www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 22:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 pro 2008 19:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
"Nova godina nosi nas ususret novom životu, novim doživljajima,
kušnjama , trpljenjima, bolima ali i sigurnim izlascima iz svega
bolnoga u uvijek zdravo, čestito i vječno.
Poput dobrog prijatelja Nova godina dolazi ti šapnuti da ne dopustiš
da ti dani prolaze prazni. Ona bi ti htjela reći kako ideš ususret vremenu koje neće nikad proći,
a to je vječni život.
Vrijeme nije neki usud, sudbina koja nas okiva ledenim hodom prema smrti,
nego topla ruka koja nas želi voditi u život u kojemu nas čekaju prijatelji,
za koje se ovdje neprestano spremamo i gdje ćemo doživjeti ispunjenje svega onoga
čemu smo se ovdje uzalud nadali.
Nova godina će ti šapnuti da je vrijeme u Božjoj ruci.
.....
Zakorači hrabro u Novu godinu.
Ne dopusti da tebe vrijeme gazi, nego ispunjaj vrijeme svojim darovima,
te ga oslobađaj od ropstva i straha,
a sebe ispunjaj slobodom i budućnošću."

Iz knjige Oaze života - T. Ivančić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 pro 2008 19:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrijeme nije neki usud, sudbina koja nas okiva ledenim hodom prema smrti,
nego topla ruka koja nas želi voditi u život u kojemu nas čekaju prijatelji,
za koje se ovdje neprestano spremamo i gdje ćemo doživjeti ispunjenje svega onoga
čemu smo se ovdje uzalud nadali.

:b206: smajlic1 smajlic17


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 sij 2009 22:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boze, samo da mi je zdravlja..
i vjere i niceg drugog mi ne treba...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2009 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospodine Isuse !

Ti nas Isuse sve poznajes,Ti znas kako cesto puta smo slabi i ne mozemo se oduprjeti nasim slabostima i nismo u stanju odmah oprostiti nasem bratu ili sestrici na nekoj uvredi..Razliciti smo i sa raznih krajeva ove ljepe nase domovine...Razlicitih smo misljenja,ali Ti nas sve razumijes i sve nas jednako volis...Daj i nama svima Isuse snagu da budemo ove godine bolji,da bude vise sloge i razumjevanja medu nama, da vise jedni za druge molimo,da vise i bolje jedni drugima pomazemo ne samo rijecju vec i djelom...Trebamo Te Isuse da bdijes nad svima nama i kad jedno od nas skrene krivim putem ,Ti ga Isuse ponovno povrati jer ono sto Ti mozes-mi nemozemo.Mnogi medu nama su jos sa ranama u srcu od djetinstva,neki radi propalog braka,neki radi osjecaja odbacenosti,neki sto nemaju djece,neki sto su bolesni sami ili netko iz obitelji...Ti Isuse svakoga od nas osobno poznajes,stog Te sada molim izljeci te rane nasih srdaca i nasih dusa,izljeci sve jednog po jednog i uslisi nase vapaje i nase molitve koje Ti iz dana u dan upucujemo...Ne oglusi se Isuse na nas,ne ostavljaj nas sirocad ,jer obecao si "Gdje su dvojica ili troje u Moje Ime"tu sam i ja s njima...Zato Isuse ja vjerujem da si uvijek s nama,jer uslisane su vec mnoge nase molitve i mnoga su se ozdravljenja po nasim molitvama dogodila..Ipak Isuse i sada Ti predajem sve nas i molim Te -cuvaj nas i vodi i dalje bdij nad nama jer trebamo Te...Hvala Ti Isuse.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 08:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi i voljeni Isuse !

Sada Te isto molim za sve nas da nas ujedinis u ljubavi i miru.

Vrati nam one koji su nas napustili iz bilo kojih razloga i otisli.

Daj nam snage da sebe sami shvatimo i prihvatimo a potom i

promjenimo kako bi se i drugi po nama mjenjali.Ojacaj nas u ove

dane Korizme da shvatimo svoje pogreske i prihvatimo svaku osobu

bas onakovu kakova ona jeste sa svim manama i vrlinama.

Daj da pronademo putem vjere u molitvi sve nase slabosti i da

mozemo uvijek i slobodno reci NE onome sto nije od Tebe.

Ti nas Gospodine sve jednako ljubis,daj da i mi tako ljubimo

jedni druge,kako bi ovaj nas Forum opet zablistao duhovnim sjajem.

Mi to mozemo i mi to hocemo Gospodine sa Tvojim blagoslovom.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2009 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 14:35
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
gospodine tebi je sve moguce to znam , daj da se tvoje ime proslavi u nasoj figi..... isuse ozdravi je i daj joj jos puno snage hvala i slava ti moj isuse jel si vjeran bog i osjecas sa nama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2009 07:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA ZA BOŽJE MILOSRĐE

Jahve! Jahve! Bog milosrdan i milostiv, spor na srdžbu, bogat ljubavlju i vjernošću, iskazuje milost tisućama, podnosi opačinu, grijeh i prijestup, ali krivca nekažnjena ne ostavlja nego kažnjava opačinu otaca na djeci - čak na unučadi do trećeg i četvrtog koljena.
(Izl 34,6-7)
Uzrok nekih teškoća i problema mogu biti zloća i grešni životi predaka iz naših obitelji; njihovi neokajani grijesi, nevraćeni dugovi, pobačaj, ubojstvo, nanošenje nevolja udovicama i siročadi, vračanje, čaranje, idolopoklonstvo i slično. Ti grijesi viču za Božjom osvetom. Zato moramo moliti Gospodina za milost i opraštanje. Ako su ostali neki dugovi, moraju biti podmireni. Gdje postoji mržnja i neopraštanje, potrebno je pomirenje.


Ne, nije ruka Jahvina prekratka da spasi, niti mu je uho otvrdlo da ne bi čuo, nego su opačine vaše jaz otvorile između vas i Boga vašega. Vaši su grijesi lice njegovo zastrli i on vas više ne sluša. (Iz 59,1-2)

Sljedeću molitvu, ako je moguće, izmoli pred križem ili Presvetim Oltarskim Sakramentom:

Molitva

Milosrdni Isuse, smiluj se meni grešniku. Žarko Te molim da mi oprostiš sve grijehe i opačine koje su počinili moji roditelji, djedovi, rođaci, prijatelji i poglavari. Operi me od grijeha i krivnje svojom dragocjenom Krvlju koju si za me prolio na križu. Ne otjeraj me u srdžbi iz Tvoje prisutnosti. Smiluj mi se Gospodine kao što si se smilovao dobrom razbojniku i ženi javnoj grešnici. Učini me svojim djetetom. Prekrij me svojom dragocjenom Krvlju i sakrij me u svoje rane. Budi moja snaga i zaštita. Vodi me sigurnim putem spasenja. Potpuno se predajem Tvojoj volji Gospodine. Spreman sam ići kamo god me pozoveš; činiti što god želiš da učinim. Pošalji svoga Svetoga Duha i osnaži me Gospodine, moj Bože. Slavim Te Isuse, zahvaljujem Ti Isuse! (Ponovi molitvu više puta i pjevaj pjesme pokajanja.)

Pročitaj iz Svetog pisma:

Iv 19,17-37
Rim 5,1-12
Ps 106


MOLITVA ZA NUTARNJE OZDRAVLJENJE

...odložiti vam je prijašnje ponašanje, staroga čovjeka, koga varave požude vode u propast, a obnavljati se duhom svoje pameti i obući u novoga čovjeka, po Bogu stvorena u pravednosti i svetosti istine. (Ef 4,22-24)

Svaki vjernik unutar sebe kuša i duhovni život i život po tijelu. Kršćanin mora usmrtiti djela tijela (v. Rim 8,13) i živjeti svoj život po Duhu Svetome. 'Tijelo' znači sva zla maštanja i sjećanja, boli, rane, negativni osjećaji, razočaranja, frustracije, osjećaji krivnje, odbačenosti, zatim naslijeđene grešne navike, stečene zle navike, povođenje za krivim primjerima itd. Kad se takva djela provlače kroz naš život, ne možemo živjeti po Duhu. Tada je potrebno oslobođenje i unutarnje ozdravljenje.
Dakle, je li tko u Kristu, nov je stvor. Staro uminu, novo, gle nasta! (2 Kor 5,17)


Što trebaš učiniti?

- Prikaži Gospodinu 'staroga' sebe sa svim svojim problemima. Provedi neko vrijeme u molitvi i dobro ćeš vidjeti sve svoje nedostatke.
- Vjeruj da je Isus sve tvoje grijehe u svom tijelu uznio na križ (v. 1 Pt 2,24).
- Pozovi Isusa u svoj život i zamoli ga da prođe i ozdravi tvoj život od začeća sve do sada.
- Dok moliš, vjeruj da te Gospodin dotiče i ozdravlja (v. 1 Iv 5,14-15) i slavi ga za prekrasno iskustvo nutarnjeg ozdravljenja.


Moli ovako:

Isuse, molim Te da uđeš u moje srce, da dotakneš sva moja životna iskustva koja trebaju ozdravljenja. Ti me poznaješ bolje od mene samoga. Izlij zato svoju ljubav u svaki djelić moga srca. Gdje god otkriješ ranjeno dijete, dotakni ga, utješi i oslobodi ga.
Pođi sa mnom kroz moj život od trenutka moga začeća. Očisti me i oslobodi od svih negativnih utjecaja koji mogu doći iz toga vremena. Blagoslovi me kao malo dijete u majčinoj utrobi odagnaj sve zapreke koje su možda postojale u vrijeme kad me majka nosila.
Usadi u mene duboku želju da budem nanovo rođen i iscijeli svaku fizičku ili emocionalnu traumu koja mi je mogla naškoditi za vrijeme rađanja. Hvala Ti Gospodine što si bio sa mnom i prihvatio me u svoje ruke u času moga rođenja, što si Ti želio moj život na ovoj zemlji i već mi onda govorio da me nikada nećeš ostaviti ni zapustiti.
Isuse, molim Te osvijetli cijelo moje djetinjstvo svojim svjetlom i dotakni sva ona sjećanja koja priječe da budem potpuno slobodan. Ako sam trebao više majčine ljubavi, pošalji svoju majku, Mariju, da nadoknadi sve što nedostaje. Zamoli je da me drži, čuva, poljubi, da mi priča priče i ispuni sve praznine koje samo majčina ljubav svojom toplinom može dati.
Gospodine, možda je dijete u meni bilo lišeno prave očinske ljubavi. Oslobodi me tako da mogu reći ABBA, Oče, svakim dijelom svoga bića. Ako mi je trebalo više očinske ljubavi, sigurnosti i spoznaje da sam voljeno i željeno dijete, molim Te čvrsto me zagrli. Dopusti mi da osjetim sigurnost u Tvojim snažnim rukama. Obnovi moje povjerenje i hrabrost da se uzmognem suočiti sa svim kušnjama ovoga svijeta, znajući da će me Očevo okrilje uvijek čuvati od pada.
Prođi kroz moj život, Gospodine, i utješi me u svakom onom trenutku kada ljudi prema meni nisu bili ljubazni. Ozdravi rane od onih susreta i osoba koje su unijele strah u moje biće, ili možda učinile da se povučem u sebe i sagradim barijere prema drugim ljudima. U trenucima kad sam se osjećao usamljen, ostavljen i odbačen od ljudi, podigni me svojom ljubavlju i daruj mi sigurnost i osjećaj vrijednosti. Ljudi su me odbacili, govoreći ružne riječi u vrijeme dok sam bio nevino dijete. Osjećao sam se tužno i napušteno. Dođi Gospodine i ozdravi me.
Prikazujem Ti svoje nagone i grešne navike, svu moju pokvarenu i zlu narav i molim Te da me očistiš i opereš, o Gospodine Isuse, predajem Ti cijeloga sebe, svoje tijelo, razum i duh, i zahvaljujem Ti što me obnavljaš. Hvala Ti, Gospodine.
Ako si u prilici, bilo bi dobro otići na duhovnu obnovu koja uključuje molitve za nutarnje ozdravljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2009 19:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Jutros sam se probudi rano i uletio ravno u novi dan;
Toliko me posla čekalo da molitvu propustio sam.

Odasvud me okružiše teškoće, i teža bijaše svaka nova stvar.
"Zašto mi Bog ne pomaže?" - pitah se.
Odgovorio mi je: "Da si me zamolio bar."

Htjedoh vidjeti svu radost i ljepotu, ali dan je izgubio čar.
Upitah se: "Zašto mi ih Bog ne pokaže?"
On reče: "Ali da si zatražio bar."

Pokušah doći u Božju blizinu, Svaki sam ključ iskušao.
A Bog me blago i s ljubavlju ukorio: "Ali, prijatelju moj nisi pokucao."

Jutros am se probudio rano i zastao prije ulaska u novi dan;
Toliko me posla čekalo da VREMENA ZA MOLITVU NAĆI...
morao sam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2009 13:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 ožu 2008 13:13
Postovi: 58
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čin predanja obitelji Bozjem milosrđu


Oci nase obitelji uprte su u Tebe,u sliku Tvojeg neizmjernog milosrđa,
u rijeci koje duboko diraju nase srce:
"Isuse,ja se uzdam u Tebe!"
vjerujemo da si nas zahvaljujuci neizmjernom milosđu i sakramentu zenidbe snazno povezao u obiteljsko zajednistvo i da nas neprestano darujes svojim milostima.Uzdamo se da nas nikad nećeš
ostaviti bez svoje pomoči i da ces nas neprestano snažiti svojim milosrđem.
Obečajemo Ti,Milosrdni Isuse,dacemo jedni prema drugima biti milosrdni:
ja,muz i otac obitelji prema svojoj zeni i djeci;
ja,supruga i majka prema svome muzu i djeci;
mi djeca jedni prema drugima i prema svojim roditeljima.
Bit cemo milosrdni prema svima koji ce se naci u nasoj kući i koje cemo susretati izvan nje.
Hvala Ti sto nas darujes Svojim milosrđem,osobito u sakramentu pokore i Euharistije,
i obecajemo redovito crpsti Tvoju snagu skrivenu u njima.
Svakog cemo dana,osobito u satu Tvoga milosrđa,moliti Krunicu Božjeg milosrđa
na nakanu za obracenje grešnika,za žive i umrle.
Uzdamo se u Te Isuse,da ces nas blagosloviti svojim milosrđem
te da ce naše obitelji biti poput nazaretske,i da ces u njoj,o Isuse,pronaci srca koja Te ljube.
Milosrdni Isuse,uzdamo se u Tebe!
Majko Milosrđa,zagovaraj nas!!
Sveti Josipe,bdij nad nama!

Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2009 18:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
''Ljubav je zaista neslomljiva.''


Prijatelji su strpljivi i blagi, nisu zavidni ni hvalisavi, nisu oholi ni grubi. Prijatelji ne ustraju na tome da sve bude po njihovom, nisu razdrazljivi ni kivni, ne raduju se zlu, nego se raduju dobru. Prijateljstvo podnosi sve, vjeruje svemu, nada se svemu i izdrzava sve. Prijateljstvo nema kraja.
- A koliko se mogu sjetit, to je kao Pavlov hvalospjev ljubavi. Ili krace: Prijateljstvo je zaista neslomljivo!
''Ljubav je zaista neslomljiva.''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr