www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 stu 2012 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
vox napisao:
courage napisao:
[
Na uslišanje nemoguće i beznandne nakane sam čekala 4 mj i to tako da kad sam izmolila tu milost, vjerovala sam da će
mi biti uslišana (premda ljudskim očima je bilo sto posto nemoguće) i pustila sam to. Nisam više se opterećivala kad i kako.

de pojasni :)
oš reć da si, karikiram, jednu večer iznjela tu molitvu J Tadeju i to je to??
ono, nisi molila uzastopce u to i tom sl?
ideš sister :D
morat ću i ja... sam da mi je smoć vjere koja planine premješta 8)


Vox draga ma nema nikakvih posebnih duhovnih formula u molitvi... Boze sacuvaj, to je najbolji nacin da ti se molitva NE uslisi ;) molila sam devetnicu, krunicu njemu i to je otprilike to.. Nisam dojadivala Bogu s molitvom jer to odrazava nesigurnost i nepovjerenje. A sasvim sigurno najvažniji sastojak je dječja vjera i unutarnja sloboda da unaprijed prihvatimo svaki odgovor kakav god on bio od Boga. I naravno, strpljivost!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2012 14:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Našao sam molitvenik u knjižari Kršćanske sadašnjosti po cijeni od 10kn.

U molitveniku su još nekoliko molitava i kratka devetnica koje nisu ovdje pa ih donosim.

Molitva sv. Judi Tadeju za potomstvo
Svemogući vjekovječni Bože, Ti koji štovatelje sv. Jude Tadeja čudesno uslišavaš, milostivo Te molim da okreneš našu veliku nevolju u radost te blagosloviš naš brak i podariš nam potomstvo. Ako nam ta želja po Božjoj volji bude neuslišana, ojačaj nas svojom milošću da budemo plodni dobrim djelima. Amen.

Molitva sv. Judi Tadeju
Ti si, Judo, rođak Kristov i hrabri mučenik. Pobožno te slavimo jer si satro obmanu i sačuvao vjeru. Slaveći tvoj sveti spomen primamo po tvome zagovoru oproštenje grijeha.
Zasjao si snagom razuma kao odabrani učenik i neoborivi stup crkve Kristove učeći ih vjerovati u jedinoga Boga. Od njega proslavljen, slavni apostole Juda Tadeju, obdaren si darom liječenja da liječiš boli onih koji ti se utječu.
(iz liturgije sv. Ivana Zlatoustog)

Kratka devetnica u čast sv. Jude Tadeja
O sv. Juda Tadeju. ti apostole i rođače Isusa, Marije i Josipa, pozdravljam te i hvalim Boga za sve milosti što ih je tebi udijelio. Ponizno te molim, pogledaj milostivo na mene. Ne preziri moje molitve i ne daj da se moje pouzdanje i nade izjalove. Priteci nam s neba milostivo u pomoć. Tebi je Bog udijelio milost i odliku da pomažeš ljudima u najtežim potrebama svojim moćnim zagovorom. Pomozi i meni da uzmognem slaviti milosrđe Božje. Za čitava ću ti života zahvaljivati i ostati tvoj revni štovatelj dok ti ne uzmognem jednom na nebu zahvaliti, te s tobom i izabranicima hvaliti, slaviti i častiti svemogućega Boga. Amen.

Izmoli ovu molitvu u litanije ili krunicu za svaki od devet dana i to poprati dobrim djelima.

Osim molitve u molitveniku je navedeno da svi koji traže pomoć sv. Jude Tadeja (i bilo kojeg drugog sveca) da njemu u čast čine milosrđe i udijele milostinju potrebnima. Ništa ne jamči bržu Božju pomoć kod zagovora svetaca nego čin milosrđa.
Također, nemojte zaboraviti zahvaliti svecu nakon što molitva bude na čudesan način uslišana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2012 22:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moram posvjedočiti ovog izuzetnog sveca, pomogao mi je u mojim molitvama kada mi je zaista bila potrebna milost :a1250: i to jako ubrzo tako da sam još uvijek u 'pozitivnom šoku' :D . Hvala ti Sv. Juda Tadeju :a1250: .... i dragom Isusu koji je uslišio moje molitve :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2012 20:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Nakon jako dugo vremena i puno padova konačno sam dobila posao po zagovoru sv. Jude.
I to na tako neočekivan način (čak se nisam ni prijavila u tu firmu) i u doba najveće potrebe...sve se čudesno odjednom posložilo. Ma i dalje ne mogu vjerovati...

Hvala Svevišnjem i Njegovim svecima koji su nam uvijek na pomoći. :b232:
:r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2012 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Hvala i slava Gospodinu :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2012 22:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Oce Nebeski Hvala Ti na svim uslisanim molitvama po zagovoru Svetog Jude Tadej.
_____________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2012 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
:D

Molitva sv. Judi za nadolazeću godinu


Sveti Judo, ti si sa mnom u svim nepredvidivim i nepoznatim situacijama. Neka tvoj put nade i ufanja bude moj put u nadolazećoj godini. Obećajem u vjeri dijeliti tvoju nadu s drugima, opraštati onako kako meni oprašta moj Otac na nebu i iskazivati suosjećajnost i ljubaznost u svakoj prilici. Vodi me sv. Judo, da započinjem svaki dan sa zahvalnošću na usnama, s istinom na umu i nadom u srcu. Neka moj izazov po tvom zagovoru bude da na kraju svakog dana razmišljam o svojim djelima i poticajima kako bi rasla u vjeri, ljubavi i ufanju. Amen


molitva prevedena s eng, s jedne molitvene stranice koja je posvećena ovom svecu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 03:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 svi 2007 20:50
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam za vaša svjedočanstva ....
Ja sam izgubila svaku nadu i često se prepuštam očaju i beznađu .....Borim se svim tim crnim i beznadnim mislima već jako , jaaaako dugo ....
Molila sam i ovog sveca za njegovu pomoć i zaštitu ..... Za sada još uvijek čekam !
Hvala još jednom na svakom svjedočenju i molitvi ... To puno znaći !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Nemoj gubit nadu.
I ja čekam. Ponekad sam nestrpljiv ali znam da će sve Bog okrenut na dobro.
Možda nas Bog kuša.
Čeka da vidi jesmo li se promijenili na bolje.
Da ti čekanje bude lakše, moj savjet, ono kako ja radim je da se često ispovijedam.
Svakih 20-tak dana.
Odi u crkvu kad je euharistijsko klanjanje i moli se pred Presvetim...
To će ti dati snagu. To meni pomaže.
Onda kada češ se najmanje nadat, onda će doći uslišenje molitava i obolje blagoslova.
Ja se uvijek sjetim Joba iz starog zavijeta.
Kako li je samo njemu bilo, ali nije posustao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 20:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 svi 2007 20:50
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
HVala,da.. JA sam npr ovaj put otisla na Velik Petak ( a, prije toga dosta duuuugo ne ) pa opet na nedelju Božasnkog milorđa .... Jednostavno mi pomaže da nisam tako daleko od Boga i da nema tog beskrajnog beznađa ....Jer, padam jako često sada već u duhu , moralnosti ,psihčki ... Hvala za poticaj !:-))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr