www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 05:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 19 lis 2008 22:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Isuse Kriste, od srca Ti hvala za nepresušni i trajni izvor Tvoje bezuvjetne Ljubavi.

Ljubavi koja nam se neprestano daje, koja nas stalno zove k sebi. Privuci nas sada Svome otvorenom i probodenom Srcu, iz kojega je potekla Krv i voda za naše otkupljenje i naš spas. Neka se sada izvor Tvoje žive vode izlije u obilju na sve nas, na sve članove Zajednice Krvi Kristove i sve štovatelje Tvoje Predragocjene Krvi. Neka svatko od nas doživi Tvoju pobjedničku i spasiteljsku snagu u svom srcu, u svim svojim problemima i poteškoćama. Molimo Te Isuse, po zagovoru svetog Gašpara i svete Marije De Mattias, pomozi nam ispuniti našu kršćansku zadaću, naše poslanje u današnjoj Crkvi. Želimo ne samo riječima nade, već i našim svetim životom, poput našeg utemeljitelja, zahvaljivati i služiti Tebi u znaku

Tvoje Krvi koja je za nas postala izvor svakodnevne snage, pobjede i trajne nade.
Odlučujemo se, uz pomoć Marije naše Majke i Kraljice Predragocjene Krvi, sve naše patnje, darove, talente i sposobnosti iskoristiti za proslavu Cijene našeg otkupljenja i izgradnju cijele Crkve, Tvoga mističnoga Tijela. Gospodine Isuse, vjerujemo u snagu Tvoje Predragocjene Krvi u kojoj se nalazi naša svakodnevna pobjeda i naš spas. Ti budi naš Pobjednik i Spasitelj u ovom trenutku našeg života. Zaroni cijeli naš dosadašnji život u Božanski izvor Tvoje redragocjene Krvi, zaroni sve bolesti i rane našeg duha, duše i tijela i ozdravi nas. Isuse, snagom Svoje Krvi preporodi i oslobodi nas i sve drage nam ljude od svega što nas uništava, zarobljava i odvaja od Tebe i Tvojih milosti. Blagoslovi sve nas, naše obitelji rodbinu, susjede, cijeli Hrvatski narod. Ne dopusti da se ikad odvojimo i udaljimo od Tebe, da se ne izgubimo u onome što je prolazno i bezvrijedno za našu dušu, te pogubno za vječni život s Tobom u kući našeg nebeskog Oca. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lis 2008 22:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Molitva po zagovoru
Svete Marije de Mattias


Svemomući vječni Bože, zahvaljujemo ti
za dar što si ga dao Mariji De Mattias
da se klanja Kristu, Jaganjcu bez mane,
i da posveti svoj život za spasenje naroda
otkupljenog Predragocijenom Krvlju.
Udijeli nam po njezinom zagovoru isti dar
poklonstvene i otkupljujuće ljubavi
i posebnu milost za koju te s pouzdanjem molimo,
Po Kristu Gospodinu našemu.
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lis 2008 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Poznata je jedna molitva, koju je sv. Marija De Mattias upotrebljavala kada je bila još dijete. Predao nam ju je Ivan Merlini, njezin duhovnik. Marijo - molila je Marija još kao dijete, već prije prirodnog sazrijevanja ljubavi - pomozi mi, da bih gorjela, plamtjela ljubavlju prema Isusu i prema Tebi. Pokaži mi, što da činim da bih se sviđala Tvome Sinu. Ova molitva sadržava dvije važne stvari. Nije dovoljno htjeti ljubiti - premda je to važno da želimo ljubiti i da molimo tu milost. Ona je htjela gorjeti tom ljubavlju! Još nije bila zrela za to, nije bila "gorljiva" u potpunosti, ali već je molila za to. Željela je plamtjeti ljubavlju - prema Mariji, pa kroz Nju prema Isusu. Onda što to znači uistinu ljubiti? Sviđati se. Od toga tek počinje ljubav. Ako nekoga volim i želim ga voljeti sve više, onda cijelo vrijeme razmišljam što se njemu sviđa. Naravno među ljudima to može biti opasno - posebno kada se usmjeravam prema krivoj osobi. Ne možemo se sviđati svima a čak i nije dobro sviđati se nekim ljudima. Ali ako netko moli na nakanu: da bi se sve više sviđao Isusu - taj je dobro "usmjeren".

Ovako jednostavna može biti naša molitva za milost ljubavi: molba za plamen ove ljubavi, da bi bila goruća, a ne samo mlaka, ne samo "u redu" u odnosu prema Isusu. Ta ljubav mora plamtjeti i biti provjerena kroz to da se čovjek želi sviđati Ljubljenome. Ima ljudi koji misle da vole, ali ustvari oni žele da bi onaj koji ih voli, sviđao se njima, udovoljavao njihove hirove, želje, interese, a ne obrnuto. Želim ljubiti - ili želim biti ljubljen? Ispravna ljubav povezuje jedno i drugo.

Ljubiti Krv Isusa Krista, ljubiti prolijevanja te Krvi to znači više nego primjećivati je. Od srca prionuti uz tu Krv, uz njezina prolijevanja, također uz one u mom životu, u ranama koje doživljavam danas - to znači ljubiti Krv Kristovu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lis 2008 22:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE»





POČETNA MOLITVA: Znak Križa - pokajati se za počinjene grijehe i izmoliti tri puta zaziv:«O, Marijo bez grijeha začeta, moli za nas koji se Tebi utječemo!»

ZAVRŠNA MOLITVA: Presveta Djevice, vjerujem u Tvoje sveto i neokaljano Bezgrešno Začeće. Po tom slavnom odlikovanju postala si Majkom Sina Božjega. Isprosi mi od Tvoga ljubljenoga Sina pravu poniznost, čistu ljubav, vjernu poslušnost i potpuno predanje Bogu. Izmoli mi milost da spoznam i vršim u svim okolnostima svoga života Božju volju, jer samo tako mogu Boga častiti i Njegovo ime slaviti. A Ti, moja dobra Majko izmoli mi ove božanske milosti u vremenu i vječnosti. Tebi neka je slava i hvala uvijeke. Amen.

Tri put Zdravo Marijo sa zazivom: «O, Marijo bez grijeha...»

Ovu početnu i završnu molitvu molimo svakog dana devetnice.

Prvi dan: Prvo ukazanje

Promatrajmo Presvetu Djevicu kako se prvi puta ukazuje sv. Katarini Laboure. Anđeo čuvar vodi pobožnu novakinju i predstavlja je Presvetoj Djevici. Promatrajmo njezinu neizrecivu radost! Jednom ćemo i mi biti sretni, budemo li kao sv. Katarina Laboure vjerno radili na svom posveće­nju. Radovat ćemo se nebeskoj sreći, budemo li iz­bjegavali isprazne radosti.

(slijedi završna molitva)

Drugi dan: Marijine suze

Promatrajmo Mariju, plače zbog zala koja će snaći svijet; zbog teških uvreda nanesenih Srcu Isusovu, njezinom Sinu; zbog prezira Križa, kao i progona njezine drage djece na Zemlji. Uzdajmo se u samilosno Srce Majke Marije, molimo i surađujmo na obraćenju svijeta i budimo sudionici njezinih suza!

Treći dan: Marija, naša zaštita.

Promatrajmo našu Nebesku Majku

kako, ukazujući se govori sv. Katarini: «Uvijek ću biti sa vama. neću vas zaboraviti i izmolit ću za vas puninu milosti Srca Isusova, moga Sina.» Budi i meni, neokaljana Djevice, štit i pomoć u svim nevoljama!

Četvrti dan: Drugo ukazanje

Dok sestra Katarina 27. studenog 1830.g. moli, ukaže joj se Djevica Marija u neizrecivoj ljepoti, stojeći na zemljinoj kugli satire glavu paklenoj Zmiji. U tom ukazanju vidimo njezinu želju da nas svagda štiti od paklenog nepri­jatelja. Zazivajmo Bezgrešnu s pouzdanjem i ljubavlju!

Peti dan: Marijine ruke

Promatrajmo danas sjajne zrake što izlaze iz Marijinih ruku, te govori: «Ove su zrake slika milosti, njima ću obasipati one koji moju medaljicu s pouzdanjem nose!» Ne propustimo da nam izmaknu tolike milosti! Vapimo gorljivo, ponizno i ustrajno: «O, Marijo bez grijeha zače­ta moli za nas koji se Tebi utječemo!»

Šesti dan: Treeće ukazanje

Promatrajmo Mariju u predivnom sjaju, okružena s dvanaest zvijezda, smješka se pre­puna dobrote, nalaže izradu medaljice, te daje obećanje svima koji će je s ljubavlju, blagoslovljenu nositi, velike milosti. Nosimo s pouzdanjem Čudotvornu medaljicu, a Blažena Djevica će nas štititi u svim opasnostima naše­ga života.

Sedmi dan : Zagovornica i Zaštitnica

O, predivna Djevice, uzvišena Kraljice, Gospodarice bez ljage, budi moja Odvjetnica, moja Zaštita u životu i smrti! Ti si Radost moga srca i moja Slava na nebu! Štiti me u kušnjama i napastima, da stignem k Isusu, Tvojem božanskom Sinu.

Osmi dan: Posrednica svih milosti

O, neokaljana Djevice, daj da sjajne zrake koje izlaze iz Tvojih djevičanskih ruku, rasvije­tli moj razum, kako bih bolje spoznao dobro, te da moje srce oživi u vjeri, ufanju i ljubavi.

Deveti dan: Marija pod Križem svoga Sina.

O, Bezgrešna Djevice i Majko Božja Marijo, učini da Križ, kao znak pobjede, bude i u mojem životu uzdignut i bude s Tobom i tvojim božanskim Sinom najuže povezan. Daj mi Milost i snagu, da pod Križem Tvoga Sina stojim s Tobom i ustrajem, dok se moj zadatak na Zemlji ne ispuni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 08:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
7 Slava Ocu...

Nakana na cast sv. Mariji de Mattias i svoja licna nakana.



Molitva : Svemomući vječni Bože, zahvaljujemo ti
za dar što si ga dao Mariji De Mattias
da se klanja Kristu, Jaganjcu bez mane,
i da posveti svoj život za spasenje naroda
otkupljenog Predragocijenom Krvlju.
Udijeli nam po njezinom zagovoru isti dar
poklonstvene i otkupljujuće ljubavi
i posebnu milost za koju te s pouzdanjem molimo,
Po Kristu Gospodinu našemu.
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr