www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 02:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 ruj 2011 12:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 12:04
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
samo vrijeme lijeci sve rane... gotovo nista u nasem zivotu ne funkcionira preko metode "klik"... sad cu kliknut i bit cu ok...

ostaje nam samo:

1. strpljivost
2. ustrajnost
3. strpljivost
4. ustrajnost
...



Hvala ti iz sveg srca na podrsci i molitvi... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2011 20:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 ruj 2011 15:08
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Katarina,neka ti Bog otvori oči duše da pravo i ponizno odlučuješ.
Strpljenje je ključ svega,možda ćete i biti zajedno,ali možda Bog želi opet vas spojiti na neki drukčiji način... :wink:

Svako jutro predaj sve svoje želje Isusu,sve svoje pute kojima ćeš se nalaziti i ljude koje ćeš susretati i neka ti Gospod bude milostiv! :grlim te:

U sveto ime Isusovo pečatim tebe,
svu tvoju duhovnu,duševnu i tjelesnu djelatnost,
napose sve izvore prihoda,predragocjenom Krvlju Isusa Krista!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2011 07:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 09:38
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mary Lou hvala Ti :grlim te: :a1250: Prelijepe riječi...


Bože, daj mi mirnoću da podnosim stvari koje nemogu promijeniti.
Daj mi hrabrosti da promijenim stvari koje mogu promijeniti.
Daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2011 10:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 ruj 2011 15:08
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo naprijed draga,ne boj se i ne budi tužna,Isus zna najbolje kad će i kako će...

Veliki pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2011 11:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 12:04
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Drage prijateljice u Kristu.... :D

..u vašim rečenicama prepoznajem nekadašnju sebe..kad sam imala 22 godine i kad sam prvi put prekinula s voljenim dečkom...i kad sam jednako tako grčevito molila da se taj dečko vrati...
Ooo, svi moji prijatelji koji me otad znaju, kažu mi: To nije bilo tugovanje, to je bilo ŽALOVANJE!!!! :D :D :D
Nisam ustajala 2 tjedna iz kreveta, nisam jela, izgubila 7 kg, plakala kao kišna godina (ma kišnih 5 godina, a ne jedna!!))) :D :D .....
I danas se sjećam kako sam Isusu napisala pismo na 5 velikih stranica :grlim te: ...pismo u kojem Ga molim neka On meni vrati dečka, a ja ću zauzvrat tog dečka približiti Njemu....ooo, kako sam gorljivo to željela....gotovo luđački...
Znam da sam samo ponavljala ono: Ako dijete oca zamoli ribu, pa neće mu otac dati štipavca.... i molila sam Oca da mi vrati bivšeg dečka...
Kad su me prijateljice uspjele odvući na tulume, ja sam svim dečkima koji su mi prilazili samo pričala o bivšemu....ha ha ha... sjedila sam tužno u kutu i samo pričala o njemu...na kraju su svi bili tužni skupa sa mnom kad su vidjeli kako venem za njim i puno njih je predložilo da će otići po njega, da će ga dovesti i tako nešto slično..mladost-ludost... :roll: :D

5 mjeseci nakon prekida radila sam predivan posao na mjestu iz snova...iako se još nisam oporavila i bila kao neka sjena...a ne ona prava ja... i zaljubio se u mene prekrasan muškarac.....nisam mogla povjerovati da netko takav postoji... draža mi je bila tuga i bol za bivšim... :shock: ...nikako ga preboljeti.... nikako me nitko drugi nije mogao ničime zaokupiti...
No ovaj je novi čovjek bio toliko divan da sam ipak bila začuđena i znam da sam rekla: Bože, ako je ovaj čovjek za mene, neka bude!!! Pa tko bi rekao da postoji takav čovjek??
I tako sam ipak bila oduševljena njime....i vjerojatno bih se jako zaljubila da....


...se nakon mjesec dana nije vratio u moj život moj bivši...s pričom da je tek u ovih 6 mj. razdvojenosti shvatio koliko me voli....pronašao me na tom rajskom otoku gdje sam bila...
Znala sam da je iskren...i brzo sam zaboravila ovu novu simpatiju (a i živo je jako daleko, u drugoj zemlji) i vratila se bivšem dečku...
Proveli smo tad lijepih 6 godina u vezi...ali se nažalost onda moje srce ohladilo....prekinuli smo... Kojeg li preokreta...nakon svih godina...kad sam tako jako molila za našu ljubav...na kraju sam ja osjetila da nema u meni dovoljno ljubavi... :cry: :cry:

Prekinuli smo....

Ali i danas je on najbolji čovjek kojeg znam. Prošlo je više od 10 godina od našeg zaljubljivanja. Oboje smo sazreli. Živimo u različitim gradovima. Oboje smo slobodni. On i danas misli da smo jedno za drugo, a ja još nisam sigurna. Njemu nisam ostavila nikakvu nadu jer mu želim ženu koja će ga voljeti milijun posto, a ne samo sto...mojih milijun posto se ipak malo ohladilo...a on zaslužuje najviše i najbolje.

Uglavnom, bit ovog mog piskaranja je da su ti dobro rekli naši članovi: MOLITE ZA BOŽJU VOLJU!

SAMO ZA TO!!!

Nemojte nikad grčevito tražiti od Boga da vam nekoga vrati, da vas netko zavoli, da vas netko voli.... pokušajte da vam postane potpuno nevažno hoće li se taj čovjek vratiti ili ne...

Meni se vratio...pa evo kako je ispalo....
Često sam kasnije pomislila na onog čovjeka kojega sam upoznala u vrijeme kad sam bila u prekidu...onoga kojega sam odmah otpisala čim se bivši vratio... Mislim da bih danas, s ovom zrelošću, odabrala tog drugog čovjeka, ma koliko je moj bivši dečko najbolji čovjek kojega znam. Taj je drugi bio stariji 10 godina, zreliji...tek danas mi je jasan, tek danas bih ga mogla razumjeti i biti dio njegovog svijeta, ali je prekasno.

Uvijek molimo samo za volju Božju jer često mi sami zaista nemamo pojma što je za nas dobro..ma koliko mislili da znamo što nam treba....

I čim nešto želimo grčevito, čim smo očajnički nastrojeni za nekim ili za nečim - to nije dobro...mislim da nismo na pravom putu tad....

POKUŠAJTE IMATI POVJERENJA U BOGA, na vama je samo da živite po Njegovim zapovijedima, a On će dati sve što vam treba....

Pročitajte neke od knjiga koje sam danas stavila na temu Duhovna literatura..mislim da će vam jako pomoći...

Razumijemo u kakvoj ste situaciji, ali znajte da uopće nije tako strašno kako se čini!! Nimalo!!
Dobit ćete ili njih natrag ili nekog još sto puta prikladnijeg, ali nemojte biti u grču i nemojte se bojati..molite za BOŽJU VOLJU, a ne svoju!

Javite kako ide! :D :D



Hvala ti na utjesnim rijecima...tvoje zivotno iskustvo daje snage da idem dalje... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2011 16:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 ruj 2011 15:08
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam bila u sličnoj situaciji...prije nekih 5-6 godina!
Bila je to moja prva ljubav,ono nešto,što te uzme,što te nosi,što ti daje nadu i osmijeh..radost...
Međutim,on je tek izišao iz jedne veze,koliko se sjećam,trajala je nekih 8 mjeseci...i ja sam mu tu došla kao zagrljaj,oslonac,nešto sigurno,ali na jako kratko vrijeme.

Ubrzo se više nismo čuli,nije mi se nikako javljao a ni pozdravljao.Totalno se ohladio,promijenio!
Nedugo nakon tog razilaženja,možda 1 god,nađemo se i ja mu kažem da sam zaljubljena,da mi je važan...ali on na to kaže,da zna kako mi je ali on nije za veze,ne ponovo..kao da ne vjeruje zenama vise,ni dan danas evo,diplomirao je nešto na medicini,odličan je i sve to,nema djevojku...

I ja se nikad nisam sjetila pomoliti za njega,dok evo nisam pročitala cijelu tvoju 'priču'....
Kako žalosno...:(

Sad sam ja bila u takvoj situaciji,prva ljubav sada ja drugom dečku,za kojeg ne gajim osjećaje ljubavi,zaljubljenosti,nego samo dragosti...
A toliko je toga učinio za mene,kao najveći prijatelji smo bili jedno drugom,ali prekinuli smo,tj ja.Jer ne mogu...nema zaljubljenosti,ne osjećam da je on taj pravi...taj netko...i krivo mi je,on je jako tužan i žalostan...

Ja sam mirna,'slobodna' opuštena...ne mogu se osjećat krivo..jedino moliti...i ovim putem preporučiti ga i u vaše molitve...

«Oko je Jahvino nad onima koji ga se boje,
nad onima koji se uzdaju u milost njegovu:
da im od smrti život spasi,
da ih hrani u danima gladi.»
(Ps. 33, 18-19)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2011 07:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 12:04
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mary Lou napisao:
Ja sam bila u sličnoj situaciji...prije nekih 5-6 godina!
Bila je to moja prva ljubav,ono nešto,što te uzme,što te nosi,što ti daje nadu i osmijeh..radost...
Međutim,on je tek izišao iz jedne veze,koliko se sjećam,trajala je nekih 8 mjeseci...i ja sam mu tu došla kao zagrljaj,oslonac,nešto sigurno,ali na jako kratko vrijeme.

Ubrzo se više nismo čuli,nije mi se nikako javljao a ni pozdravljao.Totalno se ohladio,promijenio!
Nedugo nakon tog razilaženja,možda 1 god,nađemo se i ja mu kažem da sam zaljubljena,da mi je važan...ali on na to kaže,da zna kako mi je ali on nije za veze,ne ponovo..kao da ne vjeruje zenama vise,ni dan danas evo,diplomirao je nešto na medicini,odličan je i sve to,nema djevojku...

I ja se nikad nisam sjetila pomoliti za njega,dok evo nisam pročitala cijelu tvoju 'priču'....
Kako žalosno...:(

Sad sam ja bila u takvoj situaciji,prva ljubav sada ja drugom dečku,za kojeg ne gajim osjećaje ljubavi,zaljubljenosti,nego samo dragosti...
A toliko je toga učinio za mene,kao najveći prijatelji smo bili jedno drugom,ali prekinuli smo,tj ja.Jer ne mogu...nema zaljubljenosti,ne osjećam da je on taj pravi...taj netko...i krivo mi je,on je jako tužan i žalostan...

Ja sam mirna,'slobodna' opuštena...ne mogu se osjećat krivo..jedino moliti...i ovim putem preporučiti ga i u vaše molitve...

«Oko je Jahvino nad onima koji ga se boje,
nad onima koji se uzdaju u milost njegovu:
da im od smrti život spasi,
da ih hrani u danima gladi.»
(Ps. 33, 18-19)




U svemu ovome sto si napisala tuzno je sto nisi odmah molila za njega da ga otrgnes od tuznih emocija, misli...trebala si mu ali ti to nisi znala...kao sto ni ja danas ne znam a mislila sam da sve znam, da cu nasu vezu sacuvati, dovesti do konacnice sretnog zavrsetka...Nije vazno tko je kome prva, druga ili bilo koja po redu ljubav vazno je kao sto pjeva Tereza Kesovija...Moja posljednja i prva ljubavi...to znaci da sa tom posljednjom ljubavi u nama sazrijevaju sva nakupljena sretna i tuzna osjecanja i utapaju se u to novo bice koje nam je pruzilo sve sto nismo kod drugih imali. Ja sam mislila da je ovo moja posljednja ljubav i jos uvijek mislim iako je vec mjesec i pol da me ne zove, ne trazi, ne pise porukice...ljut je zbog gluposti...i, svega sto je zarobilo njegov zivot. Uzdam se u Boga ali gubim snagu...toliko mi je zao sto nemam jaku vjeru da ce mi On pomoci, a tako sam nesretna, nikako mir da nadjem. Ko zombi hodam po kuci, na poslu obavljam sve bez ikakvog osjecaja...jedem sto moram i nije bitno sta, samo da sto prije pojedem. Smrsavila sam 13 kg. Nema me pola. Molim tebe i sve vas dragi moji da molite za mene, za Katarinu i sve tuzne osobe da nadjemo mir dusi svojoj, da nam Bog vrati mlost i blagoslov i da sa svojom iskrenom molitvom vratimo covjeka kojeg volimo. Takodjer tebi koja imas kako kazes neki mir u sebi zelim da sto prije osjetis potocic srece ljubavi i zanosa sa voljenim deckom...ako nije taj sa kojim si da bude onaj kojeg volis i zelis. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ruj 2011 12:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 09:38
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 lis 2011 12:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 09:38
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2011 08:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 ruj 2011 09:38
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jos uvijek se nadam :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr