www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 13:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 07 stu 2009 01:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
MOLITVA SVETOM JOAKIMU

O veliki i slavni Patrijarka sv. Joakime, radost mi obuzima srce, kad pomislim, da si između sviju svetaca bio upravo ti odabran za suradnika Božanstvenih tajna obogativši cijeli svijet Majkom Božjom!
Ovom si izvanrednom povlasticom postao vrlo moćnim kod Majke i njezina Sina, pa nam radi toga možeš isprositi mnogo milosti, koje su nam vrlo potrebne.
Velikim ufanjem hrlim pod tvoje moćno okrilje, da ti otkrijem sve duševne i tjelesne potrebe voje, i moje obitelji, preporučam se moleći tebi za osobitu milost, kojoj se nadam, koju očekujem od tvoga moćnog zagovora.
Pa budući da si ti najsavršeniji uzor unutarnjega života, to te molim, da mi isprosiš unutarnju sabranost i otrgnuće od svih prolaznih dobara, i da živo i ustrajno ljubim Isusa i Mariju.
Isprosi mi također pobožnost i poslušnost prema svetoj Crkvi i njezinu glavaru sv. Ocu Papi, i da ustrajem živjeti i umrijeti u vjeri, nadi i savršenoj ljubavi, zazivajući presveta imena Isusa I Marije.
Amen.


3 Oče naša, Zdravo Marije i Slava Ocu

MOLITVA SV. JOAKIMU


O sveti Patrijarhu Joakime, koji si bio dostojan biti odabranim od Božje providnosti, da obogatiš svijet prečistom Kraljicom, u kojoj će biti blagoslovljeni svi naraštaji, koja će u svom djevičanskom krilu nositi Spasenje svih ljudi, mi se veselimo s tobom radi velike povlastice moleći te, da uzmeš nas i naše obitelji pod svoje moćno okrilje.
Ne dopusti, o dragi Sveče, da u našim dušama nađe prebivalište sotona i grijeh, da nas ne zavedu varava načela ovoga svijeta, već da se uvijek sjećamo vječnosti, za koju smo stvoreni.
Isprosi nam kod Boga čvrstu i nepokolebljivu vjeru protiv nevjernosti i zabluda, što ih siju razne sljedbe, najveće neprijateljice Crkve i njezina glavara.
Isprosi nam ljubav prema namjesniku Isusovu sv. Ocu Papi.
Isprosi nam milost, da možemo ustati protiv svih kleveta, kojima se kleveće sve što je sveto i časno u našoj svetoj vjeri.
Ti, koji si moćan po presvetoj tvojoj kćerci Mariji, pomozi sv. Crkvu, isprosi joj pobjedu, rasprši vlasti tmina, skrši njihovu oholost i učini, da sve duše zasjaju svjetlošću istine i vjere.
Isprosi nam iznad svega nježnu i sinovsku pobožnost prema tvojoj ljubaznoj kćeri, a našoj presvetoj Majci Mariji, da je štujući zavrijedimo biti od nje ubrojeni među njezine sinove, a poslije teškoća ovoga života biti uvedeni u vječni život, gdje ćemo navijeke slaviti Božje milosrđe.
Amen.


3 Očenaša, Zdravo Marije, Slava Ocu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr