www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 31 ožu 2009 13:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2006 18:49
Postovi: 40
Lokacija: Koprivnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Majci Milosrđa



Na granici svjetova
Tvoje samilosne oči
(dvije jasne zvijezde
u olujnoj noći)
Tvoja kruna
dijadema od bisernih suza
i žubor bistroga izvora
Tvojega srca,
melem struna
nevidljivoga glazbala
koje miluje ožalošćene duše…
Bdiješ: dozvavši skrovitu šumu
mladića zaštićuješ
od mrskih uhoda na drumu
da zla kob ga ne snađe.
I kada
potonu sve lađe,
umre i posljednja nada…
vraćaš ga toplomu domu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 tra 2009 09:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 stu 2008 08:58
Postovi: 47
Lokacija: lipik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Majko, molim te pomozi mi. Danas Te posebno trebam. Svrni svoj pogled na mene i spasi mene i moju djecu. Ti znaš kako je teško biti majka, Ti znaš kako bole rane koje netko nanosi djetetu, Ti znaš kako puca materino srce. Pomozi, spasi nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 08:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
O Marijo bez grijeha začeta, moli za nas koji se Tebi utječemo!

Draga moja Majko Marijo! Ti znadeš moju potrebu i moju želju! Vjerujem da ćeš je uslišiti jer si obećala velike milosti onima koji se uzdaju u Tvoj moćni zagovor..I ja se uzdam i molim Te da jedna zraka Tvoje milosti bude milost za koju Te svim srcem molim, Tebe bez grijeha začetu,Tebe Milosti punu!

Hvala Ti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2009 06:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospa Žalosna

Gospa Žalosna

Ljiljanom pogleda,
bez osude,
dok mač boli
srce Joj probada,
krotko poniče glavom:
“Neka tako bude…!”


I jedno samo širi se
iz tme oluje zlohotne,
iz poljupca sunčeva
miomirisom Njezine biti:
Gospodina ljubiti,
Gospodinu služiti!


I danas, s visina,
proničeš pogledom
u duše naše.
Od stradanja nedužnih,
opačina groznih,
podrhtava srce Tvoje,
struna osjetljiva, tanana…


I danas ne osuđuješ, ne koriš -
tek obilno slivaju se
obrazima Tvojim rijeke
što svijet nesretni
ispiru od zla…


Vječna molitva Tvoja
Ocu, za sve nas…


Još jedan,
s ljubavlju darovan dan
iz riznice Gospodnje,
zloupotrijebljen je istekao…


Tebi je toliko žao…!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2009 06:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gospina poruka koju je prenijela vidjelica Mirjana 2 rujna 2009.

Draga djeco!
Danas vas majčinskim srcem pozivam da naučite praštati, potpuno i bezuvjetno. Trpite nepravde, izdaje i progone ali ste po tome Bogu bliži i miliji. Djeco moja, molite za dar ljubavi. Samo ljubav sve prašta, kao što moj Sin prašta, njega slijedite. Ja sam među vama i molim da kada dođete pred svoga Oca možete reći: „Evo me Oče, tvog sam Sina slijedio, ljubavi sam imao i srcem sam praštao, jer sam u tvoj sud vjerovao, u tebe se uzdao“. Hvala vam!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2009 07:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
O Marijo, puna ljubavi!
Otvori mi svoje Srce bezgrešno,
gdje stanuje DUH PRESVETI.
Da mognem ući unutra,
u raj nebeski !


O Marijo, Majko Božje ljubavi!
Otvori mi svoje Srce prečisto,
Gdje prebiva TROJSTVO PRESVETO.
Da mogu ući unutra,
u Kraljevstvo nebesko !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ruj 2009 21:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2006 18:49
Postovi: 40
Lokacija: Koprivnica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ZDRAVO MARIJO

Molimo Majku Božju da nas vodi otajstvenim putovima duha gdje se i ljudska bijeda ugrađuje u napredak duhovnog života. Skupa sa svecem razmatrajmo Zdravo Mariju, tu Gospi tako dragu molitvu.
laziš li se u nesretnom stanju onoga koji je u grijehu? Zazivaj božansku Mariju. Kaži joj Zdravo, Sto znači: Pozdravljam te s dubokim poštovanjem, TI koja si bez grijeha i bez drugih zala Ona će te osloboditi od nesreće tvojih grijeha. Nalaziš se u tminama neznanja i zabluda? Pozdravi Mariju i kaži joj Zdravo Manijo, što znači: osvijetljena sunčevim zrakama grade. Ona će te učiniti dionikom svoga sjaja. Jesi li izgubio put koji vodi u nebo?
Uteći se Mariji, što znači, Zvijezda mora; zvijezdo sjevernjačo, voditeljice naše plovidbe ovim svijetom. Ona će te odvesti u luku vječnog spasenja. Žalostan si? Uteći se Mariji, što znači: Gorko more, ispunjeno gorčinom kada je bilo na ovome svijetu, koje je sada, u nebu, postalo more čiste slasti. Ona će/ pretvoriti tvoju žalost u sreću I tvoje jade u utjehu.
Izgubio si milost? Časti preobilje milosti kojima je Bog ispunio Presvetu Djevicu, i reci Mariji: Puna milosti i svih dara Duha Svetog. I ona će te učiniti dionikom toga blaga. Osjećaš se samim, kao da si napušten od Boga? Obrati se Mariji i reci joj: Gospodin s tobom prisnije i dostojanstvenije nego u pravednicima i svecima jer ti si s njim sjedinjena.
On je uistinu tvoj Sin, njegovo tijelo je tvoje tijelo. Budući da si mu ti Majka, ti si s Gospodinom zbog te uzajamne ljubavi i
zato jer mu savršeno nalikuješ. Još joj reci: cijelo Presveto Trojstvo je s tobom, jer ti si dragocjeni hram. Ona će te čuvati i staviti pod Gospodinovu zaštitu.
Jesi li možda postao predmet Božjeg prokletstva? Reci Mariji: Blagoslovljena si među ženama i blagoslovljena od svih naroda zbog tvoje čistoće i plodnosti; zahvaljujući tebi Božje prokletstvo je promijenjeno u blagoslov. I ona će te blagosloviti. Gladan si kruha milosti, kruha života? Približi se njoj koja je nosila kruh živi koji je sišao s Neba; i reci joj:
Blagoslovljen plod utrobe tvoje, kojega si začela ostavši Djevica, nosila bez muke i porodila ga bez ijedne boli. Blagoslovljen Isus koji otkupi mrtvog čovjeka, koji vrati prognanika u domovinu, opravda grjeŠnika, spasi izgubljenog čovjeka. Bez sumnje, tvoja će se duša nasititi kruhom milosti u ovome životu i vječnom slavom u drugom. Amen.
Završi svoju molitvu govoreći s Crkvom: Sveta Marijo, sveta u tijelu i u duši, sveta zbog tvojeg jedinstvenog i vječnog predanija Bogu na služenje, sveta zbog toga što si Majka Boga koji te je obdario preuzvišenom svetošću kako to i priliči toj neizmjernoj časti. Majko Božja koja si i naša Majka, naša Posrednica i Zagovornica, Blagajnica i Djeliteljica Božjih milosti, isprosi nam oproštenje naših grijeha i pomirenje sa božanskim Veličanstvom.
Moli za nas, grješnike, ti koja toliko ljubiš bijednike, ti koja ne prezireš niti odbacuješ grješnike, bez kojih ne bi bila Majka spasitelja. Moli za nas sada, tijekom ovoga kratkog, prolaznog i vidnog života. Sada, zato što sigurno imamo samo ovaj trenutak. Sada, zato što smo i danju I noću opkoljeni moćnim i okrutnim neprijateljima koji nas napadaju.
I na času smrti naše, tako strašne i opasne, kada će naše snage biti iscrpljene, kada će naš duh i tijelo biti shrvani od boli i straha. U času naše smrti, kada će sotona podvostručiti sve napore da nas zauvijek upropasti; trenutak kada će se odlučiti naša sudbina, sretna ili nesretna, za cijelu vječnost. Oh, dođi, dakle tada u pomoć svojim jadnim sinovima, milosrdna Majko,
zagovornice naša i utočište grješnika. U tom trenutku, udalji od nas đavle, naše optužitelje, naše neprijatelje, čiji će nas strašan izgled prestraviti; dođi i prosvijetli nas u tmini smrti. Vodi nas i prati do suda našeg Suca, koji je isto tako i tvoj Sin, moli se za nas da nam Oprosti i da nas primi među svoje izabranike u vječnoj slavi. Tako neka bude. Amen.
Tko se neće diviti uzvišenosti svete Krunice koja se sastoji od ova dva dijela: Oče naš i Zdravo Marijo? Postoji li, možda, Bogu i Presvetoj Djevici ugodnija molitva a lakša, milija i spasonosnija za ljude? Imajmo neprestano u srcu i na usnama ove molitve i tako častimo Presveto Trojstvo, Isusa Krista našeg Spasitelja i njegovu presvetu Majku Mariju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2009 08:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
OSOBNA POSVETA BEZGRIJEŠNOME
SRCU MARIJINU

Presveta Djevice Marijo, Majko i Kraljice moja,
Tvome Bezgrješnome Srcu posvećujem i predajem čitavo svoje biće:
svoje misli, riječi i djela, svoj duh, dušu i tijelo.
Raspolaži sa mnom i sa svime što mi pripada sada
i u vječnosti na hvalu i slavu Presvetoga Trojstva,
za posvećenje Crkve i spasenje svega svijeta.
Bezgriješna moja Majko,
pomozi mi živjeti dostojno moga krasnoga posvećenja,
da neopazivo pripadam svome Otkupitelju.
Daj da poput Tebe slušam poticanje Duha Svetoga!
Neka se u meni i po meni uvijek i u svemu vrši volja Božja!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr