www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2008 18:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svi zainteresirani za zivot ove divne svetice mogu pogledati film o njezinom zivotu na You Tube-u (svi filmovi su na engleskom). Ja osobno, veoma stujem ovu sveticu, jer nam je ostavila divne molitve Bozanskomu Milosrdju. Ako imate neke molitve sv. Faustini, vi ih ostavite ovdje.


"Moli za nas sv. Faustina Kowalska,
da dostojni postanemo obecanja Kristovih!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 18:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
mislim da vec negdje imamo predivne molitve ove svetice. Neznam tacno gdje na forum, znam da sam isprintala pa ih koristim.

A i nedavno smo imali devetnicu Bozanskom Milosrdu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 19:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 lis 2008 20:26
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, vidio sam te molitve, ja ih redovito molim. Nedostaje mi samo molitva kojom bih molio sv. Faustinu za zagovor i zastitu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ljubite jedni druge



Povodom svetkovine Božjeg milosrđa koju je Crkvi naložio svetkovati sluga Božji Papa Ivan Pavao II. prema objavama Milosrdnog Isusa svetoj Faustini Kowalskoj, u Župi Marije Majke Crkve i sv. Maksimilijana Kolbea u Trnovčici, šestu godinu zaredom, izišao je novi broj lista "Ljubite jedni druge". List je namijenjen prvenstveno štovateljima Božanskog milosrđa, ali i onima koji žele produbiti svoj odnos prema Milosrdnom Isusu. U njemu je, dakle, posebno riječ o Milosrdnom Isusu, o svemu što je povezano s Božjim milosrđem; u njemu su brojna svjedočanstva onih koji su primili mnoge milosti po zagovoru sv. Faustine i po molitvi Milosrdnom Isusu; u njemu su i mnoge molitve kojima je preporučljivo tražiti dobro za sebe i za svoje bližnje.



IZ SADRŽAJA

Uvodna riječ
Čin posvete svijeta Božanskom milosrđu
Sveta Faustina Kowalska
Litanije u čast svete Faustine
Molitva Pape Ivana Pavla II. svetoj sestri Faustini
Molitve svete sestre Faustine Božanskom milosrđu
Devetnica Božanskom milosrđu
Krunica Božanskom milosrđu
Litanije (zazivi) Božanskom milosrđu
Poslušaj što Ti Isus govori po svetoj Faustini
Razgovor Milosrdnog Boga s dušom što teži savršenosti
Poslanje za svijet
Bog mi nije bio potreban?
Dar i zadatak
Nekoliko dobrih savjeta
Molitva za čistoću
Spašavajmo brakove!
Tražim tvoje srce, ne odbacuj me!
Bila sam vračara
Uzdaj se u Božje milosrđe
Uz postelju moje bolesne majke?
Opraštaj uvijek!
Duhovna oporuka Anneliese
?biti svet!
Via Crucis
Muka Isusova
Presveto Srce Isusovo, žarko ognjište ljubavi i beskrajnog milosrđa
Dvanaest obećanja Srca Isusova
Svećenik velikog srca ? otac Leon Dehon
Milosrđe Isusovo nad Jeruzalemom
Sveta Misa oca Pija
Ispovijed ? U školi sakramenata
Vjera
Kako da zahvalim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Najteža je ljubav ? oprostiti
Poruka pape Benedikta XVI. za Svjetski dan mladih 2007. ? Ljubite jedni druge!
Iz Dnevnika svete Faustine o Blaženoj Djevici Mariji
Litanije u čast Anđela čuvara
Te Deum Laudamus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2009 20:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA

Krunicu je Gospodin Isus izrekao sv. Faustini u Vilnu 13.-14. rujna 1935.g., kao molitvu za smirenje i ublažavanje gnjeva Božjega, zbog naših grijeha i grijeha cijeloga svijeta.

"Ovom molitvom sve možeš izmoliti kad se to za što moliš,
slaže s Mojom voljom."
Dn 1731
"Neprestano moli Krunicu koju sam te naučio. Ma tko ju god bude molio, doživjet će u svom smrtnom času Moje veliko milosrđe. Svećenici će ga pružati grešnicima kao posljednje sidro spasa. Makar bi bio i najokorjeli grešnik – ako samo jednom izmoli tu krunicu, dobit će milost
Mog beskrajnog milosrđa."
Dn 687
"Svaku dušu, koja bude molila ovu krunicu,
branit ću u času smrti kao svoju čast.
Kad se ova krunica moli kod umirućeg
ublažuje se Božja srdžba
i neiscrpivo milosrđe obuzima dušu...”
Dn 811

Krunica Božanskog Milosrđa moli se na običnoj krunici ovako:

Oče naš, Zdravo Marijo, Vjerovanje.

a) na velika zrnca:

Vječni Oče, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Tvoga Preljubljenoga Sina, Gospodina našega Isusa Krista, kao zadovoljštinu za grijehe naše i grijehe cijeloga svijeta.

b) na mala zrnca (deset puta)

Po pregorkoj muci Isusovoj,
budi milosrdan nama i cijelome svijetu.

c) Na kraju krunice doda se tri puta:

Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.


(Ovo je ispravan način moljenja Krunice. Kako je od samoga početka Krunica Božanskog Milosrđa donijeta u Hrvatsku prevedena sa njemačkog jezika, a original je na Poljskom jeziku, izgubila je tako svoj originalni smisao teksta, te se u narodu proširio način moljenja „smiluj se nama i cijelome svijetu”, što nije točan prijevod onoga što je Gospodin Isus izdiktirao sv. Faustini)




LITANIJE MILOSRDNOM ISUSU

Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine, smiluj se.
Kriste, čuj nas.
Kriste, usliši nas.
Oče nebeski Bože, smiluj nam se.
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se.
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.

Milosrdni Isuse, Sine Milosrdnog Oca, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, utjelovljen po Duhu Svetome, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji objavljuješ Milosrđe Boga u Trojstvu Jedinoga, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji ostvaruješ vjekovni plan spasenja, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji si se dragovoljno žrtvovao za sve ljude na križu, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji svojim Milosrđem obuhvaćaš cijeli svijet, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji si nam dao Majku Milosrđa, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, poslušan Ocu, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, vrhovni svećeniče i Posredniče kod Oca, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji nam šalješ Duha Svetoga Utješitelja, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji nas obnavljaš po svetim sakramentima, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji si nepogrešiv u svojim odredbama, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji nas činiš djecom i baštinicima neba, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji moliš Oca za dar jedinstva među ljudima, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, Učitelju djelotvornog Milosrđa, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, uzore ljubavi prema djeci, bolesnima, napuštenima i patnicima, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji neumorno tražiš zalutale i izgubljene, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji se brineš za obraćenje i spasenje ljudi, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, svjetlo istine onima koji su u zabludi i grijehu, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, naša utvrdo i pomoći u borbi s đavlom, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, nagrado onima koji vrše djela milosrđa, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, koji nas pozivaš na vječnu i potpunu radost na nebu, uzdamo se u Tebe!
Milosrdni Isuse, jedina i potpuna naša nado, uzdamo se u Tebe!

Milosrdni Isuse, pošalji Crkvi i svijetu revne glasonoše i širitelje Tvoga Milosrđa, usliši nas, molimo Te!
Milosrdni Isuse, daj svoje smilovanje i oprost umirućima, posebice onima koji su živjeli daleko od Tebe, usliši nas, molimo Te!
Milosrdni Isuse, daj nam milost ustrajnosti u dobru savezu s Tobom, usliši nas, molimo Te!

Antifona:
Milosrdni Isuse, koji živiš i djeluješ u svojoj Crkvi - smiluj se svijetu jer vječno je Tvoje milosrđe.

Pomolimo se:
Bože, Ti najbolje iskazuješ svoju svemoć smilovanjem i oproštenjem, umnoži u nama milost Tvoga Milosrđa, da po Tvome obećanju postanemo dionici nebeskih dobara. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.



DEVETNICA BOŽANSKOM MILOSRĐU
Dn 1209-1229

Devetnica, koju mi je Isus zapovjedio napisati i moliti prije Blagdana Milosrđa. Ona počinje na Veliki Petak.

"Ja želim da ovih devet dana dovodiš duše k izvoru Mojega milosrđa, da bi crpile snagu, utjehu i svekolike milosti što su im potrebne za napore života, a posebno u času smrti. Svakog dana Mojem Srcu privodit ćeš drugu grupu duša i uranjati ih u more Mojeg milosrđa. A ja ću voditi sve te duše u kuću Mojeg Oca. To ćeš činiti u ovom i u budućem životu. I neću ništa uskratiti ni jednoj duši, koju ti privodiš izvoru Mojeg milosrđa. Moliti ćeš Mojeg Oca svaki dan za milost tim dušama, po Mojoj gorkoj muci."


Prvi dan

Isus: „Privedi Mi danas cijelo čovječanstvo, ali posebno sve grešnike i uroni ih u more Mojeg milosrđa. Time ćeš Me utješiti u gorkoj žalosti, u koju Me utapa gubitak duša.”

Premilosrdni Isuse, čija je osobina smilovati nam se i opraštati nam, ne gledaj na naše grijehe, nego na pouzdanje koje imamo u Tvoju beskrajnu dobrotu i primi nas u stan Tvojeg Premilosrdnog Srca, i nikada nas iz Njega ne puštaj. To Te molimo po Tvojoj ljubavi, koja Te sjedinjuje sa Ocem i Duhom Svetim.

O svemoći Božjega milosrđa,
Spasenje za grešnoga čovjeka,
Ti si more milosrđa i smilovanja,
Pomažeš onome, koji Te ponizno moli.
Vječni Oče, pogledaj Svojim blagim očima na cijelo čovječanstvo – posebno na jadne grešnike – koje je zatvoreno u premilosrdnom Srcu Isusovu, i po Njegovoj gorkoj muci iskaži nam Svoje milosrđe, da bi svemoć Tvojega milosrđa slavili u vijeke vjekova. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Drugi dan

Isus: „Danas Mi privedi duše svećenika i redovničkih osoba i uroni ih u Moje neistraživo milosrđe. One su Mi dale snagu podnijeti gorku muku. Po njima, kao kroz kanale, izlijeva se Moje milosrđe na čovječanstvo.”

Premilosrdni Isuse, od kojega dolazi sve što je dobro, umnoži u nama milosti, da vršimo dostojna djela milosrđa, da bi oni, koji nas gledaju slavili Oca milosrđa, koji je na nebu.

Izvor Božje ljubavi
U srcima gostiju čistih,
Okupane u moru milosrđa,
blještave kao zvijezde, svijetle kao zora.
Vječni Oče, pogledaj očima Svoga milosrđa na izabrano stado u svome vinogradu, na duše svećenika i redovničkih osoba i daruj im snagu Svoga blagoslova, a osjećajem Srca Svoga Sina u kojem su zatvoreni, udijeli im snagu Svoga svijetla da bi mogli druge voditi na putovima spasenja, da bi zajedno pjevali hvalu Tvojemu neiscrpivom milosrđu u vijeke vjekova. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Treći dan

Isus: „Danas Mi dovedi sve pobožne i vjerne duše i uroni ih u more Moga milosrđa. Ove su Me duše utješile na Križnome Putu. One su bile kapi utjehe u moru gorčine.”


Neistraživa su čuda milosrđa,
Ne proniče ih ni grešnik, niti pravednik,
Na sve gledaš okom smilovanja,
I sve privlačiš Svojoj ljubavi.
Vječni Oče, pogledaj očima milosrđa na vjerne duše, kao nasljedstvo Tvoga Sina, i po Njegovoj gorkoj muci, udijeli im Svoj blagoslov. I uzmi ih u Svoju trajnu zaštitu, da ne bi izgubili ljubav i blago svete vjere, nego da veličaju sa četama anđela i svetih Tvoje beskrajno milosrđe u sve vjekove. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Četvrti dan


Isus: „Danas Mi dovedi pogane i one koji Me još ne poznaju. I na njih sam mislio za vrijeme Svoje gorke muke. Njihova buduća gorljivost tješila je Moje Srce. Uroni ih u more Moga milosrđa”

Premilosrdni Isuse, Ti si svjetlo cijeloga svijeta. primi u stan Svog Premilosrdnog Srca duše pogana koje Te još ne poznaju. Neka zrake Tvoje milosti prosvijetle njih, da i oni zajedno sa nama proslavljaju čuda Tvoga milosrđa i ne puštaj ih iz stana Svog Premilosrdnoga Srca.

Neka svjetlo Tvoje ljubavi
Rasvijetli tamu dušama.
Učini da Te ove duše upoznaju,
I zajedno sa nama Tvoje milosrđe slave.
Vječni Oče, pogledaj očima milosrđa na duše pogana i onih, koji Te još ne poznaju, ali su zatvoreni u Premilosrdnom Srcu Isusovu. Vodi ih do svjetla Evanđelja. Ove duše ne znaju, kako je velika sreća ljubiti Tebe. Učini, da i one slave darežljivost Tvoga milosrđa u vijeke vjekova. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Peti dan


Isus: „Danas Mi dovedi duše heretika i odijeljenih i uroni ih u more Moga milosrđa. U gorkim mukama oni su razdirali Moje Tijelo i Srce - to je Moja Crkva. Kada se vraćaju jedinstvu Crkve, zacjeljuju Moje rane i time ublažuju Moje muke.”


I za one, koji su razderali Tvoju odjeću jedinstva,
Teče iz Tvoga Srca izvor milosti.
Svemoć Tvojeg milosrđa, o Bože,
I ove duše iz zablude izvući može.
Premilosrdni Isuse, Ti si sama dobrota. Ti ne uskraćuješ svjetla onima koji Te za to mole. Primi u stan Svoga Premilosrdnoga Srca duše heretika i odijeljenih duša, i privuci ih Svojim svjetlom k jedinstvu Crkve, i ne puštaj ih iz stana Svoga Premilosrdnoga Srca, nego učini da i oni slave velikodušnost Tvoga milosrđa.
Vječni Oče, pogledaj milosrdnim očima na duše odijeljene braće, koji su potratili Tvoja dobra i zloupotrijebili Tvoje milosti, ustrajući tvrdokorno u svojim pogreškama. Ne gledaj na njihove pogreške, nego na ljubav Tvoga Sina i na Njegovu gorku muku koju je uzeo na Sebe poradi njih, jer i oni su zatvoreni u Premilosrdno Srce Isusovo. Učini, da i oni slave Tvoje veliko milosrđe u svu vječnost. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Šesti dan

Isus: „Danas Mi dovedi tihe i ponizne duše, i duše male djece i uroni ih u more Mojeg milosrđa. Ove su duše najsličnije Mom Srcu, one su Mi davale snagu u gorkoj smrtnoj muci. Vidio sam ih kao zemaljske anđele, koji će čuvati Moje oltare. Na njih izlijevam cijele rijeke milosti. Moje milosti može prihvatiti samo ponizna duša. Poniznim dušama darivam Svoje povjerenje. ”

Premilosrdni Isuse, Ti sam si kazao: "Učite se od Mene, ja sam blaga i ponizna srca." Primi u stan Svog Premilosrdnog Srca blage i ponizne duše i duše male djece. Te duše očaravaju cijelo nebo i Nebeski Otac nalazi u njima posebno zadovoljstvo. One su buket cvijeća pred Božjim prijestoljem i Bog sam se njihovim mirisom ispunja. Te duše imaju u Srcu Isusovu trajan stan i neprestano pjevaju hvalospjev ljubavi i milosrđa u vijeke.

Duša, istinski ponizna i tiha,
Udiše raj već ovdje na zemlji,
A mirisom njezinog poniznog srca
Stvoritelj se sam oduševljava.
Vječni Oče, pogledaj milosrdnim očima na tihe i ponizne duše i na duše male djece, koje su zatvorene u stanu Premilosrdnog Isusova Srca. Ove su duše najsličnije Tvome Sinu, miomiris ovih duša uzdiže se sa zemlje i dopire do Tvog prijestolja. Oče milosrđa, svake dobrote, molim Te ljubavlju i zadovoljstvom, koje imaš u tim dušama, blagoslovi cijeli svijet, da bi sve duše zajedno pjevale hvalu Tvojem milosrđu u sve vijeke. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Sedmi dan

Isus: „Danas Mi dovedi duše koje posebno štuju i slave Moje milosrđe i uroni ih u Moje milosrđe. Te duše najčešće su oplakivale Moju muku i one su najdublje prodrle u Moj Duh. One su živo ogledalo Moga Milosrdnog Srca. Te duše svijetlit će u budućem životu posebnom svjetlošću. Ni jedna od njih neće dospjeti u oganj pakleni. U času smrti posebno ću braniti svaku od njih.”

Premilosrdni Isuse, Tvoje Srce je samo milosrđe. Primi u stan Svoga Premilosrdnog Srca one duše što posebno štuju i proslavljaju veličinu Tvoga milosrđa. Te su duše jake samom snagom Božjom. U svakoj muci i protivštinama one idu naprijed pouzdavajući se u Tvoje milosrđe. Te duše su sjedinjene s Isusom i nose na svojim ramenima cjelokupno čovječanstvo. One neće biti podložene strogom sudu, jer će biti u trenutku smrti obuhvaćene Tvojim milosrđem.

Duša, koja slavi dobrotu svoga Gospodina,
posebno je od Njega voljena,
uvijek je blizu živog izvora,
i crpi milosti iz milosrđa Božjega.
Vječni Oče, pogledaj očima milosrđa na duše koje slave i štuju Tvoje najveće svojstvo - neiscrpivo milosrđe. One su zatvorene u Premilosrdno Srce Isusovo. Ove duše su živo Evanđelje. Njihove su ruke pune djela milosrđa, a njihove duše, prepunjene radošću, pjevaju pjesmu milosrđa Višnjemu. Molim Te, Bože, iskaži im milosrđe prema nadi i pouzdanju koju imaju u Tebi. Neka se na njima ispuni Isusovo obećanje, koje im je rekao, da: Duše, koje budu štovale Moje neistraživo milosrđe - ja ću sam braniti kao svoju slavu u životu, a posebno u času smrti. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


IOsmi dan
Isus: „Danas mi dovedi one duše, koje su u tamnici čistilišta i uroni ih u bezdan Mojeg milosrđa. Neka rijeke Moje Krvi ohlade njihov oganj. Te duše Ja posebno ljubim. One ostvaruju zadovoljštinu Mojoj pravednosti. U tvojoj je moći donijeti im olakšanje. Uzmi iz blaga Moje Crkve sve oproste i prikaži ih za njih… O, kad bi poznavala njihove muke, neprestano bi prikazivala duhovnu milostinju za njih, i otplaćivala njihove dugove Mojoj pravednosti.”

Premilosrdni Isuse, Ti si Sam kazao da želiš milosrđe. Eto, uvodim u stan Tvog Premilosrdnog Srca duše iz čistilišta koje su Ti jako drage, ali koje se ipak moraju otkupiti iz Tvoje pravednosti. Neka rijeke Tvoje Krvi i Vode, što su utekle Tvome Srcu, ugase žar vatre čišćenja, da se i tamo proslavlja moć Tvojeg milosrđa.

Iz strašne topline čistilišnog ognja
Uzdiže se jecaj Tvome milosrđu.
I doživljavaju utjehu, olakšanje i hlad
U izlivenom mlazu krvi i vode.
Vječni Oče, pogledaj milosrdnim očima na trpeće duše u čistilištu, a koje su zatvorene u Premilosrdnom Srcu Isusovu. Molim Te, po bolnoj muci Isusa, Sina Tvojega, i po gorčini kojom je bila obuzeta Njegova Presveta duša, iskaži Svoje milosrđe dušama, koje su pred očima Tvoje pravednosti. Ne gledaj na njih drugačije nego samo preko Isusovih rana, Sina Tvoga Ljubljenoga, jer mi vjerujemo, da Tvojoj dobroti i smilovanju nema kraja. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Deveti dan

Isus: „Danas Mi privedi ohladnjele duše i uroni ih u bezdan Mojeg milosrđa. Te duše najbolnije ranjavaju Moje Srce. U Maslinskom vrtu Moja je duša doživjela najveću odbojnost od ohladnjele duše. Hladne duše bile su razlogom Mojim riječima: Oče, ukloni taj kalež, ali samo ako je to Tvoja volja. Njihovo posljednje sidro spasenja jest bijeg Mojem milosrđu.”

Premilosrdni Isuse, Ti si čisto smilovanje. Dovodim u stan Tvojeg Premilosrdnog Srca ohladnjele duše. Neka se te zaleđene duše, što sliče mrtvim tijelima i ispunjaju Te takvim gađenjem, zagriju na vatri Tvoje čiste ljubavi. O Premilosrdni Isuse, upotrijebi svemoć Tvojeg milosrđa ih uvedi u sam žar Tvoje ljubavi i podari im svetu ljubav, jer Ti sve možeš.

Vatra i led ne mogu biti spojeni,
Jer ili se oganj ugasi, ili će led biti rastopljen.
Ali Tvoje milosrđe, o Bože,
Još i većoj nevolji pomoći može.
Vječni Oče, pogledaj milosrdnim očima na ohladnjele duše, a koje su zatvorene u Premilosrdnom Srcu Isusovu. Oče milosrđa, molim Te po gorkoj muci Tvoga Sina i po Njegovu trosatnom umiranju na križu, dopusti da i one slave bezdan Tvoga milosrđa. Amen.
KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 tra 2010 23:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ova mila i draga svetica čula je moju potrebu i nakon 8 dana uslišila moju molitvu.
[i]
Hvala sv. s. Faustino.[/i]


Molitva sv. Faustini Kowalskoj

Draga Sv. Faustina, dolazim ti kao prijateljici. Molim te da mi izmoliš milost kod Gospodina za koju te molim. U trenucima sumnje, draga prijateljice, isprosi Gospodinovu milost kao što si to činila tako često ovdje na zemlji, da se sjetim tko sam, i ono na što me Njegova milost poziva.
U trenucima straha, isprosi od Njega milost da uvijek vjerujem, i vjerujem ponovo, u radosti, i saznanju da me Bog priprema za posebnu misiju.

Molim te moli Sv. Faustina, da nikad ne zaboravim da je jaz između Gospodina i mene srušen Njegovom nježnom milošću. On će i dalje biti vjeran i liječiti me od svega što se suprotstavlja Njegovoj volji. Moj je život u Njegovim rukama.

Hvala ti draga prijateljice. Moli s menom molitvu koju te naš Gospodin naučio da je širiš po svemu svijetu: Isuse, uzdam se u Te! Podsjeti sve hodočasnike života da ako je naše pouzdanje veliko, Njegovo milosrđe ne poznaje granice.

Amen.






Litanije u čast svete Faustine



Gospodine, smiluj se! Kriste, smiluj se! Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas! Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!

Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!

Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se!



Sveta Marijo, moli za nas!

Sveta Faustino, živi svjedoče milosrdnog Nebeskog Oca……………………….…moli za nas!

Sveta Faustino, ponizna službenice Isusa – Utjelovljenog milosrđa,

Sveta Faustino, poslušno oruđe Duha Posvetitelja,

Sveta Faustino, pouzdana kćeri Majke milosrđa,

Sveta Faustino, posrednice poruke o Božjem milosrđu,

Sveta Faustino, vjerna tajnice riječi Isusa Milosrdnog,

Sveta Faustino, ključarice Boga bogatog milosrđem,

Sveta Faustino, dare Božji za čitav svijet,

Sveta Faustino, koja si uočavala Božju dobrotu u svakom stvorenju,

Sveta Faustino, koja veličaš Boga u otajstvu Njegova Utjelovljenja,

Sveta Faustino, sudionice Gospodinove Muke i Uskrsnuća,

Sveta Faustino, predvoditeljice na Isusovom Križnom putu,

Sveta Faustino, koja si susretala Isusa u svetim sakramentima,

Sveta Faustino, sjedinjena sa Zaručnikom u svojoj duši,

Sveta Faustino, očarana milosrđem Boga u životu Blažene Djevice Marije,

Sveta Faustino, koja ljubiš Crkvu – Mistično Tijelo Kristovo,

Sveta Faustino, jaka pravom vjerom,

Sveta Faustino, ustrajna neslomljivom nadom,

Sveta Faustino, goruća vrućom ljubavlju,

Sveta Faustino, lijepa istinitom poniznošću,

Sveta Faustino, jednostavna djetinjim pouzdanjem,

Sveta Faustino, uzore vršenja volje Božje,

Sveta Faustino, primjeru požrtvovne službe,

Sveta Faustino, čuvarice svećeničkih i redovničkih duša,

Sveta Faustino, zaštito mladih i duša male djece pred Zlim,

Sveta Faustino, nado palih i očajavajućih duša,

Sveta Faustino, jakosti bolesnika i trpećih,

Sveta Faustino, koja jačaš pouzdanje u srcima umirućih,

Sveta Faustino, žrtvo za grešnike,

Sveta Faustino, zabrinuta za spasenje svih ljudi,

Sveta Faustino, posrednice duša u Čistilištu,

Sveta Faustino, koja moliš milosrđe Božje za cijeli svijet,



Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine.

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine.



Moli za nas sveta Faustino,

… da životom i riječima naviještamo divna djela i poruku Božjeg milosrđa.



Pomolimo se!

Milosrdni Bože, primi našu zahvalu za dar života i djelo svete Faustine i po njezinu zagovoru pomozi nam rasti u nadi prema Tebi i milosrđu spram bližnjih.

Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.




Molitva za zagovor svete Faustine

O moj Isuse, koji si izabrao svetu Faustinu za veliku štovateljicu Tvoga
neizmjernoga Milosrđa, udijeli mi po njezinom zagovoru, ako je to po
Tvojoj Svetoj Volji, milost ...... za koju te molim. Kao grešan čovjek
nisam dostojan Tvoga Milosrđa, ipak pogledaj na požrtvovnost sestre
Faustine i nagradi njene kreposti dok ćeš uslišati moje molitve koje Ti
s pouzdanjem upravljam. Amen.

Oče naš .... Zdravo Marijo ... Slava Ocu ...

Sveta Faustina, moli za nas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2014 08:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 ožu 2011 15:02
Postovi: 86
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas se slavi ova svetica
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sveta_Faustina_Kowalska


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2014 14:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=F1w41u_1fgY


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr