelja koji daje sigurnost i može izvući iz tame koja se natovarila la leđa bolesnoga djeteta. Krhkost maloga bolesnika zahtijeva uspostavljanje odnosa koji je djetetu prikladan kako bi moglo osjetiti da nije sâmo u teškoj osobnoj borbi sa životom. Odnos između bolesnoga djeteta i svećenika zahtijeva kristalnu vjerodostojnost i istinitost, bez trunke sjene, isto tako neophodno je sudjelovanje u drami roditelja i bližnje djetetove rodbine. Svećenik se ne treba ponašati kao čudotvorac nego kao tješitelj koji priopćava kako je Bog po Kristu i Njegovu duhu jedini izvor utjehe. Ovo je poslanje predivno iako nije bez zapreka, teških i dramatičnih trenutaka, ali ima i trenutaka velike duhovne radosti utvrđujući da i bolesna djeca mogu herojski svjedočiti kako u svome tijelu upotpunjuju ono što nedostaje Kristovoj patnji, u korist njegova tijela, to jest Crkve – zaključio je otac Felice. (kta/rv)

Mislim i sama...sta bi ja ucinila,kada bi bila na mjestu roditelja od Hannah

"Die Warteliste für Herzverpflanzungen ist lang"
Bei den Jones wuchsen die Zweifel. Hannah hat abgewogen. Ihre Krankheit habe sie zur Grüblerin gemacht, sagte sie. Irgendwann musste sie ihre Entscheidung treffen, "mehr oder weniger allein", wie der Vater dem TV-Sender SkyNews sagt. Da war sie noch zwölf Jahre alt. "Ich war zu oft in Krankenhäusern, ich habe nur schlechte Erinnerungen an sie, sie haben mich traumatisiert", sagt der Teenager. Natürlich gebe es die Chance, dass sie sich erholen werde, so Hannah im "Daily Telegraph", aber die Chance, dass es nicht so komme, sei genauso groß. Nun sei sie froh, einem anderen Menschen das Leben gerettet zu haben. "Denn die Warteliste für Herzverpflanzungen ist lang."


Tesko je ovdje govoriti sta je ispravno,a sta nije...Ovo je jedan posebni slucaj..Gdje je dosta toga ,iz bilo kojeg razloga krivo zavrsilo...?
Zasto je Hannah odlucila...zasto? Sigurno ne od dobra...
Ona je mozda osjetila nesto,mozda ima i predosjecaj...i zeli jednostavno da provede zadnje trenutke sretno i radosno u svojoj obitelji,koja joj je bas zbog bolesti ,cesto nedostojala...Hannah nije mala djevojcica, ona je ozbiljna i bolest ju je ucinila zrelom,mozda prije vremena...
To je strasna stvar,kada ti se dijete odlucuje da umre....Ne daj Boze nikome ,toga...Da li je Hanni na vrijeme sve pruzeno i ucinjeno,to je pitanje...Da li njeni roditelji zive vjersi zivot,i da li vjeruju u Boga...to je drugo pitanje?Ali gledajuci ljudski ,tko ima pravo...nekoga natjerati na nesta sto ne zeli...Hanni je bolnice i bolesti dosta,i dosta joj je svega..Ona ,nema snage vise da se bori s bolnicim i Lijecnickim osobljem...A zasto???
Ona zeli u miru Bozjem umrijeti..Koja mlada osoba bi se tako lako predala..Ali tolike godine provedene s "najjacim lijekovima za leukemiju"
Ucinile su svoje,doslo je i do nus pojava..


.Presadjivanjem srca...
Citat:
Nun sei sie froh, einem anderen Menschen das Leben gerettet zu haben. "Denn die Warteliste für Herzverpflanzungen ist lang."

"Ona je sretna da moze jednom drugom covjeku spasiti zivot,jer cekanje na Presadjivanje srca je dugacka"



Ja osobno ne znam odgovor na to..jedini sto je ispravno i sto znam..da je potrebno da PREDAJU SVE U RUKE BOZJE ,
JEDINO S MOLITVOM MOZE SE POMOCI...

ZATO MOLIMO SVI SKUPA ZA HANNAH...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2008 07:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
4. dan



“I Petar sidje s ladje te hodeci po vodi podje k Isusu. Ali kad spazi vjetar, poplaši se pocne tonuti te krikne: “Gospodine, spasi me!” Isus odmah pruži ruku i dohvati ga.” Matej 14,29


MEDITACIJA

Petar je prelazio preko vode sigurno sve do kljucnog momenta, dok nije dopustio sebi da ga zbuni stvarnost žestokog vjetra i talasa. Strah ga je nadvladao i on upire svoje oci na Isusa i pocinje da tone. Ne uradimo li i mi to ponekad? Dopustimo da se uplašimo talasa sekularizma koji nas pokušavaju ugroziti? Gubimo srce usred plime napadaja na Crkvu. I zaboravljamo, tako brzo, obecanja koja nam je Isus dao: “Ja sam pobijedio svijet.”

MOLITVA

Spasi me, o Bože, od svih strahova i briga koje hoce zamraciti moju viziju Tebe i odvesti nekud u stranu. Kada se vrijeme komeša, pomogni mi da moje oci držim jedino na Tebi. I kad su vremena opasna, drži me u Tvojim rukama.

SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

Spasi Isuse molimo Te i malu Hannah od njene teske bolesti leukemije i izljeci njeno srceko da jos dugo godina kuca samo za Tebe.Isuse Tebi je sve moguce ,stog Te od sveg srca molimo ,uslisi nase molitve..Hvala Isuse. Sveto Sece Isusovo budi nase spasenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2008 07:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
LITANIJE PRESVETOG SRCA ISUSOVA



Gospodine smiluj se!

Kriste smiluj se!

Gospodine smiluj se!

Kriste čuj nas!

Kriste usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se

Duše sveti, Bože, smiluj nam se

Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se



Srce Isusa, Sina Oca vječnoga, smiluj nam se

Srce Isusovo, u krilu Djevice majke od Duha Svetoga sazdano,

Srce Isusovo, s Riječju Božjom bitno sjedinjeno,

Srce Isusovo, veličanstva beskrajnoga,

Srce Isusovo, hrame Božji sveti,

Srce Isusovo, šatore Višnjega,

Srce Isusovo, kućo Božja i vrata nebeska,

Srce Isusovo, žarko ognjište ljubavi,

Srce Isusovo, pravde i ljubavi posudo,

Srce Isusovo, dobrote i ljubavi puno,

Srce Isusovo, svake hvale predostojno

Srce Isusovo, kralju i središte sviju srdaca,

Srce Isusovo, u kojem je sve blago mudrosti i znanja,

Srce Isusovo, u kojem prebiva sva punina božanstva,

Srce Isusovo, koje je Ocu vrlo omiljelo,

Srce Isusovo, od kojega punine svi mi primismo,

Srce Isusovo, željo bregova vječnih,

Srce Isusovo, strpljivo i mnogoga milosrđa,

Srce Isusovo, bogato za sve koji zazivaju Tebe,

Srce Isusovo, izvore života i svetosti,

Srce Isusovo, pomirište grijeha naših,

Srce Isusovo, nasićeno pogrdama,

Srce Isusovo, satrveno zbog opačina naših,

Srce Isusovo, do smrti poslušno,

Srce Isusovo, kopljem probodeno,

Srce Isusovo, izvore sve utjehe,

Srce Isusovo, živote i uskrsnuće naše,

Srce Isusovo, mire i pomirenje naše,

Srce Isusovo, žrtvo za grijehe,

Srce Isusovo, spasenje onima koji se u Te ufaju,

Srce Isusovo, ufanje onima koji u Tebi umiru,

Srce Isusovo, milino sviju svetih,



Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine!



Isuse krotka i ponizna srca,

Učini srce naše po Srcu svome!



Pomolimo se. Svemogući, vječni Bože, pogledaj na Srce preljubljenog Sina svojega i na hvale i zadovoljštine, koje u ime grešnika Tebi prikazuje, i njima, koji milosrđe Tvoje mole, Ti oproštenje udijeli umilostivljen, u ime istoga Sina svojega Isusa Krista, koji s Tobom živi i kraljuje u vijeke vjekova. Amen.
_________________
ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2008 08:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
5. dan



“Nakon toga odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu ucenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio ici. Evo šaljem vas kao janjce medju vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuce.” Luka 10,1.4


MEDITACIJA

Crkva nastavlja da donosi Radosnu Vijest udaljenim dijelovima kroz misionare. Oni su muškarci i žene koji su se velikodušno dali da šire svjetlo Evandjelja živeci Kristov život: vjerujuci, iako siromašni, ustrajno u teškocama i odbacenosti, radije da služe nego da budu služeni, adaptirajuci se na mnoge neimaštine i lokalne kulture onih naroda gdje služe.

MOLITVA

Bože, pomozi nam da te velike misionarske pothvate podrži upravo i naša molitva i nek se i mi tako velikodušno i vjerno do kraja damo za Tebe.

SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST… (ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

Sveto Srce Isusovo molimo Te ozdravi ovu djevojcicu Hannah i proslavi se kroz nase molitve koje Ti upucujemo da se dogodi cudo ozdravljenja na obracenje mnogim nevjernima :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 stu 2008 07:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
6. dan



“Isus upita: “Što hoceš da ti ucinim?” Slijepac mu rece: “Ucitelju moj, da progledam.” Isus ce mu: “Idi, vjera te tvoja spasila!” I on odmah progleda i uputi se za njim.” Marko 10,51


MEDITACIJA

I tako je slijepac progledao i pogled mu se zaustavio na Isusu. Njegovo je traganje završeno, niceg više ne treba, vidio je Isusa i našao novi smisao svog života. Nek i mi, poput ovog slijepca, prionemo na Isusa i najprije tražimo Kraljevstvo Božje, a sve ostalo bit ce nam vec pridodano. Takodjer, u konfuziji života, jako je teško ponekad vidjeti put i što je važno, a što nevažno. Razluciti što je dobro i što je zlo. I nama je potreban taj dar vida, kako bismo vidjeli stvari u pravom svjetlu.

MOLITVA

Pozvani smo vidjeti Krista u našem bližnjem i siromasima. Bože, pomozi nam da ostanemo vjerni ovom pozivu.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST… (ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

Isuse i ja gledam Tebe u ovoj bolesnoj djevojcici koju ne poznajem,ali znam Isuse da ju Ti poznajes i da ces ju ozdraviti po nasim molitvama.Ti Isuse izlij obilje blagoslova na malu Hannah i njenu obitelj.Ti znas da si im sada najpotrebniji.Hvala Ti Isuse.

Litanije Srcu Isusovom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 stu 2008 08:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
7. dan



“Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vjecni, i ja cu ga uskrisiti u posljednji dan.” Ivan 6,54-56


MEDITACIJA

Sakrament euharistije daje nam hranu za ovo putovanje našeg života i vodi nas bliže Bogu da mognemo biti u Srcu Isusa Krista. Ono nam daje milost DA VIDIMO ISUSA I LJUDE ONAKO KAKO IH JE ISUS VIDIO. Ono transformiše naše vizije i vrijednosti da idemo dalje i mijenjamo svijet oko nas, donoseci mir onima koji su skrhani nasiljem, ozdravljenje onima koji ga trebaju, pravdu slomljenima od nepravde, nadu onima u ocaju.

MOLITVA

Bože, daj da moja molitva prijedje u djela, moja vjera u donošenje pravde drugima, ljubav u služenje drugih.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST… (ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

Vjerujem Isuse da samo Ti donosis pravdu i mir,radost ocajnima i bolesnima,samo Ti ozdravljas Isuse jer Tvoja moc je nad mocima svih.Molim Te Srce Isusovo puno Milosti ozdravi i ovu Tvoju malu Hannah od Leukemije i njeno malo srce da kuca jos dugo godina na Tvoju slavu.Ljubim Te Isuse u Ime svih ljudi u ime sve djece koja boluju i cekaju da ih ozdravis.Hvala Ti Isuse,vjerujem u Tebe i vjerujem u ozdravljenje male Hannah.Amen.

Litanije Srcu Isusovom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2008 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
8. dan



“A neka žena koja je vec dvanaest godina bolovala od krvarenja, sve svoje imanje potrošila je na lijecnike i nitko je nije mogao izlijeciti, pridje odostrag Isusu i dotakne se skuta njegove haljine i u mah joj se zaustavi krvarenje.” Luka 8,43


MEDITACIJA

Jeste, zbilja nije lako da izbjegnemo obeshrabrenost ponekad. Trudimo se da nam duh ostane veseo, ali nas brige i bolest povuku nadalje i zasjene naše radosti za mnoge godine. Ili, upinjemo se da nešto postignemo, a ono, nema znaka napretka. Zato, mogla bi se ova evandjeoska prica odnositi i na nas. Isus je uvijek suosjecao i ovu je ženu uvjerio da njeni napori nisu uzalud, da ce joj odgovoriti. I naše molitve, zato, upucene Njemu, nece ostati bez odgovora.

MOLITVA

Bože, Ti si rekao nek tražimo i Ti ceš dati! Pomozi nam, Bože, da Ti vjerujemo i ne izgubimo srce i nadu dok cekamo Tvoju milost.

SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST… (ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

Srce Isusovo koje si tolike uvrede primilo i koje si probodeno bilo uslisi nase molitve za ovu djevojcicu Hannah i ozdravi njenu krv i njeno malo srce , a nama svima sve grijehe oprosti i uslisi nase molitve-molimo Te.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2008 21:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ispunila joj se zivotna zelja. Uskoro ce u Disneyland. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr