www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 03:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2012 21:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Dragi moji,

evo malo duhovnog blaga što mi je jučer dao naš dobri ipehar. Radi se o MOLITVI NEBESKOG DVORA koja se sastoji od 34.000 Očenaša, Zdravo Marija i Slava Ocu.
Uz navedene molitve potrebno je svaki dan izmoliti molitvu Nebeskog Dvora (u prilogu), s tim da nije određeno svaki dan koliko puta da se sve ponovi, već svatko moli sukladno svojim mogućnostima.
Ovaj zadnji prilog je tablica gdje si možete bilježiti koliko ste izmolili, a naravno da svatko može napraviti i neku svoju tablicu ili bilješke.



Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2012 22:49 
Malo sam tup ali, kaj se biljezi ni mi bas ovo jasno, ups


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2012 23:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
lyrical napisao:
Malo sam tup ali, kaj se biljezi ni mi bas ovo jasno, ups


ma i mene je tablica malo zbunila kad sam ju jučer proanalizirao, zato sam i danas zvao ipehara za pojašnjenje smajlic24
Dakle u nju bi se trebalo bilježiti koliko smo puta izmolili ovu molitvu, lijevi okomiti stupac ide od 1 - 34, a desni vodoravni do 1000.
34 x 1000 = 34.000 Očenaša, Zdravo Marija, Slava Ocu i Molitvi Nebeskog Dvora.

Ivan je rekao da svatko može napraviti svoju tablicu kako mu odgovara, ovu mi je on jučer dao.

Ali tablica je manje bitna u cijeloj priči, obratite malo pažnju na sadržaj riječi same molitve i vidit ćete da je ovo nešto posebno.
Mene se jako molitva dojmila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2012 23:10 
A kaj se moli jednom dnevni ili m

oze u vise puta i kaj ak fulas npr jedan dan, fala na pojasnjenju


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2012 23:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
lyrical napisao:
A kaj se moli jednom dnevni ili m

oze u vise puta i kaj ak fulas npr jedan dan, fala na pojasnjenju



Onoliko koliko si zadaš, bilo bi dobro minimalno jednom na dan izmoliti.
Ono što sam vidio kod sebe a i neki su mi potvrdili da je tako i u njihovom slučaju je vrlo bitno sebe na neki način obvezati da moliš svaki dan određene molitve. Na taj način se lakše prebrode kušnje i napasti kad navale.
Dobio sam jedan jako dobar citat od Discipule Domini zapisan na bookmarkeru:

"Samo moleći prodiremo naprijed. Gdje prestaje molitva, svršava shvaćanje." Reinhold Schneiser


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 00:11 
Ok, fala...a sad opet ja, odtedjene molitve mislis osim ove ili'???


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
što više, to bolje :wink:
Mene spašavaju molitve sv. Brigite, molim ih svaki dan već 10 mjeseci, te imam još par molitvi koje redovito molim. Jako je bitno moliti i onda kada ti se ne da, a to ćemo najlakše postići ako smo se na nešto obvezali. BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 13:49 
Pa Luki hvala, opce si famozan lol


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 16:33 
Da se bolje vidi :)

MOLITVA NEBESKOG DVORA

„malo razmatranje“

Kad je blažena Hildegard (od 1290-1347.) imala nebesko viđenje, čula je Nebeskog Oca: „HOĆU POSLATI KRŠĆANSKU MOLITVU KOJA MI BUDE U ČAST, KOJA NEKA SE MOLI I ZA KOJU JA BUDEM VELIKA ZASLUGA“

BOG SIN: SVI KOJI TRAŽE TU MOLITVU, ČASTE I RAŠIRUJU JE, NJIH ĆU SAČUVATI OD SVIH GRIJEHA NA DUŠI I TIJELU, NJIH ĆU NAPOJITI OBILNO MILOŠĆU, MILOSRDNOM RIJEKOM KOJA IZVIRE IZ MOG NEDUŽNOG I BRIŽNOG TRPLJENJA I SMRTI, NJIH ĆU OČISTITI SVIH STVORENIH GRIJEHA, ULJEPŠATI I OBOGATITI LJEPOTOM SVIH ČUDESA.

DUH SVETI: SVI KOJI ĆE MOLITI TU MOLITVU ILI ZA KOGA ĆE SE MOLITI, NJIH ĆU ZAPALITI VATROM MOJE BOŽJE LJUBAVI.

MARIJA: SVI KOJI ĆE VRŠITI TU POBOŽNOST ILI DRUGE O NJOJ POUČITI, NJIH ĆU SVOJOM MOLITVOM POTOPITI U MORE NEOGRANIČENE BOŽJE MILOSTI.

POBOŽNA OSOBA VIDI PRED SOBOM SVIJETLI OLTAR I PRED NJIM STOJI ŽUPNIK. VELIKO JE MNOŠTVO LJUDI. NEKI SU OBUČENI KAO KRALJEVI, KRUNJENI VITEZOVI, KAO BISKUPI, JAKO PUNO IH JE OBUČENO KAO OBIČNI LJUDI, PRIBLIŽAVALI SU SE OLTARU, A SVEĆENIK JE NEKIMA, KOJI SU SE PO LJEPOTI JAKO RAZLIKOVALI JEDNI OD DRUGIH, DAVAO SVOJ BLAGOSLOV.
ČASNA SESTRA SE DIVILA TOM PRIZORU, BOG JOJ JE PO SVOM ANĐELU TO OBJASNIO:
OLTAR ŠTO SI GA VIDJELA JE NAJSVETIJE SRCE ISUSOVO KOJE NEPRESTANO GORI S NAJVEĆOM ŽELJOM ZA POSVEĆENJE DUŠA. IZ TOG SRCA JE IZAŠLA MOLITVA „MOLITVA NEBESKOG DVORA“ , SVEĆENIK KOJI STOJI PRED OLTAROM I BLAGOSLIVLJA LJUDE JE BOG. LJUDI KOJI SE PRIBLIŽUJU OLTARU SU TI KOJI MOLE TU MOLITVU.
MEĐU NJIMA SU ONI KOJI SU TU MOLITVU MOLILI JEDANPUT, DRUGI DVA PUTA, TREĆI VIŠE PUTA.TAKO SI VIDJELA TE ZADNJE KAO KRALJEVE, MOĆNE KNEŽEVE, ONE KOJI SU MOLILI TU MOLITVU JEDAN PUT, KAO KRUNJENE VITEZOVE, A ONI KOJI SU OBUČENI KAO OBIČNI LJUDI SU TI KOJI KOJI SU MOLITVU ZAPOČELI PA JE NISU DOVRŠILI.
ONI KOJI SU KAO BISKUPI SU TI KOJI TU MOLITVU RAŠIRUJU I DRUGE O NJOJ PODUČAVAJU.
REDOVNICA JE ODGOVORILA: MOLITVA KOJU BOG TAKO DAROVITO PLAČA JE OD BOGA OCA IMENOVANA „CVJETNI RAJ“. KRUNJENO VITEŠTVO, PUNO MILINE I OTVORENI RAJ SVIMA UTJEHE I UTOČIŠTA. TA MOLITVA JE JAKA I ZASLUŽNA.
VAŽNE SU RIJEČI KOJIMA BOG SVOJOJ SLUŽBENICI HILDEGARDI NAJAVLJUJE ZASLUŽNU MOĆ I VELIČANJE KOJE IMA NAD TOM MOLITVOM. TKO POBOŽNO OBAVLJA MOLITVU NEBESKOG DVORA DAT ĆU MU PO SVOJEM VELIKOM SMILOVANJU 34 DUŠA, TJ. RIJEŠITI IH VJEČNE SMRTI, KOJE BI SE POGUBILE JER BI UMRLE U SVOJIM GRIJESIMA. TAKOĐER ĆU RIJEŠITI 34 DUŠE IZ ČISTILIŠTA ONIMA KOJI MOLE TU MOLITVU. DATI PLAČU DA SE UMNOŽE KAO TRAVA KOJU NITKO NE MOŽE PREBOJITI?. AKO JE TAJ ČOVJEK PRIJE STALNO RADIO PROTIV MOJE VOLJE, KAD POČINJE MOLITI TU MOLITVU S KAJANJEM I SA ŽALOŠĆU NAD SVOJIM GRIJESIMA I SA ČVRSTIM OBEĆANJEM DA ĆE SE POPRAVITI, OTPUSTIT ĆU MU SVE GRIJEHE I VIŠE IH SE NEĆU SPOMINJATI.
KADA ĆE OSOBA KOJA MOLI TE MOLITVE UMIRATI, DOĆI ĆU SA SVOJIM ANĐELIMA K NJEZINOM OPROŠTENJU OD OVOGA SVIJETA I PRATITI NJEZINU DUŠU S NAJLJUBAZNIJIM HVALAMA I PJESMAMA U VJEČNI ŽIVOT, TAKO DA ĆE SE VJEČNO VESELITI S MOJOM MAJKOM I SVIM VOLJENIM DUŠAMA.
KADA JE PITALA MARIJU ŠTO ZNAČI TAJ SKUP LJUDI, ONA JE ODGOVORILA:
„TO SU DUŠE KOJE SU BILE RIJEŠENE PO MOLITVI NEBESKOG DVORA“, JA IH SAMA PRATIM U VJEČNI ŽIVOT GDJE NJIHOVO VESELJE NEĆENIKADA PROĆI.
U PRATNJI TOG VELIKOG SKUPA LJUDI DOĐEM K SMRTNOJ POSTELJI SVAKOGA KOJI JE MOLIO TU MOLITVU ILI ZA KOJEGA SE MOLILO. SVAKOGA OD TIH ĆU NA SMRTNOM ČASU ČUVATI OD ZLODUHA I DOVESTI MOJEM SINU KOJI BUDE SAM NJIHOV VELIKI SPASITELJ.




MOLITVA NEBESKOG DVORA

O najsvetiji i najsilniji Stvorče, Ti, studenac svih milosti i naš najbolji Isuse.
Iz neopisive ljubavi prema nama ljudima ostavio si Svoje prijestolje s esna Ocu i suočio se Se sa našom nemoći i siromaštvom. Podvrgnuo si Se svakom trpljenju i djelu, da nam pokažeš svoju ljubav, da nas oslobodiš vlasti zlog duha i da nas učiniš ljubljenom djecom Svog nebeskog Oca. Strašno mi je žao da sam ja, maleni ništavni stvor tako malo upoznao Tvoju neograničenu dobrotu i tako Ti malo zahvaljivao za sve. Ti si za mene prihvatio žrtvu, bol i trpljenje. Darujem Ti ovu moju bezvrijednu molitvu, da s time počastim Tvoj presveti život, trpljenje i smrt. Sve ove godine, dane i sate Tvog života na zemlji proživio Si za spas izgubljenog ljudskog roda. Donosim Ti iz dubine svog srca sva moja dijela, čašćenja, ljubav i zahvalno iz ljubavi, tisuću puta umnožene, koja Ti prikazuju devet zborova anđela i sva stvorenja od Tvog stvaranja do danas i sve zasluge blažene Djevice Marije od njenog bezgriješnog začeća do danas, koja ih iz dubine srca iskazala Tebi i još uvijek Ti ih iskazuje svakog trenutka.
Sva ta djela darujem Ti kao znak najveće zahvale:

1. Za viječni izbor Blažene Djevice Marije za majku Božju
2. Za bezgriješno začeće i za očuvanje od svake mrlje istočnog grijeha
3. Za sveto rođenje Tvoje bezgriješne majke
4. Za Tvoje vlastito čudotvorno začeće po Svetom Duhu iz dijevičanskog tijela Tvoje izabrane majke koje je navijestio arkanđeo Gabrijel
5. Za prvo putovanje koje Si napravio do Marijine tete i njenog sina Ivana
6. Za Tvoje rođenje u Betlehemskoj štalici u najvećem siromaštvu, gdje nisi imao kuda položiti Svoju svetu glavu i ugrijati Svoje svete udove
7. Za veliku čast koju su Ti ukazala tri mudraca od kojih Si primio vrijedne darove
8. Za Tvoje prvo prolijevanje krvi kod obrezanja, koje si podnio sa poniznom poslušnošću prema Mojsijevu zakonu
9. Za Tvoje presveto prikazanje u hramu
10. Za teški progon u početku Tvoga života, kada Si morao bježati u Egipat i tamo ostati duže vrijeme
11. Za žalosno traženje i radosno nalaženje Tvoje majke koja Te s velikom žalošću tražila i konačno našla u hramu među učenjacima
12. Za Tvoju poslušnost koju Si iskazao roditeljima do svoje 30 godine i koji Si im pomogao sa sinovskom ljubavlju i poniznom poslušnošću
13. Za Tvoje presveto učenje i propovijedanje za teška i opasna putovanja, za sve teškoće i rad koje Si prihvatio radi našeg spasenja
14. Za Tvoj presveti 40 dnevni post za pobjedu nad kušnjama i za molitvu iz dubine srca u pustinji
15. Za Tvoja velika i javna čuda koja su trebala pobijediti okorjela srca
16. Za Tvoju snažnu molitvu i krvavi znoj na Maslinskoj gori i za smrtnu borbu u potpunom predanju u Očevu volju
17. Za izdajnički poljubac s kojim Te je nevjerni Juda izdao i predao u ruke Tvojim neprijateljima
18. Za Tvoje bolno vezanje čvrstim konopcem kao i za surovo postupanje s Tobom dok su Te vodili prema gradu
19. Za mnoga lažna svjedočanstva pred Anom, Kajfom, Pilatom i Herodom
20. Za surovo ponašanje prema Tebi kad su Te vukli od suca do suca
21. Za krute i sramotne pljuske po Tvome licu od sluge velikog svečenika
22. Za tvoje poniženje i sramotu koju si osjetio kad su Ti svukli odijeću s tijela pred masom ljudi i kad su Te kruto privezali na drvo za bičevanje
23. Za Tvoje prolijevanje krvi kod krvavog bičevanja
24. Za sramotno pljuvanje, pogrde i lažno svjedočenje s kojima su bezbožni ljudi sramotili Tvoju svetost
25. Za pritisak trnove krune na glavu, pri kojem Ti je sveta krv tekla niz čelo i lice
26. Za poniženje koje si osjetio kad Te je Pilat pokazao ljudima sa riječima – gledajte čovjek je pognuo glavu od samosažaljenja
27. Za Tvoju smrtnu osudu i za teški križni put
28. Za žalosni susret s Tvojom majkom koja je išla za Tobom i prolijevala suze sžaljenja
29. Za bolno skidanje Tvoje odjeće po kojem su Tvoje rane ponovno prokrvarile, za pribijanje na tvrdo drvo križa, za zadnje dragocijene riječi i za smrt na križu
30. Za Tvoje slavno uskrsnuće kad si Se pokazao Mariji, učenicima, apostolima i mnogima drugima
31. Za Tvoje čudesno uznesenje, za slavni dolazak k Ocu, za pobjedu nad svijetom i sotonom
32. Za čudesni silazak Duha Svetoga na učenike, apostole i na Tvoju Majku
33. Za slavno Marijino uznesenje dušom i tijelom
34. Za veliko slavavlje pri uznesenju Tvoje Majke kroz sve anđeoske zborove, za Njeno krunjenje za Nebesku kraljicu Tebi, Ocu i Duhu Svetomu

MOLIMO

Za sve ovo, posebno za sve Tvoje trpljenje, djela ljubavi, misli i želje za unutarnju i glasnu molitvu koju si vršio na zemlji, još danas vršiš a oltarima, tisuću puta Ti zahvaljujem i ponizno Te molim da daš svima koji su mi se preporučili u molitvu ili sam za njih dužan moliti, potpuno kajanje za grijehe i čvrstu odluku da ćemo se popraviti, te da neće više griješiti. Također za milost da do kraja života ustrajemo u dobromu da svi ljudi osjete Tvoju milost i da dođu nakon ovog života u Tvoje kraljevstvo u društvo Tvojih izabranih i da bi tamo s njima uživali izvor vjećnog veselja i da gledamo Tvoje lice, koji sa Bogom I Svetim Duhom živiš i kraljuješ u vijekove. Amen.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2012 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 svi 2008 15:54
Postovi: 180
Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Dragi moji,

najprije zahvaljujem bratu Lukiju ,što je ovu predivnu molitvu stavio na forum.

Molitvu sam dobio od jedne drage osobe ,koja vodi jednu molitvenu grupu i koja je jako dobra prijateljica sa slovenskim svećenikom
Marijanom Arharom,koji joj je tu Molitvu dao.
Molitva je zaista predivna i moleći je osjećam veliku Radost.
Dosta je zahtjevna jer da bi se izmolila potrebno je izmoliti
34000 Očenaša,Zdravo Marija i Slava Ocu,i molitva nebeskom Dvoru(moli se svaki dan dok se ne izmoli cijela molitva) .
Nadam se da ćete uz ostale molitve pronaći vremena i za ovu .

Božji Blagoslov svima vama i vašim najmilijima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr