www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 09:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 20 sij 2009 15:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

. Pomozi i meni u ovoj nuždi, u kojoj zazivljem tvoju moćnu pomoć.

Molitve


Kad zazovem, usliši me, Bože, pravdo moja, ti što me u tjeskobi izbavi:
smiluj mi se, usliši moju molitvu! (Ps 4,2)



Molitva u nevolji
Sveti Josipe, pomozi mi svojim zagovorom, da Otac nebeski usliši moju poniznu molbu u ovoj stisci i nevolji. Ti najbolje znadeš, kako je čovjeku tužnom i bolnom jer je i tvoj život bio trnjem posut. Mnogima si očito pomogao koji su te u nevolji za zagovor zamolilien.

Molitva Sv. Josipu za Crkvu K tebi se, o sveti Josipe, utječemo u svojoj nevolji. Za ljubav, koja te je s neoskvrnjenom Djevicom i Bogorodicom vezala, i za očinsku ljubav, kojom si grlio Dijete Isusa, smjerno te molimo, da baštinu, koju je Isus Krist svojom Krvlju otkupio, milostivo pogledaš, te u pomoć pritečeš našoj nevolji svojom moći.

O skrbni čuvaru Božanske obitelji, brani odabrano potomstvo Isusa Krista. Ne daj, predragi Oče, da nas okruže zabluda i pokvarenost. Budi nam s neba milostivo u pomoći, o naš jaki zaštitniče, u borbi s vlašću tmine. Pa kao što si nekad izbavio Dijete Isusa iz najveće pogibli života, tako i sada brani svetu Crkvu Božju od svih zasjeda neprijateljskih, te nas svakoga pojedinog trajno uzmi pod svoje okrilje, da uzmognemo po tvojem izgledu i tvojom pomoću sveto živjeti, blaženo preminuti i u nebu vječno bleženstvo zadobiti. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala

Molitva Sv. Josipu za sretnu smrt

Slavni sveti Josipe, za onu neiskazanu sreću koju si imao na zemlji kada su kod tvoje smrti bili prisutni Isus i Marija i u smrtnoj te borbi pomagali, jačali i tješili: molim te ponizno, isprosi i meni tu milost na smrtnome času junački odbiti bijesne navale nečistoga duha i blaženo umrijeti .

Uzvišeni branitelju umirućih, budi mi u pomoći u tom strašnom času; isprosi mi milost u tvojemu naručju uzmoći izustiti slatke i utješljive riječi: Isuse, Marijo i Josipe, u vaše ruke predajem srce i dušu svoju! Amen.



Molitva Sv. Josipu za zaštitu

Preslavni sveti Josipe, tebe je Bog izabrao za hranitelja svom Sinu i za zaručnika prečistoj Majci Njegovoj i postavio te tako glavarom Svetoj Obitelji, pa te je zbog toga Namjesnik Kristov proglasio zaštitnikom Crkve Isusove.Svim pouzdanjem srca svoga molim te priteci u pomoć čitavoj radničkoj Crkvi! Štiti na poseban način svojom očinskom skrbi Svetog Oca, te sve biskupe i svećenike, koji su sjedinjeni s Petrovom Stolicom!

Brani sve koji se uz sve poteškoće i patnje trude oko spasa duša i učini da se svi narodi ponizno podlože svetoj Crkvi izvan koje nema spasenja. Udostoj se, predobri sveti Josipe, primiti i mene među svoje štićenike.

Posvećujem ti se posve i molim te budi mi ocem, zaštitnikom i vođom na putu k spasenju. Isprosi mi čisto srce i veliku želju za vlastitim posvećenjem. Učini da po tvom primjeru sva moja djela budu upravljena na što veću Božju proslavu i za sjedinjenje s božanskim Srcem Isusovim i bezgrešnim Srcem Marijinim i s tobom, o sveti Josipe. Moli za me da postanem vrijedan biti dionikom onoga pokoja i blaženstva što si ga ti osjetio na svom smrtnom času. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 15:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Molitva Sv. Josipu radniku

Slavni Sveti Josipe, uzore svih radnika, izmoli mi milost obavljati svoje poslove u duhu pokore, te ta ko zadovoljiti za svoje mnogobrojne grijehe;

da ih obavljam savjesno, ne obazirući se na svoje sklonosti, već jedino na dužnost; da ih izvršim sa zahvalnošću i radošću smatrajući velikom čašću što mogu naravne darove, koje mi je Bog dao, uporabiti i usavršiti u poslu; da ih obavljam uredno i mirno, umjereno i strpljivo i nikada ne uzmaknem pored umornošću i poteškoćama;

da ih obavljam osobito u čistoj nakani odričući se sama sebe; sve to u sjećanju na smrt i na račun koji ću morati polagati o svakom izgubljenom času, o neiskorištenim darovima, o propuštenim dobrim djelima i o taštoj samodopadnosti kod uspjeha, što tako nagrđuje djela učinjena Bogu za ljubav.

Sve Isusu i Mariji za ljubav i po tvom uzoru sveti Josipe! To neka mi bude misao vodilja u životu i na samrti. Amen.


Molitva Sv. Josipu za Crkvu (2)

K tebi se, o sveti Josipe, utječemo u svojoj nevolji. Za ljubav koja te je s neoskvrnjenom Djevicom i Bogorodicom vezala i za očinsku ljubav kojom si grlio Dijete Isusa, smjerno te molimo da baštinu, koju je Isus Krist svojom krvlju otkupio milostivo pogledaš te u pomoć pritečeš našoj nevolji svojom moći. O skrbni čuvaru Božanske obitelji, brani odabrano potomstvo Isusa Krista. Ne daj, predragi Oče, da nas okruže zabluda i pokvarenost. Budi nam s neba milostivo u pomoći, o naš jaki zaštitniče, u borbi s vlašću tmine. Pa kao što si nekad izbavio Dijete Isusa iz najveće pogibelji života izbavio, tako i sada brani svetu Crkvu Božju od svih zasjeda neprijateljskih te nas svakoga pojedinog trajno uzmi pod svoje okrilje da uzmognemo po tvojem uzoru i tvojom pomoću sveto živjeti, blaženo preminuti i u nebu vječno blaženstvo zadobiti. Amen.


Molitva Sv. Josipu za domovinu

Sveti Josipe, brižni čuvaru Svete obitelji i zaštitiniče cijele Crkve, budi u nebeskoj slavi zagovornik svakoga od nas sa u kušnjama života i teškoj borbi između dobra i zla ustrajemo na putu istine i ljubavi.

Prije tri stoljeća naši su pradjedovi odlučili, svečano izjavili i službeno proglasili da Ti, brižni Poočime Isusov, budeš zagovornik naroda Hrvata. To mi, Crkva kao Božji narod u hrvatskom narodu, prihvaćamo i potvrđujemo za ove dane i buduća vremena.

Po Tvom moćnom zagovoru, sveti Josipe, molimo od nebeskog Oca svom narodu, kao i svim narodima s kojima se susrećemo u zbivanjima povijesti, istinski napredak da živimo u pravednosti i miru, slozi i slobodi, u blagostanju i sigurnosti. Obitelji su izvori narodnog života. Neka Otkupljenje Isusovo spasi naše obitelji da budu Bogu odane, vjerne, pobožne i hrabre za život; takve će biti jamstvo naše crkvene i narodne budućnosti.

Usrdno Te molimo da čuvaš našu djecu i mlade i vjeru pradjedova kako bi bilo sačuvano njihovo dostojanstvo od svih napasti i opasnosti za njihov ljudski kršćanski život.

Sveti Josipe, Tvojoj je „skrbi bila povjerena sama nevinost: Isus Krist i Djevica Marija, po dvostrukom tvom predragom zalogu vruće Te molimo“ da nam isprosiš nevinu mladost i brojna duhovna zvanja kako bi naša crkva obilovala revnim Božjim svećenicima, svetim redovnicama i Bogu posvećenim djevicama.

Tebe, sveti Josipe, Evanđelje naziva pravednim, molimo Te, pogledaj na nevolje i na rane naše! Izmoli nam milost velikog obraćenja da prestane strašna psovka u hrvatskom narodu, da se poštuje dostojanstvo braka, nepovredivost obitelji i osobe, te neotuđivo pravo na život svakog ljudskog bića, skrivenog u krilu žene. Izmoli nam jaku vjeru, čvrstu nadu i hrabru ljubav prema Bogu i svakom čovjeku!

Sveti Josipe! Kad si odlazio s ovoga svijeta u vječnost, prisutnost Spasitelja našega Isusa Krista – Bogočovjeka – i njegove Majke, a Tvoje prečiste Zaručnice bila je za tebe velika utjeha. Povjeravamo ti naše bolesnike i umiruće. Moli za njih da ni jedan ne ode s ovoga svijeta bez utjehe i milosti svetih sakramenata.

Sveti Josipe, bdij nad našom domovinom i svim njezinim stanovnicima da nam bude blagoslovljeno prebivalište na putovanju u vječni život gdje ćemo se naći zajedno s Tobom, s Tvojom svetom Zaručnicom i našom Majkom Marijom, sa svom nebeskom Crkvom u ljubavi, radosti i svjetlosti Presvetoga Trojstva: Oca i Sina i Duha Svetoga! Amen!


(Ovu je molitvu sastavio naš kardinal Franjo Kuharić i 19. ožujka 1988. molio u Svetištu sv. Josipa u Karlovcu.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
SUTRA POCINJEMO SA DEVETNICOM SVETOM JOSIPU ,

ZA SVE NASE POTREBE (Svatko nek upise svoje osobne nakane)

Ja ukljucujem u ovu Devetnicu moju djecu Krunoslava ,Kristijana i Ivanu
i svu bracu i sestre kao i svog oca i molim za njihovo obracenje....

Zdravo Josipe



Pozdravljam Te, Josipe, koji si pun Božje milosti! Spasitelj se odmarao na tvojim rukama i rastao pod tvojim pogledom. Blagoslovljen ti među svim ljudima i Isus, božansko Dijete tvoje djevičanske Supruge, neka bude uvijek blagoslovljen!



Sveti Josipe, tebi je bilo dano da budeš otac Sinu Božjemu, moli za nas u našim obiteljskim brigama, za naše zdravlje i za naš posao sve do naših posljednjih dana i udostoj se prići nam u pomoć u času smrti naše! Amen!



Litanije sv. Josipa



Gospodine, smiluj se!

Kriste, smiluj se!

Gospodine. smiluj se!

Kriste, čuj nas!

Kriste, usliši nas!


Oče nebeski, Bože,

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože,

Duše Sveti, Bože,

Sveto Trojstvo, jedan Bože,


smiluj se nama!

Sveta Marijo,

Sveti Josipe

Slavni porode Davidov,

Svjetlosti patrijarha,

Zaručniče Bogorodice,

Stidljivi čuvaru Djevice,

Hranitelju Sina Božjega,

Brižni branitelju Kristov,

Glavaru slavne obitelji,

Josipe pravedni,

Josipe prečisti,

Josipe premudri,

Josipe jaki,

Josipe poslušni,

Josipe vjerni,

Ogledalo strpljivosti,

Ljubitelju siromaštva,

Uzore radnika,

Uresu domaćega života,

Čuvaru djevica,

Potporo obitelji,

Utjeho bijednih,

Ufanje bolesnih,

Zaštitniče umirućih,

Strahu zlih duhova,

Pokrovitelju svete Crkve,










moli

za

nas!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

oprosti nam, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

usliši nas, Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,

smiluj se nama!



Postavio ga je gospodarom doma svojega.



I poglavarom imanja svojega.



Pomolimo se. Bože, koji si se neiskazanom providnosti udostojao izabrati blaženoga Josipa za zaručnika presvetoj Majci svojoj, daj molimo da koga kao pokrovitelja častimo na zemlji, zavrijedimo imati zagovornikom na nebu. Koji živiš i kraljuješ u sve vijeke vjekova. Amen.



Moli za nas, Sveti Josipe,



Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.



Pomolimo se. Molimo Te Gospodine, neka nam budu na pomoć zasluge zaručnika presvete Majke Tvoje, da zadobijemo njegovim zagovorom, što svojom slaboćom ne možemo postići. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pobožnosti
Jahve mi je svagda pred očima; jer mi je zdesna, neću posrnuti.
Stog' mi se raduje srce i kliče duša,i tijelo mi spokojno počiva. (Ps 16,8)



Litanije Sv. Josipa

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!

Gospodine, smiluj se!

Kriste, čuj nas!

Kriste, usliši nas!


Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!

Sine, Otkupitelju svijeta, Bože,

Duše Sveti, Bože,

Sveto Trojstvo, jedan Bože,


Sveta Marijo, moli za nas!
Sveti Josipe,

Slavni porode Davidov,

Svjetlosti patrijarha,

Zaručniče Bogorodice,

Stidljivi čuvaru Djevice,

Hranitelju Sina Božjega,

Brižni Branitelju Kristov,

Glavaru slavne obitelji,

Josipe pravedni,

Josipe prečisti,

Josipe premudri,

Josipe jaki,

Josipe pokorni,

Josipe vjerni,

Ogledalo strpljivosti,

Ljubitelju siromaštva,

Uzore radnika,

Uresu domaćega života,

Čuvaru djevica,

Potporo obitelji,

Utjeho bijednih,

Ufanje bolesnih,

Zaštitniče umirućih,

Strahu zlih duhova,

Pokrovitelju svete Crkve, moli za nas!


Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se!

Postavio ga je gospodarem doma svojega
I poglavarom svega imanja svojega.


Pomolimo se: Bože, koji si se neiskazanom providnosti udostojao izabrati blaženog Josipa za zaručnika presvetoj Majci svojoj, daj, molimo, da koga kao pokrovitelja častimo na zemlji, zavrijedimo imati zagovornikom na nebu. Koji živš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 16:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Josipovih sedam boli i sedam radosti

Utjelovljenje

Sveti Josipe u ime tvojih boli, koje si osijećao ne znajući za Isusovo utjelovljenje po Anđelu, i za radost koju Ti je navijestio anđeo da će Marija biti Majka Spasiteljeva, molimo za tvoj zagovor.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Rođenje
Sveti Josipe, u ime tvoje boli, koju si osjećao tražeći sklonište u Betlehemu i u ime radosti, kada si se klanjao Isusu novorođenom u špilji, molim za tvoj zagovor.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Obrezanje
Sveti Josipe, u ime tvoje boli, koju si osjećao promatrajući prvi put kaplje krvi Isusove, i u ime radosti kad si mu davao ime Isus prema želji neba, molim te da nas zagovaraš kod Boba.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Šimunovo proroštvo

Sveti Josipe, u ime tvoje boli koju si osjećao čuvši da će Isus biti znak, kome će se protiviti, i kad si čuo da će Srce Marijino biti probodeno mačem boli, i u ime radosti koju si osjećao prikazujući Isusa u hramu kao Otkupitelja Izraela, molimo te, zagovaraj nas.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Bijeg u Egipat

Sveti Josipe, u ime boli, koju si osjećao, kad si čuo opomenu anđela da moraš bježati s Isusom i Marijom u Egipat, jer ga Herod želi ubiti, i u ime radosti, koju si osjećao vidjevši da ćeš s Isusom na rukama izbijeći opasnost, zagovaraj nas.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Povratak iz Egipta

Sveti Josipe, u ime boli, koju si osjećao na povratku iz Egipta u strahu za Isusa, a u ime radosti, koju si osjećao, kad ti je anđeo rekao da ideš u Nazaret i da je nestalo opasnosti, zagovaraj nas.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Isus izgubljen i pronađen u Jeruzalemu

Sveti Josipe, u ime tvoje boli, koju si osjećao za tri dana tražeći Isusa, i u ime radosti, koju si osjećao našavši ga u hramu zagovaraj nas.
Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 16:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Krunica Svetog Josipa

Moli se za Gospinu krunicu od pet desetica. Na križić se moli Vjerovanje. Na pojedinačnom zrnu između desetica - Očenaš, odnosno Slava Ocu... i Očenaš.



Na prva tri skupna zrna i na sva zrna u desetkama umjesto Zdravo Marijo moli se:

Zdravo Josipe pravdni, zaručniče svete Bogorodice, djevičanski Oče Isusa Krista, (otajstvo...)

Sveti Josipe, moli za nas da po tvome primjeru sveto živimo i u nebu vječno blaženstvo zadobijemo! Amen!

Na prva tri zrna dodaje se:

koji neka nam umnoži vjeru
koji neka nam učvrsti ufanje
koji neka nam usavrši ljubav.

Otajstva po deseticama:
Koga je Marija po Duhu Svetome začela.
Koga je Marija Elizabeti u pohode nosila.
Koga je Marija u Betlehemu rodila.
Koga si s Marijom u hramu prikazao.
Koga si s Marijom u hramu našao.


ili

Kojeg si žarko volio.
Koji je tebe slušao i ljubio.
Za koga si marljivo radio.
Koji je tebi u poslu pomagao.
Koji je uza te bio kad si umirao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 16:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Krunica Svetog Josipa (2)

Moli se isto kao i Gospina krunica, dodajući ove zazive:
Koji si svetog Josipa izabrao za zaručnika Prečistoj Djevici Mariji.
Koji si svetog Josipa ljubio ka hranitelja.
Koji si svetom Josipu bio poslušan.
Koji si sa svetim Josipom molio i radio.
Koji si svetog Josipa dao Crkvi za zaštitnika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2009 13:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2006 18:49
Postovi: 40
Lokacija: Koprivnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Brzojav Svetom Josipu

Sveti Josipe, prikazujem ti ljubav Isusa i Marije koja živi u njima za tebe. Prikazujem ti također slavljenja, počasti, zahvale i prinose koje su ti vjerni prikazali kroz vjekove, sve do ovog časa. Sebe i sve one koji su dragi mojemu srcu predajem trajno pod Tvoju svetu zaštitu.
Molim te, za ljubav Boga i Presvete Djevice Marije, tvoje Zaručnice, izmoli nam milost posljednjeg spasenja i sve milosti koje su nam potrebne, a posebno ovu veliku milost ... (tu reći nakanu). Pohiti mi u pomoć, sveti Patrijarše, i utješi me u toj nevolji. Sveti Josipe, prijatelju Srca Isusova, usliši me.

Oče naš … Zdravo Marijo … Slava Ocu …

Vječni Oče, prikazujem Ti Predragocjenu Krv, Srce i Lice Tvoga Jedinorođenoga Sina, sve kreposti i zasluge Presvete Majke i Njezinog Prečistog Zaručnika Svetog Josipa kao i sva blaga Svete Crkve, za postizanje milosti posljednjeg spasenja i svih potrebnih nam milosti.
O Sveti Josipe, pomozi nam,
u životu, na smrti, u svaki čas!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr